بهینه سازی سئو به کمک مترادف کلمات کلیدی در افزونه یواست سئو

بهینه سازی سئو به کمک مترادف کلمات کلیدی در افزونه یواست سئو
آموزش سئو

کاربران برای جستجو یک مفهوم از کلمات مترادف استفاده می کنند و موتورهای جستجو این را دریافته اند در واقع مترداف ها امروزه نقشی مهم در سرچ انجین ها و سئو دارند چون هر دو به دنبال راضی کردن کاربر جستجوگر هستند. در افزونه Yoast Seo می توانید کلمات کلیدی را اضافه کنید و توزیع این کلمات را در سایت بررسی کنید.

18 مهر 1397

مترادف کلمات کلیدی در افزونه yoast seo

بسیاری از ما برای سئو سایت وردپرس مان از افزونه yoast seo استفاده می کنیم. چراغ های راهنما، ساده بودن فرایند و بسیاری مزایای دیگر از دلایل ما برای انتخاب این افزونه برای سئو است. در جدیدترین آپدیت نسخه پرمیوم این پلاگین، امکانی به نام مترادف یا synonym به بخش کلمات کلیدی افزوده شد.

مترادف کلمات کلیدی

در اینجا می خواهیم اطلاعاتی راجع به مترادف های کلمات کلیدی و تفاوت آن با کلمه کلیدی اصلی پیدا کنیم. با ما همراه باشید.

مترادف کلمات کلیدی چیست؟

کلیدواژه ها، کلمات کلیدی هستند که شما برای رتبه گرفتن در نتایج گوگل، استفاده کرده اید. همانطور که در راهنمای انتخاب کلمات کلیدی، گفته شد، واژگان کلیدی را باید بر حسب سلیقه و نیاز کاربر جستجو و انتخاب کرد. اما مترادف ها در این میان چه نقشی دارند؟

موتورهای جستجو از جمله گوگل روز به روز هوشمند تر از گذشته می شوند. و قادر به شناسایی مترادف هاست. به طور مثال اگر در موضوع “قالب وردپرس” مقاله می نویسید، بدانید که گوگل قابلیت شناسایی “پوسته وردپرس” به عنوان مترادف آن را نیز دارد.

از طرف دیگر وقتی از کلمات مختلف برای یک مفهوم استفاده می کنید، متنی جذاب تر برای مخاطبتان ایجاد می کنید. شنیدن مرتب یک کلمه کسالت و خستگی می آورد، اما وقتی از مترادف ها استفاده کنید، چنین مشکلی نخواهید داشت. یواست سئو نیز وقتی فیلد کلمه مترداف پر شده باشد، در بهینه سازی آن کلمه را هم حساب می کند.

پس به طور خلاصه سه مزیت در انتظار شماست:

  • بهینه سازی و قدرتمند کردن کلمه کلیدی در سئو: سئو آسان تر و بهینه سازی محتوا
  • کمک به گوگل برای رتبه دهی به سایت شما با کمک مترداف های واژگان کلیدی
  • و از همه مهم تر رضایت کاربران و جذاب تر بودن متن برای آنها

نسخه قدیمی: کلمات کلیدی مترداف متمرکز

تا همین چند وقت پیش یکی از استفاده هایی که کمات کلیدی چندگانه داشت، انتخاب کلیدواژه های مترادف برای رتبه گرفتن بهتر در گوگل بود. اگر چه هدف اصلی این نبود. از سوی دیگر، طراحان یواست دریافتند که کلمات کلیدی چندگانه دیگر کارایی لازم را ندارند. فلسفه اضافه کردن مترادف به کلیدواژه ها دقیقا بر همین اساس است. که کارایی سئو شما بهتر از گذشته باشد.

از کلیدواژه های مرتبط استفاده کنید.

همیشه در نظر داشته باشید، کلمات کلیدی که انتخاب می کنید، ارتباطی با هم داشته باشند. و در یک حوزه قرار گیرند. به عنوان مثال نمی توانید متنی در مورد قالب وردپرس بنویسید، و یک کلیدواژه قالب وردپرس دیگری قالب کیک پزی باشد.  گوگل کلمات کلیدی مرتبط را درک می کند. به همین دلیل وقتی از کلمات مرتبط استفاده می کنید، به رتبه بندی خود در نتایج گوگل کمک می کنید.

نکته مهم در مورد مترادف کلمات کلیدی

توجه کنید که استفاده از کلمات مترادف به صورت اسپم نشود. الگوریتم های گوگل متوجه این مسأله خواهند بود. هر چند یکی از مزیت های نسخه پرمیوم افزونه یواست، آن است که از تکرار بیش از حد یک کلمه جلوگیری می کند و چراغ قرمز را برایتان روشن می کند.

کلمات کلیدی مترادف

سخن پایانی

از تغییرات دیگری که در چند ماه آینده باید انتظار داشته باشیم، افزوده شدن قابلیت شناسایی مورفولوژی به نسخه پرمیوم افزونه یواست است. مورفولوژی در اینجا از نظر زبان شناسی گفته شده و اصطلاحا به آن “تک واژ شناسی” گفته می شود. به زبان ساده، ساختار واژه ها و اشکال گوناگون یک واژه را بررسی می کند.

باید دید، توسعه دهندگان افزونه yoast seo ، با توجه به تنوع زبانی کاربران چه تدابیری در نظر دارند. در صورت افزوده شدن قابلیت مورفولوژی به ساختار زبانی تشخیص یواست، تحول بزرگی در سئو شاهد خواهیم بود.

برچسب ها

4 دیدگاه ها افزودن دیدگاه