راهکارهای افزایش فروش اینترنتی
کسب و کار

با افزایش روز افزون فروشگاه های آنلاین بسیاری از افراد برای صرفه جویی در زمان، مشکلات رفت و آمد و مقایسه راحت تر محصولات خرید آنلاین را انتخاب می کنند. نتایج تحقیقات نشان می دهند 60% افراد ترجیح می دهند از داخل خانه خرید کنند و این یعنی تعداد بالای مشتریان بالقوه که می توانید بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید. برای اینکه سهمی در بازار فروش آنلاین داشته باشید راهکارهای کاربردی برای افزایش فروش اینترنتی در این مقاله را برای کسب و کارتان پیاده سازی کنید.

04 اردیبهشت 1401

امروزه فضای فروش آنلاین نسبت به فروش حضوری برای صاحبین کسب و کار هم بسیار رقابتی شده است زیرا امکان مقایسه محصولات و قیمت آنها در چند دقیقه برای مشتری امکان پذیر است. اگر صاحب فروشگاه آنلاین هستید بعد از طراحی سایت فروشگاهی باید بتوانید با به کارگیری روش های کارآمد و اصولی بازاریابی به افزایش فروش و پیشرفت فروشگاه اینترنتی خود کمک کنید. دانستن رمز و راز فروش اینترنتی برای هر صاحب فروشگاه آنلاین ضروری است. در این مقاله 12 روش افزایش فروش اینترنتی را آورده ایم.

اقدامات لازم برای افزایش فروش اینترنتی

برای پیروزی در فضای رقابتی فروش آنلاین باید مجموعه ای از نکات را رعایت کنید. در ادامه عوامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی را با هم بررسی می کنیم که انجام آنها افزایش فروش اینترنتی را برای شما به دنبال دارد.

1. آسان کردن روند خرید

یکی از اهداف کاربران در خرید اینتنرتی، انجام سریع خرید بدون معطلی است. اگر شما بتوانید شرایطی را به وجود آورید تا روند خرید را آسان کنید گام بزرگی برای بازگشت و خرید دوباره مشتری برداشته اید.

✔️ حذف گزینه های اضافی در فرایند پرداخت: وجود بعضی از گزینه ها در فرایند پرداخت غیر ضروری است. برای مثال اگر از ووکامرس استفاده می کنید بهتر است روند خرید محصولات دیجیتال متفاوت باشد. برای این محصولات که فایل بعد از خرید در اختیار مشتریان قرار می گیرد، حذف فیلد آدرس روند خرید را برای آنها ساده تر می کند.

✔️ کوتاه کردن فیلدهای ثبت نام: کاربران تمایلی به پر کردن فیلدهای زیاد برای عضویت در سایت ندارند. تعداد زیاد فیلدهای ثبت نام ممکن است باعث شود کاربر در سایت شما ثبت نام نکند چه برسد که خرید کند. استفاده از افزونه هایی که امکان ثبت نام را تنها با افزودن ایمیل یا شماره تلفن می دهند برای کاربران رضایت بیشتری را به دنبال دارد. این افزونه ها را می توانید از راست چین بخرید.

 Digits افزونه ورود و عضویت با شماره موبایل است که نرخ عضویت و فروش را بالا می برد.

✔️ روش های پرداخت متنوع: بعضی از افراد به هر دلیل نمی توانند از طریق درگاه اینترنتی خرید را انجام دهند. گزینه کارت به کارت می تواند به این افراد حس بهتری از خرید بدهد. به علاوه گاهی افراد می خواهند برای یک محصول بیعانه بدهند و هزینه کامل را بعد از دریافت محصول و در محل پرداخت کنند که می توانند از افزونه  افزونه پرداخت در محل ووکامرس استفاده کنند.

💲 با آسان کردن فرایند پرداخت بخش زیادی از راه پر پیچ و خم افزایش فروش آنلاین را گذرانده اید.

 2. برنامه ها یا کمپین های وفاداری مشتری

هزینه جذب مشتری جدید حداقل 3 برابر هزینه مشتری وفادار است. در تصویر زیر می بینید که این هزینه به 6 تا 7 برابر هم می رسد. حقیقت این است که مشتریان وفادار خرید خود را به صورت دوره ای تکرار می کنند. ایجاد برنامه های وفاداری مانند کمپین های ارائه تخفیف و جشنواره ها، فروش شما را در مدت کوتاهی چند برابر می کنند و بازدید سایت شما را هم افزایش می دهند. ارائه کد تخفیف، رضایت و وفاداری مشتری را بالا می برد و باعث بازگشت او و خرید بیشتر می شود؛ بنابراین از ارائه کد تخفیف به مشتریان به مناسبت های مختلف دریغ نکنید.

ایجاد وفاداری برای پیشرفت فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از روش های افزایش وفاداری که در افزایش فروش اینترنتی تاثیر گذار است، برخورد مناسب با مشتری و رفع مشکل به موقع است. شک نکنید که برخورد شما در ذهن مخاطب می ماند و اگر خاطره خوبی از شما نداشته باشد، ممکن است این تجربه نارضایتی را برای 10 ها نفر از دوستان خود بازگو کند. احتمال کمی وجود دارد که کاربران رضایت خود را نیز به دوستان شان منتقل  کنند. ارائه تجارب به این صورت بازاریابی دهان به دهان نامیده می شود که اگر این بازخورد منفی باشد در دراز مدت تاثیر منفی روی فروش اینترنتی شما خواهد داشت.

یکی از مهم ترین نکات فروش اینترنتی که در پیشرفت فروشگاه اینترنتی شما تاثیر دارد، افزایش کیفیت محصولات است که مطابق تصویر زیر می بینید بیشترین تاثیر را در وفاداری مشتری دارد.

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی با وفاداری مشتری

💲 افزایش اعتماد و وفاداری مشتریان به شما اطمینان می دهد که آنها خرید خود را به صورت دوره ای تکرار می کنند.

3. تهیه لیست ایمیل از کاربران و مشتریان بالقوه

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی است که نرخ تبدیل خوبی نسبت به سایر روش های بازاریابی دارد این میزان در کسب و کارهای مختلف متفاوت است اما به طور میانگین بالای 15.22 درصد است. علت این نرخ تبدیل بالا این است که شما مخاطبان تان را کاملا هدفمند انتخاب می کنید و برای کاربران سایت خودتان ایمیل ارسال می کنید.

برای گرفتن ایمیل کاربر در سایت راه های مختلفی مانند پر کردن فرم هایی مانند از عضویت کاربران در خبرنامه، ثبت نام، صفحات فرود عضویت، پاپ آپ ها، فرم های تماس با ما و غیره وجود دارد. از این لیست ایمیل در بازاریابی مستقیم یا ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. بنابر این در کنار سایر اقدامات بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین راه های افزایش فروش اینترنتی و رشد سریع کسب و کار ایجاد یک لیست ایمیل از مشتریان است.

💲 با استفاده ار بازاریابی ایمیلی کاربران را از تخفیفات، کمپین ها و محصولات جدید آگاه کنید تا ضمن افزایش تعامل با مشتری او را ترغیب به خرید کنید.

4. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و خدمات پشتیبانی

وقتی حجم سفارشات بالا می رود ردیابی تراکنش ها سخت می شود. استفاده از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به شما کمک می کند با با افزایش مشتریان و سفارشات با مقیاس کسب و کار خود هم راستا شوید و بتوانید مدیریت مشتریان را راحت تر انجام دهید. سیستم های CRM زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای بررسی تراکنش ها و مدیریت کاربران استفاده کنید.

5. ایجاد و بهبود قیف فروش

اگر از استراتژی قیف فروش استفاده نمی کنید مرتکب اشتباه بزرگی شده اید. قیف فروش یا Sales Funnel یک مدل بازاریابی است که مسیر خرید بازدیدکنندگان از سایت شما را نشان می دهد و هدف آن هدایت و جذب مشتری و در نتیجه افزایش فروش اینترنتی است.

قیف فروش 4 مرحله دارد: آگاهی، علاقه، تصمیم گیری و عمل که همان اقدام به خرید است. شما باید در مرحله اول رفتار مخاطب را ارزیابی و تحلیل کنید، سپس توجه مخاطب را جلب کرده، بعد از آن با ایجاد کمپین یا روش های دیگر به کاربر آفرهای ویژه بدهید و در آخر کاربر است که خرید می کند.

افزایش فروش اینترنتی با قیف فروش

در بخش بالایی قیف، مشتریان بالقوه وارد شده و در پایین ترین بخش درصدی از آنها به مشتری تبدیل می شوند. هر چه تعداد مشتریان بالقوه بیشتر باشد قیف قوی تر شده و فروش بالاتری خواهید داشت. بررسی کنید چگونه با استفاده از قیف فروش می توانید فروشتان را افزایش دهید.

💲 با بهبود نرخ کلیک در هر مرحله قیف، نرخ تبدیل نهایی بهبود می یابد. %1 افزایش نرخ تبدیل کلی، باعث افزایش سود 2 برابری می شود.

6. قابلیت چت آنلاین با مشتری

بسیاری از کاربرانی که وارد سایت می شوند قصد دارند که سوالاتی را مطرح کرده و همان موقع خرید کنند. امکان چت آنلاین کاربران را به هدف شما که همان فروش است نزدیک تر می کند و باعث اطمینان خاطر و افزایش رضایت آنها می شود. کاربری که اطلاعات مفیدی به دست آورده و به درستی راهنمایی شده است امکان خرید او از سایت بیشتر است. به این منظور افزونه های چت آنلاین را ببینید و بر اساس کاربرد یکی از آنها را انتخاب کنید.

همچنین می توانید در سایت خود نیز یک سیستم پشتیبانی از طریق تیکت را نیز راه اندازی کنید که افزونه تیکتا می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند.
برای افزایش رضایت کاربران از افزونه پشتیبانی از طریق تیکت Ticketa استفاده کنید.
سیستم پشتیبانی یکی از بهترین روش ها برای تعامل با کاربران است. با سیستم پشتیبانی از طریق تیکت، به مشتریان خود نزدیک می شوید و با شنیدن نظرات، مشکلات و انتقادات آنها سایت و روند فروش را بهبود می دهید و به پیشرفت فروشگاه اینرنتی خود کمک می کنید.
💲  با استفاده از چت آنلاین و سیستم تیکت به سوالات و دغدغه های کاربران پاسخ دهید و به افزایش فروش اینترنتی خود کمک کنید.

7. تمرکز بر تجربه مشتری

تجربه ای که بازدید کننده یا مشتری از تعامل با سایت شما به دست می آورد یکی از اصول مهم ماندگاری مشتری است. تجربه بد از خرید محصول بی کیفیت یا فرایند پرداخت پیچیده می تواند باعث ترک مشتری و سوئیچ او به سایت های دیگر شود و در صورت تجربه بد ممکن است به سرعت تجربه خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.
 ارائه تجربه های شخصی سازی شده به کاربران از جمله ارائه اعلان های شخصی سازی شده بر اساس علاقمندی مشتریان باعث بهبود تجربه کاربری می شود. اگر بر اساس رفتار قبلی مشتری و سرچ هایی که داشته است با سیستم های پیشنهاد دهنده به او محصولاتی که ممکن است خرید کند را پیشنهاد دهید منجر به افزایش فروش آنلاین شما خواهد شد.
💲 به دنبال برطرف کردن نیاز کاربر باشید با نزدیک شدن به سلیقه مشتری و ایجاد تجربه کاربری شخصی، درآمد بالای خود را در فروش آنلاین تضمین کنید.

8. انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی و افزودن تدریجی کالا برای فروش

همه کالاها در فروش اینترنتی موفق نیستند بعضی از کالاها فروش آنلابن بهتری دارند و بیشتر توسط کاربران سرچ می شوند. انتخاب هوشمندانه یک کالا قدم بزرگی در افزایش فروش اینترنتی است. در ادامه کالاهای پر فروش که بیشتر توسط کاربران اینترنتی جست و جو شده اند را می بینید.

 9. تمرکز روی سوشال مدیا

آمار زیر نشان می دهد استفاده از شبکه های اجتماعی تا چه اندازه در پیشرفت سریع فروشگاه اینترنتی شما نقش دارد. تحقیقات از 67000 مشتری آنلاین نشان داد که 67 درصد آنها خدمات را از طریق شبکه های اجتماعی دریافت کرده اند. استفاده از چند رسانه و پلتفرم و حضور در همه جا به شما در افزایش آکاهی از برندتان کمک می کند و به طور غیر مستقیم بر فروشتان تاثیر می گذارد زیرا یکی از بهترین روش تبلیغ کسب و کار است. به علاوه با تبلیغات در شبکه هایی مانند اینستاگرام هم می توانید به صورت مستقیم فروش اینترنتی تان را افزایش دهید و اطلاعات بیشتری در مورد خدماتتان به کاربران ارائه دهید. قدرت سوشال مدیا را در معرفی خود و محصولات و فروش بیشتر دست کم نگیرید.

استفاده از شبکه های اجتماعی درصد ریزش یا افزایش مشتری
عدم پشتیبانی مشتریان در شبکه های اجتماعی نرخ ریزش 15% بیشتر
پاسخگویی در شبکه های اجتماعی افزایش 20-40% پرداخت مشتری

 

 

 

10. استفاده از پاپ آپ های بهینه و هدفمند

پاپ آپ ها برنامه هایی هستند با آنها می توانید پیشنهادات خود را به کاربران ارائه دهید و افراد را به ثبت نام، عضویت در خبرنامه، ارائه پیشنهادات بازاریابی برای جذب و وفاداری مشتری ترغیب کنید. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که استفاده بیش از حد از پاپ آپ ها ممکن است کاربران را خسته کند. دقت کنید که پاپ اپ را در کجای و با چه المان هایی به کاربران نمایش دهید.
نقش پاپ آپ در افزایش فروش اینترنتی
💲 ارائه پیشنهادات فروش از طریق پاپ اپ می تواند 3 تا 10 درصد نرخ تبدیل ایجاد کند.

11. بهبود سئوی سایت

به یکی از مهمترین نکات برای افزایش فروش آنلاین یعنی سئو سایت رسیدیم. همه ما قبل از هر خریدی در اینترنت سرچ می کنیم، بهبود سئوی سایت و قرار گرفتن در نتایج اول گوگل به شما کمک می کنند در نتایج جستجو قرار گیرید و این یعنی امکان افزایش چند برابری کاربران. سئو سایت فرایندی بلند مدت است که با بهبود رتبه صفحات شما به دیده شدن و افزایش فروش شما از طریق موتورهای جست و جو کمک می کند. بهبود رتبه فرایندی یک شبه نیست اما به دلیل اهمیتی که دارد در این بخش آورده شده است. چک لیست سئو را ببینید و وضعیت سئو سایت تان را آنالیز کنید. یکی از روش های افزایش ترافیک سایت، بهبود سئو است

💲   قدرت موتورهای جست و جو را دست کم نگیرید، اگر رتبه 1 در نتایج SERP باشید به طور میانگین 31 درصد کلیک بیشتری می گیرید. 

12. ریسپانسیو بودن سایت و نمایش در موبایل

برای بهبود نمایش سایت تان در موبایل تلاش کنید. با توجه به اینکه 50 درصد کاربران از طریق موبایل خرید خود را انجام می دهند سایت شما باید در موبایل و تبلت بدون مشکل نمایش داده شود. ابزارها و روش های زیادی برای بررسی ریسپانسیو بودن سایت وجود دارند. در این راستا ابزارهای تست ریسپانسیو سایت را ببینید.

💲 نسخه ریسپانسیو سایت می تواند باعث افزایش %62 فروش آنلاین شود.

روش های زیادی برای افزایش فروش اینترنتی وجود دارد. یکی دیگر از روش ها ثبت مکان در گوگل مپ است. برای موفقیت در فروش اینترنتی به کارگیری استراتژی های افزایش فروش ضروری است. تمام راهکارهای افزایش فروش اینترنتی در جهت افزایش وفاداری مشتریان و اعتماد آنها به فروشگاه شما است. امیدوارم با به کارگیری روش های گفته شده در این مقاله بتوانید تجربه های خوبی در زمینه فروش آنلاین به دست آورید. خوشحال می شویم شما هم تجربیات خودتان را با ما درقسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

با این اقدامات می توانید رضایت مشتریان را بیشتر کرده و باعث افزایش فروش شوید.

  • حذف گزینه های اضافی در فرایند پرداخت
  • کوتاه کردن فیلدهای ثبت نام
  • روش های پرداخت متنوع
  1. آسان کردن روند خرید
  2. برنامه ها یا کمپین های وفاداری مشتری
  3. ایجاد یک قیف فروش
  4.  قابلیت چت آنلاین با مشتری
  5. ایمیل مارکتینگ
2 دیدگاه ها افزودن دیدگاه