ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

ایجاد نوشته در وردپرس

در حالی که برخی فکر می کنند، اضافه کردن یک پست جدید و نوشتن در وردپرس، کاملاً واضح و راحت است؛ اما بسیاری از مبتدیان آن را پیچیده و گیج کننده می دانند. با ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با اجزای یک نوشته و نحوه ایجاد نوشته در وردپرس آشنا شوید.

4
09 دی 1401
آخرین بروزرسانی: 11 فروردین 1403

postes یا نوشته ها بخش مهمی از سایت های وردپرس هستند که برای انتشار محتوا استفاده می شود اگر به تازگی کار با وردپرس را شروع کرده اید در این مقاله مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را آموزش می دهیم و جزئیات بخش های مختلف را بررسی می کنیم.

نحوه افزودن نوشته در وردپرس

برای ایجاد نوشته در وردپرس از قسمت نوشته ها > افزودن نوشته را انتخاب کنید.

نحوه افزودن نوشته در وردپرس

آموزش افزودن نوشته در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

بعد از افزودن نوشته در وردپرس با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید کار کردن با ویرایشگر کلاسیک بسیار آسان است و همانند نوشتن یک متن در word است در ادامه تمامی اجزای آنرا بررسی می کنیم:

صفحه ویرایشگر کلاسیک برای آموزش افزودن نوشته در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

 • عنوان نوشته: در این کادر باید عنوان پست خود را وارد کنید.
 • پیوند یکتا: وردپرس بطور خودکار بعد از وارد کردن عنوان، ساختار URL را بر اساس عنوان پست شما، ایجاد می کند. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ویرایش، URL پست خود را ویرایش کنید.
 • افزودن پرونده چند رسانه ای: برای اضافه کردن تصویر یا ویدئو، روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک کنید. پنجره جدیدی باز می شود که شامل دو سربرگ “بارگذاری پرونده” و “کتابخانه پرونده چند رسانه ای” است.

اگر تصویر شما قبلاً آپلود شده از سربرگ “کتابخانه پرونده چند رسانه ای” فایل خود را انتخاب کنید، در غیر اینصورت با کلیک بر روی سربرگ “بارگذاری پرونده” فایل مورد نظر خود را از داخل سیستم خود انتخاب کنید در نهایت روی دکمه “گذاشتن در نوشته” کلیک کنید تا عکس یا ویدئو شما در متن قرار گیرد.

 • ویرایشگر دیداری و متن: در سربرگ ویرایشگر دیداری باید متن خود را وارد کنید بعد از وارد کردن متن خود می توانید با کلیک بر روی سربرگ “متن” کد HTML ایجاد شده بر اساس تغییراتی که در سربرگ “دیداری” اعمال کرده اید، را مشاهده کنید در  این سربرگ کدهای HTML متن را می توانید ببینید.
 • شمارش تعداد واژه ها: در پایین گوشه سمت راست کادر ویرایش متن، تعداد واژه هایی که در متن وارد کرده اید به شما نشان داده می شود.
 • ذخیره خودکار پیش نویس: وردپرس بطور خودکار در حین نوشتن مطلب در ویرایشگر متن، متن را بعنوان پیش نویس ذخیره می کند و از محتوای شما محافظت می کند.
 • نوار ابزار: در نوار ابزار مانند word امکانات مورد نیاز برای نوشتن را در اختیار دارید. امکاناتی مانند بولد یا ایتالیک کردن نوشته، لینک دهی، راست چین و چپ چین کردن و …. که بنابر نیاز می توانید متنی که نوشته اید را تغییر دهید.

مدیریت انتشار نوشته در وردپرس

در افزودن نوشته در وردپرس، صفحه ویرایش پست دو ستون دارد. ستون سمت راست که در بالا توضیح دادیم شامل محتوا است و ستون سمت چپ شامل تنظیمات نوشته برای انتشار است. متاباکس “انتشار” جایی است که همه گزینه های مدیریت انتشار پست شما قرار دارند و شامل موارد زیر است:

 • ذخیره پیش نویس: پستی که در حال نوشتن آن هستید را بصورت پیش نویس ذخیره می کند.
 • پیش نمایش: با کلیک روی این دکمه پیش نمایشی از پست شما در پنجره جدیدی، نمایش داده می شود. می توانید ببینید که پست شما بعد از انتشار در سایت چگونه نمایش داده می شود.
 • وضعیت: از این قسمت از اضافه کردن نوشته در وردپرس می توانید یک وضعیت برای پست خود تعیین کنید. وردپرس بطور پیش فرض وضعیت پست را در حالت پیش نویس قرار می دهد و وقتی پست را منتشر کنید به منتشر شده تغییر می کند.
 • قابلیت مشاهده: این گزینه هم بطور پیش فرض روی “عمومی” تنظیم شده است. با کلیک بر روی لینک “ویرایش” گزینه های دیگر را می توانید مشاهده کنید. اگر پست مهمی دارید که محتوای شاخصی دارد، می توانید گزینه “سنجاق کردن این نوشته در برگه نخست” فعال کنید.
 • رمزدار: با فعال کردن این گزینه می توانید پست خود را رمزدار کنید و کاربرانی که رمز شمارا دارند قادر به مشاهده پست هستند.
 • خصوصی: یک پست را می توانید بصورت خصوصی در سایت خود منتشر کنید. این پست ها برای کاربرانی مانند مدیران که دسترسی ویرایش در سایت دارند، قابل مشاهده است.
 • انتشار فوری: با انتخاب لینک ویرایش این گزینه می توانید زمان و تاریخ انتشار نوشته خود را تعیین کنید. با این گزینه تعیین می کنید که نوشته های شما امروز یا در تاریخ و ساعتی مشخص به صورت خودکار منتشر شوند.
 • انتقال به زباله دان: به شما اجازه می دهد تا پست خود را حذف کنید. پست های حذف شده در سطل زباله باقی می مانند و شما می توانید آنها را تا 30 روز بازگردانید.
 • انتشار: با کلیک بر روی این دکمه پست شما در سایت منتشر می شود. توجه داشته باشید اگر پستی را زمان دار کرده باشید در همان زمان تعیین شده در سایت منتشر و نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات افزودن نوشته در وردپرس

نکته: برای طراحی هر سایت وردپرسی، شما نیاز به انتشار نوشته‌ها دارید اما در طراحی سایت خبری نوشته‌ها یکی از بخش‌های مهم سایت شما هستند که باید با حساسیت بیشتر و در زمان مناسبی منتشر شوند تا اعتبار سایت شما کم نشود.

ساختار پست در افزودن نوشته در وردپرس

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برای ایجاد نوشته در وردپرس “ساختار” در صفحه نوشته چه کاربردی می تواند در پست داشته باشد؟ معمولا برای نوشته ها بر روی استاندار گذاشته می شود بیایید هر کدام را بررسی کنیم:

 • استاندارد: قابل استفاده برای تمامی نوشته های اصلی سایت است.
 • حاشیه: قالب های کمی از این ساختار پشتیبانی می کنند و برای نوشته هایی انتخاب می شود که ارتباطی با موضوع اصلی سایت شما ندارند.
 • تصویر: این ساختار مناسب نوشته هایی است که حاوی مجموعه عکس یا گالری تصاویر هستند. توجه کنید که وردپرس بطور پیش فرض امکان خاصی برای گذاشتن گالری تصاویر در متن ندارد و باید از افزونه مناسب این کار استفاده کرد.
 • ویدئو: این ساختار مناسب نوشته هایی است که حاوی ویدئو و فایل تصویری هستند. توجه کنید که وردپرس بطور پیش فرض برای گذاشتن ویدئو در متن قابلیت خاصی ندارد و باید از تگ های ویدئو استفاده کنید.
 • گفتاورد: این گزینه از محتوا گذاری در وردپرس برای درج نوشته هایی به کار می رود که از فردی دیگر نقل قول شده است و قصد دارید آنرا در پست خود درج کنید.
 • پیوند: این ساختار مناسب نوشته هایی است که حاوی یک یا چند لینک یا پیوند به سایر وب سایت ها است.

ساختار نوشته ها در آموزش محتوا گذاری در وردپرس

دسته بندی و برچسب در ایجاد نوشته در وردپرس

برای افزودن نوشته در وردپرس می توانید پست های خود را در دسته بندی ها و برچسب ها سازماندهی کنید. دسته بندی در وردپرس و برچسب به کاربران کمک می کنند براحتی به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند.

دسته ها موضوعات کلی و برچسب ها برای توصیف جزییات خاص پست ها هستند. بعنوان مثال اگر شما یک وبلاگ شخصی داشته باشید که مطالبی در مورد زندگی خود می نوسید، دسته های نوشته های شما می توانند موسیقی، غذا، مسافرت، سرگرمی باشند. همچنین برچسب نوشته شما می تواند مواردی مانند کتابخوانی یا فیلم های مورد علاقه باشد.

اضافه کردن دسته و برچسب به نوشته در وردپرس

هنگام افزودن نوشته در وردپرس به قسمت دسته ها بروید اگر دسته در لیست وجود دارد انتخاب کنید یا از منو اصلی دسته را انتخاب کنید و با افزودن نام و نامک، دسته را ایجاد کنید و تعیین کنید آیا می خواهید این دسته، دسته اصلی باشد یا زیرمجموعه یکی از دسته های ایجاد شده باشد. در نهایت “افزودن دسته جدید” کلیک کنید.

دسته ها برای نوشتن مطلب در وردپرس

در ایجاد نوشته در وردپرس برای اضافه کردن برچسب ها هم در منوی نوشته ها بهقسمت برچسب ها بروید و برچسب های خود را اضافه کنید. برچسب ها همانند دسته ها از منو اصلی هم قابل اضافه کردن هستند.

تصویر شاخص برای افزودن نوشته در وردپرس

اکثر قالب های وردپرس از تصاویر شاخص برای پست ها پشتیبانی می کنند. هنگام نوشتن مقاله در وردپرس می توانید تصویری را برای پست خود انتخاب کنید.

سایر تنظیمات ایجاد نوشته در وردپرس

تنظیمات صفحه نوشته در وردپرس

برای افزودن نوشته در وردپرس در صفحه ویرایش نوشته بعضی گزینه ها بطور پیش فرض پنهان هستند. این گزینه ها معمولاً توسط مبتدیان استفاده نمی شوند. با این حال ممکن است به آنها نیاز داشته باشید. روی دکمه “تنظیمات صفحه” در گوشه بالایی سمت چپ صفحه، کلیک کنید. یک منو با چک باکس هایی در کنار هر گزینه به شما نشان داده می شود. شما می توانید با فعال کردن چک باکس هر کدام از این گزینه ها، آنها را در صفحه ویرایش پست خود ظاهر کنید.

بیایید نگاهی به برخی از این گزینه ها و مورد استفاده آنها بیندازیم.

تنظیمات صفحه نوشتن در وردپرس

 • چکیده: با فعال کردن این گزینه، یک متاباکس زیر ویرایشگر متن شما اضافه می کند. شما می توانید در این قسمت، خلاصه کوتاهی از پست خود را اضافه کنید. در حالت ایده آل، شما باید خلاصه ای برای پست خود در صفحه اول و آرشیو سایت خود داشته باشید. محتوای کامل فقط در صفحه تک پست نمایش داده می شود.
 • فرستادن بازتاب ها: این گزینه به شما امکان می دهد تا به اطلاع سایر صاحبان وبلاگ برسانید که محتوای خودتان را به مطالب سایت آنها لینک داده اید.
 • زمینه های دلخواه: از این متاباکس می توانید برای وارد کردن اطلاعت سفارشی در پست های خود استفاده کنید.
 • گفتگو: نظرات یک راه عالی برای جذب مخاطب هستند، گاهی ممکن است بخواهید نظرات مربوط به یک پست را فعال کنید. در این صورت کاربران می توانند نظرات خود را در مورد پست شما ارسال کنند.
 • نامک: نامک عنوانی است که در URL ها نمایش داده می شود. وردپرس بطور خودکار از عنوان پست برای ایجاد آدرس URL استفاده می کند. شما می توانید با کلیک روی دکمه “ویرایش” زیر کادر “عنوان پست”، آنرا تغییر دهید. همچنین می توانید گزینه “نامک” را فعال و آدرس پست خود را در این متاباکس ویرایش کنید.
 • نویسنده: هنگام نوشتن مقاله در وردپرس بطور خودکار شما را بعنوان نویسنده پست معرفی می کند. شما می توانید از طریق این متاباکس، کاربر دیگری را بعنوان نویسنده پست انتخاب کنید.

افزودن نوشته در وردپرس قسمت تنظیمات المان های صفحه نوشته

ایجاد نوشته در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

هر چند ویرایشگر کلاسیک یک ویرایشگر محبوب است و کارکردن با آن بسیار راحت است اما در حال حاضر ویرایشگر پیش فرض وردپرس گوتنبرگ است در مقاله آموزش کار با ویرایشگر گوتنبرگ جزئیات کار با این ویرایشگر را آموزش داده ایم. برای افزودن نوشته در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ از قسمت نوشته ها> نوشته جدید را انتخاب کنید.

محیط گوتنبرگ به صورت زیر است:

صفحه گوتنبرگ برای ایجاد نوشته در وردپرس

ابتدا عنوان نوشته را وارد کنید، در ویرایشگر گوتنبرگ شما برای افزودن هر نوع محتوا مانند متن، عکس، جدول و… باید یک بلوک اضافه کنید حالا برای اضافه کردن متن یک بلوک پارگراف اضافه کنید.

بلوک ها در گوتنبرگ برای افزودن نوشته در وردپرس

حالا کافیست متن موردنظر را وارد کنید، تنظیمات ایجاد نوشته در وردپرس با گوتنبرگ همانند ویرایشگر کلاسیک است در ستون سمت چپ همانند بالا تنظیمات نوشته شامل انتخاب دسته، برچسب، تصویر شاخص وجود دارد و می توانید محتوا را منتشر کنید یا در حالت پیش نویس قرار دهید و یا پیشنمایش نوشته را مشاهده کنید.

تنظیمات گوتنبرگ در ایجاد نوشته در وردپرس

نکاتی برای بهتر شدن پست های وبلاگ شما

فقط انشار محتوا در سایتتان کافیست و باید مخاطبان را جذب کنید تا بار دیگر با دیدن شما در نتایج بر روی  لینک سایت شما کلیک کنند برای ایجاد نوشته در وردپرس نکات زیر را به خاطربسپارید:

 • . سعی کنید بطور منظم پست های وبلاگ خود را منتشر کنید. توصیه می کنیم با انتشار 1 یا 2 پست در هفته شروع کنید و به تدریج تعداد پست های خود را افزایش دهید.
 • منسج و مرتبط با حوزه کاری تان مطلب بنویسید.
 • تلاش کنید ایده هایی برای پست های خود پیدا کنید که کاربران به دنبال آنها هستند.
 • پست های خود را بهبود دهید و در صورتی که به روز نیستند آن ها را آپدیت کنید.
 • سئو شده بنویسید و با انتخاب کلمات کلیدی مناسب و رعایت سئو نوشته شانس قرار گرفتن در نتایچ اول را به دست آورید.

در پایان، امیدواریم این مقاله در ایجاد نوشته در وردپرس به شما کمک کرده باشد. در دوره آموزش وردپرس ما به موارد و تکنیک های مهمی پرداختیم که هر متخصص وردپرس بعد از چند سال تجربه به آن پی برده و شما می توانید در کوتاهترین زمان آنها را یاد بگیرید و وب سایت خود را راه اندازی کنید.

 

زهرا غفاری
زهرا غفاری
مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک خوندم و 3 ساله که وردپرس و سئو کار می کنم.
سوالات متداول

پست ها در وردپرس همان نوشته های وبلاگ شما هستند. با ایجاد پست در وردپرس بر اساس تاریخ انتشار نمایش داده می شوند و می توانید آن ها را دسته بندی و مرتب کنید و یا صرف نظر از تاریخ انتشار آن ها را پین کنید تا ابتدا نشان داده می‌شوند.

برای ایجاد نوشته در وردپرس از پیشخوان وردپرس قسمت نوشته ها افزودن نوشته را انتخاب کنید تا نوشته جدید ایجاد شود.

مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
4 دیدگاه
Milad Yavari
Milad Yavari
11 دی 1401 11:29

من از ویرایشگر کلاسیک برای ایجاد نوشته در وردپرس استفاده می کنم ولی قسمت چکیده را نداره یا لااقل من پیداش نمی کنم

آیا مفید بود ؟
0
زهرا غفاری
زهرا غفاری
11 دی 1401 11:31

دوست عزیز از قسمت تنظیمات صفحه تیک چکیده را فعال کنید

آیا مفید بود ؟
سیاوش کرمانی
سیاوش کرمانی
09 دی 1401 23:13

ممنون از مقاله خوبتون
برای کسی که تازه با وردپرس آشنا شده کلیه مواردی که در مورد ایجاد نوشته در وردپرس نیاز داره را آموزش دادید.

آیا مفید بود ؟
0
زهرا غفاری
زهرا غفاری
10 دی 1401 08:48

سلام
ممنون از شما خوشحالیم که مقاله برای شما مفید بوده

آیا مفید بود ؟