ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش سئو

کلمات کلیدی چیست و انواع کلمات کلیدی کدامند؟

کلمات کلیدی یا (Keywords) عباراتی است که کاربران به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند. انتخاب کلمه کلیدی مناسب و کاربرد درست آن در مقالات و محتوای سایت به شما در قرار گرفتن در نتایج بالا و افزایش نرخ کلیک کمک می کند با آشنایی با انواع کلمات کلیدی و نحوه انتخاب آن ها می توانید به نیاز کاربران پاسخ دهید و در نتایج بدرخشید.

0
15 بهمن 1397
آخرین بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403

کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی چیست ؟ SEO Keyword یا همان کلمات کلیدی موتور‌های جستجو کلماتی خاص می باشند که ترکیب این کلمات با کلمات دیگر می تواند ترافیک ارگانیک را به سایت شما هدایت کند. کلمات کلیدی باید در یک راستا و حول یک عبارت خاص باشند تا موتور های جستجو بتوانند ارتباط این کلمه و محتوای وبسایت شما را تشخیص دهند و نرخ کلیک سایتتان را بالا ببرید.

کلمات کلیدی از نظر گوگل، اصطلاحاتی تایپ شده و یا مکالماتی است که با موتور جستجو انجام شده است و موتور جستجوی گوگل باید به آن سوالات پاسخ دهد! پس با الگوریتم هایی که دارد به دنبال بهینه ترین پاسخ برای شما می گردد.

مقاله پیشنهادی: چگونه کلمات کلیدی به سایت اضافه کنیم؟

آیا کلمات کلیدی تاریخ اعتبار دارند؟

اگر می دانید کلمات کلیدی چیست پس احتمالا این عبارت را که “کلمات کلیدی مرده اند” را شنیده اید و یا اگر تازه به دنیای سئو وارد شده اید و این عبارت را نشنیده اید باید به شما بگوییم که برخی از کلمات به عنوان کلمات اصلی به شمار می آیند و برخی دیگر به عنوان کلماتی ترکیبی و جایگزین، پس این عبارت صحیح نیست!

تحولات زیادی در دنیای موتور های جستجو هرساله رخ می دهد و شما باید چهار نکته اساسی را درباره موتور های جستجو به‌خاطر بسپارید:

 • ارائه نشده است | not provided

درگذشته زمانی که شما به عنوان برندی تازه وارد گوگل می شدید بسیار جالب بود که می توانید تجزیه و تحلیل سایت خود را در سایت هایی نظیر Google Analytics, Adobe Omniture و بسیاری دیگر نظیر اینها ببینید.

نمی خواهم به دروغ بگویم این ابزار ها فوق العاده هستند ولی در آن زمان بسیار جالب و مفید بودند.

ولی این خوشی در سال 2010 به پایان رسید و از سال 2011 گوگل به آرامی شروع به حذف کلمات کلیدی اصلی کرد و در اواخر همین سال حجم زیادی از داده ها از پایگاه داده گوگل حذف شدند و به شما اجازه آنالیز آنها را نمیداد و با پیغام not provided مواجه میشدید.

نقش کلمه کلیدی در سئو

خوب چه تغییری کرده بود؟

مردم همچنان در حال جستجو بودند و گوگل نیز تغییری در روند شناسایی و نمایش سایت ها نداده بود ولی به نظر می رسید ما نابینا شده بودیم.

یه ضرب المثل هست که میگه: “اگه یه درخت در جنگل به زمین بیفتد و کسی در نزدیکی آن نباشد، می توان گفت که صدایی تولید نکرده است؟” این دقیقا مشابه ماست؛ چون بر روی ما تاثیری نداشته یا متوجه آن نشدیم، صدای آن را نشنیده ایم.

 • Hummingbird و الگوریتم رتبه بندی

چالش بزرگ در سال 2013 زمانی که گوگل الگوریتم خود را تغییر داد و الگوریتم دیگری را وارد بازی کرد شروع شد؛ الگوریتم Hummingbird کمک زیادی به درک مطلب گوگل در جستجوهای پیچیده و مکالمه ای کرد.

در سال 2015 گوگل برای بالابردن درک خود در پاسخ گویی در مکالمات، الگوریم هوش مصنوعی RankBrain را راه اندازی کرد تا بتواند به الگوریتم قبلی کمک کند.

در گذشته اگر شما عبارت ” نزدیک ترین سرویس دهنده پیتزا به من” را در گوگل جستجو می کردید نتایج مطلوبی به شما نشان داده نمی شد ولی امروز گوگل با کمک این دو الگوریتم و جستجوهای متنی ای که انجام می دهد این کار را می تواند انجام دهد و در پاسخ برای مثال “پیتزا فروشی انار” و یا “فلان رستوران تا کی باز است” نزدیک ترین جواب ها را از نظر موقعیت جغرافیایی به شما می دهد.

جالب است بدانید گوگل در برخی موارد عبارات متن ما را تکمیل می کند؛ برای مثال زمانی که شما عبارت “سئو” را سرچ می کنید از نظر گوگل نامفهوم است و این نتیجه را میگیرد که شما یک عبارت را جا انداخته اید، به همین دلیل در پاسخ، نتایج عبارت “سئو چیست” را برای شما باز می گرداند!!!

 • جستجوی صوتی

جستجوی صوتی یکی از مواردی است که من واقعا از آن لذت میبرم و تبدیل صوت به نوشتار آن (با اینکه مدت هاست این تکنولوژی وجود دارد) حس زندگی در آینده را دارم.

در نحوه تایپ کردن ما و ترجمه گوگل تفاوت هایی وجود دارد و زمانی که شما عبارتی را می گویید، گوگل آنرا به نحو قابل فهم برای خودش تغییر می دهد. برای مثال زمانی که می خواهید بدانید اولین زن شریفی نیا چه کسی بوده است، می گویید ” زن اول شریفی نیا” و این جزو 15 درصد کلماتی است که تا الان هرگز احتمالا آن را نشنیده باشد!

این یک پیشرفت بزرگ برای موتورهای جستجو به شمار می آید ولی همین پیروزی، یک چالش بزرگ را پیش پای متخصصان SEO قرار می دهد که چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنند.

البته این چالش به قسمت “تعریف نشده است” باز می گردد، چرا که به دلیل عدم دید کافی از اتفاقات پیش رو، نمی توانیم به راحتی این موارد را بررسی کنیم ولی نحوه کار این سیستم نشان می دهد به هیچ عنوان ارزش کلمات کلیدی کاهش نیافته است.

 • ما کلمات کلیدی مهم را حذف می کنیم

آیا شما تا حالا اولین آلبوم اسکارلت یوهانسون را جستجو کرده اید؟ و یا آیا میدانستید اسکارلت بوهانسون آلبوم دارد؟

v

نکته جالب توجه این است که گوگل مطالب را نه تنها در محتوا بلکه در توصیف های آن عبارات هم می تواند تشخیص دهد.

 • دسته بندی شدن کلمات کلیدی توسط Google Planner

Google Planner از سال 2014 کار خود را شروع کرد و دو سال بعد به شهرت رسید و جستجوهای گوگل را دسته بندی کرد. برای مثال اگر عبارت A در ماه 100 بار جستجو می شد و عبارت A1 در ماه 50 بار؛ گوگل برای حفظ مشتریان و به حداکثر رساندن پتانسیل تبلیغاتی خود، هر دو را نمایش می دهد و این نشان می دهد که گوگل کلمات کلیدی نزدیک به هم را تغییر نمی دهد.

این حرکت گوگل برای تقویت مفهوم است و در آینده جای کلمات کلیدی را خواهد گرفت که برای متخصصان سئو ترسناک خواهد بود؛ ولی اینکه چرا Google Keyword Planner کلمات کلیدی را به یکدیگر متصل می کند هنوز جای سوال است.

چرا کلمات کلیدی برای سئو بسیار ارزشمند است؟

ما تا الان فهمیدیم کلمات کلیدی چیست کلمات کلیدی زنده و بسیار خوب هستند، اما چرا برای سئو اینقدر اهمیت دارد؟

 • کلمات کلیدی سرنخ هستند

بیایید یک دقیقه کلمات کلیدی، رتبه بندی، ترافیک سایت و حتی خود سایت را فراموش کنید.

در کتاب “همه چیز دروغ است” – به نویسندگی Stephens Davidowitz – تمام یافته های خود را در زمینه روانشناسی انسانها درمیان می گذارد.

در این کتاب بر روی یک گروه خاص برای تحقیقات تمرکز می شود و از افراد حاضر خواسته می شود نظرات خود را درباره یک موضوع خاص در جملاتی کوتاه بیان کنند!

در موتورهای جستجو نیز چیزی مانند همین اتفاق رخ می دهد و هرکس نیازمندی های خودش را با شیوه طرز تفکرش بیان می کند و این باعث به وجود آمدن انبوهی از کلمات کلیدی می شود.

برای مثال بیایید نگاهی به کلمه کلیدی “ایمنی گهواره کودک” بیندازیم:

(یه سری عبارات کلیدی هست که به صورت دقیق کلمات کلیدی رو معرفی می کنن یا توصیف می کنن که به اونها اطلاعات شفاف گفته میشه

اطلاعات مبهم هم به اطلاعاتی گفته میشه که طرف نمیدونه دقیقا چی میخاد و داره به صورت کلی میگرده 🙂 )

اطلاعات مبهم اطلاعات شفاف
به عنوان اولین والدین نگرانی درباره ایمنی
می خواهد بداند چه چیز باعث ایمنی و یا ناامنی در گهواره می شود میخواهم چند گهواره انتخاب کنم
استاندارد ایمنی آن برای چند سال است به دنبال مقاله ای که در سال 2017 منتشر شده است می گردم
برای خرید در آینده تحقیق می کند
احتمالا برای مهدکودک می خواهد خرید کند
ایمنی می تواند مهمتر از زیبایی و هزینه آن باشد
احتمالا به دنبال یک لیست طبقه بندی شده از گهواره بر اساس امنیت آن است
 • کلمات کلیدی مانند افراد هستند

اگر افراد پولدار را در نظر بگیرید و کلمات کلیدی احتمالی ای که آنها جستجو می کنند را بیابید، عملا به جهت موفقیت خودمان کار کرده ایم. این به این معنا نیست که ما دنبال زنان 54 ساله با وزن 80 کلیو گرم میگردیم ولی توجه به جزئیات کمک می کند تا بازار هدف خود را به درستی شناخته و کلمات کلیدی مفیدی را انتخاب کنید. ولی اگر به این نکات توجه نکنید و کلمات کلیدی بازار هدف خود را انتخاب نکنید، بازه قابل توجهی از مشتریانتان را از دست خواهید داد.

بزارید یه مثال بزنیم؛ برای مثال شما اجاق گاز میفروشید، پس بازار هدف شما را اکثرا خانوم ها تشکیل می دهند و دارای رنج سنی بالای 25 سال هستند، پس باید ظاهر سایت و نحوه محتوا گذاری هاتون بر اساس این گروه باشد و به دلیل اینکه بیشتر بازار شما را خانم ها تشکیل می دهند، از قربانی کردن مردها نترسید و کلماتی را انتخاب کنید که بیشتر زن ها آنها را جستجو می کنند.

بهترین راه انتخاب کلمات کلیدی چیست؟

این موضوع نیاز به یک مقاله مختص به خود است و زمان زیادی میبرد تا آن را توضیح داد ولی مواردی که من به شما پیشنهاد می کنم این است که تحقیق کلمات کلیدی را به خوبی انجام دهید و بازار هدف خود را بشناسید؛ در اینجا برخی از روش های انتخاب کلمات کلیدی را خواهیم گفت.

1- با کلمات کلیدی شروع نکنید: اول درباه مشتریانتون اطلاعات کسب کنید و ببیند نظر آنها چیست و قبل از ورود به صفحات وب سعی کنید بفهمید کاربران شما از شما چه انتظاراتی دارند تا بتوانید بهترین خدمت را ارایه دهید.

2- یک لیست هسته ایجاد کنید: کلمات کلیدی مورد نظرتان را ایجاد کنید و در کنار خواسته های مشتریان و همچنین توانایی های خودتان قرار دهید؛ اینطوری به لیستی از مفید ترین کلمات کلیدی دسترسی خواهید یافت.

3- کلمات کلیدی فعلی خود را جمع آوری کنید (البته اگه سایتتون فعاله): از طریق گوگل وبمستر و یا گوگل سرچ کنسول می توانید کلماتی را که ترافیک زیادی به سایت شما انتقال می دهند را شناسایی کرده و در کنار لیست بالا قرار دهید.

4- لیست خود را با ابزار های کلمات کلیدی گسترش دهید: حالا با اطلاعاتی که از مراحل 1 تا 3 بدست آوردید می توانید کلمات مفیدی را از طریق ابزار هایی که کار جستجوی کلمات کلیدی را انجام می دهند بدست آورید.

5- استفاده از اصطلاحات گروهی: این بخش باید نسبت به مخاطبانتان بررسی شود و نسب به تیپ شخصیتی مخاطبانتان کلمات را انتخاب کنید.

6- تهیه نقشه کلمات کلیدی: کلمات کلیدی ای را که از طریق بالا به دست آوردید را باید دسته بندی کنید و بازه های زمانی کوتاه و بلند مدت را برای آنها در نظر بگیرید تا در رتبه های جستجو در زمان بندی های مطلبوتان حضور داشته باشید.

7- دوباره این کار را انجام دهید: شما استراتژی کلمات خود را ایجاد کرده اید و طبق زمان بندی های خاص اطلاعات را به موتور های جستجو تزریق می کنید تا بتوانید بالاترین بازدید را داشته باشید ولی به یاد داشته باشید که شما هیچ بهینه سازی موتور جستجویی انجام نداده اید!

انواع کلمات کلیدی چیست؟

انواع کلمات کلیدی را می توان به دسته بندی های متنوعی تقسیم بندی کرد که در زیر برخی از پر کاربرد ترین و محبوت ترین کلمات کلیدی سئو را خواهیم دید.

کلمات کلیدی برند یا کلمات کلیدی معمولی

جستجو بر اساس کلمات کلیدی برند شامل عباراتی می شوند که در آن از نام برند، نام اختصاری برند، نام برند با غلط املایی، نام کمپین شرکت، نام کمپین های اصلی شرکت، نام برچسب هایی که نمایانگر آن باشند، شعار تبلیغاتی ای که معرف آن برند است و هرچیزی نظیر آن وجود داشته باشد.

یکی از انواع کلمات کلیدی بدون مارک و یا نام تجاری هستند و از این کلمات برای معرفی مشکلات و یا جواب به سوالات کاربران استفاده می شود.

برخی از برند ها دارای نام هایی هستند که به تنهایی نمی توان آنها را استفاده کرد و اصطلاحا غیر برند هستند ولی اگر باهم بیایند تبدیل به برند می شوند برای مثال “موزه” و “ایران باستان” هر دو یک کلمه کلیدی بدون برند هستند ولی “موزه ایران باستان” خود یک برند است.

کلمات کلیدی برند معمولا دارای بار ترافیکی زیادی هستند و می توانند ترافیک بالایی را به سایت شما انتقال دهند و مخاطب شما علاقه بیشتری نسبت به سایت شما خواهد داشت و این ایجاد نوعی وفاداری در مخاطبان شما ایجاد می کند.

مثال:
برند: کیوروگی

غیربرند: مسابقات مبارزه تکواندو

کلمات کلیدی هسته در برابر کلمات کلیدی مربوط به صفحه

یکی دیگر از انواع کلمات کلیدی، کلمات کلیدی هسته در برابر کلمات کلیدی مربوط به صفحه همانطور که از نامش پیداست، اینها لیستی از کلمات بوده که مانند دانه به رشد فرایند مقالات شما کمک می کند و به شما در تحقیق کلمات کلیدی کمک می کند.

کلمات کلیدی هسته معمولا بیشتر سایت شما را در بر می گیرند و نشاندهنده تخصص شما خواهد بود ولی اگر تمام سایت شما را شامل شود یک اشتباه بزرگ است!

کلمات کلیدی توصیفی هم بعدها در جستجو پیدا خواهند شد و سایت شما را بالا خواهند کشید، پس زیاد نگران آن نباشید و بر روی محتوای خود تمرکز کنید.

مثال درباره تجهیزات ساختمانی:

هسته: فروشگاه لوازم ساختمانی

کلمه معرف صفحه: ابزار آلات لازم برای ساخت شیروانی

دم دراز ها (long tail) دربرابر کلمات اصلی

کلماتی که دارای بیشترین مخاطب هستند کلمات اصلی و یا سر و کلماتی که دارای مخاطب کمتر با طول بیشتر هستند را کلمات کلیدی بلند و یا دم بلند می نامند. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین موارد در انواع کلمات کلیدی توجه به کلمات کلیدی دم دراز یا long tail است.

چرا باید از کلمات دم بلند استفاده کرد؟ زمانی که شما از کلمات کلیدی اصلی و یا سر دارید استفاده می کنید، این کلمات به دلیل محدود بودن به سرعت تمام می شوند ولی شما کلمات کلیدی بلند می توانید در سراسر وب به صورت نامحدودی حضور داشته باشید.

جالب است بدانید بیشتر کلماتی که در موتور های جستجو در حال جستجو هستند، کلماتی متوسط و بلند و گاها بسیار پر تکرار هم هستند.

کلمات کلیدی دم دراز در سئو چه نقشی دارند

در زیر بطور خلاصه کلمات کلیدی سر و دم دراز را باهم مقایسه می کینم.

 

long tail یا کلمات کلیدی دم دراز کلمات کلیدی سر
میزان جستجوی کم میزان جستجوی زیاد
میزار رقابت در این کلمات کم است دارای میزان رقابت بالایی است
میزان ترافیک سایت را بسیار بالا می برد در افزایش میزان ترافیک سایت تاثیر کمی دارد
دارای کلمات زیاد متشکل از کلمات چند بخشی و محدود
انتخابی عالی برای صفحات سطح پایین بهترین انتخاب برای صفحات سطح بالا
مناسب برای جستجو های منحصر به فرد مناسب برای جستجو های چندگانه

مثال:

کلمات سخت: جک لندن

کلمات آسان: نام اولین کتاب نوشته شده توسط جک لندن

مقاله پیشنهادی : دم درازهای محبوب

کلمات کلیدی اولیه در برابر کلمات کلیدی ثانویه

شما می‌توانید کلمات کلیدی خود را به صورت هدفمند و متمرکز نسبت به کلمه کلیدی مورد نظرتان توصیف کنید و برای بالابردن فهم کاربر و همچنین گسترش دامنه کلمات، می توانید کلمات خود را توصیف کنید.

کلمات کلیدی ثانویه کلماتی هستند که به کلمات کلیدی هدف شما کمک می کنند تا سریع تر بالا بیایند. به این کلمات کلیدی، کلمات پشتیبان نیز گفته می شود و در برخی از سناریو ها همان کلمات دم دراز هستند.

مرحله، گام یا فاز

انواع کلمات کلیدی دیگر که شما معمولا بر اساس نوع کسب و کار شما و یا علایق و عادات مشتریانتان دسته بندی می شود و شما می توانید با این کلمات کلیدی، مشتریان خودتان را در شرایط بحرانی مورد هدف قرار دهید.

برخی از دسته بندی ها با محوریت برند هستند و برخی دیگر مشتری محور هستند و برخی دیگر سادگی ذهن مشتری را هدف قرار میدهد. به مثال زیر دقت کنید.

آگاهی رسانی: ایده هایی برای جشن 30 سالگی

درنظر گرفتن: بررسی تور های نوروزی

تبدیل: پکیج های پرواز به همراه هتل به کیش

نگهداری: برنامه ایجاد وفاداری هفتگی توچال

کلمات کلیدی محلی و سراسری

با توجه به موارد کلمات کلیدی محلی می توان یکی از موارد زیر را انتخاب کرد.

موتور جستجو، نتایج خود را سعی می کند نزدیک ترین پاسخ ها را به صورت جغرافیایی به شما بدهد، به همین دلیل عبارات نزدیک ترین کتابخانه ، اجاره خانه 2 خوابه، و یا رستوران علی بابا تا چه زمانی باز است؛ همگی انواع کلمات کلیدی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی شما پاسخ داده خواهند شد.

مثال:
لوکال: اجاره دوخوابه در مشهد

عمومی: آیا بیمه اجاره دهنده قابل اطمینان است؟

کلمات کلیدی ثابت و فصلی

اگر بخواهیم دسته بندی دیگری برای انواع کلمات کلیدی داشته باشیم کلمات کلیدی ثابت همیشه در موتور های جستجو وجود دارند و با واریانس کمی میزان بازدید آنها تغییر پیدا می کند ولی کلماتی مانند تم سفره عید نورز به صورت فصلی بوده و در فصول خاصی بالا قرار می گیرند.

کلمات کلیدی ثابت هم می توانند با تکنیک هایی در ردیف کلمات کلیدی فصلی قرار گیرند، برای مثال “تم تولد متولدین اسفند”” یک کلمه کلیدی ترکیب شده است. توجه داشته باشید که تمرکز اصلی گوگل بر روی کلمات کلیدی فصلی است و این کلمات به دلیل تازه بودن اهمیت بسیار بالایی برای آن دارد.

بسیاری از افراد قصد دارند که بر روی تولید محتوا تمرکز نمایند چرا که این کلمات در بلند مدت می تواند سود خوبی به آنها برساند و از طرفی تولید برخی نیز بر روی کلمات کوتاه مدت تمرکز می کنند و صفحات و محتواهایی برای آنها ایجاد می کنند برای اینگه این کلمات با وجود اینکه کم جستجو و فصلی هستند می توانند مخاطب دایم برای شما جذب کنند.

بگذارید برایتان یک مثال بیاورم:

کلمات کلیدی دائمی: چگونه متوجه شوید باردار هستید

کلمات کلیدی فصلی: نمایش فیلم های آخر هفته

 چگونه وب سایت خود را برای کلمات کلیدی بهینه کنیم؟

بهینه سازی سایت نیز مانند انتخاب کلمه کلیدی بسیار مهم است و باید به آن دقت کنید که در زیر برخی از موارد آن را بررسی می کنیم.

بهترین محل قرار دادن کلمات کلیدی چیست؟

 • URL ها: آدرس صفحات به ندرت تغییر می کنند و این آدرس های معرف محتوای آن صفحه هستند به همین دلیل بسیار برای گوگل ارزشمند است.
 • محتوای ایستا: مرورگر گوگل محتواهای داینامیک و یا همان پویا را بهتر جستجو می کنند ولی از آنجایی که محتوای استاتیک یا ایستا معمولا تثبیت شده است به عنوان شاخص شناخته می شود.
 • تگ عنوان: یا تایتل به نرخ کلیک ورودی سایت شما کمک می کند و اگر درست نوشته شده باشد می تواند بر روی رتبه کلمه کلیدی شما هم تاثیر گذار باشد.
 • متاتگ ها: برخلاف تایتل بر روی رتبه تاثیری نمی گذارند ولی برای افزایش نرخ کلیک بسیار با اهمیت هستند.
 • محتوای پر بازدید: گوگل در تلاش است تا نحوه عملکرد محتوای سایت مارا درک کند برای مثال h1 به عنوان نام اصلی محصول است و بعد از آن نوبت به بدنه محتوا می رسد که باید دارای دسته بندی ها، ساختار محتوا، شیوه نامه نگارشی، علامت گذاری ها و برجسته کردن کلمات پر اهمیت میرسد و تمامی این موارد برای گوگل مهم است.
 • لینک دهی داخلی و محتوای آن: شما می توانید با کلماتی خاص به صفحاتی از سایتتان لینک دهید و این لینک دهی باید به صفحه مرتبط با کلمه ای باشد که به آن لینک داده اید. توجه داشته باشید که گوگل هر دو صفحه را میخواند و اگر مرتبط نباشند امتیاز منفی به شما داده می شود!.
 • نام عکس و ویدئو: اگر شما برای عکس ها و ویدئو های خودتان نامی اختصاص ندهید، بصورت پیش فرض نامی برای انها در نظر گرفته می شود! پس بهتر است خودتان نام انها را تعیین کنید.
 • خاصیت alt تصاویر: را همیشه پر کنید؛ اگر سایت شما با مشکل مواجه شد و عکس قادر به لود شدن نبود، در این صورت نام جایگزین برای آن عکس نمایش داده خواهد شد که از نظر گوگل بسیار ارزشمند است.
 • تگ title : را در تصاویرتان حتما قرار دهید.
 • تگ ARIA : مانند تگ alt است و به پویایی محتوای سایت شما کمک می کند و شما می توانید آنرا در قسمت کد محتوا، کامنت ها ، تصاویر و غیره استفاده کنید.
 • متن ویدئو: گوگل نمی تواند متوجه شود که در ویدئو ها چه گفته می شود، به همین دلیل محتواهای ویدئو را در کپشن آن بیاوردی.
 • کدهای نشانه گذاری اسکیما: شما با استفاده از این نشانه گذاری ها به گوگل می گویید که دقیقا چه منظوری دارید تا از حدس زدن های گوگل در برابر محتوای سایت خودتان جلوگیری کنید.

مقاله پیشنهادی : بهینه سازی سئو به کمک مترادف کلمات کلیدی

 پیشنهاداتی درباره تلفیق کلمات کلیدی

 • بیش از حد بهینه سازی نکنید: بهینه سازی محتوا به صورت صحیح انجام دهید. اگر محتوای شما به تجربه کاربری آسیب برساند، دچار الگوریتم پاندا خواهید شد.
 • متاتگ title : این متاتگ چندین سال است که گوگل اعلام کرده است در نظر نخواهد گرفت، پس وقت خود را برای بهینه سازی آن هدر ندهید.
 • صفحات خود را قرنطینه نکنید: بجز سایت های تک صفحه ای، باید استراتژی سایت خود را تعیین کنید و بر اساس سطح بندی ها و تولید سیلو ها، داده های خود را بهینه کنید.
 • همه چیز را امتحان کنید: اگر شما این امکان را داشته باشید که با سایتی که دارای صفحات بسیار زیاد است کار کنید، می توانید دانش و تکنیک خود را به صورت ارزشمندی بالا ببرید.

یک نکته مهم که باید توجه داشته باشید این است که کوئری ها و پرس و جو ها همیشه برای ایجاد یک ارتباط مهم هستند و این پرس و جو ها همان کلمات کلیدی می باشند! پس کلمات کلیدی هرگز ازبین نمی روند بلکه از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شوند و اینجاست که اهمیت استفاده از کلمات مترادف و کلمات کلیدی lsi مشخص می شود. و این چالش متخصصان سئو در آینده است که باید با آن دست و پنجه نرم کنند.

در این مقاله که توسط یکی از کاربران عزیزمون آقای رحمان صادقی نوشته شده است به طور کامل به سوال شما در مورد کلمات کلیدی چیست و انواع کلمات کلیدی توضیح داده شد. که از ایشان نهایت تشکر را داریم

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 4 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم. یادت باشه اگر امید داشته باشی هیچ وقت دیر نیست.
مقالات مرتبط
بنر
آموزش رایگان سئو وردپرس
در این مقاله با آموزش وردپرس رایگان مواردی مانند تنظیمات پیشخوان وردپرس، نصب افزونه‌های وردپرس، سئو داخلی، خارجی و تکنیکال را آموزش می‌دهیم تا با هزینه کم و انجام تمام اقدامات برای سئو سایت به رتبه های برتر نتایج گوگل دست پیدا کنید.
بنر
چک لیست سئو وردپرس؛ نکات عملی برای رسیدن به رتبه 1
برای رسیدن به رتبه اول نتایج گوگل باید یک سایت بهینه برای موتورهای جستجو داشته باشید. در این مقاله چک لیست سئو 2023 برای سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال را آماده کرده ایم، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
بنر
آموزش ساخت رایگان اکانت ماز پرو Moz Pro
به کمک اکانت MOZ Pro می توانید از آخرین تغییرات قوانین و نکات سئو خبر دار شوید، کمپین های کنترل استراتژی سئو تعیین کنید، عملکرد رقبای خود را رصد کنید، نقاط ضعف و قدرت خود را بیشتر بشناسید و جایگاه بهتری در موتور جستجو بدست آورید. در ادامه با آموزش ساخت اکانت Moz Pro با ما همراه باشید.
بنر
آموزش رنک مث؛ تنظیمات صفر تا 100 کاملا کاربردی
در آموزش رنک مث، شما را با نحوه نصب و راه اندازی آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید براحتی اصلی ترین تنظیمات سئو را برای سایت وردپرسی خود انجام دهید.
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.