تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت
نقد و بررسی

هر پلتفرم یا سایت، سایز استانداری برای بارگذاری تصاویر دارد، برای این کار باید بتوانید سایز تصاویر با حفظ کیفیت به ابعاد استاندارد برسانید. ما در این مقاله در باره روش های تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت صحبت می کنیم.

11 مهر 1401
آخرین بروزرسانی: 18 دی 1401

در برخی سایت ها امکان بارگذاری صحیح عکس در سایت به دلیل رعایت نکردن سایز استاندارد وجود ندارد بنابراین باید به سراغ روش های تغییر اندازه عکس بروید اما نکته ی مهمی که باید در کاهش سایز تصاویر رعایت شود حفظ کیفیت تصاویر است. در آموزش ویدئویی تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ سایت های آنلاین را در ویدئو مشاهده کنید.

در ادامه این مقاله تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت با فتوشاپ و اپلیکیشن های اندروید و تغییر سایز عکس آنلاین را آموزش دهیم. سایر ابزار کاربردی را مشاهده کنید:

تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون افت کیفیت

اولین ابزاری که برای تغییر سایز عکس معرفی می کنیم، فتوشاپ است. برای تغییر سایز تصاویر و بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ ابتدا تصویر را در این برنامه باز کنید.

سپس در قسمت Images روی گزینه Images Size کلیک کنید.

تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون افت کیفیت
پنجره Images Size برای شما باز می شود:

روش های تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت
Dimension: در این قسمت با زدن روی مثلت می توانید ابعاد مختلف را از منوی کشویی که باز می شود انتخاب کنید.

شماره 1 (Fit To): با استفاده از این گزینه می توانید یک پیش تنظیم برای تغییر اندازه تصویر انتخاب کنید؛ مثلا برای تغییر اندازه تصویر برای چاپ، وضوح خودکار را انتخاب کنید.

با انتخاب Auto Resolution، مقدار Screen را مشخص کرده و یک Quality را انتخاب کنید. با انتخاب از منوی سمت راست کادر متنی Screen می توانید واحد اندازه گیری را تغییر دهید.

تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت
شماره 2 (Width و Height): در این قسمت می توانید طول و عرض دلخواه خود را وارد کنید. مثلا برای تنظیم عکس 3 * 4 در فتوشاپ می توانید 3 در قسمت Width و 4 را در قسمت Height وارد کنید و کادر روبه رویی آن ها را به واحد centimeter تغییر دهید وبه این صورت تغییر سایز عکس به سانتیمتر را انجام دهید.

شماره 3 (Resolution): در این قسمت می توانید وضوح تصویر خود را انتخاب کنید که دو واحد Pixels /inch و Pixels /centimeter دارد. یک علت کاهش کیفیت عکس در فتوشاپ عدم توجه به رزولوشن تصاویر است.( برای چاپ رزولوشن 300 . برای وب رزولوشن 72 مناسب است).

شماره 4 (Resample): برای اینکه اندازه عکس ها تغییر کند و پیکسل ها به تناسب تنظیم شوند، حتما این تیک را بزنید. ولی برای تغییر اندازه یا وضوح تصویر بدون تغییر تعداد کل پیکسل های تصویر،  نیازی به زدن تیک Resample نیست.

نکته مهم: برای تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ های نسخه 2019 به بعد کافیست وارد قسمت edit و preferences را انتخاب کنید. وارد تب tecnology previews شوید و تیک گزینه enable preserve details 2  را بزنید. این قسمت به Resample اضافه می شود و شما با انتخاب این گزینه می توانید کیفیت تصاویر را در بهترین حالت حفظ کنید.

حالا که روش تغییر سایز تصاویر در فتوشاپ را آموختید می توانید اگر نیاز به حذف پس زمینه عکس دارید به مقاله حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ مراجعه کنید.

✔️نرم افزار تغییر سایز عکس

برای کاهش سایز تصاویر هم می توانید از نرم افزار ها کمک بگیرید. در ادامه بهترین نرم افزار های تغییر سایز عکس را معرفی می کنیم:

-نرم افزار ری سایز عکس Fotosizer

یکی از بهترین نرم افزار ها برای ری سایز کردن تصاویر FotoSizer است، این نرم افزار را می توانید از سایت soft98.ir دانلود کنید . این نرم افزار به شما کمک می کند تا در 3 مرحله ساده سایز تصاویر را بدون افت کیفیت تغییر دهید.

نرم افزار ری سایز عکس Fotosizer

در FotoSizer می توانید از طریق add image و یا add folder تصاویر مورد نظر خود را ادد کنید. و تنظیمات مورد نظر را در قسمت   resize setting وارد کنید.

-نرم افزار Icecream Image Resizer

شما با استفاده از این نرم افزار می توانید تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت را مشاهده کنید. شما به راحتی می توانید یک تصویر یا پوشه ای از تصاویر را در این نرم افزار تغییر سایز دهید. ویژگی های این نرم افزاز مانند قابلیت درگ و دراپ، پشتیبانی از فرمت های مختلف تصاویر و تعیین ابعاد دلخواه باعث محبوبیت این نرم افزار شده است.

نرم افزار های تغییر سایز عکس

سایر نرم افزار های تغییر سایز عکس:

 •  FastStone Photo Resizer
 • Light Image Resizer
 • VSO Image Resizer
 •  Batch It

✔️تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت اندروید

بسیاری از افراد با استفاده از نرم افزار های کاهش حجم یا سایز تصاویر و نرم افزار های حذف پس زمینه عکس در موبایل  و تغییر پس زمینه عکس تغییرات مورد تصاویر را انجام می دهند.  لیست بهترین اپلیکیشن های تغییر سایز عکس اندروید را در ادامه مشاهده کنید. این اپلیکیشن ها را می توانید از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

-اپلیکیشن picture resizer

با دانلود و نصب این اپلیکیشن به سادگی می توانید تغییر سایز تصویر بدون افت کیفیت انجام دهید. ویژگی های مهم این اپلیکیشن عبارتند از:

 • تغییر سایز تکی و دسته جمعی عکس ها
 • تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت
 • ذخیره خودکار تصاویر پس از هر تغییر
 • محیط کاربری ساده
 • قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر
 • کاهش حجم تصاویر

-اپلیکیشن image size

یکی از سریع ترین اپلیکیشن ها برای تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت image size با بیش از 5 میلیون نصب است. از طریق این برنامه می توانید تصاویر را در 4 واحد  پیکسل، میلی متر، سانتیمتر، اینچ خروجی بگیرید

-برنامه Reduce Photo Size

یک برنامه دیگر برای تغییر سایز تصویر بدون افت کیفیت اندروید Reduce Photo Size است که با استفاده از آن به راحتی سایز تصاویر مورد نظر خودتان را تغیییر دهید. ویژگی های این برنامه تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت شامل رابط کاربری زیبا و سادگی در استفاده، کاهش سایز و حجم تصاویر و قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است.

سایر اپلیکیشن های تغییر سایز عکس:

 • Photo Resizer
 •  Resize Me Pro
 • Codenia Image Size
 • Photo Resizer HD

✔️تغییر سایز عکس آنلاین بدون افت کیفیت

سایت تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت وجود دارد که در سریع ترین زمان تغییر سایز عکس را انجام می دهند. معروف ترین سایت های تغییر سایز عکس آنلاین را زیر لیست کرده ایم.

یکی از سایت های رایگان برای تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت سایت bulkresizephotos است. این سایت کاملا رایگان است که با قابلیت درگ و دراپ می توانید تصاویر در آن آپلود کنید یکی دیگر از امکانات این سایت قابلیت تبدیل عکس به فرمت های مختلف است.

در سایت simpleimageresizer پس از انتخاب تصویر مورد نظر، با استفاده از ابزارک می توانید میزان ریسایز تصویر را از 0 تا 100% تعیین کنید. هم چنین می توانید با انتخاب Dementions طول و عرض مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت را مشاهده کنید.

سومین سایت تغییر سایز عکس آنلاین picresize است. این سایت بسیار حرفه ای علاوه بر تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت، کاهش حجم تصاویر و تبدیل فرمت تصاویر را هم انجام میدهد. از ویزگی های مهم این سایت کاهش سایز چند عکس به صورت همزمان است.

نکته: اگر به دنبال سایت های آنلاین برای حذف بک گراند تصاویر خود هستید هم می توانید لیست بهترین سایت ها در مقاله حذف پس زمینه عکس آنلاین مشاهده کنید.

✔️ تغییر سایز عکس برای لاتاری

عکس لاتاری یکی از عکس هایی است که باید با سایز استاندارد آپلود شود ولی کیفیت بالایی هم داشته باشد.

شرایط عکس استاندارد برای لاتاری عبارتند از:

 • تغییر سایز عکس به 600*600
 • فرمت  JPEG
 • عمق رنگ عکس (Color Depth) ‎24-‎bit Color
 • حجم کمتر از 240 کیلوبایت
 • رزولوشن 300DPI

شما می توانید با استفاده از کلیه ابزار های معرفی شده در این مقاله از فتوشاپ گرفته تا سایت های آنلاین، تغییر سایز عکس برای لاتاری را انجام دهید.

در این مقاله روش های تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت با استفاده از فتوشاپ، سایت های آنلاین، اپلیکیشن های اندروید و نرم افزارهای ویندوز بررسی کردیم. امیدواریم برای شما مفید باشد.

14 دیدگاه ها افزودن دیدگاه
wordpress2021
wordpress2021

تغییر سایز عکس آنلاین یخورده کیفیت تصاویر را کم می کنه برای اینکه کیفیت کم نشه چارش چیه؟

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به wordpress2021
 • طراح محصول

سلام
تغییر سایز عکس آنلاین یک روش کاملا سریع هست و خیلی هم کیفیت تغییری نمی کنه و عکس ها با کیفیت می مونن ولی اگر می بینید که کیفیت از استاندارد خودتون پایین تر میاد می تونید از روش تغییر سایز عکس در فتوشاپ استفاده کنید.

mohdese
mohdese

سلام
تغییر سایز عکس برای آپلود در سایت وردپرس استاندارد خاصی داره؟

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به mohdese
 • طراح محصول

سلام محدثه عزیز
برای اینکه دقیقا میزان تغییر سایز عکس برای آپلود در سایت و سایز های استاندارد رو بدونید پیشنهاد می کنم مقاله اندازه استاندارد عکس در وردپرس رو بخونید.

tash
tash

سپاس . درود بر شما وتمام زنان شجاع وعزیز ایران

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به tash
 • طراح محصول

سلام. ممنون از توجه شما

زهرا افشار
زهرا افشار

سلام ممنون. میشه بگید سایت تبدیل عکس لاتاری خوب کدومه؟

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به زهرا افشار
 • طراح محصول

سلام دوست عزیز. برای سایت تبدیل عکس لاتاری هر سه سایتی که معرفی کردیم با حفظ کیفیت این کار را انجام می دن.

r_rahide
r_rahide

squoosh.app به نظر من بهرین هست در بین رقبای خودش، اپلیکیشن هم داره و کاملا حریم شخصی حفظ میشه به این صورت که حتی بعد از اینکه سایتش لود بشه شما میتونید اینترنت رو قطع کنید و کار عکس هاتون با سایتش رو انجام بدید.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به r_rahide
 • طراح محصول

سلام. ممنون از شما

neda saremi
neda saremi

ممنون از مقاله تون. این روشی که برای تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت با فتوشاپ گفتید خیلی عالی بود و واقعا کیفیت را کم نمی کنه اصلا من همیشه برای کارام از این روش استفاده می کنم و خیلی اوکیه.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به neda saremi
 • طراح محصول

خوشحالیم که براتون مفید بوده.

nima mahdavi
nima mahdavi

سلام وقت بخیر
اگر که برای عکس گرفتن با گوشی از سایز ۴:۳ ببریم رو سایز ۱۶:۹ پیکسل تغییر می کنه مثلا میشه از 13 مگا به 9 مگا پیکسل
اینجوری کیفیت تصاویرمون میاد پایین؟

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی در پاسخ به nima mahdavi
 • طراح محصول

سلام
خیر این کار کیفیت عکس شما را کم نمی کند.