ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور

افزونه المنتور یکی از بهترین صفحه سازهای وردپرس است که به ساده ترین شکل می توانیم تمامی صفحات سایت را با المان های جذاب آن بسازیم. در این مطلب به طراحی صفحه اصلی با این پلاگین صفحه ساز پر کاربرد المنتور می پردازیم.

0
27 مهر 1400
آخرین بروزرسانی: 16 فروردین 1403

صفحه اصلی یکی از مهم‌ترین صفحات یک سایت است که نحوه طراحی آن اهمیت زیادی در جذب مخاطب یا ترک او دارد. افزونه المنتور یک صفحه‌ساز با المان‌ها و قالب‌های آماده انتخاب مناسبی برای یک طراحی آسان بدون کدنویسی است. در مقالات قبلی درباره آموزش ساخت صفحه اصلی با ویژوال کامپوزر صحبت کردیم. در این مقاله به سراغ آموزش طراحی صفحه اصلی با المنتور می‌رویم.

ایجاد برگه جدید در وردپرس

برای ایجاد صفحه اصلی و اضافه کردن المان‌ها با نصب افزونه المنتور شروع کنید و مراحل زیر را همراه ما انجام دهید:

1- به پیشخوان > برگه ها > افزودن جدید می‌رویم.

2- در صفحه ای که باز می‌شود، در بخش افزودن عنوان، عبارت صفحه اصلی را می‌نویسیم.

3- بعد از آن برگه را ذخیره می‌کنیم.

4- سپس دکمه ویرایش با المنتور را مطابق تصویر می‌زنیم.

ایجاد برگه جدید در وردپرس

المنتور یکی از پرکاربرد ترین ویرایشگرهای وردپرس است که به خاطر تنظیمات راحت و سادگی کار با آن، امکان مشاهده زنده تغییرات و سازگاری با افزونه‌های دیگر در بین کاربران وردپرس بسیار محبوب شده است. این افزونه را می‌توانید از راست چین تهیه کنید.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه المنتور (دانلود المنتور پرو Elementor Pro)
دسته بندی : افزونه صفحه ساز وردپرس
19385
فروش
88%
رضایت

 المان‌های المنتور

بعد از زدن دکمه ویرایش با المنتور، صفحه ای که برای شما باز می‌شود حاوی المان‌هایی است که تعدادی از آن‌ها را در تصویر زیر می‌بینید.

المان های المنتور برای طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور

طراحی صفحه اصلی با المنتور

خب به سراغ قست اصلی آموزش المنتور برویم المان‌هایی که المنتور برای ایجاد صفحه دارد بسیار متنوع هستند. شما برای طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور می‌توانید هر المانی که نیاز باشد را به کار ببرید. در این مقاله سه نمونه المان پر تکرار در صفحه اصلی سایت یعنی اسلایدر و جعبه آیکن و گالری تصاویر را توضیح می‌دهیم. تنظیمات همه المان‌ها تقریبا مشابه است و شما با یادگیری موارد مطرح شده در این مقاله می‌توانید بقیه المان‌ها را هم ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید در صفحه اصلی خود المان‌های دیگری مانند نوشته‌ها، فرم‌ها، لیست آیکن، سایدبار و … را بگذارید.

ویرایش صفحه اصلی با صفحه ساز المنتور: ایجاد اسلایدر

همه شما می‌دانید که در صفحه اصلی بعد از هدر معمولا اسلایدر می‌آید. بنابراین آموزش قرار دادن اسلایدر در طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور اهمیت دارد. برای اینکه یک اسلایدر در صفحه اصلی ایجاد کنید دکمه + را مطابق تصویر زیر بزنید و ساختار تک ستون را انتخاب کنید.

توجه کنید که هر المانی که قصد اضافه کردن آن را به بخش موردنظرتان دارید در سمت راست و در داشبورد المنتور وجود دارد. سپس از بخش المان‌ها، المان موردنظر مان که اسلایدر است را کشیده و در ستونی که ایجاد کرده ایم رها می‌کنیم. بعد از تغییر می‌توانید پیش نمایش تغییرات را مشاهده کنید.

ویرایش صفحه اصلی با صفحه ساز المنتور

choosearea

 

نکته: توجه کنید بعد از اینکه علامت + را زدید تصویر زیر نمایش داده می‌شود و شما باید ساختار آن بخش را مشخص کنید. در سمت راست می‌توانید ساختار خود را در سربرگ‌های طرح بندی، استایل و پیشرفته ویرایش کنید.

تعیین ساختار بخش های صفحه اصلی

نکته: به طور کلی در تنظیمات هر المان المنتور، سه سربرگ محتوا، استایل و پیشرفته را دارید. برای اینکه به این تنظیمات دسترسی داشته باشید باید المان مربوطه را از صفحه اصلی انتخاب کنید تا در سمت راست تنظیمات ویرایش آن ظاهر شود.

  •  بخش محتوا برای اسلایدر. در این سربرگ هر چیزی که مربوط به محتوای اسلاید مورد نظر است را می‌توانید تغییر دهید. در سربرگ محتوا ارتفاع اسلایدها قابل تنظیم است. برای اعمال تغییر به هر اسلاید به صورت مجزا، اسلایدر را از صفحه انتخاب کنید. در بخش محتوا اسلاید مورد نظر را انتخاب کنید. سپس در سربرگ سبک یا استایل سفارشی را فعال کنید. این به شما این امکان را می‌دهد تا فقط تغییر را به همان اسلاید تنظیم کنید. برای مثال تصویر اسلاید، عنوان، رنگ محتوا، موقعیت متن، پس زمینه، ایجاد سایه و ….

ایجاد اسلاید در طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور

 

در بخش محتوا > تنظیمات اسلایدر هم نحوه پیمایش، نوع انتقال، سرعت و نحوه پخش، انیمیشن و .. را می‌توانید تغییر دهید.

ویرایش بخش محتوای اسلاید ها در المنتور

 

  •  بخش استایل اسلایدر. برای ویرایش صفحه اصلی با المنتور، در این بخش برای همه اسلایدرها می‌توانید عرض محتوا، پدینگ‌ها، موقعیت متن، اندازه دکمه، رنگ متون، موقعیت نشانه گر پیمایش و .. را تنظیم کنید.

ویرایش استایل اسلایدها در المنتور

 

  • بخش پیشرفته اسلایدر. در این قسمت هم افکت‌‌های حرکتی، ایجاد حاشیه و سایه، پس زمینه، قابلیت مشاهده اسلایدر در حالت‌های مختلف ریسپانسیو (مثل دسکتاپ، گوشی همراه و …)، کدهای css و … را می‌توانید بدهید.

بخش پیشرفته اسلایدر در المنتور

نکته: توجه کنید که بعد از هر تغییری که انجام دادید به روزرسانی را بزنید تا تغییرات اعمال شوند.

طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور: ایجاد متن

بعد از اینکه اسلایدر صفحه اصلی را تنظیم کردیم به سراغ المان‌های دیگر برای صفحه اصلی می‌رویم برای مثال یک شرکت خدمات مالی، یکسری سرویس‌ها به مشتریان خود ارائه می‌دهد که در نظر دارد در صفحه اصلی آورده شود. برای این کار ابتدا باید عنوان این بخش را بیاوریم. پس مجددا روی علامت + زده و ساختار یک ستونه را انتخاب می‌کنیم. از منوی المان‌های پایه، سربرگ را می‌کشیم و در این بخش رها می‌کنیم.سپس متن دلخواه خودمان را می‌نویسیم.

ایجاد سربرگ در ویرایش صفحه اصلی با المنتور

choosearea

 

المان جدا کننده

در طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور برای جدا کردن بخش عنوان از متن آن مانند توضیحات قبل المان جدا کننده را اضافه می‌کنیم. روی جداکننده در صفحه کلیک راست کرده و ویرایش جدا کننده را بزنید. استایل جدا کننده را می‌توانید تغییر دهید و برای مثال به صورت نقطه ای بگذارید. تغییر عرض خط، چیدمان به صورت وسط چین و تگ html، در بخش استایل و در بخش پیشرفته هم همانطور که قبلا ذکر شد وزن فونت و تنظیمات سفارشی را می‌توانید انجام دهید.

برای تغییر بخش سربرگ یا جدا کننده، در سربرگ محتوا مواردی مانند عنوان، لینک پیوند، سایز، تگ html (مانند h2)، جهت متن و غیره را تغییر می‌دهیم. در سربرگ استایل رنگ متن، ایجاد سایه برای متن، تایپوگرافی (تنظیمات فونت، عرض نوشته و …) و غیره را می‌توانیم تنظیم کنیم. در سربرگ پیشرفته نیز فاصله‌ها، پدینگ، رنگ پس زمینه عادی و هاور، css سفارشی، قابلیت مشاهده در دستگاه‌های مختلف و واکنشگرایی، حاشیه عادی و هاور را می‌توانیم تغییر دهیم.

المان جدا کننده در طراحی صفحه اصلی با المنتور

 

ایجاد جعبه آیکن

اگر بخواهیم برای تیتر مان زیر عنوان، نوشته به همراه آیکن بگذاریم باید المان جعبه آیکن را به صفحه اضافه کنیم. در بخش محتوا می‌توانید آیکون را بارگذاری کنید. از آیکون‌های موجود در کتابخانه آیکن استفاده کنید و یا از بخش مربوطه مطابق تصویر می‌توانید یک فایل آیکن SVG را اضافه کنید. به علاوه عنوان متن و توضیح آن، پیوند، تگ html و … را تنظیم کنید. در بخش استایل هم رنگ‌ها، فاصله گذاری‌ها، سایز و غیره را تنظیم کنید.

ایجاد جعبه آیکون با المنتور

نکته: اگر بخواهید تمامی المان‌های ستون مربوطه استایل بخش اول را بگیرد، روی المان اول کلیک راست و کپی را می‌زنیم و سپس روی بقیه المان‌ها پیست استایل را می‌زنیم.

آموزش ایجاد صفحه اصلی با المنتور- گالری تصاویر

گالری تصاویر نیز یک المان پر تکرار است که معمولا برای طراحی صفحه اصلی سایت با المنتور به کار می‌رود. همانطور که در بخش‌های قببل توضیح داده شد، المان را به صفحه اضافه می‌کنیم و تصاویر مورد نظر مان را در هر بخش قرار می‌دهیم. در سربرگ محتوا تصویر را انتخاب می‌کنیم. سایز تصویر، چیدمان، کپشن، آدرس پیوند (اینکه بعد از کلیک کردن روی تصویر به چه آدرسی منتقل شود) را مشخص می‌کنیم. اگر بخواهیم برای تصویر اندازه تعیین کنیم و اندازه‌های پیش فرض خود را نگیرد باید در بخش استایل برای آن عرض و ارتفاع تعریف کنیم و به تصاویر افکت بدهیم برای مثال تصویر را کم رنگ یا شفاف کنیم. به علاوه در بخش css فیلتر رنگ تصویر را تغییر دهیم و به تصاویر سایه یا کادر border بدهیم.

ایجاد گالری تصاویر با افزونه المنتور

یکی از المان‌های مهم صفحه اصلی، فوتر یا پاورقی سایت است. این المان هم امکان سفارشی‌سازی با المنتو را دارد. با استفاده از المان‌های المنتور و قالب‌های آماده می‌توانید صفر تا صد طراحی فوتر با المنتور را انجام دهید.

تنظیم صفحه طراحی شده با المنتور به عنوان صفحه اصلی

بعد از آن به بخش تنظیمات> خواندن می‌رویم و مطابق با تصویر زیر صفحه اصلی که طراحی کردیم را به عنوان صفحه نخست فروشگاهمان انتخاب می‌کنیم.

تنظیم صفحه طراحی شده با المنتور به عنوان صفحه اصلی

اگر مبخواهید تنظیمات دیگری را در المنتور انجام دهید ایجاد صفحه در دست تعمیر و ساخت لندینگ با المنتور را ببینید. در این مقاله به آموزش ایجاد صفحه اصلی با المنتور پرداختیم. چند المانی که عموما در صفحه اصلی به کار می‌‌روند را برای المنتور؛ این صفحه ساز محبوب به همراه تصویر شرح دادیم. در پایان این مقاله شما می‌توانید ویرایش صفحه اصلی با المنتور را انجام دهید. لطفا اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

مهسا کاظمی پور
مهسا کاظمی پور
مهسا هستم و 4 ساله در حوزه وردپرس و دو سال در حوزه سئو فعالیت دارم. معتقدم که انسان در شرایط نامساعد نباید خودش رو ببازه و نا امید بشه چون فصل دوباره جوونه زدن هم خواهد رسید...
مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
قالب وودمارت یک راه حل قدرتمند برای طراحی یک فروشگاه اینترنتی است. این قالب با انعطاف پذیری بالا، مجموعه ویژگی‌های غنی و رابط کاربری بصری، به شما این امکان را می‌دهد تا فروشگاه رویایی خود را به راحتی راه اندازی کنید. در این مقاله، آموزش قالب وودمارت را شروع و شما را با جنبه های مختلف این قالب ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.