Rtl Theme LOGO

تنها مرجع قانونی عرضه قالب و افزونه در ایران ...

شرکت فناوری اطلاعات راست چین

ایمیل: info [at] rtl-theme.com
نشانی: تبريز - خیابان امام، مسجد کبود
ساختمان پزشکان، طبقه 4

تلفن ویژه : ۰۳۸۳۱۱۲۴

آموزش کامل کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

دسته‌بندی: معرفی محصول
۲۲ شهریور ۱۴۰۰
۱۲۷ بازدید

افزونه Ultimate Affiliate Pro یکی از کاملترین افزونه ای افیلیت مارکتینگ و بازاریابی شبکه ای است که تمام امکانات و متدهای بازاریابی را پوشش داده و چیزی را از قلم نینداخته است. در این مقاله به معرفی آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro می پردازیم.

آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

معرفی افزونه Ultimate Affiliate Pro

افزونه Ultimate Affiliate Pro بهترین افزونه همکاری در فروش و افیلیت در وردپرس است و می توانید یک تیم بازاریابی پیشرفته راه اندازی کنید و علاوه بر رسیدن به فروش و درآمد بیشتر برای خودتان، برای افراد دیگر هم کارآفرینی کنید و آن ها را به درآمد برسانید.

شما می توانید با راه اندازی بازاریابی شبکه ای، مجموعه گسترده ای از افراد را به این سیستم دعوت کنید و شبکه ی مناسبی برای مجموعه فراهم کنید. بازاریابی شبکه ای بسیار شبیه شرکتهای هرمی عمل می کند، با این تفاوت که قانونی می باشد. در بازاریابی شبکه ای شما وارد مجموعه ای می شوید تا یک محصول یا سرویس را به فروش برسانید که افراد دیگر مجموعه هم دقیقا کار شما را انجام می دهند.

اکثر اوقات شما توسط فردی به سیستم بازاریابی شبکه ای دعوت می شوید که خود فرد هم توسط  فرد دیگری وارد سیستم شده است. در سیستم همکاری فروش هر کاربری می تواند تبلیغ یا بنری برای محصول شما در سایت خود درج کند و اگر این تبلیغ موجب خرید شود از طریق این افزونه کمیسیون تبلیغات را برای بازاریاب پرداخت می کنید.

 
برای مشاهده و خرید افزونه افیلیت مارکتینگ با کد تخفیف ویژه uap-on-sale کلیک کنید

نصب افزونه Ultimate Affiliate Pro

نصب افزونه بازاریابی حرفه ای، دقیقا مشابه نصب سایر افزونهای وردپرس می باشد. و می توانید از  طریق پیشخوان وردپرس > افزونه ها > افزودن افزونه را انتخاب کنید و افزونه را انتخاب و نصب کنید و یا پس از دریافت افزونه از سایت راست چین، می توانید در پوشه plugins هاست خود آپلود کنید و از حالت zip خارج کنید، سپس در پیشخوان وردپرس افزونه را فعال نمایید.

راه اندازی و تنظیمات افزونه Ultimate Affiliate Pro

پس از فعالسازی افزونه یک آیتم به منوی مدیریت شما با نام  بازاریابی حرفه ای اضافه می شود.

افزونه Ultimate Affiliate Pro در پیشخوان وردپرس

با کلیک بر روی آن به پنل مدیریت افزونه همکاری در فروش وارد می شوید.

پنل مدیریت افزونه Ultimate Affiliate Pro

نخستین کاری که باید انجام دهید انتخاب واحد پولی است. در میان واحدهای پولی واحدهای ایرانی به چشم نمی آید اما نگران نباشید، شما هر واحد پولی که مایل باشید را می توانید از طریق تیکت درخواست کنید تا برای شما اضافه شود.

تنظیمات واحد پول

برای افزودن واحد پول از منو بخش برنامه های افزودنی را انتخاب کنید. سپس از میان گزینه های متعدد آن گزینه ارزهای سفارشی را انتخاب کنید.

منو تنظیمات ارزهای سفارشی

در بخش افزودن ارز جدید کد واحد پولی مورد نظرتان را وارد کنید. مثلا کد واحد پولی ریال IPR است. اما اگر می خواهید به جای کد نام واحد پول برای کاربران نمایش یابد بهتر است هر دو قسمت را ریال وارد کنید.

اضافه کردن ارز جدید در افزونه Ultimate Affiliate Pro

حال به بخش تنظیمات عمومی رفته و در قسمت تنظیمات واحد پولی، واحد پول را ریال انتخاب کنید.

تنظیمات مقدار
تنظیمات صفحات

حال نوبت آن رسیده که صفحات مختلف برای سیستم همکاری در فروش تعریف شود. معمولا به صورت پیش فرص هنگام فعالسازی افزونه این صفحات ساخته می شود و شما در صورت نیاز می توانید نام آنها را تغییر دهید. اگر این صفحات توسط افزونه ساخته نشد شما باید از بخش برگه ها، افزودن برگه صفحه را اضافه کنید.

تنظیمات صفحه

صفحات مورد نیاز شامل صفحه ورود و خروح، ثبت نام، پنل کاربری و شرایط و مقررات است. در هنگام انتشار صفحه می بایست از بالای منوی سمت چپ قسمت همکاری در فروش، صفحه پیشفرض نام صفحه ای را که ساختید انتخاب کنید. مثلا اگر صفحه ورود را می سازید از منوی کشویی مربوطه آیتم صفحه ورود را انتخاب کنید. بعد صفحه را منتشر کنید.

صفحات پیش فرض در افزونه همکاری در فروش

اگر در هنگام ساخت صفحات طبق دستورالعمل پیش رفته باشید افزونه این صفحات را شناسایی خواهد کرد و شما کافی است بررسی کنید که انتخاب ها صحیح باشد.

حال به بخش تغییر مسیرهای پیشفرض رفته و صفحات تغییر مسیر را مطابق میلتان تعیین کنید.

مثلا مشخص کنید که کاربران وارد نشده هنگامی که به پنل همکار مراجعه کنند به صفحه ورود تغییر مسیر داده شوند و یا کاربران وارد شده هنگامی که به صفحه ثبت نام مراجعه کنند به صفحه پنل همکار عودت داده شوند.

آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro تغییر مسیرهای پیشفرض

تغییر مسیر اضافیپلاگین همکاری در فروش با افزونه Ultimate Affiliate Pro

مطالعه مقاله چرخ و فلک بازاریابی جایگزین قیف فروش را به شما پیشنهاد می کنیم.

تنظیمات استایل و نمایش

حالا می توانید به بخش ویترین رفته و هر کدام از صفحات، ثبت نام ورود و پنل کاربری را با قالب های پیش ساخته مزین کنید. شما همچنین می توانید هر تعداد فیلد جدیدی که دوست دارید اضافه کنید. هنگامی که در بخش ویترین، صفحه ثبت نام را انتخاب کنید از زیر گزینه ی فیلدهای سفارشی می توانید فیلدهای مختلف را مدیریت و ویرایش کرده و چینش آنها را مشخص کنید و یا فیلدهای تازه ای اضافه کنید و مشخص کنید که در کجا نمایش یابند.

ویترین در آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

اکنون سیستم همکاری در فروش آماده به کار است. شما می توانید لینک صفحات همکاری را در منوهای سایت تان قرار دهید و کاربران به سادگی ثبت نام کرده و به عنوان همکار فروش، یک لینک معرف به آنها اختصاص داده می شود.

روش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

برای شروع با افزونه Ultimate Affiliate Pro، باید از کاربران خود دعوت کنید تا به عنوان همکار فروش در سایت شما ثبت نام کنند. کاربران فعلی سایت تان نیز می توانند به عنوان همکار فروش فعالیت کنند. سیستم افزونه به صورت خودکار تشخیص می دهد که آیا کاربر عضو سایت است و در این صورت تنها اطلاعات اضافی که شما تعیین کنید را از او دریافت می کند.

بهتر است لینک ثبت نام همکاران را در منوهای سایت تان قرار دهید. پس از این که کاربر به عنوان همکار فروش شناخته شد وارد پنل کاربری اش می شود و در آنجا یک لینک معرف (ارجاع) اختصاصی دریافت می کند. هر کس از طریق لینک این کاربر وارد سایت شده و فعالیت قابل تبدیلی (بستگی به تنظیمات شما این فعالیت ممکن است ثبت نام در سایت، خرید محصول، اشتراک ویژه و… باشد) انجام دهد درصد تعیین شده به حساب کاربر منظور می گردد.

نمایش کاربران و درآمدها

قبل از آن شما باید فعالیت های پول ساز را در سیستم همکاری در فروش خود تعریف کنید.

مثلا می خواهید در صورتی که بازدیدکنندگان معرفی شده در سایت شما ثبت نام کنند مبلغی به حساب درآمد معرف اضافه شود. برای این منظور باید اعمال زیر را انجام دهید:

 دریافت کمیسیون به ازای ثبت نام به بخش برنامه های افزودنی بروید و سپس به زیر مجموع ارجاع مجدد بروید.

آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

اولین گزینه فعال کردن این امکان است. آن را فعال کنید تا آبی رنگ شود. حال در اینجا می توانید مبلغ مورنظرتان را برای پرداخت کمیسیون تعیین کنید.

همچنین می توانید برای هر سطح یا رنک یا رتبه کاربری مبلغ متفاوتی را در نظر بگیرید. مثلا اگر کاربر در سطح پایه بود یک مبلغ و اگر در سطح حرفه ای بود مبلغ بالاتری به او اختصاص یابد.

بر روی ذخیره کلیک کنید.

ارجاعات در پلاگین همکاری در فروش و افیلیت مارکتینگ Ultimate Affiliate Pro

ارائه آفر یا پیشنهاد به همکاران

شما می توانید پیشنهاد (در نسخه جدید افزونه به جای پیشنهاد از آفر استفاده کرده ایم که شناخته شده تر است) به همکاران تان ارائه دهید. یعنی یک آفر را برای محصول یا فرآیند مشخصی بر اساس درصد و یا مبلغ و در یک دوره زمانی خاص بر اساس استراتژی فروش تان تعیین کنید.

کیف پول

شما می توانید کیف پول را برای همکاران فعال کنید تا آنها درآمد خود را به آن منتقل کرده و با اعتبار کیف پول شان بتوانند در سایت شما خرید کنند.

 

ایجاد سطوح کاربری

شما می توانید رتبه های مختلفی ایجاد کنید که اگر همکاری به آن سطح دست یابد مقدار مشخص شده در آن سطح به عنوان کمیسیون وی در نظر گرفته شود. به طور پیشفرض دو سطح Basic با کمیسیون ۱۰ درصد و سطح Premium با کمیسیون ۱۵ درصد وجود دارند. اگر کاربری از سطح پایه به سطح حرفه ای ارتقا پیدا کرد کمیسیون وی نیز افزایش خواهد یافت. بدین صورت شما همکاران را به فعالیت بیشتر در سایت تان ترغیب خواهید کرد.

آموزشش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro قسمت رتبه ها

شما می توانید این سطوح را به دلخواهتان ویرایش کرده و هر تعداد رتبه دیگر بخواهید با ویژگیهای تعریف شده مدنظرتان به آن اضافه کنید.

شخصی سازی قالب و استایل صفحات از ویترین

شما می توانید صفحات ثبت نام ورود و داشبورد همکاران را به دلخواه خود ویرایش کنید. تعداد زیادی قالب آماده برای صفحه ورود و ثبت نام وجود دارد که به سادگی می توانید از میان آنها انتخاب کنید.

همچنین می توانید از طریق شخصی ساز افزونه هر تعداد فیلد دلخواه به هر کدام از فرم های ورود ثبت نام و یا پروفایل کاربران اضافه کنید. مثلا می توانید فیلدی برای دریافت شماره حساب همکاران به صفحه پروفایل یا ثبت نام اضافه کنید و یا یک فیلد مربوط به شماره موبایل به فرم ثبت نام اضافه کنید..

شما می توانید از بخش های شخصی حساب در ویژگیهای جادویی ترتیب چینش منوی اصلی در پنل همکاران را تغییر دهید.

برای شخصی سازی صفحات مورد نظر باید به ویترین بروید. در آنجا همانطور که می بینید چند گزینه در اختیارتان قرار دارد.

نمایش ویترین ها در افزونه Ultimate Affiliate Pro

همکاران در فروش برتر

در هر کدام از بخش های بالا شما علاوه بر شخصی سازی و انتخاب قالب و افزودن فیلد می توانید پیغام های دلخواه خود را در هر کدام از صفحات قرار دهید. مثلا پیغام های خطا و یا اطلاع رسانی ها.

افزودن بنر سفارشی با بنرساز افزونه

یکی از امکانات خارق العاده این افزونه که در افزونه دیگری یافت نمی شود امکان ساخت بنرهای آماده از طریق بنرساز است.

حتما می دانید که بازاریابان و همکاران فروش شما برای این که سایت شما را از طریق لینک اختصاصی خود معرفی کنند باید این لینک را یا در مطالب شان بگنجانند و یا از بنرهایی استفاده کنند که به لینک مخصوص آنها متصل شده باشد. بدین ترتیب هر کاربری که روی این بنرهای تبلیغی کلیک کند از طریق لینک همکار وارد سایت شما می شود.

سایت های حرفه ای معمولا یک سری بنر پیش ساخته در اختیار همکاران قرار می دهند تا آنها به سادگی بتوانند تبلیغ شان را در سایت خود قرار دهند. شما می توانید از بخش بنرها وارد محوطه ای شوید که کلی بنر آماده موجود است و می توانید آنها را با عکس ها و نوشته های خود ویرایش کنید و یا این که اصلا یک بنر جدید با ابعاد مورد نظر خود بسازید.

افزودن بنر سفارشی با بنرساز افزونه

افزودن همکار به صورت دستی

به غیر از این که همکاران در سایت شما به عنوان همکار فروش ثبت نام کنند یک راه دیگر برای افزودن یک کاربر به عنوان همکار وجود دارد. شما می توانید از پنل مدیریت افزونه و قسمت همکاران فروش، مشخصات کاربر را وارد کرده و یک همکار ایجاد کنید و لینک و مشخصات را برای او بفرستید.

افزودن همکار به صورت دستی در افزونه افیلیت مارکتینگ

پروفایل بازاریابان

همچنین می توانید کاربران موجود را تبدیل به همکار فروش کنید. به شناسنامه کاربر رفته و در پایین آن بر روی” این کاربر را همکار فروش کن” کلیک کنید.

تنظیمات ایمیل های اطلاع رسانی

به بخش اعلان های ایمیل بروید. در آنجا تعداد زیادی ایمیل اطلاع رسانی می بینید که می توانید آنها را ویرایش کنید. کلی متغیر دینامیک هم در اختیار شماست که با آن مشتریان تان را شگفت زده کنید.

تنظیمات ایمیل های اطلاع رسانی

گزارش ها

علاوه بر چشم انداز کلی که در داشبور مدیریت می بینید یک بخش به نام گزارشات هم وجود دارد که از طریق آن می توانید گزارشات مفصلی از چگونگی کارکرد همکاران تان و میزان دریافت و پرداخت ها و کلی اطلاعات دیگر به دست بیاورید

امکان گزرش گیری در آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

امکان مشاهده گزارشات در افزونه همکاری در فروش Ultimate Affiliate Pro

انواع گزارش گیری در افزونه Ultimate Affiliate Pro

  • گزارشات در بازه های زمانی مختلف روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه
  • گزارش بر اساس هر همکار
  • بر اساس مرجوعات، بازدیدها و پرداخت ها

خلاصه این که در افزونه Ultimate Affiliate Pro عملکرد و خاصیتی نیست که نتوانید گزارشات مفصل آن را در پنل مدیریت خود مشاهده کنید.

برنامه های افزودنی

در بخش ویژگیهای جادویی افزونه امکانات و قابلیت های فراوانی گنجانده شده که به شما امکان هر عملکردی که دلتان بخواهد را می دهد. با هم بخش های مختلف این آیتم را مرور می کنیم.

پرداخت ها

اگر می خواهید مشتری ای که در سایت شما مشغول خرید است در هنگام پرداخت، یکی از همکاران فروش را انتخاب کرده تا پاداش با کمیسیون این خرید به حساب او منظور گردد از این گزینه استفاده کنید.

به برنامه های افزودنی و بخش پرداخت پاداش بروید و این امکان را فعال کنید. در تنظیمات این بخش می توانید فقط همکاران خاصی را در این سیستم بگنجانید که توسط مشتری قابل انتخاب باشند و تعیین کنید که آیا مشتری بتواند همکار را از لیست انتخاب کند و یا اینکه نام کاربری او را وارد کند.

پرداخت ها

ساختن لینک ارجاع خاص از پنل مدیریت

اگر می خواهید به یک همکار فروش بک لینک مستقیم جهت ارجاع اختصاص دهید می توانید از بخش برنامهای افزودنی > لینک های ارجاع به سادگی این کار را انجام دهید. نام همکار را انتخاب کرده و لینک مورد نظرتان را وارد کنید.

لینک های ارجاع

فعال کردن اعلان های موبایلی

شما می توانید اعلان های موبایلی را برای خود فعال کرده به طوری که هر زمان فعالیتی در سیستم اتفاق افتاده شما نوتیفیکیشن آن را بر روی گوشی خود دریافت کنید. برای این منظور به قسمت اعلان های موبایلی در برنامه های افزودنی رفته و این امکان را فعال کنید. سپس به سایت pushover رفته و یک حساب کاربری بسازید. سپس به این آدرس بروید و یک اپ جدید بسازید. نوع آپ را Application انتخاب کن. بعد هم توکن و کلید رو در قسمت مورد نظر کپی پیست کنید.

اعلان های موبایلی

انتخاب دوره کمیسیون

برای هر رنک یا سطح کاربری مشخص می کنید که چه مبلغ یا درصدی به عنوان کمیسیون دریافت کند. به صورت پیشفرض کاربر Basic روی ۱۰ درصد و کاربر Premium روی ۱۵ درصد قرار گرفته.

آموزش کار کردن با افزونه Ultimate Affiliate Pro قسمت کمیسیون های عضویت

اعلانات ارجاع

با فعال کردن این گزینه کاربر و یا ادمین در زمانی که ارجاعی اتفاق افتاد از طریق ایمیل خبردار می شوند. کاربران همکار از پنل خود می توانند تعیین کنند که در موقع چه نوع ارجاعاتی، ایمیل دریافت کنند. شما می توانید در این قسمت متن ایمیل ارسالی را مشخص کنید.

تنظیمات اعلانات ارجاع ها
در صورت داشتن هر سوال در مورد آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro در قسمت دیدگاه ها از ما بپرسید.

 ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد شوید!


تومان