× آخر هفته های سبز با 70% تخفیف فقط تا امشببزن بریم!
Rtl Theme LOGO

تنها مرجع قانونی عرضه قالب و افزونه در ایران ...

شرکت فناوری اطلاعات راست چین

ایمیل: info [at] rtl-theme.com
نشانی: تبريز - خیابان امام، مسجد کبود
ساختمان پزشکان، طبقه 4

تلفن ویژه : ۰۳۸۳۱۱۲۴

آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست

دسته‌بندی: آموزش وردپرس
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
۵۱۱۱۷ بازدید

نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست، مزیت هایی مثل انجام تغییرات و انتقال یک باره ویرایش ها روی سایت اصلی را دارد. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف اینترنت خود نیز صرفه جویی مناسبی خواهید داشت. در این آموزش نصب بسته نصب آسان در لوکال هاست را بررسی می کنیم.

بسته نصبی به شما کمک می کند در کمتر از 10 دقیقه، قالب وردپرس را دقیقا مانند دمو راه اندازی کنید. پس استفاده همزمان از بسته نصبی و local host می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی مناسبی انجام دهید. با ما همراه باشید.

لوکال هاست چیست؟

لوکال هاست فضایی است که شما می توانید بدون آنکه از هاست اصلی خود استفاده کنید، قالب وردپرس مد نظرتان را تست کنید.  برای استفاده از بسته نصب آسان روی لوکال هاست ، ابتدا نیاز به یک نرم افزار برای ایجاد هاست مجازی دارید.  البته در فرایند نصب تفاوتی بین نرم افزارهای xampp، wamp و lamp (هاست مجازی) وجود ندارد. بلکه مسیری که پوشه نصب قالب در آن تعریف می شود، متفاوت است. پس پیش از هر کاری لازم است، از مسیرهای زیر وارد پوشه C شوید و بعد از ایجاد پوشه ای برای سایتتان، فایل بسته نصب را در آن قرار دهید.

 • wamp: برای نصب قالب وردپرس با ومپ از مسیر C:\wamp64\www پوشه ای به دلخواه برای سایتتان ایجاد کنید و فایل بسته نصب آسان را در آن قرار دهید.
 • xampp: همچنین برای زمپ هم از مسیر C:\xampp\htdocs استفاده کنید. بعد از ایجاد یک پوشه برای سایت، فایل بسته نصب را قرار دهید.
 • lamp: این نرم افزار برای کسانی است که از سیستم عامل لینوکس روی سیستمشان استفاده می کنند. بنابراین برای قرار دادن فایل بسته نصب آسان از مسیر file system/var/www/html پیش بروید و یک پوشه برای سایتتان بسازید.

توضیحات بیشتر را می توانید در مقاله لوکال هاست مطالعه نمایید.

نصب تصویری بسته نصب آسان در لوکال هاست

1: نرم افزار xamp server را نصب و اجرا کنید

برای آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست، از نرم افزار xampp استفاده می کنیم. ابتدا نرم افزار را روی سیستم اجرا می کنیم.

پس از اجرا کردن xampp control panel، ماژول های مختلف آن را مشاهده می کنیم. دو ماژول اول، یعنی Apache  و MySQL مورد نیاز شما هستند. Apache به عنوان سرور عمل می کند و از MySQL نیز به عنوان دیتابیست استفاده می کنیم. و با فشردن دکمه های start آن ها را فعال می کنیم. پس از تغییر رنگ دو ماژول به سبز ، کار ما با زمپ فعلا تمام می شود. سبز شدن ماژول ها به معنی آن است که شبیه ساز آماده اجراست.

آموزش نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست

حالا به نصب قالب مورد نظر می رسیم. فایل های بسته نصبی قالب مورد نظرتان را استخراج کنید. به این مسیر بروید.

 my computer> c:>  xampp > htdocts 

در htdocts فولدری ایجاد کنید و هر نامی دوست دارید روی آن بگذارید (این پوشه مشابه نام دامنه است). سپس فایل های استخراج شده را در اینجا کپی کنید.

در اینجا به مرحله ای می رسیم که نیاز است دیتابیس را برای قالب ایجاد کنیم. برای این کار باید به سراغ نرم افزار زمپ برویم. بعد از باز کردن، با کلیک روی admin بخش mysql، به صفحه مورد نظرتان هدایت می شوید.

آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست

در اینجا روی مرورگر، لوکال هاست شما باز می شود. با استفاده از دکمه new می توانید یک دیتابیس جدید داشته باشید.

نصب بسته نصبی روی لوکال هاست

نام دیتابیس را تعریف کنید و گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کنید و دکمه create را کلیک کنید.

 نصب قالب روی لوکال هاست

به عنوان مثال، نام این دیتابیس pucatheme قرار داده ایم. پس از زدن دکمه create دیتابیس ایجاد می شود که در لیست مثل تصویر می توانید آن را مشاهده کنید.

نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

2: فایل بسته نصب آسان را اجراکنید

خب مقدمات کار انجام شد.

پکیج بسته نصب آسان یک فایل زیپ معمولا با نام easyinstallation  و quicksetup است. وقتی این فایل را از حالت فشرده خارج می کنید دو فایل installer.php و یک فایل زیپ با نام طولانی در اختیار شما قرار داده می شود. هر دو این فایل ها را در روت لوکال هاست (www در ومپ htdocs در زمپ) کپی کنید.

یک نمونه بسته نصب آسان وردپرس در لوکال هاست را در تصویر زیر برای قالب رایس مشاهده می کنید.

یک نمونه بسته نصب آسان

یک تب جدید در مرورگر خود باز کنید و این عبارت زیر را تایپ کنید.

localhost/Namefolder/installer.php

نکته: بجای Name folder اسم پوشه ای که در  httdcos به عنوان نام دامنه درست کرده بودید را قرار دهید. همانطور که مشاهده می کنید، داپلیکیتور و پنل بسته نصبی برای شما باز می شود.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

همانطور که مشاهده می کنید، همه بخش ها، تیک سبز دارند و اگر علامت + را باز کنید، می بینید که همه بخش ها به درستی شناسایی شده اند  و آماده نصب هستند. با تیک زدن accept بخش بعد فعال می شود. در اینجا نام دیتابیسی که انتخاب کرده ایم را قرار می دهیم و user را root قرار می دهیم. نیازی به ورود پسورد نیست.

بعد از آن دکمه test database را کلیک کنید. در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد می توانید دکمه next را بزنید.

بسته نصب آسان روی لوکال هاست

مرحله بعد، مرحله update هست که با موفقیت وارد این مرحله شده ایم. در اینجا می توانید مطابق سلیقه خودتان گزینه title را تغییر دهید.

نصب قالب وردپرس روی xampp

دکمه option را باز کنید. در اینجا می توانید برای قالب خود، یک حساب مدیریت تعریف کنید این حساب کاربری برای ورود به پیشخوان و مدیریت سایت است. بخش new admin account این کار را برای شما انجام می دهد. یوزر پسورد را تعریف می کنیم.

آموزش نصب قالب وردپرس روی localhost

بسیار خب در این مرحله نصب با موفقیت انجام شده و در واقع کار شما تمام شده است.

آموزش نصب قالب وردپرس با استفاده از xamp

برای مشاهده آنچه نصب کرده اید، در یک تب مرورگر، localhost/folder name را جستجو کنید. مشاهده می کنید که قالب شما دقیقا مانند دمو نصب شده است.

آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست xampp

 

 

نکته: بعد از پایان کار، به پوشه سایت در داریو c مراجعه کنید و فایل های installer.php و فایل زیپ مربوط به قالب وردپرس را حتما پاک کنید. چون اگر سایت را به دامنه اصلی تان انتقال دادید، راه را برای هکر ها هموار کرده اید. پس حذف آن ها را فراموش نکنید. در نسخه جدید داپلیکیتور بمحض ورود به پیشخوان این فایل ها حذف می شوند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند به جلوگیری از هک شدن وب سایت شما کمک کند. پیشنهاد می کنم راهکارهای افزایش امنیت وردپرس را مطالعه کنید.

رفع خطاهای احتمالی هنگام نصب بسته نصب اسان روی لوکال هاست

به دلایل مختلفی ممکن است هنگام استفاده از بسته نصبی با خطا مواجه شوید. پس در این بخش، این ارورهای احتمالی و روش رفع آن را بررسی می کنیم.

رفع خطای Interval server Error 500

وقتی این ارور را در نصب روی لوکال هاست می بینید، به دلیل خطا در سطوح دسترسی است. بنابراین برای رفع خطا، وارد فایلی که بسته نصب آسان را در آن نصب کرده اید شده و از بخش permission همه فایل ها را بررسی کنید. دقت کنید که دسترسی برای پوشه ها باید 755  و برای فال ها باید 644 باشد.

A wp-config.php already exists in this location

این خطا زمانی به شما نشان داده می شود که در مسیر نصب قالب، از قبل یک فایل با نام wp-config.php وجود داشته باشد. بررسی کنید پوشه ای که برای نصب انتخاب کرده اید، خالی باشد.

In order to extract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

این ارور هم وقتی مشاهده می کنید که ماژول zip فعال نباشد. پس به مراحل قبل از نصب برگردید و حتما روش دستی یا manual را برای خروج فایل ها از حالت فشرده انتخاب کنید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست نیز بسیار ساده است. در لینک https://www.rtl-theme.com/blog/how-to-install-wordpress/ می توانید این نحوه نصب وردپرس خام را روی لوکال هاست مشاهده کنید.

امیدواریم آموزش نصب قالب و وردپرس روی لوکال هاست کمکی هر چند کوچک در راه اندازی سایت وردپرس شما باشد.89 دیدگاهافزودن

 • imanpayeh

  سلام وقت بخیر
  من زمانی که میخوام روی لوکال هاست وارد بشم این خطا رو میده

  Warning: Use of undefined constant PASSAZH_THEME_DIR – assumed ‘PASSAZH_THEME_DIR’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

  Warning: Use of undefined constant PASSAZH_THEMEROOT – assumed ‘PASSAZH_THEMEROOT’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

  Warning: Use of undefined constant PASSAZH_THEMEROOT – assumed ‘PASSAZH_THEMEROOT’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

  Warning: Use of undefined constant PASSAZH_THEME_DIR – assumed ‘PASSAZH_THEME_DIR’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

  Warning: Use of undefined constant PASSAZH_THEME_DIR – assumed ‘PASSAZH_THEME_DIR’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

  Fatal error: Uncaught Error: Class ‘PASSAZH_Theme’ not found in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php:0 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-settings.php(528): include() #1 C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-config.php(173): require_once(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #2 C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-load.php(37): require_once(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #3 C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-login.php(12): require(‘C:\\xampp\\htdocs…’) #4 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\imanwindoor2\wp-content\themes\passazh\functions.php on line 0

 • omidesmaeely

  سه بار نصب کردم همه چی اوکی بود ولی آخرین مرحله که لاگین می شم این خطاها رو ردیف می کنه پشت سر هم در ضمن من از ومپ استفاده می کنم

  Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE – assumed ‘EDD_PLUGIN_FILE’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in D:\wamp64\www\ahnos\easy installer\wp-content\plugins\font-uploader\font-uploader.php on line 59( ! ) Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function avia_markup_helper() in D:\wamp64\www\ahnos\easy installer\wp-content\themes\enfold\header.php on line 86
  ( ! ) Error: Call to undefined function avia_markup_helper() in D:\wamp64\www\ahnos\easy installer\wp-content\themes\enfold\header.php on line 86

  • زهرا غفاری
   نویسنده

   اگر از قالب های راست چین خریداری کرده اید حتما لایسنس محصول را فعال کنید اگر با فعال کردن محصول این خطا همچنان ادامه داشت به طراح محصول تیکت بزنید

 • mahboobeh61

  سلام من قالب را روی هاست نصب کردم اما در لوکال هاست بعد از نصب ioncube از دوباره نصب کردم اما وارد صفحه لاگین نمی شود و پیامی هم نمی دهد و تمام مراحل به درستی انجام میشود.

 • scb4107

  سلام و وقت بخیر
  بعد از اینکه گزینه admin login رو میزنم این خطا رو نشون میده و صفحه لاگین واسم نمیاد
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.
  لطفا راهنماییم کنین

 • alizabihi

  سلام من تمام مراحل رو درست رفتم اما وقتی میخوام بزنم سایت نمایش داده بشه با خطای زیر مواجه میشم

  Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function ‘print_customizer_style’ not found or invalid function name in
  C:\xampp\htdocs\sonanceteam.ir\wp-includes\class-wp-hook.php on line 287

  و خط 283 تا 290 به صورت زیر است

  // Avoid the array_slice() if possible.
  if ( 0 == $the_[‘accepted_args’] ) {
  $value = call_user_func( $the_[‘function’] );
  } elseif ( $the_[‘accepted_args’] >= $num_args ) {
  $value = call_user_func_array( $the_[‘function’], $args );
  } else {
  $value = call_user_func_array( $the_[‘function’], array_slice( $args, 0, (int) $the_[‘accepted_args’] ) );
  }

 • مهدی جمالی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام ممنون از آموزش خوبتون.

  از من بدون مشکلی نصب میشه ولی وقتی میخوام وارد سایت یا هر بخشی از اون مثل پنل وردپرس بشم این ارور رو میده:
  Notice: is_embed was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in C:\xampp\htdocs\wp-includes\functions.php on line 5313

  Notice: is_search was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in C:\xampp\htdocs\wp-includes\functions.php on line 5313

  There has been a critical error on this website.

  ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر.

  • زهرا غفاری
   نویسنده
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

   سلام
   این مشکل معمولا به دو دلیل اتفاق می افتد یا نسخه زمپ شما به روز نیست
   یا اینکه قالبی که نصب کرده اید لایسنس اش فعال نیست.
   نسخه زمپ را بررسی کنید و لاینس محصول را فعال کردید اگر باز هم با این خطا روبرو شدید اسم قالبی که نصب کردید را بفرمایید تا بررسی کنیم

   • مهدی جمالی
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام مجدد.
    نسخه زمپ بروز بود، برای فعالسازی لایسنس قالب از کجا باید اقدام کنیم؟

    • زهرا غفاری
     نویسنده
     ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

     برای فعال سازی لایسنس از پیشخوان راست چین که قالب را خرید کردید به دانلودها برید> نام دامنه رو توی بخش مربوطه قرار بدید
     بعد توی پیشخوان سایتی که راه اندازی کردید کد سفارش و نام کاربری رو از صفحه محصولی که خریدید سمت چپ کپی و PAST کنید

 • alireza.ramli
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  متشکرم از راهنماییتون
  ionCube رو مطابق راهنما نصب کردم
  حالی در زمان اجرا این پیغام نمایش داده میشه :

  در دست تعمیر
  جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید.

  علت چیست و چکار باید کرد ؟
  متشکرم

  • زهرا غفاری
   نویسنده
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

   خطای”Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute” معمولا هنگام آپدیت و به‌ روزرسانی افزونه وردپرس و یا هسته وردپرس اتفاق می افتد
   می توانید این خطا را از طریق هاست خود از بین ببرید.
   از پنل مدیریتی هاست خود وارد File Manager شوید سپس وارد فایل Public_html، شوید. پوشه‌ای با نام Maintenance را پیدا و حذف کنید. به این ترتیب این خطا حذف می شود.

 • alireza.ramli
  ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  برای من پس از نصب کامل و در مرحله چهارم قسمت پایین یه چنین گزارشی میده :
  Additional Details:
  Review Migration Report

  Files notices (0) good
  Database Notices (0) good
  Search & Replace Notices (0) good
  General Notices (2) warning

  و زمانی که سایت رو اجرا میکنیم ، سایت اجرا نمیشه و این پیام نمایش داده میشود :
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.
  مشکل از کجاست و چه کاری باید انجام بدم ؟
  متشکرم

 • ahmadmahmoudi
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

  با سلام خدمت شما من یک تم از شما خرید کردم و مثل ویدیو تم رو نصب کردم اما این پیام می ده
  Warning: Trying to access array offset on value of type bool in C:\xampp\htdocs\ab\wp-content\plugins\dokan-pro\modules\stripe\classes\class-dokan-stripe-subscription.php on line 69
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance

 • mahtab140099
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید اموزشتون خوب بود.
  فقط یه سوال یوزر root چی بود که زدید و کی تعریفش کردید؟ این نام کاربری root برای چی بود؟ ممنون میشم کمی در این مورد توضیح بدید

  • محبوبه حیدری
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

   سلام
   خوشحالیم آموزش بسته نصب اسان در لوکال هاست براتون مفید بود.
   ببینید برای اتصال به دیتابیس باید مجوز از طریق یوزر و پسورد صحیح بررسی بشه. در هاست های سی پنل و دایرکت و بقیه هاست ها باید این نام کاربری و رمز رو بسازید و به دیتابیس متصل کنید. اما در لوکال هاست امنیت برای شما مهم نیست چون سیستم خودتون هست از نام کاربری پیش فرض root و بدون پسورد استفاده شد.
   root یک نام کاربری پیش فرض با رمز خالی است که می تونید از اون برای اتصال به تامی دیتابیس هاتون در لوکال استفاده کنید. هر چند میشه در لوکال هاست هم یوزر پسورد تعریف و از اونها در مراحل نصب استفاده کرد که لزومی نداره.

 • amir.b.n
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

  سلام به من این خطا رو میده چکار باید بکنم؟

  Fatal error: Uncaught TypeError: decoct(): Argument #1 ($num) must be of type int, string given in C:\xampp\htdocs\new\installer.php:696 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\new\installer.php(696): decoct(‘u+rwx’) #1
  C:\xampp\htdocs\new\installer.php on line 696

  • زهرا غفاری
   نویسنده
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

   به نظر میرسه مشکل از بسته نصب آسان قالب اتون هست. مطمئن هستید دقیقا دوتا فایل easyinstallation و quicksetup را استفاده کرده اید؟
   لطفا توضیحات بیشتری در مورد مشکل ایجاد شده ارائه دهید تا بهتر بتونیم کمک اتون کنیم

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد شوید!


تومان