ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

تغییر رمز وردپرس برای ورود به پیشخوان

تغییر رمز عبور به دلایل مختلفی انجام شده و روش های متنوعی برای تغییر رمز وردپرس و بازیابی آن وجود دارد. معمول ترین روش تغییر رمز از طریق پیشخوان است اما اگر به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید باید چه کنید؟ برای پاسخ به این سوال این مقاله را از دست ندهید.

0
02 خرداد 1397
آخرین بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403

یکی از اقدامات بعد از نصب وردپرس تغییر رمز عبور است و ساده ترین راه برای تغییر رمز وردپرس از طریق پیشخوان و زمانی است که به اطلاعات مدیریت دسترسی دارید. یکی دیگر از روش های بازیابی رمز وردپرس استفاده از ایمیل مدیریت است اما فرض کنید به هر دلیل مثل عدم ارسال ایمیل در وردپرس، لینک بازیابی را دریافت نکردید. یا اگر یک هکر با هک سایت شما ایمیل و همه اطلاعات را تغییر داده باشد و به هیچ طریق نتوانید به مدیریت و پیشخوان وردپرس خود دسترسی داشته باشید. راه حل چیست؟ با ما همراه باشید تا نحوه تغییر رمز عبور وردپرس با دسترسی به پیشخوان و بدون دسترسی به بخش پیشخوان را به صورت ویدئویی و تصویری توضیح دهیم.

تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس و phpmyadmin

اگر در هنگام ثبت نام ایمیل را اشتباه وارد کرده اید، آن را به خاطر ندارید و وردپرس شما به درستی ایمیل ارسال نمی کند می توانید از راهکارهای زیر برای تغییر رمز عبور وردپرس از دیتابیس و بازنشانی رمز استفاده کنید. توجه داشته باشید که در صورتی که دانش و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، تنظیم جداول ممکن است موجب خرابی و بروز اشکالاتی در وب سایت شما گردد.

 • در اولین قدم تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس ابتدا باید وارد phpMyAdmin یا همان دیتابیس شوید.

اگر هاست شما cPanel است، وارد هاست خود شده و از بخش Databases  وارد phpMyAdmin خود شوید.

تغییر رمز وردپرس با phpmyadmin

 •  پایگاه داده خود را انتخاب کنید.

در سمت چپ صفحه باز شده، بر روی پایگاه داده موردنظر کلیک کرده و به سمت پایین صفحه حرکت نمایید (همان دیتابیسی که زمان نصب وردپرس ایجاد کردید). روی جدول wp_users کلیک کنید.

انتخاب جدول user برای تغییر رمز عبور وردپرس

 • حساب کاربری خود را ویرایش کنید.

صفحه ای باز می شود که حساب کاربری کاربران عضو را نشان می دهد و تغییر یوزر و پسورد وردپرس را از این بخش می توانید انجام دهید. شما باید حساب کاربری مدیر را انتخاب کنید و روی گزینه ویرایش کلیک نمایید.

ویرایش حساب کاربری در دیتابیس برای تغییر رمز عبور وردپرس

نکته: برخی از سایت ها از پسوندهایی برای افزایش امنیت سایت خود استفاده می کنند. در این صورت ممکن است نامگذاری جدول ها کمی متفاوت باشد نظیر wp56_users.
 • رمز عبور را تغییر دهید

در ستون user_pass رمز جدیدی به عنوان گذرواژه وب سایت خود وارد نمایید. توجه داشته باشید که باید MD5 از ستون عملکرد (function) انتخاب کنید. در نهایت نیز برای اتمام مراحل تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس بر روی Go کلیک کرده تا به سادگی تغییر رمز وردپرس شما خاتمه یابد.

نکته: برای تغییر رمز وردپرس از phpmyadmin هنگام ورود به این بخش رمزی را مشاهده می کنید که به رمز قبلی شما شباهتی ندارد به این دلیل است که این رمز توسط وردپرس با الگوریتم MD5 هش شده است تا حتی اگر کسی به دیتابیس دسترسی داشت نتواند رمز کاربران را ببیند. شما هم مطابق تصویر قبل ار وارد کردن رمز عبور وردپرس از ستون Function حتما MD5 را انتخاب کنید.

تغییر رمز عبور وردپرس از دیتابیس

به همین راحتی از طریق دیتابیس می توانید رمزتان را تغییر دهید.

✔️ تغییر رمز عبور وردپرس با فایل functions.php

یکی از روش های سریع برای تغییر رمز وردپرس، تغییر در فایل فانکشن قالب است. برای ورود به فایل function.php، دو روش وجود دارد: از طریق هاست و نرم افزارهای FTP. نرم افزار FTP روشی امن برای بازگردانی رمز عبور وردپرس شما خواهد بود.

برای نحوه دسترسی به فایل های هاست یا انتقال فایل آموزش فایل زیلا را ببینید.
 • وارد هاست شوید.
 • فایل functions.php را ویرایش کنید

از محل نصب وردپرس، وارد مسیر public-html > wp-content < themes شده و پوشه پوسته فعال خود را باز کنید. از لیست پوشه ها فایل function.php را انتخاب کرده و ویرایش را برای آن بزنید.

تغییر رمز عبور وردپرس از فایل function.php

 

 1. در خط اول درست پس از <?php قطعه کد زیر را وارد نمایید.
wp_set_password('password',1);
 1. به جای پسورد، گذرواژه جدید را بگذارید و به جای 1 هم User ID کاربری را در وردپرس قرار دهید. اگر یک کاربر دارید که همان مدیر است آیدی آن 1 می شود.
 2. اکنون فایل اصلاح شده را ذخیره کرده و یا در همان محل سایت بارگذاری نمایید. همچنین نسخه قدیمی فایل را رونویسی نمایید.
 3. رمز عبور فعال سایت شما رمزی است که در فایل functions وجود دارد. برای اطمینان وارد وب سایت خود شده تا مطمئن شوید که امکان دسترسی به وب سایت پس از تغییر رمز عبور وردپرس وجود دارد.
 4. پس از ورود به وردپرس، وارد فایل فانکشن شده و آن خط کد را حذف نمایید.
نکته: انجام مرحله 5 بسیار مهم است زیرا در صورت عدم انجام این کار با هر بار ورود به سایت، صفحه بارها و بارها تنظیم خواهد شد که آسیب جدی می تواند به وب سایت شما وارد نماید.

تغییر رمز وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس

اگر به حساب خود در وردپرس دسترسی دارید اما رمز فعلی حساب کاربری به اندازه کافی ایمن نبوده و موجب نگرانی شما شده است یا رمز بکار گرفته شده به نحوی باشد که قادر به خاطر سپردن آن نباشید. در این حالت ها می توانید به راحتی نسبت به تغییر پسورد وردپرس اقدام نمایید و یکی از دو راهکار زیر را انجام دهید.

1: تغییر رمز وردپرس در پیشخوان وردپرس

برای تغییر یوزر و پسورد وردپرس از پیشخوان وردپرس >  کاربران > شناسنامه > مدیریت حساب، با زدن دکمه تنظیم رمز عبور جدید گذرواژه جدید ایجاد کنید. رمز جدید نمایش داده می شود که رمز پیشنهادی وردپرس بوده و از امنیت بالایی برخوردار است. برای ثبت رمز عبورد دلخواه، رمز را تایپ کرده و روی دکمه به روز رسانی در انتهای صفحه کلیک کنید. شما برای هر بار وارد شدن به حساب کاربری خود در وردپرس به این رمز نیاز دارید، آن را در جایی یادداشت کرده تا فراموشتان نشود.

نکته: اگر ممکن است به وسیله دستگاه های مختلفی وارد سایت وردپرس خود شده باشید و یا احتمال می دهید که شخص دیگری وارد سایت شما شده است،  روی دکمه بیرون رفتن از هر دستگاه دیگر کلیک کرده تا امنیت وب سایت خود را افزایش دهید.

تغییر رمز وردپرس از طریق یپشخوان وردپرس

بعضی مواقع ممکن است شما رمز عبور حساب کاربری خود را فراموش کرده و به پیشخوان وردپرس دسترسی نداشته باشید. اگر به ایمیل مدیریتی وردپرس دسترسی دارید می توانید به سادگی از طریق روش های زیر به بازنشانی رمز عبور وردپرس خود بپردازید.برای این کار از لینک پسورد فراموش شده در صفحه ورود به وردپرس استفاده کنید.

توجه: اگر قصد تغییر ظاهر صفحه ورود به وردپرس را دارید می توانید به مقاله سفارشی سازی صفحه ورود به پیشخوان وردپرس سر بزنید.

2: تغییر رمز از طریق فراموشی رمز عبور در صفحه ورود وردپرس 

برای بازیابی رمز وردپرس از طریق ایمیل می توانید مطابق تصویر زیر از لینک فراموشی رمز عبور کمک بگیرید.

 • ابتدا از طریق https://domain.com/wp-admin وارد صفحه وردپرس شده و بر روی رمز عبورتان را گم کرده اید کلیک نمایید. (به جای domain.com آدرس دامنه تان را بگذارید).

بازیابی رمز عبور وردپرس از طریق ایمیل

 • با انجام مراحل بالا وارد صفحه دیگری خواهید شد. در این صفحه باید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. بر روی دریافت رمز عبور جدید کلیک کرده تا لینکی از طریق ایمیل به شما ارسال گردد.
 • بخش صندوق ورودی یا inbox ایمیل خود را چک کرده تا به لینک ارسال شده دسترسی پیدا کنید. بر روی لینک فرستاده شده کلیک کرده تا برای بازنشانی رمز عبور اقدام نمایید.
 • در نهایت نیز با کمک رمز عبور جدید منتخب شما و به کمک نام کاربری یا ایمیل وارد وب سایت خود خواهید شد.

امیدواریم این آموزش به شما در تغییر رمز عبور وردپرس کمک کرده باشد. توجه داشته باشید که استفاده از رمز عبوری قوی و غیرقابل تشخیص می تواند امنیت صفحه شما را تا حد زیادی بالا ببرد بنابراین اگر وب سایت شما دارای پسوردی ساده است، سریعا نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 4 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم. یادت باشه اگر امید داشته باشی هیچ وقت دیر نیست.
سوالات متداول

وقتی شما به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید و ایمیل خود را فراموش کردید یا ایمیل بازیابی رمز برای شما ارسال نشود باید از دیتابیس اقدام کنید.

 • تغییر رمز عبور از طریق پیشخوان وردپرس
 • تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس
 • تغییر رمز عبور با فایل function.php
مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
قالب وودمارت یک راه حل قدرتمند برای طراحی یک فروشگاه اینترنتی است. این قالب با انعطاف پذیری بالا، مجموعه ویژگی‌های غنی و رابط کاربری بصری، به شما این امکان را می‌دهد تا فروشگاه رویایی خود را به راحتی راه اندازی کنید. در این مقاله، آموزش قالب وودمارت را شروع و شما را با جنبه های مختلف این قالب ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.