تغییر پس زمینه عکس
نقد و بررسی

ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشید پس زمینه عکس های خود را تغییر دهید. ما در این مقاله آسانترین روش های تغییر بک گراند تصویر را آموزش می دهیم. همراه ما باشید.

17 آبان 1401

شاید به هر دلیلی نیاز داشته باشید تغییر پس زمینه عکس انجام دهید. مثلا پس زمینه عکس شما شلوغ است و قصد دارید پس زمینه ای خلوت تر برای تصویر خود قرار دهید. ما در این مقاله قصد داریم تغییر بک گراند عکس را با استفاده از فتوشاپ، سایت های آنلاین و معرفی اپلیکیشن های موبایلی آموزش دهیم. در ابتدا می توانید ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

✔️تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

تغییر بکگراند عکس در فتوشاپ را به صورت گام به گام آموزش می دهیم:

  • برایتغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ در ابتدا عکس مورد نظر خود را در برنامه باز کنید حالا باید حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ انجام دهید. برای این کار کافی است Quick selection tools را انتخاب کنید و سپس select subject را بزنید. با این روش عکس از پس زمینه جدا شد.

  • حالا برای تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ روی قسمت 3 کلیک کنید و solid color را بزنید و رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. حالا اتفاقی که می افتد این است که به جای پس زمینه، عکس مورد نظر شما به آن رنگ در می آید. برای رفع این مشکل کافی است روی قسمت 4 کلیک کنید. پنجره زیر برای شما باز میشود.

  • کافی است روی دکمه Invert کلیک کنید. با انجام این مراحل به سادگی تغییر رنگ پس زمینه عکس را انجام داده اید.

تا به اینجا شما توانسته اید به سادگی رنگ پشت زمینه عکس را تغییر دهید حالا اگر به دنبال تغییر پس زمینه عکس با فتوشاپ هستید، می توانید ادامه مراحل را دنبال کنید.

  • عکس مورد نظر را که به عنوان بک گراند در نظر دارید در فتوشاپ باز کنید.
  • عکسی که پس زمینه آن را می خواهید تغییر دهید مانند مرحله قبل با ابزار Quick selection tools از بک گراند جدا کنید. حالا کافیست عکس را با ماوس بکشید و به روی عکس پشت زمینه مورد نظر خود انتقال دهید و در جای مناسب قرار دهید.

✔️بهترین برنامه تغییر بک گراند عکس اندروید

خیلی از افراد ترجیح می دهند به جای کار با فتوشاپ از ابزار های ساده تری برای تغییر بک گراند عکس استفاده کنند. یکی از ابزار های ساده برای تغییر پس زمینه عکس استفاده از اپلیکیشن های موبایل تغییر پس زمینه تصویر است. ما در این جا به معرفی تغییر بکگراند عکس با گوشی و معرفی مهم ترین ابزار می پردازیم:

اپلیکیشن PicsArt

اپلیکیشن پیکس آرت یکی از قدرتمندترین  برنامه های تغییر پس زمینه تصویر با گوشی است که با بیش از 500 میلیون نصب جز محبوب ترین اپلیکیشن ها است. با نصب این اپلیکیشن می توانید به راحتی پس زمینه عکسهای خود را حذف کنید. هم چنین می توانید پس زمینه را تغییر دهید و افکت و فریم های بسیار زیبا برای عکس قرار دهید.

picsart

اپلیکیشن Fabby

یک اپلیکیشن جذاب دیگر، برنامه تغییر پس زمینه عکس Fabby است. پس از نصب اپلیکشن در گوشی می توانید رنگ پس زمینه تصاویر را تغییر دهید و یا حتی عکس پس زمینه را عوض کنید.

Fabby

اپلیکیشن Snapseed

این اپلیکیشن قدرتمند با توجه به امکانات حرفه ای بسیار مورد توجه عکاسان قرار میگیرد. برای تغییر بک گراند عکس در این برنامه می توانید از Selective و Brush استفاده کنید و تصویر پس زمینه را تغییر دهید.  برای دانلود برنامه تغییر پس زمینه عکس Snapseed روی لینک زیر کلیک کیند.

 Snapseed

اپلیکیشن ultimate background eraser

برنامه Ultimate Background Eraser با نصی بیش از 5 میلیون یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای تغییر پشت زمینه عکس است. از مهم ترین ویژگی های این برنامه تغییر پس زمینه عکس با لمس قسمت مورد نظر، بازگردانی قسمت های پاک شده، ذخیره خودکار عکس با حفظ کیفیت است. از طریق لینک زیر می توانید اپلیکیشن را دانلود کنید.

 ultimate background eraser

✔️تغییر پس زمینه عکس آنلاین

همیشه یکی از بهترین کار ها برای ویرایش تصاویر و حذف پس زمینه عکس استفاده از سایت های آنلاین است. سرعت بالای این سایت ها موجب این می شود که استفاده از آن ها برای ویرایش تصاویر بیشتر شود. در اینجا قصد داریم معروف ترین و بهترین سایت های تغییر بک گراند عکس را معرفی کنیم:

سایت picsart

سایت بسیار حرفه ای که در ابتدا معرفی می کنیم Picsart است. بعد از ورود به این سایت روی قسمت creat بزنید و عکس خود را آپلود کنید. این سایت امکانات بسیار زیادی برای ویرایش تصاویر دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید . برای تغییر پس زمینه عکس می توانید روی قسمت background بروید و تغییرات مورد نظر خود را روی بک گراند تصاویر اعمال کنید.

سایت remove.bg

وقتی وارد سایت remove.bg شدید می توانید علاه بر حذف پس زمینه عکس، تغییر پس زمینه عکس را هم انجام دهید. کافی  است بعد از اپلود عکس روی گزینه edit بزنید و وارد تنظیمات پس زمینه شوید. هم می توانید تغییر رنگ پس زمینه عکس انجام دهید و هم می توانید هر کدام از پس زمینه های آماده را انتخاب کنید.

سایت fococlipping

سایت fococlipping یک سایت بسیار سریع و قدرتمند برای حذف و تغییر بک گراند عکس است. بعد از وارد شدن به صفحه سایت عکس مورد نظر خود را آپلود کنید، بعد از حذف تصویر بک گراند به شما امکان تغییر بک گراند عکس را می دهد و شما می توانید رنگ پس زمینه را به دلخواه تغییر دهید و یا از بک گراند های موجود استفاده کنید و یا از بک گراند custom استفاده کنید.

سایت Slazzer

آخرین سایت که برای تغییر بک گراند تصویر معرفی می کنیم Slazzer است بعد از آپلود عکس می توانید از قسمت edit می توانید بک گراند تصاویر را تغییر دهید.

در این مقاله به معرفی مهم ترین ابزارهای آنلاین و اپلیکیشن های اندرویدی برای تغییر پس زمینه عکس بدون برش پرئاختیم. امیدواریم برای شما مفید باشد. خوشحال می شویم  اگر سایت یا ابزارهای دیگری را می شناسید که از لیست ما جا افتادند با ما به اشتراک بگذارید.