رونمایی از لوگو جدید راست چین

رونمایی از لوگو جدید راست چین
اخبار

لوگو هر مجموعه، بخش مهمی از هویت آن را نشان می دهد و به نوعی شخصیت یک برند، محسوب می شود. این نکته ای بود که از مدت ها قبل ذهن ما را درگیر کرده بود. لوگو راست چین باید به نحوی گویاتر، فعالیت های مجموعه را بازتاب دهد. راست چین حالا دیگر فقط یک Marketplace نیست. یک هویت است. هویتی که پیکره عظیمی از وب ایران را پشتیبانی و هدایت می کند.

20 تیر 1398

امروز شاهد یک تحول بصری در طراحی آرم راست چین هستید با ما همراه باشید تا راز خلق این اثر را برای شما فاش کنیم.

داستان یک تغییر

۸ سال است که با حضور گرم شما، گام اول بسیاری از کسب و کارهای آنلاین ایران بوده ایم. از فروشگاه های آنلاین کوچک و بزرگ، سایت رویداد ها و همایش ها، رزومه آنلاین افراد، شرکت های کوچک محلی یا شرکت بین الملل چند زبانه و استارت آپ ها و ….

با شما بود که گام به گام پیش آمدیم؛ تا به امروز که با ۴۰۰۰ محصول ، راست چین به بزرگ ترین فروشگاه قالب و افزونه فارسی در دنیا تبدیل شده. با این رشد، به دنبال نماد و نشانه ای بودیم که به درستی فعالیت های شکل گرفته و جاری را روایت کند. روایتی صحیح به ساده ترین شکل ممکن.

گفتیم داستان تغییر… اما این تحول، نه یک تغییر از درون به بیرون بلکه برعکس است. ما همچنان بر همان عهد پیشین یعنی ارائه محصول اورجینال با کیفیت، پشتیبانی قدرتمند و به روز رسانی های منظم هستیم. داستان ما، تغییر ظاهر برای نمایش صحیح باطن و شخصیت برند است. پس به دنبال مفهومی بودیم که چند نکته را در دل خودش به ساده ترین شکل، روایت کند.

بنابراین طراحان کاربلد ایرانی کارشان را شروع کردند. طرح های زیادی به مجموعه ارسال شد که هر کدام سبک و روشی را برای نمایش مفاهیم مد نظر ما پیش گرفتند، اما هیچ کدام آن چیزی که باید، نبودند. به قول وحشی بافقی، یک گرفتار از این جمله که هستند نبود

لوگو جدید راست چین

رونمایی از لوگو جدید راست چین

سادگی طرح و واضح بودن پیام انتقالی به کاربران مهم ترین نکته ای بود که بر آن تأکید داشتیم.

راست چین محصولاتی متناسب با سلیقه ایرانی و کاملا فارسی عرضه می کند. تخصص ما زبان فارسی و نگارش راست به چپ این زبان است. از طرف دیگر، القا فرایند کاری راست چین یعنی عرضه محصول توسط طراح، بررسی توسط واحد کنترل کیفی، انتشار همراه با ضمانت، پشتیبانی پایدار و … موضوعاتی هستند که در تکمیل این مفهوم کمک بسیاری می کنند. پس دست به کار جستجو برای یک طراح کار بلد شدیم.

بلاخره از میان همه طرح های ارسالی یک گزینه، به طرز جالبی، مفاهیم مد نظر ما را در ساده ترین شکل ممکن، نمایش می داد. پس شروع به تعامل بیشتر با طراح گرامی، دکتر کاظم خراسانی و پوریا خباززاده کردیم تا به طرحی که مدنظرمان بود، برسیم.

بلاخره شد آنچه می باید میشد…. ???

لوگو جدید راست چین

مفاهیم بکار رفته در لوگو جدید راست چین

  • این لوگو، اشارات بصری دقیقی به مفهوم راست چین بودن دارد. ترکیب حروف R مخفف Right و L مخفف Left اشاره به زبان نگارش راست به چپ در زبان فارسی دارد (Right to Left) و مفهوم راست چین بودن را القا می کند؛

رونمایی از لوگو راست چین

  • محاط مربعی شکل، بُعد و پیچشی به سوی کمال دارد. ضمن اینکه نماد ایستایی و پایدار بودن را نشان می دهد.

لوگو جدید راست چین

  • فلش های میانه تصویر، نماد تعامل و ارتباط مشتری فروشنده هستند. در عین حال معرف برای ساختار مارکت راست چین است.

رونمایی از لوگو راست چین

  • گوشه های منحنی شکل در اطراف، چرخش و تناوب کار در راست چین را نشان می دهد. تعاملی که بین طراح، راست چین و مشتری هست.
  • و اما رنگ سبز، که نماد ایمنی، صداقت و آرامش است. همان چیزی که راست چین تمام تلاشش را برای اجرا دارد، تا در کمترین زمان مخاطبان به هدفشان نائل شوند. هم طراحان به فروش حرفه ای دست پیدا کنند و هم مشتریان با دریافت یک محصول با کیفیت و آپدیت های رایگان مادام العمر خرید ایمنی را تجربه کنند.

لوگو جدید راست چین

لوگوی سابق راست چین یاداور خاطرات شیرین و لوگوی جدید امیدبخش تحول است.

در راست چین انواع قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، قالب‌های فروشگاهی برای سی ام اس‌های مختلف (مجنتو، پرستا شاپ، اپن کارت و …)، قالب WHMCS، قالب PSD و بسیاری از قالب‌ها و افزونه‌های دیگر و اسکریپت‌ها می‌توان یافت

از شما می خواهیم همانطور که پیش از این در کنار ما بودید. خوشحال می شویم نظرتان را در مورد لوگوی جدید راست چین به یادگار نگه داریم. البته رونمایی از لوگو جدید راست چین به صورت رسمی، همزمان با نمایشگاه الکامپ ۹۸ (۲۷ الی ۳۰ تیرماه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران سالن ۱۰و۱۱ صورت خواهد گرفت.

42 دیدگاه ها افزودن دیدگاه