آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel

آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
مجموعه مقالات وردپرس

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب وردپرس در cpanel را بررسی می‌کنیم.

11 شهریور 1397
آخرین بروزرسانی: 11 شهریور 1402

نصب بسته نصبی در سی پنل، پکیجی شامل هسته وردپرس، پوسته و افزونه‌های مورد نیاز قالب و راحت ترین راه پیاده سازی دموهای قالب سایت است. با نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel دقیقا سایتی خواهید داشت که دموی آن را مشاهده کرده‌اید.

برای ساخت بسته نصبی آسان در وردپرس ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

✔️ تمامی قالب‌های وردپرس راست چین به همراه بسته نصب آسان عرضه شده است. بسته نصب آسان را از پیشخوان حساب کاربری راست چین خود در بخش دانلود‌ها دریافت کنید و طبق آموزش نصب قالب وردپرس در Cpanel را ادامه دهید.

✔️ بسته نصب آسان معمولا برای ایجاد سایت‌های جدید قابل استفاده است. به این معنی که اگر وبسایت شما دارای محتوا می‌باشد با نصب این پکیج محتوای خود را از دست می‌دهد، اگر قصد تغییر قالب با نصب آسان دارید می‌توانید از مقاله تغییر قالب با بسته نصب آسان دیدن کنید.

✔️ برای نصب قالب وردپرس بهتر است از حداقل ظرفیت 500 مگابایت استفاده کنید. البته در مواردی خود بسته نصبی نزدیک 500 مگابایت حجم دارند که با محاسبه اکسترت شدن آن فضای بیشتری نیاز دارید.

آموزش نصب قالب وردپرس در cpanel

برای نصب بسته نصبی آسان بهتر است در ادامه همراه ما باشید:

 • ساخت Database سایت

برای ساخت دیتابیس به قسمت DataBases بروید و گزینه mysql database wizard را انتخاب کنید. این بخش ساده اما مهم آموزش نصب قالب وردپرس با بسته نصبی است.

آموزش نصب بسته نصبی در cpanel

یک نام برای دیتابیس انتخاب کنید و دکمه Create را بزنید

ساخت نام کاربری برای دیتابیس، اموزش بسته نصبی وردپرس در سی پنل

حال باید یک یوزر ایجاد کنید یک نام و پسورد انتخاب کنید و آن را ذخیره داشته باشید.

تعیین یوزر نیم و پسورد در نصب وردپرس در سی پنل | آموزش نصب قالب در سی پنل

حالا که کاربر را ایجاد کردید باید تمام دسترسی‌‍‌های دیتابیس را به او دهید تیک تمام دسترسی‌ها را بزنید و در آخر دکمه Make changes را بزنید.

اکنون باید تمام دسترسی‌ها را تیک زده و گزینه Make changes را بزنید.

نکته : حتما Username و password خود را در یک فایل notpad ذخیره کنید.

 • آپلود بسته نصبی آسان وردپرس

در اولین مرحله آموزش نصب بسته نصبی در سی پنل، با استفاده یوزر پسوردی که هاستینگ در اختیار شما قرار داده، وارد پنل مدیریت هاست خود شوید و روی file manager کلیک کنید.

اموزش بسته نصب آسان در سی پنل

سپس در public_html (روت سایت)، فایل بسته نصب که شامل یک فایل زیپ هست را آپلود کنید.

public html در سی پنل، اموزش بسته نصب آسان در سی پنل

file manager in cpanel

پس از آپلود فایل، با راست کلیک روی آن گزینه extract را انتخاب و آن را از حالت فشرده خارج کنید. حالا دو فایل دارید کی با نام installer.php و دیگری یک فایل زیپ با یک نام عموما طولانی که همان بسته نصبی آسان قالب وردپرس است.

نکته: فایل زیپ اولیه را پس از extract و استخراج فایل‌های مورد نیاز حذف کنید.

 • مراحل آموزش نصب قالب وردپرس با بسته نصبی

حال در یک تب جدید، آدرس دامنه ای که ثبت کرده اید را تایپ کرده و انتهای آن installer.php را اضافه کنید. به عنوان مثال www.sitename.com/installer.php تا وارد صفحه ای مشابه تصویر شوید.

بعد از اینکه آدرس سایت را به همراه installer.php در مرورگر تایپ کردید و فرایند نصب با بسته نصبی شروع شد مانند تصویر زیر دو سربرگ با عناوین Basic و Advanced مشاهده می کنید. در صورتی که سربرگ Basic را انتخاب کنید نصب در 2 مرحله انجام می‌شود. ولی بهتر است نصب را با فعالسازی advanced انجام دهید به این ترتیب 4 مرحله زیر را برای نصب قالب با بسته نصبی باید طی کنید.

مرحله اول نصب با بسته نصبی در داپلیکیتور

 1. اگر سربرگ Advanced را انتخاب کنید 4 مرحله را باید پیش بروید که در بخش اول گزینه I have read and accept را تیک زده و next را بزنید.

آموزش نصب بسته نصبی آسان وردپرس | آموزش نصب قالب در سی پنل

توجه : اگر دکمه ی next برای شما روشن نشد، احتمالا یکی از الزامات استفاده از بسته نصب در هاست شما رعایت نشده. در صورت بروز چنین مشکلی به بخشی که کلمه warn در آن ذکر شده توجه نموده و مورد آن را برطرف نمایید.

یکی از شایع ترین این مشکلات فعال بودن safe mode است. برای رفع آن باید ورژن php هاست خود را به 5.6 ارتقا دهید. در صورتی که خودتان به این بخش دسترسی ندارید می‌توانید از پشتیبانی هاست خود کمک بگیرید.

 • وارد کردن اطلاعات دیتابیس در راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

در این مرحله از آموزش نصب قالب وردپرس با بسته نصبی اطلاعات دیتابیس از مرحله قبل را به صورت زیر وارد کنید و بقیه گزینه‌ها را تغییر ندهید:

 • Database: نام دیتابیس
 • User: نام کاربری
 • Password: رمز عبور

تکمیل اطلاعات دیتابیس در راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

حالا گزینه Test Database را بزنید.

آموزش نصب بسته آسان وردپرس

 

 •  وارد کردن اطلاعات پیشخوان وردپرس: نام کاربری، رمز عبور و ایمیل

پس از اتمام مرحله قبل با صفحه زیر روبرو می‌شوید. این مرحله برای وارد کردن اطلاعات ورود به پیشخوان وردپرس است. در بخش اول یعنی Setup میتوانید title و عنوان سایت را بنویسید به علاوه url سایت را ببینید. بخش دوم که option است را در ادامه توضیح می‌دهیم.

نوشتن عنوان سایت در مراحل بسته نصب آسان وردپرس

با باز کردن بخش option سربرگ Admin Account را بزنید.

 

سپس دربخش New Admin Account یک نام کاربری، رمز عبور برای بخش مدیریت سایت (ورود به پیشخوان وردپرس) و یک ایمیل معتبر وارد کرده و Next را برنید.

وارد کردن یوزر و پسورد برای بسته نصبی آسان وردپرس

پس از اتمام این مراحل اگر با هیچ خطایی مواجه نشوید، کار نصب قالب وردپرس در cpanel به پایان رسیده و با وارد کردن آدرس دامنه خود در مرورگر می‌توانید سایت را مشاهده نمایید.

حالا اگر در شروع نصب با بسته نصبی سربرگ Basic را انتخاب کردید باید نصب را چطور انجام دهید؟

ممکن است فراموش کنید که نصب با بسته نصبی را با تب advanced پیش بروید، در این صورت برای نصب قالب دو مرحله را پیش رو دارید. در بخش advanced مشاهده کردید که در بخش Admin login باید اطلاعات ورود به پیشخوان وردپرس را تعیین کنید.

در صورتی که با basic پیش بروید به مرحله آخر یعنی تعیین نام کاربری و رمز عبور برای ورود به پیشخوان دسترسی ندارید. در این صورت باید نام کاربری، پسورد و ایمیلی که طراح برای ورود به پیشخوان قرار داده تغییر دهید. برای تعیین نام کاربری و پسورد برای پیشخوان از طریق دیتابیس به صورت زیر عمل کنید:

 1. وارد هاست cpanel شوید.
 2. از بخش databases و سپس phpmyadmin می‌توانید به لیست پایگاه داده‌ها دسترسی داشته باشید.
 3. روی دیتابیس مربوط به این دامنه کلیک کنید تا اطلاعات جداول در سمت راست به شما نمایش داده شود.
 4. روی جدول wp_users کلیک کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه Edit را بزنید.

5. در قسمت function برای فیلد user_login و user_pass، از لیست بازشو MD5 را انتخاب کنید. سپس می‌توانید در کادر روبرو value را برای هر دو فیلد جداگانه تعریف کنید. به این ترتیب با اطلاعات جدیدی که تعریف کرده‌اید می‌توانید به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشید.

تغییر نام کاربری و پسورد ورود به پیشخوان وردپرس از طریق دیتابیس در نصب قالب با بسته نصبی

در انتها با زدن آدرس ورود به پیشخوان با یوزرنیم و پسوردی که تعیین کردید می‌توانید به مدیریت پیشخوان سایت خود دسترسی داشته باشید.

در این راستا تغییر رمز عبور وردپرس می‌تواند به شما کمک کند.

اگر به دنبال یادگیری جامع وردپرس هستید و می‌خواهید مراحل بعد از نصب قالب در سی پنل را یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم سری به ویدئو‌های آموزش وردپرس بزنید.

نکته امنیتی مهم در مورد ساخت بسته نصبی آسان برای وردپرس

برای جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی به قسمت public_html هاست خود رفته و فایل‌های زیر را حذف کنید. این‌ها در واقع، همان فایل‌های نصب قالب شما هستند.

حذف فایل های مورد نظر برای جلوگیری از بروز مشکل

و پس از این کار ملاحظه می‌کنید که سایت شما به کمک بسته نصب آسان دقیقاً مانند پیش نمایشی که در سایت “راست چین ” دیده اید، آماده شده است.

پیش نمایش قالب وردپرس پس از نصب قالب وردپرس در cpanel

رفع مشکل در نصب بسته نصبی قالب وردپرس و راه حل آن

وقتی از بسته نصب آسان استفاده می‌کنید، ممکن است با برخی خطاها مواجه شوید. امروز چند مورد از ارورهای رایج را به صورت خلاصه مرور می‌کنیم و روش هایی که برای رفع آن‌ها مفید است را بررسی خواهیم کرد.

خطای NOTICE: ZipArchive and Shell Exec are not enabled on this server please talk to your host or server admin about enabling ZipArchive or Shell Exec on this server or manually extract archive then choose Advanced > Manual Extract in installer

ممکن است بعد از آپلود بسته نصبی و شروع نصب قالب با داپلیکیتور در مرحله اول با خطای بالا روبرو شوید. این خطا هنگام اکسترکت کردن فایل بسته نصبی به وجود می‌آید و باید اقدامات زیر را برای آن انجام دهید.

رفع مشکل

راهکار: بعد از آپلود بسته نصبی در هاست، آن را به صورت دستی اکسترکت کنید، روی بسته نصبی در هاست کلیک راست کرده و گزینه Extract را بزنید. سپس در مراحل نصب قالب با داپلیکیتور، مانند تصویر در بخش option، به جای اکسترکت اتوماتیک، اکسترکت دستی را انتخاب کنید.

اکسترکت دستی بسته نصبی قالب در نصب آسان با Duplicator

 

 • خطای Gateway Timeout

دلایل مختلفی می‌تواند باعث خطای Gateway Timeout باشد. به صورت خلاصه مواردی مثل:

 • ممکن است در زمان نصب بسته آسان، پراکسی مرورگرتون فعال باشد
 • خطا ممکن است به دلایلی مثل تغییرات سرور، از سمت شرکت هاستینگ شما باشد
 • اختلال در پایگاه وردپرس
 • خراب بودن فایل htaccess هست

راهکار: یکی از روش هایی که می‌توانید این خطا را برطرف کنید این است که مانند خطای قبلی، روش دستی (manual) را برای خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده انتخاب کنید. برای این کار بر روی گزینه Option در انتهای صفحه کلیک کنید در قسمت Extraction گزینه Manual Archive Extraction را انتخاب کرده و سایر مراحل نصب را مطابق آموزش بالا طی کنید.

نکته مهم: اگر با وجود این کار، همچنان خطاهایی مثل 500، 503، 504 و … را مشاهده کردید، می‌توانید سطح دسترسی (راهنما در انتهای صفحه) فولدرها و فایل‌ها را چک کنید. با وجود این راهکارها، اگر خطا همچنان پابرجا بود، کافی است با شرکت هاستینگ خود تماس بگیرید.

 

آموزش نصب آسان قالب وردپرس را با هم دیدیم. اما قبل از آن باید بهترین قالب مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید. ما در لیست زیر بهترین قالب‌های وردپرس حوزه‌های مختلف را معرفی می‌کنیم بهتر است قبل از راه اندازی سایت نگاهی به آنها بیاندازید:

– خطای 200:server code

زمانی این خطا را هنگام بسته نصب آسان روی cpanel خواهید دید که دیتابیس تعریف شده برای نصب، محتوا داشته باشد. بسته نصبی باید روی پایگاه داده خالی نصب شود. پس راه حل ساده آن است که یک دیتابیس جدید ایجاد کنید و از آن برای نصب قالب در سی پنل استفاده کنید.

– In order to extract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

این ارور هم وقتی بوجود می‌آید که ماژول zip روی هاستتان فعال نیست پس به صورت خودکار فایل نمی تواند اکسترکت شود. همانطور که در بالا گفتیم، در مرحله اول نصب به کمک داپلیکتور از گزینه Options، اکسترکت را به صورت manual تنظیم کنید. به همین راحتی این خطا را پشت سر خواهید گذاشت.

– MySQLi Support Fail

این خطا جزو ارورهای نادر در نصب بسته نصبی در سی پنل است. به دلیل عدم پشتیبانی هاست شما از mysqli ایجاد شده. راه حلی که می‌توانیم پیشنهاد کنیم، تغییر هاست است. البته در حال حاضر اکثر هاستینگ‌ها از این نوع پایگاه داده پشتیبانی می‌کنند اما برای اطمینان می‌توانید پیش از خرید از هاستینگ سوال کنید.

– When choosing manual package extraction, the contents of the package must already be extracted and the wp-config.php and database.sql files must be present in the same directory as the installer.php for the process to continue

زمانی این خطا سد راه شماست که در مرحله اول راه‌ اندازی نصب بسته نصبی در سی پنل، حالت دستی یا manual را برای خروج از حالت فشرده انتخاب کرده باشید. ممکن است در این شرایط، فایل‌های wp-config.php، installer.php و database.sql قابل دسترسی نباشند پس خیلی ساده به Filemanager هاست مراجعه کنید و فایل زیپ را از صورت فشرده خارج کنید اکنون می‌توانید بقیه مراحل نصب قالب وردپرس در cpanel را ادامه دهید.

نکته مهم: در زمانی که اکسترکت را به صورت دستی انجام می‌دهید، دقت کنید سطح دسترسی‌ها تغییر نکند. لطفا بعد از خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده دقت کنید که دسترسی فایل‌ها و فولدرها مطابق تصویر زیر باشد. فولدرها، سطح دسترسی 0755 و فایل‌ها با سطح دسترسی 0644 داشته باشند.

سطح دسترسی فایل و فولدرها در cpanel
امیدواریم آموزش نصب بسته نصبی در Cpanel برایتان مفید باشد. در این مقاله هم تلاش کردیم تا آموزش نصب قالب در سی پنل، سوالات و خطاهای متداولی که در سی پنل وجود دارد را پاسخ داده باشیم. در صورتی که هنگام نصب بسته نصبی وردپرس مسأله ای پیش آمد که پاسخ آن را پیدا نکردید، لطفا کامنت بگذارید. در کوتاه ترین زمان سعی می‌کنیم به پاسخ کامنت شما بپردازیم.
قالب‌های دیجی کالا یکی از بهترین پوسته‌های فروشگاهی وردپرس هستند که همگی با بسته آسان ارائه شده اند. دموهای جذاب و کاربر پسند یکی از مهمترین دلیل انتخاب و فروش آن‌‎هاست.

سوالات متداول

بله با نصب بسته آسان دقیقا دمو مورد نظر نصب می‌شود.

بسته نصب آسان به راحتی نصب می شود و شامل مراحل زیر است:

 1. آپلود بسته نصب آسان
 2.  ساخت database سایت
 3. ایجاد نام کاربری و رمزعبور
117 دیدگاه ها افزودن دیدگاه
bahramiazam
bahramiazam

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function disk_free_space() in /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php:77 Stack trace: #0 /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/main.installer.php(372): require_once() #1 {main} thrown in /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php on line 77

Fatal error: Uncaught Exception: [PHP ERR][FATAL] MSG:Uncaught Error: Call to undefined function disk_free_space() in /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php:77 Stack trace: #0 /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/main.installer.php(372): require_once() #1 {main} thrown [CODE:1|FILE:/home/qawzqodg/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php|LINE:77] in /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php:200 Stack trace: #0 /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php(335): DUPX_Log::error('[PHP ERR][FATAL...') #1 /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php(449): DUPX_Handler::error(1, 'Uncaught Error:...', '/home/qawzqodg/...', 77) #2 [internal function]: DUPX_Handler::shutdown() #3 {main} thrown in /home/qawzqodg/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php on line 200 موقع نصب این ارور میاد ولی فضای هاست من کم نیست3 گیگ هست

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به bahramiazam
 • نویسنده

سلام وقت بخیر
اگر خطا مربوط به فضای هاست نیست، می‌تونید فایل زیپ رو از حالت فشرده خارج کنید و بعد در مراحل نصب، manual یا حالت نصب دستی رو انتخاب کنید (در مقاله بالا در بخش "رفع مشکل در نصب بسته نصبی قالب وردپرس و راه حل آن" مفصلا توضیح داده شده).
اگر باز هم خطا داشتید می تونید با فروشنده قالب در ارتباط باشید تا براتون بررسی کنن.

dahamood
dahamood

موقع نصب installer.php این ارور رو میده
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function disk_free_space() in /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php:78 Stack trace: #0 /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/main.installer.php(373): require_once() #1 {main} thrown in /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php on line 78

Fatal error: Uncaught Exception: [PHP ERR][FATAL] MSG:Uncaught Error: Call to undefined function disk_free_space() in /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php:78 Stack trace: #0 /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/main.installer.php(373): require_once() #1 {main} thrown [CODE:1|FILE:/home/eztenwrm/public_html/dup-installer/views/view.s1.base.php|LINE:78] in /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php:200 Stack trace: #0 /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php(335): DUPX_Log::error('[PHP ERR][FATAL...') #1 /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php(449): DUPX_Handler::error(1, 'Uncaught Error:...', '/home/eztenwrm/...', 78) #2 [internal function]: DUPX_Handler::shutdown() #3 {main} thrown in /home/eztenwrm/public_html/dup-installer/classes/class.logging.php on line 200

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به dahamood
 • نویسنده

سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
فضای هاستتون برای نصب بسته آسان کافی نیست.

aminheidari294
aminheidari294

سلام
میشه قالب رو روی لوکال هاست نصب کنیم؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به aminheidari294
 • نویسنده

سلام امین جان
بله هیچ مشکلی وجود نداره و نیازی نیست حتی لایسنس ثبت بشه براش. آموزش بسته نصب آسان در لوکال هاست رو میتونید مطالعه کنید.

hooshyardejam
hooshyardejam

سلام

من سه بار روی هاست خام اقدام کردم و هربار در مرحله نصب دیتابیس با این خطا مواجه میشم:

Can't save dbinstall data file
Please try again an issue has occurred.

تمام مراحل چک قبل از نصب موفق بوده. دیتابیس جدید و خالی هست.

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به hooshyardejam
 • نویسنده

سلام دوست عزیز
خطای شما برای من واضح نیست؛ اگر پیام خطا طولانی تر است، لطفا متن کامل رو ارسال کنید. اما قبل از اون لطفا موارد زیر رو بررسی کنید:
1: هاست شما بعد از خارج شدن بسته نصبی از حالت فشرده، همچنان فضا داره؟
2: آیا یوزر و پسورد دیتا بیس رو به طور صحیح وارد شده؟

yarifateme455-248.05424-91
yarifateme455-248.05424-91

سلام خسته نباشید در مرحله daplicator با این صفحه و این ارور مواجه میشم Archive File Name: و فایل ارشیو ازم میخواد مشکل چیه

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به yarifateme455-248.05424-91
 • نویسنده

سلام دوست عزیز
این مشکل معمولا به چند دلیل رخ میده:
1: ممکنه فایل آرشیو رو تغییر نام داده باشین
2: فایل main.zip رو از حالت فشرده خارج نکردین (این پوشه حاوی دو تا فایل installer و یه فایل zip هست)
اما می‌تونید نصب بسته آسان نصب رو به صورت دستی (manual) انجام بدین که در همین آموزش در بخش "رفع مشکل در نصب بسته نصبی قالب وردپرس و راه حل آن" گفته شده.

alefmard
alefmard

سلام وقت بخیر
بعد از تایید شدن دیتابیس توی مرحله نصب install error میده با پیام :
Access denied; you need at least one of previlege for this operation
درصدورتی که همه چی طبق آموزش پیش رفته

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به alefmard
 • نویسنده

سلام دوست عزیز
این ارور معمولا برای مرحله دیتابیس هست که در وارد کردن یوزر و پسورد خطایی رخ داده. لطفا این مورد رو مجددا چک کنید

mohammad msc
mohammad msc

خطای زیر را می دهد

This page isn’t workingagilesolutions.dev is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به mohammad msc
 • نویسنده

سلام محمد جان
این خطا به طور کلی ممکن است از کش مرورگر، تم ها و پلاگین های جانبی، یا محدودیت حافظه PHP باشد اما عموما خطاهای 500 از سمت هاست هست. میتونید در باره این خطا از هاستتون سوال کنید،احتمالا مشکل رو بدونن و براتون رفعش کنن.

s_rvi
s_rvi

سلام ممنون میشم راهنمایی کنید
وقتی میخوام پوشه ای که همراه اینستالر هست رو
در پابلیک HTML اپلود کنه خطا ی :

An error occurred. Your account may be over its quota or you attempted to upload a folder.

میده ممنون میشم کمک کنید قالب رو تازه سایتتون خریدم

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به s_rvi
 • نویسنده

سلام دوست عزیز
احتمالا فضای باقی مانده در هاست شما از حجم بسته نصبی کمتر هست. برای انکه اینمورد رو بررسی کنید، لازمه وارد هاست بشید و سمت راست حجم خالی هاستتون رو ببینید و با حجم بسته نصبی مقایسه کنید. اگر این حجم کمتر بود می تونید به هاستینگ تیکت بزنید و ازشون بخواین حجم رو افزایش بدن یا پلنتون رو ارتقا بدید.
اگر مشکل حجم هاست نبود، از طریق ftp اقدام به اپلود بسته نصبی کنید. آموزش کار با filezilla رو مطالعه کنید.

sajjad872
sajjad872

سلام
با مشکل کالوکیشن برای utf8_general_ci روبرو شدم
راه حل چیست؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به sajjad872
 • نویسنده

سجاد جان در دیدگاه پایین مفصلا توضیح دادم خدمتت.
اگر باز سوالی بود من در خدمتم

sajjad872
sajjad872

سلام وقت بخیر
در زمان نصب بسته با خطای Check collation Capability مواجه میشم. و برای utf8_general_ci با fail روبرو میشه.
خیلیم تلاش کردم با روشهای مختلف ولی نشد.

راه حل چیه؟
قالب صحیفه

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به sajjad872
 • نویسنده

سلام سجاد جان
کافیه از هاستینگ بخواید تا نسخه دیتابیس تون رو آپدیت کنن. بجز این می تونید راهکار زیر رو دنبال کنید:
1: سپس وارد پوشه ی publice_html بشید.
2: توسط دکمه های ترکیبی ctrl + f عبارت dup-installr را سرچ کرده و وارد پوشه dup-installr بشید.
3: با استفاده از کلیدهای ترکیبی ctrl + f عبارت dup-archive را سرچ کنید و فایل مربوطه (اسم طولانی با پسوند txt) را Edit کنید.
4: در فایل مربوطه با استفاده از کلیدهای ترکیبی ctrl + f عبارت utf8 را جستجو کنید.
5: کد “utf8_general_ci” و کامای انگلیسی (منظور از سیمی کالن , هستش) روبروی این خط را حذف کنید و فایل را ذخیره کنید.
6: دوباره در مراحل نصب تست دیتابیس رو بزنید.
احتمال زیاد با این دوراهکار مشلتون حل میشه.
اگر باز سوالی بود میتونید از پشتیبان قالب درخواست راهنمایی کنید. کافیه براشون تیکت ارسال کنید.

komeil72
komeil72

پاسخ به‌صورت خصوصی ارسال شده و تنها برای مطرح کننده و پاسخ دهنده قابل نمایش است!

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به komeil72
 • نویسنده

پاسخ به‌صورت خصوصی ارسال شده و تنها برای مطرح کننده و پاسخ دهنده قابل نمایش است!

hosein.psm
hosein.psm

نحوه تغییر قالب به چه صورته ؟ تمامی مراحل انجام شده الان از این مدلی که بصورت دیفالت هست خوشم نمیاد و میخوام یکی دیگه از قالب هارو انتخاب کنم ؟ از کدوم قسمته ؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به hosein.psm
 • نویسنده

سلام حسین جان
اگر دقیقا با همون دموی آنلاینی که در پیش نمایش محصول دیدی می خواید و هنوز محتوا و محصولی وارد نکردید، باید مجددا بسته نصبی همون دمو رو روی هاست نصب کنید.

shadib80
shadib80

سلام آموزش نصب فایل بروزرسان رو از کجا باید ببینم ؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به shadib80
 • نویسنده

سلام شادی جان
افزونه بروزرسان تفاوتی با بقیه افزونه های وردپرسی نداره. از لینک زیر افزونه رو میتونید دانلود کنید:
دانلود افزونه بروزرسان
و از لینک زیر آموزش کار کردن باهاش رو:
آموزش کار با افزونه بروزرسان
باز اگر سوالی بود من درخدمت هستم

keyvanir71
keyvanir71

من یوزر و پس مدیریت رو فراموش کردم باید چه کار کنم؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به keyvanir71
 • نویسنده

سلام کیوان جان
مقاله تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس را مطالعه کنید به راحتی میتونید از دیتابیس این رمز رو تغییر بدید.

ehsandr
ehsandr

سلام وقت بخیر
من قالب رو نصب کردم و سایت بالا اومد ولی 1سری کد روی سایت نشون میده نمیدونم چطوری رفع کنم که قالب سالم نشون بده.
عکسش رو اینجا اپلود کردم
https://www.uplooder.net/img/image/49/f648604f37eebfa3dfadb126bed49de5/Untitled4.jpg

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به ehsandr
 • نویسنده

سلام احسان عزیز
احتمالا صفحه سازت ویژوال کامپوزه و غیر فعاله. وارد افزونه ها شو و از لیست WPBACKERY یا ویژوال کامپوزر رو فعال کنید.

amirmahdipoor
amirmahdipoor

سلام بعد بارگزاری فایل نصبی در سی پنل و وارد کردن دامنه این پیام میاد
NOTICE: ZipArchive and Shell Exec are not enabled on this server please talk to your host or server admin about enabling ZipArchive or Shell Exec on this server or manually extract archive then choose Advanced > Manual Extract in installer.
چی کار کنم؟

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به amirmahdipoor
 • نویسنده

سلام امیر جان
در بخش "رفع خطاهای احتمالی هنگام نصب قالب وردپرس با بسته نصبی" دقیقا اشاره شده که چه دلایلی میتونه باعث رخ دادن این خطا بشه و اولین و ساده ترین راهکارش نصب دستی بسته آسان نصب یا Manual Extract in installer هست.
بر اساس مراحل گفته شده جلو برو، باز اگر سوالی داشتی ایجا مطرح کن.

mahdimortazavi92
mahdimortazavi92

هنگام نصب این notice رو بهم نشون میده. مشکلی پیش میاد؟
STATUS
The current database engine is [MySQL 5.7.41] while the host database engine was [MariaDB 10.3.38]. In some cases this might cause problems with the migration.

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به mahdimortazavi92
 • نویسنده

سلام مهدی عزیز
امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشی.
MariaDB سطح بالایی از سازگاری رو با MySQL داره و اکثر برنامه هایی که از MySQL استفاده می کنند به طور یکپارچه با MariaDB کار می کنن. با این حال، یه سری ناسازگاری‌ و تفاوت‌هایی در ویژگی‌های این دو تا موتور دیتابیس وجود داره.
بر اساس پیام دریافتی٬ در حال حاضر بسته نصبی قالب شما با دیتابیس MySQL و موتورهاست شما با ماریادی بی هست.من شخصا تجربه استفاده از این دیتابیس رو با بسته نصبی MySQL داشتم مشکلی نبود٬ اما ممکنه در نمایش ایکونها و تصاویر ریز مشکل پیش بیاد.
تمام سایتتون رو چک کنید در صورتیکه مشکلی در نمایش یا عملکرد وجود داشت میتونید از موتور MySQL استفاده کنید و برای اینمورد میتونید از هاستتون هم راهنمایی بگیرید.

rezatayfeh
rezatayfeh

سلام من وقتی قالب خریداری شده رو میخوام در localhost نصب کنم با خطای

NOTICE: ZipArchive and Shell Exec are not enabled on this server please talk to your host or server admin about enabling ZipArchive or Shell Exec on this server or manually extract archive then choose Advanced > Manual Extract in installer.

Server Settings:
ZipArchive: Disabled
ShellExec Unzip: Disabled
Extraction Path: C:/xampp/htdocs/tavrizh.com
Installer Path: C:/xampp/htdocs/tavrizh.com/dup-installer
Archive Name: [HASH]_archive.zip or [HASH]_archive.daf
This is based on the format used to build the archive
Archive Size: Expected Size: 269.75MB Actual Size: 271.79MB
Boot Log dup-installer-bootlog__[HASH].txt

Please Note: Either ZipArchive or Shell Exec will need to be enabled for the installer to run automatically otherwise a manual extraction will need to be performed. In order to run the installer manually follow the instructions to manually extract before running the installer.

لطفا راهنمایی کنید

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به rezatayfeh
 • نویسنده

سلام رضا جان
ببین شما باید پوشه رو از روش از حالت فشرده خارج کنید و در بخش options تنظیمات manuall رو انتخاب کنید. یه چک کنید درایو c و مسیر نصب زمپتون خالی باشه و فضای کافی برای نصب قالب باشه.

pablogh
pablogh

با سلام
بعد از اسکترکت بصورت دستی گزینه manual archive extractiion در قسمت option قابل استفاده نمی باشد و با یک خط سیاه بر روی آن مشخص شده است که قابل استفاده است.

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری حرفه ای در پاسخ به pablogh
 • نویسنده

سلام وقت بخیر دوست عزیز
برای کدوم قالبتون این مشکل پیش اومده. لطفا جزیی تر بفرمایید و اگر هنوز پشتیبانی قالب رو دارید برای فروشنده دسترسی یوزر و پسورد هاست رو ارسال کنید تا براتون مشکل رو بررسی کنند

dastchinstore
dastchinstore

درود بر شما خانم حیدری. دست شما طلا خانوم گل.