دیلیت اکانت تلگرام؛ “آموزش حذف اکانت تلگرام در دو دقیقه”

دیلیت اکانت تلگرام؛ “آموزش حذف اکانت تلگرام در دو دقیقه”
نقد و بررسی

به هر دلیل ممکن است که بخواهید اکانت تلگرامتان را حذف کنید، لازم است که اشاره کنم دلیت اکانت تلگرام کار بسیار راحتی است. به دو طریق می توان نسبت به حذف اکانت تلگرام اقدام کرد. یکی از این روش ها که روش سریع و فوری است، اقدام از طریق وبسایت رسمی تلگرام است.

10 مرداد 1401
آخرین بروزرسانی: 08 بهمن 1401

How to delete a Telegram, free cross-platform messenger account

افراد معمولاً به خاطر مسائل کاری، تحصیلی، فیلتر بودن یا دلایل شخصی تصمیم به دیلیت اکانت تلگرام (Telegram) می گیرند تا با این کار از فضای مجازی دور باشند. در ویدئوی زیر در 2 دقیقه نحوه دلیت تلگرام در کامپیوتر را مشاهده کنید در ادامه نکات مهم مراحل را به صورت تصویری مشاهد کنید.

حذف اکانت تلگرام در کامپیوتر یا دسکتاپ:

حذف اکانت تلگرام در موبایل:

روش های حذف اکانت تلگرام

How to delete a Telegram account

برای حذف و پاک کردن تلگرام دو راه وجود دارد. یکی از این راه ها که نسبت به روش دیگر سریع تر است به حذف فوری تلگرام معروف است در این روش از طریق سایت نرم افزار پیام‌رسانی تلگرام ، دلیت اکانت تلگرام می کنیم و در همان لحظه نیز اکانت ما حذف می شود.

در روش دوم کافیست اجازه حذف خودکار تلگرام را صادر کنید تا در صورت نبود شما (بعد از مدت معین شده) اکانت تلگرام شما حذف شود. در این روش حذف اکانت تلگرام حداقل 1 ماه زمان می برد اما مزایای خاص خود را نیز دارد که در ادامه هر کدام از این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

دقت کنید برای حذف فوری اکانت تلگرام راه مستقیمی از طریق اپلیکیشن تلگرام وجود ندارد و حذف اکانت تلگرام فقط از طریق وبسایت رسمی تلگرام امکان پذیر می باشد.

آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام فوری

برای دلیت اکانت نرم افزار پیام‌رسانی تلگرام (Telegram) فرقی نمی کند از گوشی موبایل استفاده کنید یا کامپیوتر. اما برای راحتی شما در دو ویدئو زیر روش حذف دیلیت اکانت تلگرام را هم در دسکتاپ و هم در گوشی موباید یا اندروید آموزش داده ایم.

همانطور که اشاره کردیم دو روش برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد و اگر قصد داشته باشید که به صورت فوری و آنی تلگرام خود را حذف کنید بایستی وارد وب‌گاه رسمی تلگرام (instant messaging client) شوید. مراحل حذف تلگرام به ترتیب زیر است:

1. ابتدا برنامه ای که با آن آی پی خود را تغییر می دهید (فیلتر شکن یا پروکسی) را فعال کنید. حال برای حذف اکانت خود وارد لینک دیلیت اکانت تلگرام در باکس زیر شوید.

نکته: برای دیلیت اکانت تلگرام، باید از برنامه های تغییر IP استفاده کنید. برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره IP مقاله IP چیست؟ روش پیدا کردن آن را مطالعه کنید.

برای دلیت اکانت تلگرام، کافیست بر روی دکمه ای که در پایین قرار دارد کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

2. حال پنجره زیر برای شما باز می شود. در این قسمت شماره تلفن را به همراه کد کشور را بدون صفر وارد کنید. از آنجایی که کد کشورایران 98+ است شماره تلفن را به عنوان مثال به صورت 989141234567+ وارد کنید و در نهایت دکمه Next را بزنید.

سایت دیلیت اکانت تلگرام

 

 

3.زمانی که در مرحله قبل دکمه  Next را زدید، یک فیلد جدید نمایش داده می شود. در این مرحله برای دیلیت اکانت تلگرام کدی به اکانت نرم‌ افزار آزاد تلگرام (free software) شما ارسال شده است. کافیست اپ موبایل یا وب‌گاه تلگرام خود را باز کرده و آن کد را کپی کرده و در این فیلد قرار دهید و در نهایت دکمه Sign In را بزنید.

کد ارسالی تلگرام برای حذف اکانت تلگرام

4. حالا که کد دلیت اکانت تلگرام را وارد کردید، یک صفحه جدید برای شما باز می شود که برای حذف اکانت تلگرام باید بر روی گزینه Delete account کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

5. اکنون به صفحه ای هدایت می شوید که تلگرام از شما توضیحی کوتاه درباره چرایی تصمیم شما برای حذف اکانت تلگرام می خواهد. البته در نطر داشته باشید که توضیحات در این بخش کاملاً اختیاری است و هیچ اجباری برای پر کردن این بخش ندارید. در نهایت بر روی دکمه Delete My account کلیک کنید.

توضیح کوتاه برای پاک کردن اکانت تلگرام

6. در آخرین مرحله از حذف اکانت تلگرام، لازم است تا درخواست خود را تایید و نهایی کنید. کادری مشابه تصویر زیر برای شما نشان داده می شود. در متن این پیام آمده است که آیا از دیلیت اکانت تلگرام خود مطمئن هستید؟ در صورتی که تصمیم نهایی شما به پاک کردن تلگرام است کافیست تا گزینه Yes, delete my account را انتخاب کنید.

توضیح کوتاه برای پاک کردن اکانت تلگرام

بعد از کلیک بر روی گزینه Yes, delete my account پیغام Your account was successfully deleted from our system. Come back soon را دریافت خواهید کرد. این پیغام نشان دهنده این است که دیلیت اکانت تلگرام با موفقیت به اتمام رسید. برای مطمئن شدن از حذف اکانت تلگرام کافیست تا اکانت تلگرام خود را باز کنید صفحه عضویت در تلگرام به شما نمایش داده خواهد شد.

می توانید با استفاده از  روش های تبدیل عکس به گیف، گیف موردنظرتان را بسازید و در تلگرام به اشتراک بگذارید.

آموزش حذف اکانت خودکار تلگرام

در تلگرام قابلیتی برای حذف خودکار اکانت تلگرام در یک بازه زمانی مشخص وجود دارد. به طور مثال می توانید تعیین کنید که در صورت فعال نبودن حساب کاربری تلگرام تان (در بازه های متغیر 1 تا 12 ماه) به صورت خودکار حذف شود. همانطور که مشخص است برای اینکار باید حداقل یک ماه از زمان آخرین فعالیت شما بگذرد، پس اگر برای حذف اکانت تلگرام خود عجله ندارید این روش برای شما مناسب تر است زیرا در صورتی که از حذف اکانت تلگرام پشیمان شدید به راحتی می توانید (بدون آنکه اطلاعات و محتوا های حساب کاربری تان حذف شود) وارد اکانت خود شوید.

حالا با هم بریم و زمان بندی حذف خودکار اکانت تلگرام را برای حساب کاربری خودتان را ببینیم و آن را تغییر دهیم. ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.

 1. از طریق منو کناری برنامه، بر روی گزینه Settings کلیک کنید تا به تنظیمات تلگرام وارد شوید.
 2. حذف خودکار اکانت تلگرام

 

2. اکنون پنجره ای جدید نشان داده می شود، بر روی Privacy and Security کلیک کنید تا به بخش حریم خصوصی و امنیت اکانت خود وارد شوید.

 مرحله دوم حذف خودکار اکانت تلگرام

 

 

3.حالا با کلیک کردن بر روی گزینه If away for می توانید زمان حذف خودکار تلگرام را تعیین کنید. این بازه ها به صورت 1، 3، 6 و 12 ماهه هستند. با انتخاب هر کدام در صورت غیر فعال بودن اکانت شما در این بازه زمانی، تلگرام به صورت خودکار نسبت به حذف اکانت شما اقدام خواهد کرد.

 مرحله سوم حذف خودکار اکانت تلگرام

 

تنظیمات و نحوه حذف موفقت اکانت تلگرام طبق موارد بالا به سادگی و در 3 مرحله امکان پذیر است.

⛔موارد مهم درباره دیلیت اکانت تلگرام

قبل از حذف و دیلیت اکانت تلگرام به موارد زیر دقت کرد:

 1. قبل از دیلیت اکانت تلگرام مطمئن شوید که حداقل به زودی قصد بازگشت به تلگرام را ندارید دقت کنید و به خاطر فیلترینگ ممکن است کد فعال سازی برای کاربران ایرانی ارسال نشود.
 2. در زمان حذف اکانت تلگرام تمامی اطلاعات و داده های موجود آن اکانت شامل عکس ها، ویدئو ها، چت ها، مخاطبین و تمامی فایل هایی که در تلگرام تبادل کرده بوده اید به صورت دائمی حذف می شوند و دسترسی شما به این موارد عملاً غیر ممکن خواهد شد.
 3. اگر حساب کاربری تلگرام شما ریپورت و یا مسدود شده باشد با حذف تلگرام هیچ تغییری در این روند به وجود نمی آید حتی با ساخت اکانت جدید با همان شماره، باز هم ریپوت باقی می مانید؛ زیرا ریپورت بودن در تلگرام بر روی شماره تلفن اعمال می شود.
 4. در صورت دلیت اکانت تلگرام، حساب کاربری شما به طور کامل از دسترس خارج می شود و امکان بازگرداندن آن با نصب مجدد آن میسر نیست.
 5. بلافاصله بعد از دیلیت تلگرام می توانید با همان شماره حساب کاربری جدیدی ایجاد کنید.
 6. اگر مدیر و یا ادمین یک گروه تلگرامی هستید، قبل از حذف حساب تلگرام مدیریت را به شخص دیگری واگذار کنید.
اگر علاوه بر حذف تلگرام تصمیم به حذف سایر شبکه های اجتماعی دارید مقاله آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

⛔از ربات دیلیت اکانت تلگرام استفاده نکنید!

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه عبارت هایی مثل ربات دیلیت اکانت تلگرام یا ربات حذف تلگرام می شوید. ربات هایی که بدون نیاز به اینکه خودتان کار خاصی کنید اکانت تلگرامتان را پاک می کنند! جالب تر اینجاست که این سایت ها اعلام می کنند در سریع ترین زمان ممکن دیلیت اکانت تلگرام شما را انجام می دهند و شاید شما هم پیش خودتان فکر کنید که عالیه دیگه لازم نیست که آی پی خودم را تغییر بدهم از همین ربات استفاده می کنم… این طرز تفکر می تواند شروع کننده مشکلات بعدی باشد. این ربات ها برای حذف اکانت تلگرام از شما درخواست می کنند تا کد ارسالی تلگرام را در اختیارشان قرار دهید هرگز، هرگز، هرگز کد های محرمانه را در اختیار کسی قرار ندهید.” حتی در پیوست همین پیام به صراحت نوشته شده است که این کد را به کسی نشان ندهید که میتواند بعدا برای شما دردسرساز شود.

از جهت دیگر، این ربات ها به مرور زمان و با اعمال شدن آپدیت های جدید تلگرام ممکن است از کار افتاده باشند و در آخر متوجه می شوید که فقط وقت خود را هدر داده اید.

با توجه به موارد بالا بتوصیه می کنم که برای دیلیت تلگرام از روش معتبر و امن از طریق سایت رسمی تلگرام استفاده کنید و به ربات دیلیت اکانت تلگرام  اعتماد نکنید و مطمئن باشید حذف اکانت تلگرام از طریق سایت telegram زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

پاسخ به سوالات مهم شما درباره دلیت اکانت تلگرام

فرایند حذف اکانت تلگرام با اینکه کار ساده ای است اما به دلیل مسائل امنیتی و غیر قابل بازگشت بودن اطلاعات کاربری، ممکن است سئوالات زیر را از خود بپرسید:
✔️ چرا کد تایید برای من ارسال نمی شود؟ چندین بار هم در خواست دادم.
این روز ها به دلیل فیلترینگ و قرار دادن تلفن تلگرام در لیست مسدودی اپراتور ها، متاسفانه پیامک های تلگرام برای ما دریافت نمی شود.

✔️
آیا کسی میتواند حساب کاربری من را پاک کند؟

به صورت کلی خیر. اما در صورتی که:
1. شخص دیگری به اکانت تلگرامی شما دسترسی داشته باشد
2. کد ارسالی را برای کسی ارسال کنید
آن شخص می تواند اکانت تلگرام شما را برای همیشه پاک کند.
پس بدانید که برای دیلیت اکانت تلگرام حتماً باید به اکانت دسترسی داشته باشید.
✔️ چرا لینکی که برای حذف اکانت تلگرام گذاشته اید برای من باز نمی شود؟
دقت کنید که تلگرام مدت هاست که در کشور ما فیلتر شده است، پس قبل از هرگونه اقدامی برای حذف اکانت تلگرام بایستی از برنامه ها و روش های تغییر آی پی (مثل فیلتر شکن) استفاده کنید تا سایت بدون مشکل برای شما باز شود.
✔️ چرا با اینکه شماره تلفنم را با کد 98+ وارد می کنم و صحیح است کدی دریافت نمی کنم؟
این مشکل احتمالا به خاطر این است که فیلتر شکن شما غیر فعال نشده است.
✔️ بعد از پاک کردن دائمی اکانت تلگرام چه اتفاقی برای حساب من می افتد؟
تمامی اطلاعات شما، اعم از پیام ها، تصاویر، اسناد، ویدئو ها و مخاطبین موجود در تلگرام شم پاک میشوند. پس قبل از اینکه اکانت خود را پاک کنید مطمئن شوید که به این اطلاعات نیازی ندارید.✔️ آیا پیام های من هم برای بقیه پاک می شوند؟
خیر. پیام های شما برای دیگران حذف نمی شود، اما در صفحه چت شما برای تمامی کسانی که شماره شما را دارند نام شما به Deleted account تغییر پیدا می کند. در این زمان یک دکمه به کاربر نشان داده می شود تا گفتگوی شما را حذف کند. در تصویر زیر همه چیز واضح است.
 صفحه حذف اکانت برای مخاطبین
✔️ با دلیت اکانت تلگرام ممکن است که از ریپورتی در بیایم؟
خیر. ریپورت شدن تلگرام مربوط به شماره شماست و نمی توان آن را با حذف اکانت تلگرام برطرف کنید.
✔️ با دلیت اکانت و نصب دوباره تلگرام با همان شماره، آیا می توانم به کسانی که مرا بلاک کرده اند پیام دهم؟
خیر. شماره شما بلاک شده است و تا زمانی که کاربر شماره شما را از لیست سیاه مخاطبین خود در نیاورد شما قادر به ارسال پیام نیستید.
✔️ آیا با حذف اکانت تلگرام می توانم دوباره با همان شماره اکانت جدید بسازم؟
بله. شما بلافاصله بعد از حذف اکانت تلگرام می توانید با همان شماره اکانت جدیدی بسازید. اما دقت کنید که بنابر سیاست ها و قانون حاکم در تلگرام، در هر هفته فقط 3 بار می توانید عمل حذف حساب تلگرام را انجام دهید.

خلاصه ای درباره دیلیت اکانت تلگرام

با اینکه تلگرام فیلتر شده است اما هنوز هم یکی از شبکه های اجتماعی محبوب به حساب می آید. ولی ممکن است به هر دلیلی اکانت خود را بخواهید که برای همیشه پاک کنید. برای دیلیت اکانت تلگرام دو روش وجود دارد که یکی از این روش ها نسبت به روش دیگری بسیار سریع تر و فوری تر است. امیدوارم که این آموزش توانسته باشد تمامی سوالات شما را برطرف کرده باشد، اما اگر باز هم سوال یا نظری درباره این مقاله دارید، از طریق نظرات در پایین همین مقاله با من در ارتباط باشد…

Telegram free cross-platform messenger

سوالات متداول

برای حذف و پاک کردن تلگرام، به طور کلی تنها "دو راه" وجود دارد. یکی از این راه ها که نسبت به روش دیگر سریع تر است به حذف فوری تلگرام معروف می باشد. در روش دوم، کافیست اجازه حذف خودکار تلگرام را صادر کنید تا در صورت نبود شما ( بعد از مدت معین شده) اکانت تلگرام شما حذف شود.

این ربات ها برای حذف اکانت تلگرام از شما درخواست می کنند تا کد ارسالی تلگرام را در اختیارشان قرار دهید. "هرگز، هرگز، هرگز کد های محرمانه را در اختیار کسی قرار ندهید." حتی در پیوست همین پیام به صراحت نوشته شده است که این کد را به کسی نشان ندهید.

20 دیدگاه ها افزودن دیدگاه
زنوس
زنوس

سلام
وقتتون بخیر
من ی گروه توی ساخته بودم و الان دلیت اکانت زدم اگر با همون یوزرنیم برگردم می تونم مجدد مدیریت گروه را داشته باشم

زهرا غفاری
زهرا غفاری در پاسخ به زنوس

سلام
ممنون وقت شما هم بخیر
خیر دوست عزیز با حذف اکانت تلگرام و ساخت مجدد نمی تونید به گروهی که ساختید برگردید

پویا جمال زاده
پویا جمال زاده

سلام
من می خوام دلیت اکانت تلگرام را بزنم و دوباره عضو بشم
ولی نمیخوام بقیه که شماره ی من را دارند متوجه داشتن اکانت جدیدم بش
امکان پذیره؟

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به پویا جمال زاده
 • طراح محصول

سلام پویا جان
دیلیت اکانت تلگرام رو که توی همین مقاله براتون توضیح دادیم/
و درباره مطلع نشدن مخاطبین باید بگم که:
چون زمان ثبت نام دوباره در تلگرام، برای تمام کسانی که شماره شما رو دارن یک پیغام ارسال میشه مبنی بر اینکه شما به تازگی وارد تلگرام شدید.
پس راهی وجود نداره...

shensado
shensado

سلا ممنونم از مقاله خوبتون.
یه سوال دارم ازتون من میخواستم گوشیمو بفروشم اگه که اپلیکیشن تلگرام رو حذفش کنم آیا دیگه اون ضخص می تونه به حساب و پیغام های من دسترسی داشته باشه یا خیر؟

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به shensado
 • طراح محصول

سلام دوست گرامی.
در این جور موارد، حذف اکانت تلگرام راهکار استانداردی نیست. ممکن است بتوانند با استفاده از کش و نرم افزار های بازگردانی دسترسی شما را دوباره برگردانند. بهترین راه کار این است که به حساب کاربری خود در تلگرام رفته و به مسیر 3 خط سمت چپ بالا> تنظیمات (Setings)> 3 نقطه گوشه سمت راست بالا> خروج از حساب کاربری (log out) را بزنید تا دسترسی گوشی موبایل شما به تلگرام قطع شود.

mehrnosh
mehrnosh

سلام شماره رو میزنم ولی کدی ک باید بیاد اصلا نمیاد ک برم کپی کنم
راهنماییم کنین ممنونم

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به mehrnosh
 • طراح محصول

سلام.
1. مطمئنید که شماره تلفن رو درست وارد می کنید؟
2. با توجه به بسته بودن تلگرام، باید دقت کنید که از سیستم های تغییر IP استفاده کنید:
اگر از فیلتر شکن استفاده می کنید، دقت کنید که برنامه تلگرام هم تونل شود و پیغام های برنامه آپدیت شود.
یا اگر از پروکسی ها استفاده می کنید، دقت کنید که پروکسی شما فعال باشد.

neda saremi
neda saremi

سلام من دلیت اکانت انجام دادم و دوباره میخوام با همون شماره اکانت بسازم وقتی شمارمو میزنم برام پیامی ارسال نمیشه چکار کنم تا دوباره اکانت بسازم؟

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به neda saremi
 • طراح محصول

سلام دوست گرامی.
این روز ها به دلیل فیلترینگ شدید و اعمال یکسری تغییرات در زیر ساخت های شبکه ای و قرار دادن شماره تلفن تلگرام در لیست مسدودی اپراتور ها، متاسفانه پیامک فعال سازی برای ما دریافت نمی شود.

mehditorkaman
mehditorkaman

ممنون از مقاله خوبتون.
یک نفر اکانت تلگرام منو داره دیلیت اکانت میخوام بکنم همه اطلاعاتم حذف میشن
راهکار دیگه ای هست که اطلاعاتم حذف نشون؟

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به mehditorkaman
 • طراح محصول

سلام
بله تنها یک راه وجود داره:
اگر که این اکانت رو روی گوشی داشته باشین می تونین برید به قسمت نشست های فعال و بقیه سیستم هایی که به حساب کاربری تان ورود کردن رو پاک کنین.
و دیگه هیچ راه حلی وجود نداره

میلاد
میلاد

ممنون از مقاله خوبتون
ی سوال دارم من اکانت تلگرام را حذف دائم زدم آیا اگر دوباره با شماره موبایلم و نام کاربری که داشتم جوین به تلگرام بشم save massege را می تونم ببینم

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به میلاد
 • طراح محصول

سلام میلاد جان.
خوشحالم که این مقاله تونسته رضایتتو جلب کنه.
خیر. زمانی که دیلیت اکانت تلگرام رو میزنی ، تمام massege ها، تصاویر و حتی فضای ذخیره سازی ابری یا همون save massege به طور دائم پاک میشن.

علیرضا علیزاده
علیرضا علیزاده

مشکلی که من دارم کد فعال سازی میاد ولی invalid هست چندبار هم پشت سر هم امتحان کردم هر بار همین مشکل را داره

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به علیرضا علیزاده
 • طراح محصول

سلام
این اخطار رو زمانی دریافت می کنید که کد را به نادرستی وارد کنید و یا کد جدیدی برای شما ارسال شده است اما شما کد قبلی را وارد کردید.
سعی کنید از ارسال درخواست کد فعال سازی متوالی و پشت سر هم جلوگیری کنید و آخرین کد را وارد کنید.

ali
ali

برای دیلیت اکانت تلگرام فعال کردن فیلترشکن لازمه؟

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به ali
 • طراح محصول

بله برای پاک کردن اکانت تلگرام بایستی از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید.

noshin ragabi
noshin ragabi

ممنونم از آموزش جامع تان.
یک سوال دارم، من که حذف اکانت تلگرام رو انجام دادم میتونم بلافاصله یک اکانت دیگه با همون شماره بسازم؟
اگر که میشه آیا محدودیتی وجود داره؟
درباره سوالات متداول هم بگم که واقعا عالی بود دستتون درد نکنه.

مهران نجفی
مهران نجفی در پاسخ به noshin ragabi
 • طراح محصول

سلام دوست عزیز.
بله. بعد از حذف اکانت تلگرام می تونید با همون شماره نسبت به ثبت نام تلگرام اقدام کنید.
اگر در مدت زمان کوتاهی، مثلاً چند روز، بیشتر از سه بار اکانت تلگرام خود را حذف کنید، شماره شما متوقف می شود و تا سه هفته نمیتونید در تلگرام ثبت نام کنید.