آموزش افزونه‌ها

آموزش یواست سئو صفر تا 100 تنظیمات

برای کاربران وردپرس، نام افزونه yoast seo کاملا آشناست. افزونه یواست سئو گوی سبقت را از بقیه ابزارهای سئو وردپرس ربوده است. کار با افزونه یواست سئو بسیار آسان است و در عین سادگی با ویژگی های جدید و سیاست های گوگل هماهنگ است. اگر یک وب سایت تازه تاسیس دارید یا میخواهید سئوی سایتتان را بهبود دهید تا آخر مقاله آموزش افزونه Yoast Seo همراه ما باشید.

13
30 مهر 1398
آخرین بروزرسانی: 23 خرداد 1403

اگر به دنبال بهینه سازی سایت وردپرس‌تان هستید و از کسی سوال پرسیده یا جستجو کرده باشید، می دانید که افزونه Yoast Seo Premium گزینه محبوب وبمسترها در میان افزونه های سئو وردپرس است. افزونه یواست سئو، کاربردهای چندگانه ای دارد که شما را از ابزارهای متعدد بی نیاز می کند. این افزونه چک لیستی از مواردی که باید برای سئو رعایت شود را به شما یادآوری می کند. در این مقاله به آموزش افزونه یواست سئو می پردازیم اما ابتدا نحوه نصب افزونه Yoast Seo را در ویدئوی زیر ببینید.

در ادامه کلیه مراحل کار با افزونه یواست سئو از جمله تنظیمات عمومی، تنظیمات ظاهر جستجو، کار با ابزارها، تنظیمات شبکه های اجتماعی و تفییر مسیر به صورت تصویری و ویدئویی ارایه می شود.

خرید و نصب افزونه یواست سئو

بعد از خرید و نصب افزونه یواست سئو در منو اصلی پیشخوان وردپرس گزینه ای با نام سئو ظاهر می شود. اگر چند ثانیه موس را روی آن نگه دارید، زیر مجموعه های یواست برای شما ظاهر می شود.

زیرمنوهای افزونه یواست سئو

از اینجا به بعد می توانیم آموزش Yoast را شروع کنیم در هر بخش می توانید ویدئو و آموزش تصویری را مشاهده کنید. اولین مرحله آموزش یواست سئو یادگیری تنظیمات عمومی است.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه Yoast Seo، افزونه یواست سئو پرمیوم
دسته بندی : افزونه سئو
29809
فروش
90%
رضایت

آموزش تنظیمات عمومی افزونه Yoast 

تنظیمات عمومی اولین قسمت از آموزش افزونه Yoast Seo است. در ویدئو زیر می‌توانید تنظیمات این قسمت را مشاهده کنید:


این افزونه شامل تب امکانات، ادغام و ابزارهای وب مستر است. در تب امکانات، ویژگی های مختلف افزونه Yoast Seo را می توانید فعال یا غیر فعال کنید. ویژگی هایی مثل شمارنده پیوند، خوانایی، نقشه های XML سایت، تجزیه تحلیل خوانایی و… که معمولا همه گزینه ها فعال نگه داشته می شوند. مثلا با فعال کردن خوانایی متن می توانید متنی که نوشتید را از لحاظ کوتاه یا بلند بودن جملات و پارگراف ها بررسی کنید یا شماره پیوند تعداد لینک هایی که قرار دادید را بررسی می کند.

آموزش افزونه یواست سئو قسمت تنظیمات عمومی

در این بخش از آموزش افزونه yoast سراغ تب تنظیمات ابزارهای وبمستر می رویم که برای معرفی سایت به موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ، یاندیکس کاربرد دارد. برای این کار نیاز به دریافت کد تایید از هر کدام از این موتورهای جستجو دارید سپس این کدها را می توانید برای هر قسمت ثبت کنید. البته این روش توصیه نمی شود چون اگر به هر دلیلی یواست سئو شما از کار بیفتد یا کدها را از دست بدهید تنظیمات مورد نظر شما پاک می شود. روش اصولی تر برای ثبت سایت در گوگل هست که در مقاله معرفی سایت وردپرس به گوگل به آن می پردازیم.

ابزارهای وب مستر در آموزش افزونه yoast

آموزش تنظیمات ظاهر جستجو در افزونه Yoast Seo

در ادامه آموزش افزونه یواست سئو به سراغ ظاهر جستجو می رویم در ظاهر جستجو بخش های مختلفی مانند محتوا، عناصر چند رسانه ای، بایگانی ها و… را می توانید تنظیم کنید. کافی است یکی یکی تب ها را مرور کنید و بسته به نیاز سایت بخش ها را برای موتورهای جستجو تعریف کنید. البته بخش هایی را حتما باید فعال کنید که در ادامه با هم بررسی کوتاهی خواهیم داشت.

–  آموزش تب عمومی افزونه یواست

اگر در گوگل مشاهده کرده باشید احتمالا متونجه شده اید که هر وب سایتی از جداکننده برند خاصی در عنوان سئو صفحات استفاده می کند. در این بخش از آموزش افزونه yoast وارد تنظیمات عمومی شده که می توانید جداکننده برند خود را وارد کنید. جدا کننده توصیه شده توسط گوگل خط تیره – است البته بعضی از سایت ها هم از پایپ | استفاده می کنند. همچنین می توانید نام و لوگو شرکت، توضیح متا را هم اضافه کنید.

تنظیمات ظاهر جستجو در آموزش یواست سئو

– آموزش تنظیمات محتوا یواست

این بخش از آموزش افزونه yoast seo بسیار مهم است و ممکن است عدم توجه به آن مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. در تنظیمات محتوا دقت داشته باشید که حتما نمایش نوشته در نتایج جستجو و جعبه محتوای افزونه یواست سئو را روی گزینه “بله” قرار دهید. در این جا صرفا تنظیمات محتوا برای نوشته ها را مشاهده می کنید. بسته به نوع محتوا در هر بخش می توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید. برای مثال، برگه ها چون معمولا ویرایش نمی شوند، نیازی به تنظیم تاریخ ندارند. پس می توان آن را روی گزینه خیر قرار داد. عنوان سئو و متای پیش فرض را می توانید در این بخش تنظیم کنید. این تنظیمات را می توانید برای برگه، نمونه کار و حتی محصولات انجام دهید.

بنابراین برای تعیین نمایش یا عدم نمایش صفحات در نتایج گوگل می توانید از این بخش استفاده کنید. کاربرد این تنظیمات زمانی اهمیت پیدا می کند که به عنوان مثال المانهایی چون بلوک های html و نمونه کارهایی وجود دارند که شما قصد ندارید در گوگل ایندکس شوند.

آموزش تنظیمات محتوا و نمایش در نتایج گوگل در یواست سئو

– طبقه بندی ها

در این قسمت عنوان و متای پیش فرض و نمایش برچسب ها، دسته بندی ها، پورتفولیو و تمامی پست تایپ های وردپرس در موتور جستجو را می توانید تعیین کنید. در این بخش از آموزش افزونه yoast یاد میگیرید که چطور نمایش یا عدم نمایش صفحات لیستسنگ محصول و بلاگ را تعیین کنید.

– بایگانی

در برگه بایگانی می توانید تنظیمات نمایش صفحات آرشیو نویسنده مطالب و تاریخ ها را انجام دهید. خود پلاگین یواست سئو پیشنهاد می دهد که بایگانی نویسنده را برای وبلاگ های تک نویسنده غیرفعال کنید چون باعث انتشار محتوای تکراری می شود.

– مسیر راهنما یا Breadcrumbs

بردکرامپ یا Breadcrumbs راهی است که کاربر بتواند بین سطوح مختلف دسته محصولات شما حرکت کند. از این گذشته فعالسازی این مورد برای سئوی صفحه نیز توصیه شده است. در مقاله فعال کردن برد کرامب در یواست سئو می توانید مراحل را کامل ببینید.

آموزش ابزارها در افزونه yoast seo

ابزارها شامل سه بخش درون ریزی و برون ریزی، ویرایشگر فایل، ویرایشگر گروهی است. در ویدئوی زیر کار با قسمت ابزار ها را مشاهده کنید.

 • درون ریزی و برون ریزی در افزونه Yoast Seo: منظور از درون ریزی این است که از تمام تنظیماتی که افزونه یواست سئو در سایتتان انجام داده اید می توانید یک پشتیبان بگیرید تا از این تنظیمات برای سایت های دیگر استفاده کنید. منظور از برون ریزی هم این است که می توانید از داده های افزونه های دیگر مانند All In One SEO استفاده کنید و آن ها را وارد پلاگین Yoast Seo کنید.
 • ویرایشگر فایل افزونه Yoast Seo: از ویرایشگر فایل به منظور ویرایش پرونده های robots.txt و .htaccess می توانید استفاده کنید.
 • ویرایشگر گروهی افزونه Yoast Seo: گزینه آخر ویرایشگر گروهی نام دارد. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت عنوان‌ ها و توضیحات نوشته‌ ها و صفحه‌ ها را بدون نیاز به رجوع به هر صفحه تغییر دهید.ابزارها در افزونه یواست سئو

آموزش تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزونه یواست

شبکه های اجتماعی بخش مهمی از زندگی انسان های امروز شده است و بسیاری از سایت ها از این کانال ها به منظور بازاریابی و تعامل بیشتر با کاربران در کنار سایتشان استفاده می کنند. در این قسمت از آموزش افزونه Yoast Seo به نحوه تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزونه یواست سئو می پردازیم. شبکه های اجتماعی در افزونه یوتاست سئو در نظر گرفته شده تا بتوانید کانال های وابسته به سایت وردپرس  را وارد کنید. به این صورت گوگل متوجه ارتباط این صفحات با سایت شما می شود.

آموزش تغییر مسیر با افزونه Yoast Seo

تغییر مسیر در یواست سئو یکی امکانات کاربردی این افزونه است. کاربرد این گزینه زمانی است که شما یک صفحه در سایت خود داشته اید که اکنون به هر دلیلی حذف شده یا تغییر نام پیدا کرده است. در این صورت زمانی که کاربران صفحه مورد نظر را باز می کنند با خطای 404 رو به رو خواهند شد. مواجه شدن با صفحه  404 علاوه بر اینکه تجربه کاربری خوبی برای کاربران ایجاد نمی کند سایت شما یک نمره منفی از گوگل دریافت می کند.

برای جلوگیری از مواجه کاربران با صفحات 404 یا خطا این عملیات را با ریدایرکت کردن لینک صفحه به صفحه جدید جایگزین کنید. کافی است نوع ریدایرکت را انتخاب کنید و آدرس قدیمی و آدرسی که قرار است از این به بعد کاربر قرار است آن را ببینید را وارد کنید و دکمه افزودن ارجاع دهنده را بزنید. جزئیات بیشتر را می توانید در مقاله ریدایرکت 301 با افزونه یواست سئو مطالعه کنید.

آموزش ریدایرکت در یواست سئو

انواع تغییر مسیر در افزونه یواست سئو

به عنوان یک وب مستر باید با انواع ریدایرکت آشنایی داشته باشید. یواست سئو امکان ایجاد انواع مختلفی از ریدایرکت را فراهم می کند. انواع مختلف ریدایرکت 301، 302، 307، 410، 451 هستند که هر کدام کاربر خاصی دارند.

 • ریدایرکت 301:  زمانی که یک لینک در سایت شما به طور کامل و برای همیشه حذف می شود.
 • ریدایرکت 302:  زمانی که لینک یک صفحه را تغییر داده اید و یا صفحه حذف شده و در حال بازگردانی آن هستید.
 • ریدایرکت 307: لینک یا صفحه ای که در حال ریدایرکت آن هستید. موقتاً در دسترس نیست و ممکن است دوباره لینک را برگردانید.
 • ریدایرکت 410 :برای صفحاتی که طور کامل از سایت حذف شده است.
 • ریدایرکت451: زمانی که به دلایل امنیتی امکان دسترسی به یک صفحه را محدود می کنید.

ارجاع دهنده‌های عبارات قاعده‌مند (Regex) 

شما می توانید از تب دوم که مربوط به ریدایرکت ریجکس می باشد چندین لینک را به یک لینک ریدایرکت کنید. این قسمت برای ریدایرکت دسته جمعی کاربرد دارد مثالا می توانید مشخص کنید که لینک های خاصی که تعداد آنها 50 مورد هست همگی به یک لینک خاصی ریدایرکت شوند. در شرایطی این بخش کاربر دارد که تغییر آدرس هایی مثل پروفایل های کاربری، تغییر ساختار نامک و… ایجاد شده و بر صفحات زیادی تاثیر گذاشته است.

تنظیمات ریدایرکت

تنظیمات تغییر مسیر در آموزش افزونه Yoast Seo شامل دو گزینه می باشد که می توانید تعیین کنید تغییر آدرس از طریق php باشد یا در سرور وب انجام شود.

آموزش ریدایرکت کردن در افزونه یواست

خب تا اینجای آموزش yoast تنظیمات ضروری افزونه را انجام دادیم. اما این تازه شروع بهینه سازی سایت به وسیله این ابزار دوست داشتنی است. از اینجا به بعد آستین هایتان را بالا بزنید و با یک سری اصول و قواعد سایت خود را بهینه کنید. در مقاله regex چیست در مورد نحوه نوشتن این دستورات بیشتر توضیح دادیم.

چراغ های راهنمای یواست سئو در تمامی صفحات سایت شما را در جهت سئو صحیح هدایت می کنند. حالا چطور؟ با هم می بینیم.

آموزش بهینه سازی محتوا با افزونه Yoast Seo

بعد از نصب و فعال کردن افزونه یواست وقتی صفحه نوشته های سایت وردپرس خود را ببینید در پایین نوشته ها باکس Yoast Seo را مشاهده می کنید دو بخش خوانایی و سئو برای بهینه سازی مطالب مهم است و با رعایت اصول سئو گرفتن چراغ سبز برای شما آسان می شود. البته فراموش نشود که انتخاب کلمه کلیدی درست از اهمیت بالایی دارد سپس می توانید با یواست سئو توزیع این کلمات و استفاده درست در محتوا را بررسی کنید.

انتخاب کلمه کلیدی کانونی 

اولین قسمتی که در بخش سئوی محتوا مشاهده می کنید انتخاب عبارت کلیدی کانونی است. این کلمه اساس سئوی محتوای شما است و زمانی که چراغ آن سبز شود یعنی شما اصول سئو را بر مبنای این کلمه کلیدی رعایت کرده اید.

به طور خلاصه در تب سئو می توانید عبارت کلیدی کانونی، مترادف کلمات کلیدی، توضیحات متا را اضافه کنید. در تب خوانایی هم طول جملات و کلمات و در کل ظاهر مطالب شما را بررسی می کند

تب خوانایی و سئو در آموزش کار با یواست سئو

چراغ های راهنما یواست سئو به شما چه می گویند؟

 • چراغ قرمز؛ چه بخش هایی حتما باید اصلاح شود
 • چراغ نارنجی؛تا حدی این معیار پذیرفتنی است 
 • چراغ سبز؛ در این معیار سئو بسیار خوب عمل کرده اید

یواست سئو به شما پیشنهاداتی می دهد مثلا تعداد دفعاتی که باید از کلمات کلیدی استفاده میکردید. یا به بررسی طول پارگراف و جملات می پردازد که باید کوتاه باشند. لینک دهی را بررسی می کند. تعداد کلمات را بررسی می کند و یا به توضیحات متا و قرار دادن عکس در نوشته دقت می کند اما دقت کنید که فقط سبز شدن چراغ این مرحله کافی نیست و انتخاب کلمه کلیدی مناسب می تواند شما را در نتایج اول گوگل قرار دهد.

آموزش بررسی و رفع هشدارهای افزونه یواست سئو

اگر اصول صحیح پیدا کردن کلمات کلیدی در سئو را نمی دانید با  ابزارهای کاربردی انتخاب کلمات کلیدی می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

انتخاب مترادف کلمه کلیدی در افزونه Yoast Seo

امروزه گوگل بسیار هوشمند شده است و به اینتنت کاربران بسیار اهمیت می دهد، خیلی از کلمات مانند قالب وردپرس و پوسته وردپرس در هر دو حالت سرچ میشوند و بهتر است حتما از هر دو کلمه در محتوای خود استفاده کنید وکلمه مترادف را هم در سئوی خود لحاظ کنید. بهینه سازی سئو به کمک مترادف کلمات کلیدی باعث بالا رفتن امتیاز شما در گوگل و در نهایت جلب رضایت کاربران در فهم بیشتر متن می شود.

چرا گاهی اوقات تنظیمات توضیحات متا و عنوان مخفی می شوند؟

این اتفاق ممکن است به دلیل تداخل افزونه yoast با سایر افزونه ها رخ  دهد. یکی یکی افزونه ها رو غیر فعال کنید تا متوجه شوید افزونه یواست سئو با کدام افزونه سازگار است یا اینکه افزونه Health Check & Troubleshooting را نصب کنید و از تنظیمات وردپرس سلامت سایت را کلیک کنید تا مشکل شما نمایش داده شود.

آموزش ساخت نقشه سایت با افزونه yoast seo

یکی دیگر از قسمت های مهم آموزش افزونه Yoast Seo، ساخت sitemap است. سایت مپ فایلی است که با کمک آن سایت به موتورهای جستجو معرفی می شود و در واقع گوگل از طریق این نقشه، سایت را شناسایی می کند. را های مختلفی برای ایجاد نقشه سایت وجود دارد ولی بهترین کار استفاذه از افزونه های سئو است. دقت کنید که هنگام استفاده از افزونه یواست افزونه نقشه ساز یا سئوی دیگری رو سایت شما فعال نباشد، چون ممکن است دو سایت مپ ایجاد شود و این برای سایت شما خوب نیست.

ساخت نقشه سایت با افزونه yoast seo

برای اینکه با روند کار سایت مپ در افزونه یواست سئو بیشتر آشنا شوید می توانید به مقاله چگونه سایت مپ بسازیم؟ آموزش ساخت نقشه سایت برای وردپرس با Yoast Seo مراجعه کنید.

رفع خطای 404 نقشه سایت yoast seo

اگر بعد از مدتی متوجه شدید که در سایت مپ شما ارور 404 رخ می دهد دلایل زیادی وجود دارد مثلا ممکن است سایت مپ شما غیر فعال باشد و یا محتوایی در برخی صفحات سیات وجود نداشته باشد و یا نام سایت مپ در پایگاه داده تغییر کرده باشد باید هرچه سریع این خطا را رفع کنید، برای این کار به آموزش رفع خطای 404 نقشه سایت yoast seo مراجعه کنید.

کاربردهای افزونه یواست سئو

در انتهای مقاله آموزش افزونه Yoast Seo مهم ترین کاربرد های افزونه یوست را هم برای شما لیست کرده ایم:

 • تجزیه تحلیل کامل از سئو صفحات و مطالب سایت به همراه توضیحات برای بهبود آن
 • توانایی بررسی خوانایی بخش ها برای تمامی زبان ها
 • معرفی شبکه های اجتماعی وابسته به سایت به گوگل و موتورهای جستجو
 • همگامی مناسب با الگوریتم های جدید گوگل
 • افزونه کلمات کلیدی به سایت
 • ایجاد فایل Robot.txt
 • کمک به بهینه سازی عنوان سئو و توضیحات متا
 • ایجاد و بهینه سازی نقشه سایت
 • فارسی بودن توضیحات و درک راحت آن برای کاربر ایرانی
 • پشتیبانی دقیق و آپدیت های منظم و به موقع
 • و بسیاری ویژگی های دیگر

برای آنکه از انتخاب خود مطمئن شوید، مقایسه بین افزونه های Yoast SEO و SEO Pack انجام شده است، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

امیدوارم با مطالعه آموزش افزونه Yoast Seo بتوانید سئوی سایت و مطالبتان را شروع کنید. در آموزش یواست سئو سعی کردیم علاوه بر معرفی این پلاگین نحوه کار کردن و تنظیمات قسمت های مختلف را توضیح دهیم خوشحال می شویم سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها از ما بپرسید.

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 4 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم. یادت باشه اگر امید داشته باشی هیچ وقت دیر نیست.
مقالات مرتبط
بنر
آموزش افزونه دیجیتس (ثبت نام سریع با پیامک)
آموزش دیجیتس (ِDigits) شامل نصب، تنظیمات، فرم‌ها، اتصال به سامانه پیامکی، استایل و افزودنی‌ها است که این موارد را در این مقاله به صورت ویدئویی آموزش دادیم. کار کردن با افزونه دیجیتس بسیار راحت است و به سرعت می‌توانید با نصب افزونه دیجیتس امکان عضویت و ورد کاربران با شماره موبایل را فراهم کنید.
بنر
آموزش افزونه Ultimate Affiliate Pro
شاید برای شما هم پیش آمده که برای خرید یک محصول لینک را باز کنید ولی وارد دیجی کالا شوید؛ یکی از روش های کسب درآمد بدون فروش محصولات خودمان افیلیت مارکتینگ است. به این صورت که شما یک سایت با محتوا کامل دارید و به جای قرار دادن لینک محصولاتتان لینک محصولات سایر سایت ها را قرار می دهید به این صورت ...
بنر
آموزش افزونه لرن دش
در سال های اخیر آموزش آنلاین جزء جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی شده است و بسیاری از افراد تمایل به شرکت در دوره های مجازی دارند. طراحی سایت های آموزش آنلاین قدم بزرگی در پیشرفت سیستم آموزشی است. اگر از قالب وردپرس استفاده می کنید با استفاده از افزونه های وردپرس مانند لرن دش می توانید سایت خود را ...
بنر
آموزش رنک مث؛ تنظیمات صفر تا 100 کاملا کاربردی
در آموزش رنک مث، شما را با نحوه نصب و راه اندازی آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید براحتی اصلی ترین تنظیمات سئو را برای سایت وردپرسی خود انجام دهید.
13 دیدگاه
MhdiKiCk
MhdiKiCk
17 آبان 1401 19:44

سلام و خسته نباشید خدمت شما ببخشید یه مشکلی در سایتم هست که الان دو یا سه ماه میشه که وقتی مطلبی رو منتشر میکنم ایندکس نمیشه در گوگل و حتی سایت مپ رو هم در قسمت سایت مپ گوگل کنسول وارد کردم و مطلب جدیدی ایندکس و فچ نمیشه در حالیکه وقتی پستی رو منتشر میکنم داخل سایت مپ میاد ولی داخل گوگل کنسول نمیاد، ببخشید این مشکل میتونه از افزونه یوست سئو باشه؟

آیا مفید بود ؟
0
زهرا غفاری
زهرا غفاری
18 آبان 1401 09:55

سلام
خیر مشکل از افزونه یواست سئو نیست
مقاله روش های ایندکس سایت را مطالعه کنید نکاتی برای ایندکس سریع تر سایت گفته شده که امیدوارم براتون مفید باشه

آیا مفید بود ؟
navid molayi
navid molayi
12 آبان 1401 11:51

سلام من ی مشکلی دارم. اینکه یه مدته وقتی میرم تو بخش نوشته ها و مطلب جدیدی میزارم بخش سئو و خوانایی غیر فعاله. به نظرتون مشکل از افزونه اس؟

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
12 آبان 1401 12:42

سلام نوید عزیز. احتمالا مشکل تداخل افزونه دارید. بهتر است که افزونه ها را یکی یکی غیر فعال کنید تابفهمید مشکل از تداخل با کدوم افزونه هست.

آیا مفید بود ؟
sepide yonesi
sepide yonesi
12 آبان 1401 11:37

salam.
?baraye inke matalebe site index beshe faqat kafiye tik index bardaram

آیا مفید بود ؟
0
زهرا غفاری
زهرا غفاری
12 آبان 1401 11:43

سلام دوست عزیز بله تیک اش را بردارید
البته کمی ممکن هست زمانبر باشه

آیا مفید بود ؟
sinas
sinas
25 خرداد 1400 17:52

سلام میشه روی 2 دامنه فعال کرد؟

آیا مفید بود ؟
0
زهرا غفاری
زهرا غفاری
26 خرداد 1400 09:46

سلام
برای نصب افزونه یواست سئو روی 2 دامنه باید ببینید لایسنس افزونه دارای محدودیت نصب است یا می توانید برای چند سایت این افزونه را نصب کنید. افزونه یواست سئو راست چین دارای لایسنس محدود است و فقط می توانید روی یک دامنه فعال کنید.

آیا مفید بود ؟
mreza.morovat
mreza.morovat
06 آذر 1399 14:37

توضیحات بسیار کامل و عالی
ممنون از اینکه این توضیحات دقیق و روش هاش رو توضیح دادید.

آیا مفید بود ؟
0
reza7232
reza7232
16 فروردین 1399 20:34

سلام وقت بخیر. عبارتی که برای تایتل صفحه یا عنوان صفحه (تگ H1) نوشته شده رو خوب هست که توی متن به هم بکار ببریم؟ اگر بله، چقدر به کار ببریم؟ درصد و معیار ازیابی کمی برای این موضوع وجود داره؟
سوال بعد اینکه برای title صفحه از علامت هایی مثل علامت سوال یا تعجب یا کاما استفاده کنیم مشکلی هست؟ محدودیتی در این مورد وجود داره؟

آیا مفید بود ؟
0
فرزانه همتیان
فرزانه همتیان
17 فروردین 1399 09:27

سلام وقتتون بخیر.
معمولا تایتل صفحه برای جلب توجه مخاطبان شما در سایت هست و مهم نیست که در متن هم بکار برده بشه یا خیر. البته در صورتیکه از کلمات هم مفهوم با کلمه کلیدی در تایتل استفاده کردید، در متن هم بکار ببرید.
نه استفاده از علامت هایی مثل تعجب، کاما و ... مشکلی نداره.
موفق باشید.

آیا مفید بود ؟