ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

12 سایت کاهش حجم عکس آنلاین بدون افت کیفیت

در این مقاله به معرفی سایت های کاهش حجم تصاویر با فرمت های مختلف بدون از دست دادن کیفیت تصاویر می پردازیم. کاهش حجم فایل های JPEG بصورت آنلاین یا هر کدام از فرمت png و غیره که معمولا برای بارگزاری در وب سایتهای شخصی و فروشگاهی مورد نیاز است.

0
05 تیر 1400
آخرین بروزرسانی: 25 فروردین 1403

اکثر اوقات با کاهش حجم تصاوبر کیفیت آن ها کم می شود و یا مجبور می شویم علاوه بر کاهش کیفیت سایز تصاویر را هم کوچکتر کنیم تا تصویر به حجم مورد نظر تبدیل شود. اما یک راه حل برای کاهش حجم عکس ها بدون افت کیفیت استفاده از سایت هایی است که به صورت آنلاین و کاملا رایگان این کار را انجام می دهند. در ادامه معروف ترین سایت های بهینه ساز حجم تصویر و فشرده سازی را معرفی می کنیم. این ابزارهای کاهش حجم عکس انلاین سرعت شما در بهینه سازی تصاویر بسیار بالا می برند.

سایت های کم کردن حجم عکس آنلاین بدون افت کیفیت

ممکن است از یک سایت دانلود عکس رایگان یک تصویر دریافت کرده باشید و بخواهید سایز تصویر را برای استفاده کم کنید. کاهش حجم تصاویر کاربردهای زیادی دارد از جمله اگر نیاز به آپلود تعداد زیادی عکس در سایتتان داشته باشید و حجم عکس ها زیاد باشد ممکن است سرعت سایتتان کاهش یابد. کاهش حجم عکس ها موجب بهبود سرعت سایت می شود و سایتتان زودتر لود می شود. بنابراین باید از روش هایی استفاده کنید تا علاوه بر کاهش حجم تصاویر کیفیت عکس هم حفظ شود.

ابزارهای تست سرعت سایت با آنالیز آیتم‌های یک صفحه مثل تصاویر و فایل‌ها راهکارهایی برای بهبود سرعت سایت به شما می‌دهند. مثلا ممکن است مشکل سرعت به دلیل حجم بالای تصاویر باشد. یک روش بهبود تصاویر فشرده‌سازی آنها است که در ادامه مقاله به ابزارهای کم کردن حجم عکس اشاره می‌کنیم و روش دیگر استفاده از افزونه‌های وردپرسی است.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه WP Rocket؛ افزونه راکت افزایش سرعت وردپرس
دسته بندی : افزونه بهینه سازی
21316
فروش
88%
رضایت

سایت فشرده ساز تصویر imagecompressor برای کاهش حجم عکس آنلاین

یکی از ابزارها فشرده سازی و کاهش حجم عکس سایت imagecompressor.com است. بعد از این که وارد سایت شدید عکس ها را می توانید با درگ کردن به راحتی آپلود کنید، در زمان کوتاهی تصویر فشرده می شود و می توانید تصویر را دانلود کنید در صورتی که تعداد زیادی عکس آپلود کرده باشید تصاویر را می توانید به صورت یکجا و ZIP شده دانلود کنید. پایین اوردن حجم عکس انلاین به صورت دسته جمعی زمانیکه نیاز دارید تصاویر 50 محصول را یکجا فشرده کنید، بسیار کارمد و سریع است.

مشاهده سایت 

کاهش حجم عکس آنلاین با سایت imagecompressor

choosearea

این وب سایت را به شما پیشنهاد میکنم چون می توانید تصویر اورجینال را با تصاویر فشرده شده مقایسه کنید و در صورت نیاز میزان  فشرده سازی را بر اساس کیفیت تغییر دهید و دکمه apply را کلیک کنید. در تصویر میزان کاهش حجم تصویر را مشاهده کنید.

همانطور که فشرده سازی تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است برای آپلود ویدئو نیز حتما حجم ویدئو را کم کنید با بهترین نرم افزارهای کاهش حجم ویدئو بدون افت کیفیت می توانیدحجم ویدئو را کاهش دهید.

ممکن است بعد از کاهش حجم تصویر بخواهید آن را در سایت خود یا در سایت‌های دیگر آپلود کنید و با محدودیت فرمت روبرو باشید مثلا فقط مجاز به آپلود تصویر با فرمت jpeg باشید. با روش‌های تغییر فرمت عکس آنلاین به راحتی می‌توانید فرمت تصویر را تغییر دهید.

کم کردن حجم عکس آنلاین در Tiny PNG

Tiny PNG یکی از محبوب‌ ترین سایت های پایین اوردن حجم عکس انلاین است که به شکل رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد و امکانات زیادی برای فشرده سازی به شما می‌دهد.

سایت Tiny PNG عکس هایی با فرمت‌های PNG و JPEG را برای فشرده سازی می‌پذیرد و می‌توانید حداکثر 20 عکس در یک مرتبه آپلود کنید. البته اندازه تصویر نباید بیش از 5 مگابایت باشد. پس از فشرده سازی می‌توانید تصاویر را در کامپیوتر خود دانلود کرده و یا آنها را در Dropbox ذخیره کنید.

مشاهده سایت 

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت Tiny PNG

Tiny PNG همچنین برای wordpress و Magneto نیز افزونه دارد که استفاده از آن کار شما راحت‌ تر کند. بنابراین به جای یک سایت کاهش حجم عکس می توانید از افزونه آن استفاده کنید. این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

افزونه Tiny PNG یک ابزار پایین اوردن حجم عکس انلاین در وردپرس

نکته: از سایت tinyjpg.com هم برای تغییر حجم عکس ها با فرمت jpg می توانید استفاده کنید که کاملا مشابه سایت Tiny PNG است.

فشرده سازی انلاین تصاویر در Compressnow

برای کاهش حجم عکس آنلاین با سایت Compressnow به راحتی می توانید عکس هایی با فرمت هایی مانند JPG ،JPEG ،GIF ،PNG را فشرده سازی کنید. کار کردن با سایت Compressnow هم بسیار آسان است و با درگ کردن می توانید عکس ها را آپلود می کنید. این سایت تصاویر را تا حجم 9 مگابایت برای فشرده سازی پشتیبانی می کند.

همچنین عکس های شما بعد از فشرده سازی توسط این سایت بعد از 20 دقیقه به صورت خودکار از سرور سایت پاک می شود.

مشاهده سایت 

سایت کم کردن حجم عکس Compressnow

در این سایت هم می توانید میزان فشرده سازی تصاویر را انتخاب کنید و تصویر فشرده شده را با تصویر اصلی مقایسه کنید و در نهایت عکس را دانلود کنید.

کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل

یکی دیگر از سایت های کاهش حجم تصویر سایت بدون کاهش افت کیفیت تصویر، سایت Squoosh است. با این ابزار رایگان می توانید حجم عکس های، JPEG، BMP،PNG ،WebP را کاهش دهید. نحوه کار با این سرویس بسیار ساده است. در سایت Squoosh می توانید عکستان با درگ کردن آپلود کنید و در صورت نیاز علاوه بر فشرده کردن، سایز تصویر را هم تغییر دهید و در نهایت عکس تان را فشرده کنید. علاوه بر کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل همچنین می توانید تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت را قبل و بعد از فشرده سازی انجام دهید.

مشاهده سایت 

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت Squoosh، کاهش حجم عکس png آنلاین در squoosh گوگل

سایت فشرده ساز تصاویر Compressor

فرمت هایی که سایت Compressor پشتیبانی می کند شامل JPEG ،PNG ،GIF و SVG است و امکان آپلود تصاویر با حجم بالاتر از 10 مگابایت را دارد. کافیست عکس را انتخاب کنید. در این سایت این امکان وجود دارد که عکس را در دو حالت Lossless یا Lossy  فشرده کنید. همچنین با دکمه compare می توانید با هم مقایسه کنید که عکس بعد از فشرده سازی چه قدر تغییر کرده است. در نسخه pro هم این امکان وجود دارد سایز عکس و کیفیت عکس و تنظیمات دیگر را در منو کناری برای هر کدام از فرمت ها قبل و بعد از تغییر حجم تغییر دهید. دقت کنید که اگر عکس انتخابی شما کیفیت پایینی داشته باشد تغییری مشاهده نمی کنید.

مشاهده سایت 

کاهش حجم عکس آنلاین با سایت Compressor

سایت کم کردن حجم عکس imagesmaller

با استفاده از سایت imagesmaller می توانید تصاویر PNG ، JPG ، JPEG ، GIF ، TIFF را بصورت آنلاین بدون از دست دادن کیفیت و اندازه تصویر، حجم تصویر را تا 90٪ کاهش دهید. اگر حجم تصاویرتان بالاست سایت یک گزینه خوب است و می توانید تصاویر با حداکثر حجم 50 مگابایت را انتخاب کنید. علاوه بر این امکان تبدیل فرمت های مختلف عکس به PDF و بالعکس در این سایت وجود دارد.

مشاهده سایت

کم کردن حجم عکس آنلاین با سایت imagesmaller

سایر سایتهای پایین اوردن حجم عکس انلاین

مواردی که گفته شد سایت های کم کردن حجم عکسی هستند که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. سایر سایت هایی که می توان برای کاهش حجم عکس بدون کاهش افت کیفیت استفاده کنید موارد زیر است.

حتماً بخوانید افزایش کیفیت عکس

اگر کاهش حجم تصاویر را بعنوان یکی از روش های بهینه سازی سرعت سایت استفاده می کنید، میتوانید از افزونه راکت برای انجام سایز بهینه سازی ها نیز استفاده کنید. بهینه سازی کدها، کش صفحات، بهینه سازی پایگاه داده تنها بخشی از عملکرد این افزونه است.

از این که تا اینجا همراه ما بودید ممنونیم، پیشنهاد میکنیم سری به مقاله بالا بردن کیفیت عکس بزنید، تا در این مقاله نیز اطلاعات جامعی کسب کنید، موفق باشید.

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 3 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم.
سوالات متداول

کاهش حجم عکس png آنلاین در گوگل squoosh یکی از سرویس های رایگان و پرطرفدار است که آدرس آن ( squoosh.app ) است.

ما در راست چین از imagecompressor و tinypng استفاده می کنیم، این دوسایت فوق العاده هستند. لینک سایتهای کم کردن حجم عکس انلاین:

در این مقاله نکات جالبی در مورد تست سرعت و تاثیر تصاویر در سئو هم گفته شده است، حتما مطالعه کنید.

مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.