ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش سئو

مقایسه افزونه Yoast SEO و افزونه All in One SEO Pack

اگر برای انتخاب یک ابزار حرفه ای سئو بین دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO Pack شک دارید با ما همراه باشید تا به مقایسه این دو افزونه بپردازیم. در این مقاله مقایسه افزونه یواست سئو و افزونه سئو پک را انجام می دهیم تا با ویژگی ها و امکانات هر کدام آشنا شوید و انتخاب برایتان آسان تر شود.

0
09 تیر 1398
آخرین بروزرسانی: 21 اسفند 1402

مقایسه افزونه سئو وردپرس

هر دو افزونه Yoast SEO و افزونه All in One SEO Pack، یک کاربرد دارند. هر دو از محبوب ترین و پرکاربردترین افزونه های وردپرس هستند.
افزونه All in One SEO Pack در سال 2007 توسط میچل توربرت و استیو مورتیبوی ساخته شد. از آن زمان تا بحال کاربران بیشماری را به خود جذب کرده و به یکی از پرکاربرد ترین افزونه ها تبدیل شده است.
افزونه Yoast SEO در سال 2010 بعنوان افزونه سئو وردپرس توسط جاست د والک آغاز به کار کرد. با پیشرفت مداومی که این افزونه داشته، در مدت زمان کمی تبدیل به رقیب اصلی افزونه All in One SEO pack شد.
هر دو افزونه دارای ویژگی هایی هستند که شما برای بهینه سازی سایت خود به آنها نیاز دارید. حال مقایسه افزونه سئو وردپرس را انجام می دهیم. همراه ما باشید.

نصب و راه اندازی

استفاده و اجرای سئو در وب سایت نیاز به آموزش و تمرین زیادی دارد. هر دو افزونه های سئو وردپرس، شیوه های نصب راه اندازی ساده ای دارد و به هیچگونه مهارت خاصی نیاز ندارد. حال بیایید ببینم این دو افزونه چگونه نصب و راه اندازی می شوند.

افزونه Yoast SEO

ابتدا افزونه را نصب و فعال کنید. بعد از فعال کردن افزونه، به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. در نوار پیشخوان، بخشی به نام سئو اضافه می شود. Yoast SEO یک افزونه قدرتمند است و گزینه های زیادی برای تنطیمات دارد.

مقایسه افزونه سئو وردپرس

این افزونه شامل چندین صفحه است که هر صفحه شامل چند بخش است. تمام تنظیمات سئو در این بخش ها موجود است. این نوع ساختار، کار را برای کاربران آسان کرده است و حتی کاربران مبتدی هم می توانند براحتی از این افزونه استفاده کنند.

مقایسه افزونه سئو

همچنین در بالای صفحه تنظیمات، گزینه راهنما با نام “به کمک نیاز دارید؟” قرار دارد که با کلیک بر روی این دکمه توضیحات لازم ارائه داده می شود.

افزونه All in One SEO Pack

بعد از نصب و فعالسازی افزونه All in One SEO Pack ، گزینه ای در نوار پیشخوان ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن وارد تنظیمات افزونه می شوید. برخلاف چند صفحه ای بودن تنظیمات Yoast SEO، تمامی تنظیمات این افزونه در یک صفحه خلاصه شده است. این ویژگی باعث می شود که کاربران راحت تر و سریع تر به تنظیمات دسترسی پیدا کنند.

صفحه تنظیمات به بخش های مختلفی تقسیم می شود. هر بخش ویژگی های خاص خود را دارد و مسئول تنظیم یک بخش است. برای مثال تنظیمات صفحه اصلی، تنظیمات عنوان، تنظیمات صفحه نمایش و غیره. همچنین آیکن راهنما در کنار هر بخش قرار دارد. با کلیک بر روی آن به توضیحات کوتاه و گاهی اوقات به مستندات بیشتر لینک داده می شوید.

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO Pack گزینه های زیادی دارند. این ویژگی باعث می شود تنظیمات کمی پیچیده شود. هر دو افزونه تلاش می کنند کار را برای کاربران ساده تر کنند. اما ما احساس می کنیم در این مورد افزونه Yoast SEO کمی بهتر از افزونه All in One SEO Pack باشد. Yoast SEO با تنظیمات چند صفحه ای و بخش بندی تنظیمات بهتر عمل کرده است.

برنده این بخش: افزونه Yoast SEO

مقایسه افزونه سئو : وظایف سئو

سئو فرایند مداومی دارد و هر نوشته یا صفحه جدید که به سایت اضافه می شود، امتیاز سئو خود را دارد. به این معنی که شما از سئو برای بهینه سازی محتوای سایت خود برای موتورهای جستجوگر استفاده می کنید. بیایید ببینیم این دو افزونه در این مورد چگونه عمل می کنند و کدام یک کارایی بهتری دارند.

Yoast SEO

افزونه Yoast Seo Premium یک ابزار قدرتمند تجزیه و تحلیل محتواست. هر نوشته یا صفحه را در سایت بهینه سازی می کند. درست زیر ویرایشگر متن در هر صفحه، متاباکس Yoast SEO با پیشنمایش اسنیپ، تجزیه تحلیل خوانایی و عبارات کلیدی کانونی، قرار دارد. پیشنمایش اسنیپ نشان می دهد که عنوان و توضیحات سایت در موتورهای جستجو چگونه نمایش داده می شوند.

Yoast SEO بطور خودکار از عنوان نوشته شما بعنوان عنوان و از توضیحات نوشته بعنوان شرح استفاده می کند. ما توصیه می کنیم با کلیک بر روی ویرایش اسنیپ آنرا تغییر دهید. وارد کردن عبارات کلیدی کانونی در Yoast SEO به افزونه اجازه می دهد محتوای شما را بر اساس کلمه کلیدی تجزیه و تحلیل کند. تجزیه و تحلیل محتوا در قسمت تجزیه و تحلیل خوانایی نشان داده می شود. همچنین پیشنهاداتی جهت بهبود نوشته ها و محتوا ارائه می دهد.

مقایسه افزونه سئو وردپرس

متاباکس Yoast SEO بخش دیگری به نام تنظیمات پیشرفته دارد که با آیکن چرخ دنده نشان داده می شود. با کلیک بر روی این آیکن وارد تنظیمالت پیشرفته این افزونه می شوید.

نماد اجتماعی تنظیمات اشتراک گذاری را انجام می دهد. جایی که شما می توانید تصویر مقاله را برای اشتراک در فیسبوک و توییتر تنظیم کنید.

مقایسه افزونه سئو

All in One SEO Pack

افزونه All in One SEO Pack متاباکس مشابهی برای تنظیمات سئو یک نوشته یا صفحه دارد. متاباکس افزونه درست زیر ویرایشگر نوشته قرار می گیرد. بر خلاف YoastSEO، متاباکس این افزونه بسیار ساده است و هیچگونه تجزیه و تحلیل محتوا و رتبه بندی جستجوگر ندارد.

مقایسه افزونه سئو وردپرس

All in One SEO Pack ابزارهای پیشرفته ای پیشنهاد می دهد که امکان کنترل ایندکس شدن مطالب را فراهم میکند. حتی می توانید این گزینه را غیرفعال کنید.

مقایسه افزونه سئو

برای نماد اجتماعی، با مراجعه به صفحه مدیریت و بخش ویژگی ها، آنها آن را به متاباکس افزونه اضافه کنید. در قسمت تنظیمات نماد اجتماعی می توانید تصاویر و توضیحات دلخواه خود را برای اشتراک در فیسبوک و توییتر تنظیم کنید.

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه براحتی می توانند تنظیمات سئو را در یک نوشته یا صفحه انجام دهند. افزونه All in One SEO Pack مسیر کوتاه تری دارد که کاربران می توانند موارد دیگری را با مراجعه به بخش مدیریت اضافه کنند.
از سوی دیگر Yoast SEO همه گزینه هایی که معتقد است برای بهینه سازی سایت لازم است، اضافه کرده است. با این حال با توجه به تجزیه و تحلیل خوانایی، عبارات کلیدی کانونی و رتبه بندی جستجوگر در افزونه Yoast SEO یک مزیت بزرگ است.
برنده این بخش: افزونه Yoast SEO

ابزار و ویژگی های اضافی

سئو یک فرایند جامع است که نیاز به ابزار و ویژگی های اضافی دارد. این ویژگی ها برای عدم نیاز به نصب چندین افزونه سئو لازم است. دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO Pack را در این مورد با هم مقایسه می کنیم.

 Yoast SEO

این افزونه مجموعه ای کامل از ابزار ها و ویژگی های بهینه سازی سایت را پوشش می دهد. برخی از این ابزارها عبارتند از:

 • نقشه سایت XML
 • بخش های ناوبری
 • بازکردن نمودار متاتگ ها
 • وارد کردن اطلاعات از Google Webmaster Tools
 • ساخت ویرایشگر robots.txt و .htaccess
 • درون ریزی و برون ریزی داده های سئو

All in One SEO Pack

این افزونه هم دارای ویژگی های زیادی است اما بعضی از آنها بطور پیش فرض فعال نیستند. اگر به همه ویژگی ها نیاز دارید باید آنها را از بخش مدیریت افزونه فعال کنید. ابزارهای این افزونه شامل:

 • نقشه سایت XML
 • Robot.txt
 • ویرایشگر فایل
 • بلاکر رباتهای مخرب
 • باز کردن نمودار متاتگ ها
 • درون ریزی و برون ریزی داده های سئو
 • مدیریت عملکرد

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه نتایج مشابهی در این بخش دارند. مجموعه ای از ابزارها و ویژگی ها را ارائه می دهند. با این تفاوت که افزونه All in One SEO Pack برای بخش ناوبری و اطلاعات گوگل، ابزاری ندارد. البته عدم وجود این دو ویژگی تاثیر زیادی بر سئو ندارد.
برنده این بخش: هر دو افزونه

مقایسه افزونه سئو : پشتیبانی

با وجود اینکه این دو افزونه کارایی ساده ای دارند و رایگان هستند، از پشتیبانی رایگان برخوردار نیستند.
بیایید این دو افزونه را در بخش پشتیبانی با هم مقایسه کنیم.

افزونه Yoast SEO

افزونه رایگان Yoast SEO هیچگونه پشتیبانی رایگان ارائه نمی دهد. برای پشتیبانی حرفه ای و امکانات بیشتر باید نسخه پرمیوم افزونه یواست را خریداری کنید. در نسخه ی پولی این محصول، علاوه بر گزینه های مختلفی که در دسترس شما قرار می گیرند، 6 ماه پشتیبانی رایگان نیز خواهید داشت.

All in One SEO Pack

این افزونه هم پشتیبانی رایگان ندارد و باید نسخه پرمیوم پلاگین سئو پک خریداری شود. با خرید نسخه پرمیوم آن می توانید از شش ماه پشتیبانی حرفه ای برخوردار شوید. همچنین دارای ویژگی های اضافه از جمله، پشتیبانی از محصولات ووکامرس، گزینه های سئو دسته بندی شده و نقشه XML و غیره می باشد.

نتیجه گیری این بخش

هر دو محصول در نسخه های رایگان، پشتیبانی ندارند و باید نسخه پرمیوم آن تهیه شود. هر دو محصول در سایت راست چین 6 ماه پشتیبانی رایگان دارند

برنده این بخش: هر دو افزونه یواست سئو و سئوپک

مقایسه بین افزونه های محبوب همواره وجود دارد اگر به دنبال یک صفحه ساز قدرتمند هم هستد مقاله مقایسه افزونه المنتور و ویژوال کامپوزر را از دست ندهید.

نتیجه گیری کلی مقایسه افزونه سئو وردپرس

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO Pack افزونه های قدرتمندی هستند و در هر مورد، مقایسه ها بسیار نزدیک بهم است. با این حال افزونه Yoast SEO بدلیل داشتن ویژگی های بیشتری مانند وارد کردن داده ها از ابزار Webmaster، بخش های ناوبری، بخش اطلاعات و ویژگی های اجتماعی و غیره طرفداران بیشتری دارد.
شاخص ترین ویژگی این افزونه تجزیه و تحلیل خوانایی است. این ویژگی به مبتدیان یاد می دهد که چگونه باید عناوین و توضیحات یک نوشته را بنویسند.

مقایسه افزونه سئو وردپرس

این مقاله توسط یکی از کاربران عزیزمون سرکار خانم احمدپور نوشته شده است. نهایت تشکر از ایشان را داریم.

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 3 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم.
مقالات مرتبط
بنر
آموزش رایگان سئو وردپرس
در این مقاله با آموزش وردپرس رایگان مواردی مانند تنظیمات پیشخوان وردپرس، نصب افزونه‌های وردپرس، سئو داخلی، خارجی و تکنیکال را آموزش می‌دهیم تا با هزینه کم و انجام تمام اقدامات برای سئو سایت به رتبه های برتر نتایج گوگل دست پیدا کنید.
بنر
چک لیست سئو وردپرس؛ نکات عملی برای رسیدن به رتبه 1
برای رسیدن به رتبه اول نتایج گوگل باید یک سایت بهینه برای موتورهای جستجو داشته باشید. در این مقاله چک لیست سئو 2023 برای سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال را آماده کرده ایم، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
بنر
آموزش ساخت رایگان اکانت ماز پرو Moz Pro
به کمک اکانت MOZ Pro می توانید از آخرین تغییرات قوانین و نکات سئو خبر دار شوید، کمپین های کنترل استراتژی سئو تعیین کنید، عملکرد رقبای خود را رصد کنید، نقاط ضعف و قدرت خود را بیشتر بشناسید و جایگاه بهتری در موتور جستجو بدست آورید. در ادامه با آموزش ساخت اکانت Moz Pro با ما همراه باشید.
بنر
رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی
عوامل زیادی باعث کندی سرعت پیشخوان وردپرس می شوند که باید آنها را بررسی و رفع کنید. یکی از مشکلاتی که اخیرا باعث کاهش سرعت لود شده استفاده از هاست های ایرانی است. اگر شما هم از هاست ایرانی استفاده می کنید این مقاله را از دست ندهید.
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.