Rtl Theme LOGO

تنها مرجع قانونی عرضه قالب و افزونه در ایران ...

شرکت فناوری اطلاعات راست چین

ایمیل: info [at] rtl-theme.com
نشانی: تبريز - خیابان امام، مسجد کبود
ساختمان پزشکان، طبقه 4

تلفن ویژه : ۰۳۸۳۱۱۲۴

چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم؟

دسته‌بندی: آموزش سئو
۲۷ شهریور ۱۳۹۸
۶۹۵۳ بازدید

اگر قصد افزودن کلمات کلیدی در وردپرس و توضیحات متا را دارید همراه ما باشید. در این آموزش میاموزیم که چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم ؛ البته با کمک افزونه Yoast seo. همچنین با اهمیت توضیحات متا در فرایند بهینه سازی آشنا خواهیم شد.

افزودن کلمات کلیدی در وردپرس

چرا افزودن کلمات کلیدی در وردپرس؟

کلمات کلیدی و توضیحات متا به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری درباره پست ها و صفحات خود به موتورهای جستجو قرار بدهید. کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که افراد بوسیله آن ها می توانند مطالب مورد نظر خود را جستجو کنند. توضیحات متا هم، شرح مختصری از صفحه یا پست شما است.

کلمات کلیدی و توضیحات متا، در واقع متاتگ های HTML هستند و آن ها به هدر وب سایت شما وارد می شوند. افزونه Yoast SEO وردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند که آن ها را براحتی از طریق منطقه مدیریت وردپرس در هر پست و صفحه وب سایت خود اضافه کنید.

اهمیت افزودن کلمات کلیدی در وردپرس و متا در سئو

موتورهای جستجوگر دقیقاً میزان تمرکز خود را به کلمات کلیدی و توضیحات متا اعلام نمی کنند. با این حال، کاملاً واضح است که آن ها مهم هستند و به شما در رتبه بندی بهتر کمک می کنند.

برخی از کارشناسان سئو معتقدند که کلمات کلیدی اصلاً مهم نیستند. حتی گوگل می گوید که آنها به مطالب کلیدی متا اهمیت نمی دهند. با این حال برخی دیگر از کارشناسان سئو مخالف هستند و به کاربران توصیه می کنند تا کلمات کلیدی متا را به پست ها و صفحات سایت خود اضافه کنند.

از طرف دیگر توضیحات متا بسیار مهم هستند، زیرا می توانید از آن ها برای جلب توجه کاربران استفاده کنید.

چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم

با بیان این مطلب اجازه دهید نگاهی به نحوه اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس بیندازیم.

فعال کردن پشتیبانی از کلیدواژه های متا در Yoast SEO

افزونه Yoast SEO با پشتیبانی داخلی برای کلمات کلیدی و توضیحات متا ارائه می شود. با این حال ویژگی کلمات کلیدی متا بطور پیش فرض خاموش است. ابتدا برای استفاده از کلمات کلیدی متا در سایت وردپرسی خود، باید آن را فعال کنید.

به صفحه SEO در پیشخوان وردپرس بروید و سپس روی سربرگ “امکانات” کلیک کنید. امکانات زیادی در اختیار شما قرار گرفته که می توانید هر کدام از آنها را روشن یا خاموش کنید. با جابجایی کلید تغییر وضعیت مواردی را که لازم دارید روشن کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

افزودن کلمات کلیدی در وردپرس

در بخش “ظاهر جستجو” روی سربرگ “انواع محتوا” کلیک کنید. در این قسمت می توانید پیش نمایش قطعه اسنیپت و متاباکس سئو را فعال کنید. اکنون شما می توانید کلمات کلیدی متا را به پست ها و صفحات خود با افزونهYoast SEO در وردپرس اضافه کنید.

چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم

کلمات کلیدی و توضیحات متا برای صفحات و پست های وردپرس

ابتدا باید پست یا صفحه ای را که می خواهید کلمات کلیدی و توضیحات متا را به آن اضافه کنید را ویرایش کنید. سپس به متاباکس سئو در زیر کادر ویرایشگر متن بروید. در این متاباکس سئو، عنوان سایت خود و توضیح خودکاری که با عنوان اسنیپت، ایجاد می شود را مشاهده می کنید. در زیر آن بخش کلمات کلیدی متا را خواهید دید.

شما باید کلمات کلیدی خود را با کاماً جدا و در این کادر وارد کنید. بیش از 10 کلمه یا عبارت استفاده نکنید. مطمئن شوید که فقط از کلمات کلیدی که مربوط به مطالب خود هستند استفاده می کنید و قبلاً از این کلمات کلیدی یا عبارات در متن مقاله خود استفاده کرده اید.

اکنون باید روی دکمه “ویرایش اسنیپت” کلیک کنید و توضیحات متن خود را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل یکبار در توضیحات از کلمات کلیدی خود استفاده کرده اید. پس از آن بر روی “بستن ویرایشگر اسنیپت” کلیک کنید. اکنون می توانید توضیحات وارد شده را در پیش نمایش اسنیپت مشاهده کنید.

افزودن کلمات کلیدی در وردپرس

تبریک می گوییم شما با موفقیت کلمات کلیدی و توضیحات متا را به پست وردپرس خود اضافه کردید. اکنون می توانید پست یا صفحه را ذخیره و منتشر کنید.

اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا به صفحه اصلی

شما همچنین می توانید کلمات کلیدی و توضیحات متا را به صفحه اصلی سایت وردپرسی خود اضافه کنید. برای این کار، در منوی سئو  به سربرگ “عناوین و متاها” بروید و سپس روی گزینه صفحه اصلی کلیک کنید. در اینجا می توانید عنوان، توضیحات و کلمات کلیدی متا را به صفحه اصلی سایت خود اضافه کنید. در آخر تغییرات را ذخیره کنید.

کلمات کلیدی و توضیحات متا برای بایگانی دسته بندی ها

شما می توانید کلمات کلیدی و توضیحات متا را به دسته ها و برچسب های مطالب خود اضافه کنید. ابتدا باید به قسمت دسته بندی نوشته ها در پیشخوان وردپرس بروید. نشانگر موس را روی هر کدام از دسته ها که قرار دهید، منوی زیر آن نمایش داده می شود.

روی گزینه ویرایش کلیک کنید. صفحه ویرایش دسته مورد نظر باز می شود و می توانید به متاباکس Yoast SEO بروید. حال باید روی دکمه “ویرایش اسنیپت کلیک کنید و توضیحات دسته را وارد کنید. نهایتاً تغییرات را ذخیره کنید تا توضیحات برای فقط آن دسته اضافه شوند.

چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم

این فرایند را می توانید برای تمامی دسته ها و برچسب ها تکرار کنید.

 

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن کلمات کلیدی در وردپرس و توضیحات متا به پست ها و صفحات سایت خود، کمک کرده باشد. توصیه می کنیم کلمات کلیدی و توضیحات متا سفارشی خود را به هر پست وبلاگ و صفحات سایتتان اضافه کنید.

 ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد شوید!


تومان
2021 PopUp