ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
رفع فیلتر کلاب هاوس
اخبار

وزیر ارتباطات: «کلاب هاوس» رفع فیلتر می‌شود

وزیر ارتباطات در حاشیه حضور خود در مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست کشور با اشاره به اینکه اینستاگرام و واتس‌اپ فعلاً شامل رفع فیلتر نمی‌شوند، گفت رفع فیلتر کلاب‌هاوس در چند روز آینده جدی است.

0
06 بهمن 1401
آخرین بروزرسانی: 09 فروردین 1403

با شروع اتفاقات اخیر در کشور، محدودیت های بسیاری از سوی نهاد های امنیتی در رابطه با اینترنت در سطح کشور اعمال شد. به تازگی و در نشستی، زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در خصوص رفع فیلترینگ برخی از پلتفرم های محدود شده اظهار کرد: قبلاً اعلام کرده ام که کمیته تشخیص محتوای مجرمانه مسئول فیلترینگ است که 13 نفر از آن ها اعضای دولت هستند و تلاش ما بر این است که محدودیت ها تا جایی که ممکن است برداشته شود و آنها را رفع کنیم و در دو روز آینده خبرهای خوبی در مورد آن خواهیم شنید.

وی با اشاره به اینکه اینستاگرام و واتساپ با مجوز سازمان های امنیتی مسدود شده اند، گفت: «اینستاگرام و واتساپ با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شدند، به همین دلیل فعلاً مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهادهای امنیتی تصمیم گرفته ‌اند. اما سرویس‌ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیر را دنبال می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. مشخصاً کلاب‌هاوس طی روزهای آینده رفع فیلتر می‌شود.»

آیا واتساپ و اینستاگرام رفع فیلتر می شوند؟

«کلاب هاوس» رفع فیلتر می‌شود

رفع فیلتر پلتفرمی که از دست رفته است

علیرغم اظهار نظر وزیر ارتباطات مبنی بر حذف فیلترینگ کلاب هاوس که نوید دسترسی بهتر کاربران به شبکه های اجتماعی را می دهد، از ابتدای کار هم مشخص نبود به چه علت و با دستور کدام ارگان این شبکه اجتماعی فیلتر شد. این فیلترینگ سبب شد به شدت کاربران این شبکه اجتماعی قدرتمند، کاهش یابد و بسیاری

از تعاملات در آن از بین برود و به نوعی به پلتفرمی تبدیل شود که دیگر از دست رفته است.

کلاب هاوس که در روز های ابتدایی فعالیت خود با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شد، بدون هیچ گونه دستور قضایی، توسط برخی از اپراتورها فیلتر شد. پس از این که دسترسی اینترنت های همراه به کلاب هاوس مسدود شد، مجتبی توانگر، نماینده مجلس، در توییتی اعلام کرد که دستور فیلترینگ کلاب هاوس صادر شده است اما این دستور محرمانه است.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس در حواشی انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی در بین کاربران ایرانی پیدا کرد و کاربران در روم های سیاسی به تعامل با یکدیگر و اظهار نظر می پرداختند. با این حال، دسترسی به آن از همان ابتدا با اختلالاتی همراه بود.

سرانجام در فروردین 1400 اختلالاتی در دسترسی به کلاب هاوس از در اینترنت های همراه به وجود آمد که در ادامه آن دسترسی به این شبکه اجتماعی محبوب، از طریق اینترنت های خانگی نیز قطع شد. حال باید منتظر باشیم تا با رفع فیلتر کلاب هاوس ، بار دیگر فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی پویا، از سر گرفته شود.

اسماعیل احمدی
اسماعیل احمدی
کارشناسی فناوری اطلاعات، علاقمند به دنیای وردپرس، سابقه 4 سال در زمینه طراحی سایت
مقالات مرتبط
بنر
امکان جایگزینی محصولات راست چین برای فروشندگان آزاد شد
جهت بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات پشتیبانی راست چین، همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فروشندگان، امکان جایگزینی محصولات غیر ایرانی راست چین آزاد شد.
بنر
حل مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube
اگر در پیشخوان وردپرس با مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube Loader برای فعالسازی محصولات راست چین روبرو شده اید این مطلب را بخوانید تا به سادگی آن را رفع کنید.
بنر
کارمزد محصولات راست چین هوشمند شد
با هوشمند شدن کارمزد محصولات راست چین اگر فروشندگان محصولات با کیفیت تری ارائه دهند و درصد رضایت بالاتری از خریدار دریافت کنند سود بیشتری از فروش محصولات به دست می آورند و کارمزد کمتری پرداخت می کنند.
بنر
رونمایی از لوگو جدید راست چین
لوگو هر مجموعه، بخش مهمی از هویت آن را نشان می دهد و به نوعی شخصیت یک برند، محسوب می شود. این نکته ای بود که از مدت ها قبل ذهن ما را درگیر کرده بود. لوگو راست چین باید به نحوی گویاتر، فعالیت های مجموعه را بازتاب دهد. راست چین حالا دیگر فقط یک Marketplace نیست. یک هویت است. هویتی که پیکره عظیمی ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.