12 سایت کاهش حجم عکس آنلاین بدون افت کیفیت
مجموعه مقالات وردپرس

در این مقاله به معرفی سایت های کاهش حجم تصاویر با فرمت های مختلف بدون از دست دادن کیفیت تصاویر می پردازیم. کاهش حجم فایل های JPEG بصورت آنلاین یا هر کدام از فرمت png و غیره که معمولا برای بارگزاری در وب سایتهای شخصی و فروشگاهی مورد نیاز است.

05 تیر 1400
آخرین بروزرسانی: 04 خرداد 1402

اکثر اوقات با کاهش حجم تصاوبر کیفیت آن ها کم می شود و یا مجبور می شویم علاوه بر کاهش کیفیت سایز تصاویر را هم کوچکتر کنیم تا تصویر به حجم مورد نظر تبدیل شود. اما یک راه حل برای کاهش حجم عکس ها بدون افت کیفیت استفاده از سایت هایی است که به صورت آنلاین و کاملا رایگان این کار را انجام می دهند. در ادامه معروف ترین سایت های بهینه ساز حجم تصویر و فشرده سازی را معرفی می کنیم. این ابزارهای کاهش حجم عکس انلاین سرعت شما در بهینه سازی تصاویر بسیار بالا می برند.

سایت های سایت کم کردن حجم عکس آنلاین بدون افت کیفیت

ممکن است از یک سایت دانلود عکس رایگان یک تصویر دریافت کرده باشید و بخواهید سایز تصویر را برای استفاده کم کنید. کاهش حجم تصاویر کاربردهای زیادی دارد از جمله اگر نیاز به آپلود تعداد زیادی عکس در سایتتان داشته باشید و حجم عکس ها زیاد باشد ممکن است سرعت سایتتان کاهش یابد. کاهش حجم عکس ها موجب بهبود سرعت سایت می شود و سایتتان زودتر لود می شود. بنابراین باید از روش هایی استفاده کنید تا علاوه بر کاهش حجم تصاویر کیفیت عکس هم حفظ شود.

با ابزارهای تست سرعت سایت از بهینه بود سرعت سایتتان مطمئن شوید.

سایت فشرده ساز تصویر imagecompressor برای کاهش حجم عکس آنلاین

یکی از ابزارها فشرده سازی و کاهش حجم عکس سایت imagecompressor.com است. بعد از این که وارد سایت شدید عکس ها را می توانید با درگ کردن به راحتی آپلود کنید، در زمان کوتاهی تصویر فشرده می شود و می توانید تصویر را دانلود کنید در صورتی که تعداد زیادی عکس آپلود کرده باشید تصاویر را می توانید به صورت یکجا و ZIP شده دانلود کنید. پایین اوردن حجم عکس انلاین به صورت دسته جمعی زمانیکه نیاز دارید تصاویر 50 محصول را یکجا فشرده کنید، بسیار کارمد و سریع است.

مشاهده سایت 

کاهش حجم عکس آنلاین با سایت imagecompressor

choosearea

این وب سایت را به شما پیشنهاد میکنم چون می توانید تصویر اورجینال را با تصاویر فشرده شده مقایسه کنید و در صورت نیاز میزان  فشرده سازی را بر اساس کیفیت تغییر دهید و دکمه apply را کلیک کنید. در تصویر میزان کاهش حجم تصویر را مشاهده کنید.

همانطور که فشرده سازی تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است برای آپلود ویدئو نیز حتما حجم ویدئو را کم کنید با بهترین نرم افزارهای کاهش حجم ویدئو بدون افت کیفیت می توانیدحجم ویدئو را کاهش دهید.

ممکن است بعد از کاهش حجم تصویر بخواهید آن را در سایت خود یا در سایت‌های دیگر آپلود کنید و با محدودیت فرمت روبرو باشید مثلا فقط مجاز به آپلود تصویر با فرمت jpeg باشید. با روش‌های تغییر فرمت عکس آنلاین به راحتی می‌توانید فرمت تصویر را تغییر دهید.

کم کردن حجم عکس آنلاین در Tiny PNG

Tiny PNG یکی از محبوب‌ ترین سایت های پایین اوردن حجم عکس انلاین است که به شکل رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد و امکانات زیادی برای فشرده سازی به شما می‌دهد.

سایت Tiny PNG عکس هایی با فرمت‌های PNG و JPEG را برای فشرده سازی می‌پذیرد و می‌توانید حداکثر 20 عکس در یک مرتبه آپلود کنید. البته اندازه تصویر نباید بیش از 5 مگابایت باشد. پس از فشرده سازی می‌توانید تصاویر را در کامپیوتر خود دانلود کرده و یا آنها را در Dropbox ذخیره کنید.

مشاهده سایت 

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت Tiny PNG

Tiny PNG همچنین برای wordpress و Magneto نیز افزونه دارد که استفاده از آن کار شما راحت‌ تر کند. بنابراین به جای یک سایت کاهش حجم عکس می توانید از افزونه آن استفاده کنید. این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

افزونه Tiny PNG یک ابزار پایین اوردن حجم عکس انلاین در وردپرس

نکته: از سایت tinyjpg.com هم برای تغییر حجم عکس ها با فرمت jpg می توانید استفاده کنید که کاملا مشابه سایت Tiny PNG است.

انواع سایز استاندار تصاویر را در اینستاگرام را در مقاله سایز استوری و پست اینستاگرام ببینید.

فشرده سازی انلاین تصاویر در Compressnow

برای کاهش حجم عکس آنلاین با سایت Compressnow به راحتی می توانید عکس هایی با فرمت هایی مانند JPG ،JPEG ،GIF ،PNG را فشرده سازی کنید. کار کردن با سایت Compressnow هم بسیار آسان است و با درگ کردن می توانید عکس ها را آپلود می کنید. این سایت تصاویر را تا حجم 9 مگابایت برای فشرده سازی پشتیبانی می کند.

توجه: شما می توانید روش تبدیل عکس به گیف را مطالعه کنید.

همچنین عکس های شما بعد از فشرده سازی توسط این سایت بعد از 20 دقیقه به صورت خودکار از سرور سایت پاک می شود.

مشاهده سایت 

سایت کم کردن حجم عکس Compressnow

در این سایت هم می توانید میزان فشرده سازی تصاویر را انتخاب کنید و تصویر فشرده شده را با تصویر اصلی مقایسه کنید و در نهایت عکس را دانلود کنید.

کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل

یکی دیگر از سایت های کاهش حجم تصویر سایت بدون کاهش افت کیفیت تصویر، سایت Squoosh است. با این ابزار رایگان می توانید حجم عکس های، JPEG، BMP،PNG ،WebP را کاهش دهید. نحوه کار با این سرویس بسیار ساده است. در سایت Squoosh می توانید عکستان با درگ کردن آپلود کنید و در صورت نیاز علاوه بر فشرده کردن، سایز تصویر را هم تغییر دهید و در نهایت عکس تان را فشرده کنید. علاوه بر کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل همچنین می توانید تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت را قبل و بعد از فشرده سازی انجام دهید.

مشاهده سایت 

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت Squoosh، کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل

سایت فشرده ساز تصاویر Compressor

فرمت هایی که سایت Compressor پشتیبانی می کند شامل JPEG ،PNG ،GIF و SVG است و امکان آپلود تصاویر با حجم بالاتر از 10 مگابایت را دارد. کافیست عکس را انتخاب کنید. در این سایت این امکان وجود دارد که عکس را در دو حالت Lossless یا Lossy  فشرده کنید. همچنین با دکمه compare می توانید با هم مقایسه کنید که عکس بعد از فشرده سازی چه قدر تغییر کرده است. در نسخه pro هم این امکان وجود دارد سایز عکس و کیفیت عکس و تنظیمات دیگر را در منو کناری برای هر کدام از فرمت ها قبل و بعد از تغییر حجم تغییر دهید. دقت کنید که اگر عکس انتخابی شما کیفیت پایینی داشته باشد تغییری مشاهده نمی کنید.

مشاهده سایت 

کاهش حجم عکس آنلاین با سایت Compressor

سایت کم کردن حجم عکس imagesmaller

با استفاده از سایت imagesmaller می توانید تصاویر PNG ، JPG ، JPEG ، GIF ، TIFF را بصورت آنلاین بدون از دست دادن کیفیت و اندازه تصویر، حجم تصویر را تا 90٪ کاهش دهید. اگر حجم تصاویرتان بالاست سایت یک گزینه خوب است و می توانید تصاویر با حداکثر حجم 50 مگابایت را انتخاب کنید. علاوه بر این امکان تبدیل فرمت های مختلف عکس به PDF و بالعکس در این سایت وجود دارد.

مشاهده سایت

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت imagesmaller

سایر سایتهای پایین اوردن حجم عکس انلاین

مواردی که گفته شد سایت های کم کردن حجم عکسی هستند که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. سایر سایت هایی که می توان برای کاهش حجم عکس بدون کاهش افت کیفیت استفاده کنید موارد زیر است.

اگر علاوه بر موارد گفته شده شما از سایت های دیگری برای کاهش حجم عکس آنلاین استفاده می کنید با ما و کاربران راست چین در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

کاهش حجم عکس png آنلاین در گوگل squoosh یکی از سرویس های رایگان و پرطرفدار است که آدرس آن ( squoosh.app ) است.

ما در راست چین از imagecompressor و tinypng استفاده می کنیم، این دوسایت فوق العاده هستند. لینک سایتهای کم کردن حجم عکس انلاین:

در این مقاله نکات جالبی در مورد تست سرعت و تاثیر تصاویر در سئو هم گفته شده است، حتما مطالعه کنید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.