Rtl Theme LOGO

تنها مرجع قانونی عرضه قالب و افزونه در ایران ...

شرکت فناوری اطلاعات راست چین

ایمیل: info [at] rtl-theme.com
نشانی: تبريز - خیابان امام، مسجد کبود
ساختمان پزشکان، طبقه 4

تلفن ویژه : ۰۳۸۳۱۱۲۴

آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست

دسته‌بندی: آموزش وردپرس
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
۴۵۶۹۲ بازدید

نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست ، مزیت هایی مثل انجام تغییرات و انتقال یک باره ویرایش ها روی سایت اصلی را دارد. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید . و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف اینترنت خود نیز صرفه جویی مناسبی خواهید داشت. در این آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست را بررسی می کنیم.

بسته نصبی به شما کمک می کند در کمتر از 10 دقیقه، قالب وردپرس را دقیقا مانند دمو راه اندازی کنید. پس استفاده همزمان از بسته نصبی و local host می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی مناسبی انجام دهید. با ما همراه باشید.

نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست

لوکال هاست چیست؟

لوکال هاست فضایی است که شما می توانید بدون آنکه از هاست اصلی خود استفاده کنید، قالب وردپرس مد نظرتان را تست کنید.  برای استفاده از بسته نصب آسان روی لوکال هاست ، ابتدا نیاز به یک نرم افزار برای ایجاد هاست مجازی دارید.  البته در فرایند نصب تفاوتی بین نرم افزارهای xampp، wamp و lamp (هاست مجازی) وجود ندارد. بلکه مسیری که پوشه نصب قالب در آن تعریف می شود، متفاوت است. پس پیش از هر کاری لازم است، از مسیرهای زیر وارد پوشه C شوید و بعد از ایجاد پوشه ای برای سایتتان، فایل بسته نصب را در آن قرار دهید.

 • wamp: برای نصب قالب وردپرس با ومپ از مسیر C:\wamp64\www پوشه ای به دلخواه برای سایتتان ایجاد کنید و فایل بسته نصب آسان را در آن قرار دهید.
 • xampp: همچنین برای زمپ هم از مسیر C:\xampp\htdocs استفاده کنید. بعد از ایجاد یک پوشه برای سایت، فایل بسته نصب را قرار دهید.
 • lamp: این نرم افزار برای کسانی است که از سیستم عامل لینوکس روی سیستمشان استفاده می کنند. بنابراین برای قرار دادن فایل بسته نصب آسان از مسیر file system/var/www/html پیش بروید و یک پوشه برای سایتتان بسازید.

توضیحات بیشتر را می توانید در مقاله لوکال هاست مطالعه نمایید.

نصب تصویری بسته نصب آسان در لوکال هاست

1: نرم افزار xamp server را نصب و اجرا کنید

برای آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست، از نرم افزار xampp استفاده می کنیم. ابتدا نرم افزار را روی سیستم اجرا می کنیم.

پس از اجرا کردن xampp control panel، ماژول های مختلف آن را مشاهده می کنیم. دو ماژول اول، یعنی Apache  و MySQL مورد نیاز شما هستند. Apache به عنوان سرور عمل می کند و از MySQL نیز به عنوان دیتابیست استفاده می کنیم. و با فشردن دکمه های start آن ها را فعال می کنیم. پس از تغییر رنگ دو ماژول به سبز ، کار ما با زمپ فعلا تمام می شود. سبز شدن ماژول ها به معنی آن است که شبیه ساز آماده اجراست.

آموزش نصب قالب وردپرس روی لوکال هاست

حالا به نصب قالب مورد نظر می رسیم. فایل های بسته نصبی قالب مورد نظرتان را استخراج کنید. به این مسیر بروید.

 my computer> c:>  xampp > htdocts 

در htdocts فولدری ایجاد کنید و هر نامی دوست دارید روی آن بگذارید (این پوشه مشابه نام دامنه است). سپس فایل های استخراج شده را در اینجا کپی کنید.

در اینجا به مرحله ای می رسیم که نیاز است دیتابیس را برای قالب ایجاد کنیم. برای این کار باید به سراغ نرم افزار زمپ برویم. بعد از باز کردن، با کلیک روی admin بخش mysql، به صفحه مورد نظرتان هدایت می شوید.

آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست

در اینجا روی مرورگر، لوکال هاست شما باز می شود. با استفاده از دکمه new می توانید یک دیتابیس جدید داشته باشید.

نصب بسته نصبی روی لوکال هاست

نام دیتابیس را تعریف کنید و گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کنید و دکمه create را کلیک کنید.

 نصب قالب روی لوکال هاست

به عنوان مثال، نام این دیتابیس pucatheme قرار داده ایم. پس از زدن دکمه create دیتابیس ایجاد می شود که در لیست مثل تصویر می توانید آن را مشاهده کنید.

نصب قالب وردپرس در لوکال هاست

2: فایل بسته نصب آسان را اجراکنید

خب مقدمات کار انجام شد. یک تب جدید در مرورگر باز کنید و این عبارت زیر را تایپ کنید.

localhost/Namefolder/installer.php

نکته: بجای Name folder اسم پوشه ای که در  httdcos به عنوان نام دامنه درست کرده بودید را قرار دهید. همانطور که مشاهده می کنید، داپلیکیتور و پنل بسته نصبی برای شما باز می شود.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

همانطور که مشاهده می کنید، همه بخش ها، تیک سبز دارند و اگر علامت + را باز کنید، می بینید که همه بخش ها به درستی شناسایی شده اند  و آماده نصب هستند. با تیک زدن accept بخش بعد فعال می شود. در اینجا نام دیتابیسی که انتخاب کرده ایم را قرار می دهیم و user را root قرار می دهیم. نیازی به ورود پسورد نیست.

بعد از آن دکمه test database را کلیک کنید. در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد می توانید دکمه next را بزنید.

بسته نصب آسان روی لوکال هاست

مرحله بعد، مرحله update هست که با موفقیت وارد این مرحله شده ایم. در اینجا می توانید مطابق سلیقه خودتان گزینه title را تغییر دهید.

نصب قالب وردپرس روی xampp

دکمه option را باز کنید. در اینجا می توانید برای قالب خود، یک حساب مدیریت تعریف کنید این حساب کاربری برای ورود به پیشخوان و مدیریت سایت است. بخش new admin account این کار را برای شما انجام می دهد. یوزر پسورد را تعریف می کنیم.

آموزش نصب قالب وردپرس روی localhost

بسیار خب در این مرحله نصب با موفقیت انجام شده و در واقع کار شما تمام شده است.

آموزش نصب قالب وردپرس با استفاده از xamp

برای مشاهده آنچه نصب کرده اید، در یک تب مرورگر، localhost/folder name را جستجو کنید. مشاهده می کنید که قالب شما دقیقا مانند دمو نصب شده است.

آموزش نصب قالب وردپرس در لوکال هاست xampp

 

 

نکته: بعد از پایان کار، به پوشه سایت در داریو c مراجعه کنید و فایل های installer.php و فایل زیپ مربوط به قالب وردپرس را حتما پاک کنید. چون اگر سایت را به دامنه اصلی تان انتقال دادید، راه را برای هکر ها هموار کرده اید. پس حذف آن ها را فراموش نکنید. در نسخه جدید داپلیکیتور بمحض ورود به پیشخوان این فایل ها حذف می شوند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند به جلوگیری از هک شدن وب سایت شما کمک کند. پیشنهاد می کنم راهکارهای افزایش امنیت وردپرس را مطالعه کنید.

رفع خطاهای احتمالی هنگام نصب بسته نصب اسان روی لوکال هاست

به دلایل مختلفی ممکن است هنگام استفاده از بسته نصبی با خطا مواجه شوید. پس در این بخش، این ارورهای احتمالی و روش رفع آن را بررسی می کنیم.

رفع خطای Interval server Error 500

وقتی این ارور را در نصب روی لوکال هاست می بینید، به دلیل خطا در سطوح دسترسی است. بنابراین برای رفع خطا، وارد فایلی که بسته نصب آسان را در آن نصب کرده اید شده و از بخش permission همه فایل ها را بررسی کنید. دقت کنید که دسترسی برای پوشه ها باید 755  و برای فال ها باید 644 باشد.

A wp-config.php already exists in this location

این خطا زمانی به شما نشان داده می شود که در مسیر نصب قالب، از قبل یک فایل با نام wp-config.php وجود داشته باشد. بررسی کنید پوشه ای که برای نصب انتخاب کرده اید، خالی باشد.

In order to extract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

این ارور هم وقتی مشاهده می کنید که ماژول zip فعال نباشد. پس به مراحل قبل از نصب برگردید و حتما روش دستی یا manual را برای خروج فایل ها از حالت فشرده انتخاب کنید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست نیز بسیار ساده است. در لینک https://www.rtl-theme.com/blog/how-to-install-wordpress/ می توانید این نحوه نصب وردپرس خام را روی لوکال هاست مشاهده کنید.

امیدواریم آموزش نصب قالب و وردپرس روی لوکال هاست کمکی هر چند کوچک در راه اندازی سایت وردپرس شما باشد.56 دیدگاهافزودن

 • mehran666

  سلام وقتتون بخیر،
  اگر ما قالب روی لوکال فعال کنیم، بعد از اعمال تغییرات می توانیم آن را در هاست خریداری شده منتقل کنیم و فعال کنیم؟
  در پرسش های بالا پاسخ دادید ولی متوجه نشدم، ممنون میشم مجددا پاسخ بدهید.

  • زهرا غفاری
   نویسنده

   خیر مشکلی برای انتقال از لوکال هاست به هاست پیش نمیاد و می تونید بعد از اینکه قالب را نص کردید و سایتون را کامل طراحی کردید به هاست انتقال بدید

 • saeed66

  من نام کاربری و کدسفارش رو وارد میکنم قالب فعال نمیشه و فقط صفحه یکبار رفرش میشه چیکار کنم؟

 • arman_ahp

  سلام وقت بخیر
  در قسمتی که اطلاعات دیتا بیس رو وارد میکنیم notice زیر رو میده:
  Host: Success
  Database: Success
  Version: This Server: [5.5.5] — Package Server: [5.6.41]

  و بعد از run deploymernt این پیغام رو میده و نصب نمیشه:
  Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($var) must be of type Countable|array, null given in /installer.php:1620 Stack trace: #0
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • behshti

  با سلام و احترام.
  قالبی که در لوکال هاست نصب کردیم، با وارد کردن کد و نام کاربری فعال نمی‌شود. می‌گوید قبلاً ثبت شده. لطفاً راهنمایی بفرمایید؟ سپاس

  • محبوبه حیدری

   سلام دوست عزیز. احتمالا یکبار قبلا نصب کردید. شما باید کد غیر فعالسازی که بعد از فعالسازی لایسنس در اختیارتون قرار میده رو جایی نگه دارید برای دفعات بعدی نصب:
   اول: با استفاده از کد غیر فعالسازی قالب رو غیر فعال کنید.
   دوم: به راحتی قالبتون رو مجددا هر جایی خاستید نصب کنید.
   این کد برای این هست که تنها برای یک دامنه فعال باشه.

   • behshti

    سپاس از شما. درست فرمودید؛ ولی خوب ما یه سایت اصلی داریم که فعالسازی شده. از طرفی می‌خواهیم قالب را برای آزمون و خطا در لوکال هاست هم داشته باشیم. این را چه کنیم؟

    • محبوبه حیدری

     اگر امکان استفاده بدون لایسنس هست که می تونید روی لوکال استفاده کنید. در غیر اینصورت تنها امکان فعالسازی محصول روی یک دامنه هست. پیشنهاد من به شما و دوستان دیگه این هست که برای تست و آزمون:
     1: قبل از اینکه نسخه نهایی رو به هاست انتقال بدید روی لوکال فعال کنید و بعد از نهایی شدن تغییرات قالب، لایسنس رو غیر فعال و مجددا روی هاست فعال کنید.
     2: یا یک پوشه دیگه در هاست بسازید و اونجا مجدد قالب رو نصب و استفاده کنید.

 • es

  سلام ببخشید فکرکنم اگه فیلم بگیرید وروش نصب هرکدوم از قالب ها را در خودش توضیح دهید خیلی بهتره و دیگر کسی مشکلی نداره

 • ledfor

  سلام خسته نباشید من این قالب خریداری کردم و مراحل نصب بر روی لوکال هاست انجام دادم وقتی روی site login کلیک میکنم، سایت بالا نمیاد، و این ارور نمایش داده می شه
  Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE – assumed ‘EDD_PLUGIN_FILE’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in C:\wamp64\www\test\wp-content\plugins\Font-Plugin-Automatic\font-uploader.php on line 59

 • ata mirza

  سلام
  وقت بخیر
  وقتی روی لوکال هاست قالب نصب بشه بازم نیاز به فعال سازی داره؟ من هرجوری localhost رو برای ثبت و فعال سازی قالب وارد می کنم قبول نمی کنه، لطفا بفرمایید باید چی کار کنم

 • ata mirza

  سلام
  وقت بخیر
  بعد از نصب و پایان مراحل duplicator، وقتی روی site login کلیک میکنم، سایت بالا نمیاد، و صفحه This site can’t be reached مرورگر بالا میاد، مشکل از چی می‌تونه باشه؟ بدون هیچ خطایی هم قالب نصب میشه.

  • فرزانه همتیان

   سلام روز بخیر
   لطفا چک بفرمایید که Apache در ومپ یا زمپ، در حالت استارت باشه. ضمن اینکه ممکنه Apache بخاطر پیکربندی سرویس های دیگه مثل اسکایپ و … باشه که روی سیستمون نصب کرده باشین و پورت 80 رو اشغال می کنن.

 • نبی اله عابدی

  باسلام
  جهت نصب بر روی لوکال هاست این خطاا را میدهد تاکید میکنم لوکال هاست و لوکال هاست من هم زمپ است
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

 • hhamooni

  با سلام و خسته نباشید

  این صفحه به هیچ عنوان کمکی برای رفع مشکل انجام نداد بلکه پس از خرید پوسته ave در فایل قرارداده شده هم راهنمایی لازم انجام نشده وبا توضیحات این صفحه مغایرت دارد
  احتراما راهنمایی بفرمایید

 • erfanerfani

  سلام خسته نباشید.بعد از انجام دادن مراحل بالا دمو روی دامنه نصب و فعال هستش یا باید انرا به هاست اصلی و دامنه خودمان انتقال بدیم؟

 • madara_1379

  سلام بعد از نصب این ارور رو میده زمانی که نصب میکنم
  Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for
  running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

 • یاسر پارسا

  سلام
  قالب را با داپلیکیتور نصب کردم، در پایان موقع ورود به پنل ادمین خطای عدم تطابق دیتابیس میده (Error establishing a database connection). با زدن گزینه Repair هم مشکل رفع نمیشه!

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد شوید!


تومان