آیا واتساپ و اینستاگرام رفع فیلتر می شوند؟

آیا واتساپ و اینستاگرام رفع فیلتر می شوند؟
اخبار

طبق سخنان رضا تقی‌پور، رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی واتساپ و اینستاگرام وابسته به نظر شورای امنیت دارد و دولت باید تصمیم بگیرد که این دو برنامه را رفع فیلتر کند یا خیر !

05 بهمن 1401
آخرین بروزرسانی: 19 فروردین 1402

در طی اتفاقات اخیر ار اویل مهرماه 1401 دسترسی به شبکه‌های اجتماعی مانند واتساپ و  اینستاگرام فیلتر شد و تاکنون ادامه داشته اما نیاز کاربران و کسب و کارهای مختلف برای استفاده از این شبکه‌ها همچنان پابرجاست. کاربران با روش‌های مختلف به کسب درآمد از اینستاگرام پرداخته‌اند و در دوران فیلتر اینستاگرام با ضرر زیادی مواجه شده اند. واتساپ هم یکی از شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار در ایران است که کاربران زیادی دارد.

آیا واتساپ و اینستاگرام رفع فیلتر می شوند؟

در حالی که استفاده از این شبکه‌ها جز جدایی ناپذیر از زندگی شده است و یکی از روش‌های کسب درآمد اینترنتی است، کاربران از پیشنهاد استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی  استقبال نکرده‌اند. اینستاگرام همچنین برای افراد خانه دار، نوجوانان و دانشجویان بستر رشد و درآمد را فراهم کرده بود که اکنون این راه کسب درآمد نوجوانان برای آنها دیگر در دسترس نیست و همین سبب به وجود آمدن مشکلات مالی برای این افراد شده است.

عیسی زارع پور به تازگی حاشیه مراسم شرکت ملی پست در پاسخ به این سوال مبنی بر علت قطعی اینترنت در روزهای اخیر گفت: «روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه در مرکز تبادل ترافیک تهران مشکلی را طی یک الی دو ساعت داشتیم که با همت دوستان برطرف شد و الان هیچ مشکلی در مرکز تبادل ترافیک وجود ندارد».

وی در مورد رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ اظهار کرد: «من قبلا اعلام کرده‌ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است. ما تلاشمان این است محدودیت‌هایی را برداریم که امکان برطرف شدن آنها وجود دارد و ان‌شالله طی دو روز آینده خبرهای خوشی در این زمینه خواهید شنید».

الیته خبرهای دیگری برای رفع فیلتر کلاب هاوس و دسترسی دانشجویان و کسب و کارها به یوتیوب هم به گوش می‌رسد حال منتظریم آیا وعده داده شده عملی می‌شود و کاربران می‌توانند بدون نیاز به فیلترشکن از این شبکه‌ها استفاده کنند یا خیر.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.