آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام
نقد و بررسی

اگر مجبور به دیلیت اکانت اینستاگرام هستید در این مقاله دو روش حذف اکانت موقت و دائمی را به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهیم.

01 شهریور 1401

به جرئت می توان گفت که اینستاگرام “پرطرفدارترین” و “محبوب ترین” شبکه اجتماعی اشتراک ویدئو و عکس در ایران می باشد. این محبوبیت تا جایی پیش رفته است که بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی، اولین کاری که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می دهند، چک کردن ایسنتاگرامشان است. اما با این حال باز هم گاهی اوقات مجبور به حذف یا دیلیت اکانت اینستاگرام می شویم.

حالا که می خواهید اکانت اینستاگرام خودتان را به سرعت برق و باد پاک کنید بهتر است که ماهم هر چه زودتر برویم سر اصل مطلب. در این مقاله آموزشی، حذف اکانت اینستاگرام در گوشی موبایل و کامپیوتر را بصورت متنی و ویدئویی آموزش داده ایم. پس خیالتان راحت باشد که حذف اکانت اینستاگرام برای شما کار بسیار راحتی خواهد بود.

راه های حذف اکانت اینستاگرام

به طور کلی برای حذف اکانت اینستاگرام دو روش دائمی و موقت وجود دارد. خب همانطور که از نامشان مشخص است در حذف دائمی اینستاگرام، اکانت ما برای همیشه حذف خواهد شد و اطلاعات و پست ها غیر قابل بازگردانی خواهند بود. البته در روش حذف دائمی نهایتاً تا 1 ماه بعد از ارسال درخواست، امکان بازگردانی حساب وجود دارد.

در دیلیت اکانت اینستاگرام بصورت موقت، حساب کاربری شما فقط برای مدتی غیر فعال خواهد شد و در این تایم اکانت از دسترس مخاطبین و فالورهای شما خارج می شود. در این روش هر زمانی که بخواهید می توانید اکانت اینستاگرام خود را فعال کنید. در این روش هیچ کدام از تصاویر و پست های شما حذف نمی شوند. برای فعال کردن مجدد اکانتی که به این روش حذف شده، کافیست فقط یکبار وارد حساب کاربری خود شوید.

برای کسب در آمد از اینستاگرام، مقاله کسب درآمد از همکاری در فروش دیجی کالا با اینستاگرام را مطالعه کنید.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

اولین روشی که می خواهیم آن را توضیح دهیم حذف دائمی اکانت اینستاگرام است. اگر تصمیم خود را برای حذف دائم اینستاگرام با همه پست ها و ریلز و ویدئو های خود را گرفته اید و می خواهید که آن را برای همیشه پاک کنید کافیست ویدئو زیر را ببینید. البته بدون مشاهده ویدئو هم می توانید مراحل را در مقاله دنبال کنید.

موارد مهمی که قبل از حذف اکانت اینستاگرام بایستی به آن ها دقت کنید:

  1. با حذف اکانت اینستاگرام تمامی اطلاعات حساب کاربری شما از قبیل، پست ها، آرشیو ها، فالور ها و پیام های شما حذف خواهند شد.
  2. بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی، تا 1 ماه بعد میتوان آن حساب را برگرداند در غیر این صورت حساب برای همیشه پاک خواهد شد.
  3. حذف اکانت اینستاگرام مانند دیلیت اکانت تلگرام فقط از طریق لینک مستیقم وبسایت رسمی برنامه امکان پذیر است.

برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به وبسایت رسمی اینستاگرام هدایت شوید.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

1. اولین قدم بعد از کلیک کردن بر روی لینک دیلیت اکانت اینستاگرام، پر کردن دو فیلد زیر است:

سایت دیلیت اکانت تلگرام

Why do you want to delete your account: دلیل خود را از حذف کردن اکانت اینستاگرام انتخاب کنید.

Re-enter your password: رمز اکانت خود را وارد کنید.

بعد از پر کردن فیلد های بالا بر روی دکمه Delete your account کلیک کنید.

*در پایین باکس Re-enter your password متنی نوشته شده است که در آن یک تاریخ به صورت میلادی به چشم می خورد. یعنی تا آن تایم شما قادر به بازگردانی اکانتتان خواهید بود. در صورتی که از این تاریخ بگذر دیگر هرگز نمی توانید اکانت خود را برگردانید.

2. بعد از زدن دکمه Delete your account پیغام …your account will be deleted on به شما نشان داده می شود. این پیغام یعنی حذف اکانت اینستاگرام با موفقیت به پایان رسیده و تا تاریخ مذکور می توانید نسبت به بازگرداندن آن اقدام کنید.
دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام
بعد از دلیت اکانت اینستاگرام، و تمام شدن مهلت یک ماهه، در صورتی که بخواهید به اینستاگرام وارد شوید بایستی یک اکانت جدید بسازید و اکانت قبلی قابل دسترسی نیست.

آیا می دانستید برای بهترین بازخورد در اینستاگرام باید اصول سایز استاندارد تصویر و فیلم در اینستاگرام را رعایت کنید؟

دلیت اکانت موقت اینستاگرام

بهترین روش برای اینکه حساب کاربری تان را برای مدتی از دسترس خارج کنید غیر فعال کردن آن است تا در هر زمانی که تمایل داشتید بتوانید به راحتی آن را فعال کنید و از آن استفاده کنید.

در زمان غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام، به موارد زیر دقت کنید:

  1. غیر فعال کردن اینستاگرام فقط از طریق وبسایت رسمی ممکن است.
  2. در این روش اطلاعات شما اعم از فالور ها، پست ها و آرشیو شما حذف نمی شوند.
  3. در این روش اکانت شما هرگز حذف نمی شود و فقط به صورت موقت غیرفعال می شود و تا زمانی که دوباره وارد آن نشده باشید فعال نمی شود.

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به وبسایت رسمی اینستاگرام هدایت شوید.

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

1. بعد از کلیک کردن بر روی لینک بالا به وبسایت رسمی اینستاگرام راهنمایی میشوید. در صورتی که حساب کاربری تان بر روی سیستم کامپیوتر ذخیره شده باشد به بخش زیر وارد می شوید. در غیر این صورت باید اطلاعات کاربری خود را در بخش ورود به حساب کاربری وارد کرده تا این بخش برای شما نشان داده شود.
غیر فعال کرن موقت اینستاگرام
Why are you deactivating your account: در این بخش دلیل غیر فعال کردن اینستاگرام خود را انتخاب کنید.
To continue, please re-enter your password:  در این فیلد رمز اکانت خود را وارد کنید.
با وارد کردن اطلاعات در فیلد های بالا حالا بر روی دکمه Temporarily Disable Account کلیک کنید.

2. حالا یک پنجره به صورت پاپ آپ نشان داده می شود که کافیست برای تایید غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام خود بر روی گزینه Yes کلیک کنید.
دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

زمانی که پیغام Your account has been temporarily disabled نشان داده شد یعنی حساب کاربری اینستاگرام شما به طور موقت غیر فعال شده است و از دسترس کاربران خارج شده است.

اگر در اینستاگرام مشکل زوم شدن استوری برای شما پیش بیاید می توانید به مقاله حل مشکل زوم شدن استوری در اینستاگرام سر بزنید.

پاسخ به سوالات شما درباره حذف اکانت اینستاگرام

✔️ چرا زمانی که روی لینک حذف اکانت ایسنتاگرام کلیک میکنم وارد بخشی که شما در تصویر نشان داده اید نمی شوم؟
شما به صفحه ورود اینستاگرام وارد می شوید زیرا تابحال با کامپیوتر وارد اینستاگرام نشده اید. جای نگرانی نیست، دربخشی که برای شما نشان داده می شود کافیست تا اطلاعات خود را وارد کرده تا به راحتی وارد بخش دیلیت اکانت اینستاگرام شوید.

✔️ فرق غیر فعال کردن یا دی اکتیو کردن با حذف دائمی اکانت اینستاگرام چیست؟
در روش غیر فعال کردن اینستاگرام، ضمن حفظ اطلاعات حساب شما، هرگاه بخواهید می توانید حساب خود را بازگردانید. اما در دلیت اکانت دائمی بعد از گذشت زمان 1 ماه هیچ راهی برای بازگرداندن حساب وجود ندارد.

✔️ آیا با حذف دائمی اینستاگرام، پیام ها پاک می شوند؟
بعد از گذشت یک ماه تمامی اطلاعات شما حتی پیام های حساب شما حذف خواهند شد، اما نه برای کابران و مخاطبین شما! پیام های شما برای کاربران حذف نخواهند شد فقط نام کاربری شما به Instagrammer تغییر می کند.

✔️ آیا امکان بازگردانی اکانتی که بصورت دائمی حذف شده است وجود دارد؟
تنها تا 1 ماه بعد از زمان ارسال درخواست دلیت اکانت اینستاگرام فرصت دارید اکانت خود را بازگردانید.

✔️ چرا بعد از حذف اکانت موقت اینستاگرام هنوز حسابم برای بقیه نشان داده می شود؟
اکثر اوقات بلافاصله بعد از ارسال درخواست، اکانت شما غیر فعال می شود، اما باز هم در مواردی دیده شده است که غیرفعال شدن حساب اینستاگرام چند ساعتی زمان برده است.

✔️ دلیت اکانت اینستاگرام آیفون با اندروید فرق میکنه؟ کامپیوتر با موبایل چی؟ فرق میکنند؟
خیر هیچ فرقی با هم ندارند.

✔️ آیا امکان حذف اکانت اینستاگرام از طریق برنامه اینستاگرام ممکن است؟
خیر. این امکان در آپدیت های قبلی وجود داشت که از طریق برنامه اینستاگرام اکانت خود را حذف کنید. البته بسیاری از منابع روش دیلیت اکانت اینستاگرام را از خود اپلیکیشن نشان میدهند زیرا تاریخ انتشار محتوای آن ها به همان زمان برمیگردند. این قابلیت هم اکنون غیر فعال است.

خلاصه ای درباره دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام یکی از هوشمندانه ترین ترفند های اینستاگرام است. زیرا در هر دو موارد حذف اکانت اینستاگرام، درصورتی که به هردلیلی از حذف اکانت اینستاگرام خود پشیمان شدیم می توانیم به راحتی حساب خود را بازگردانی کنیم. آیا قبلاً نسبت به حذف اکانت اینستاگرام اقدام کرده بوده اید؟ در صورتی که تجربه ای در زمینه دلیت اکانت اینستاگرام دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

اکثر اوقات بلافاصله بعد از ارسال درخواست، اکانت شما غیر فعال می شود، اما باز هم در مواردی دیده شده است که غیرفعال شدن حساب اینستاگرام چند ساعتی زمان برده است.

تنها تا 1 ماه بعد از زمان ارسال درخواست دلیت اکانت اینستاگرام فرصت دارید اکانت خود را بازگردانید.

در روش غیر فعال کردن اینستاگرام، ضمن حفظ اطلاعات حساب شما، هرگاه بخواهید می توانید حساب خود را بازگردانید. اما در دلیت اکانت دائمی بعد از گذشت زمان 1 ماه هیچ راهی برای بازگرداندن حساب وجود ندارد.

برچسب ها

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.