آموزش افزونه المنتور
مجموعه آموزش های وردپرس

المنتور محبوب ترین افزونه صفحه ساز وردپرس است که با استفاده از آن می توانید تمام بخش های وب سایت را بدون محدودیت طراحی کنید. تمامی کاربران وردپرس بدون حتی یک خط کد نویسی می توانند به سادگی با این افزونه کار کنند و صفحات خارق العاده ای طراحی کنند. با آموزش افزونه المنتور و یادگیری کاربرد عناصر آن می‌توانید تمام بخش‌های وب‌سایت را بدون هیچ محدودیتی طراحی کنید.

14 دی 1398

بیش از 80 المان برای طراحی صفحه، سازگاری با تمام قالب های وردپرس، ترجمه به 50 زبان، پشتیبانی از طراحی راست چین و افزونه چند زبانگی برخی از ویژگی های افزونه صفحه ساز elementor است. این صفحه ساز عناصر بسیاری مانند آیکون ها، قالب های پیش فرض، اضافه کردن انیمیشن ها و غیره را فراهم می کند. در ادامه آموزش المنتور به ترتیب به نصب افزونه، تنظیمات المنتور، درون ریزی دموها، طراحی هدر و فوتر با المنتور می پردازیم.

آموزش ویدئویی نصب افزونه المنتور

در این قسمت می توانید آموزش المنتور را به صورت ویدئویی مشاهده کنید. این ویدئو شامل:

 • نصب افزونه المنتور

نسخه رایگان المنتور، یکی از بهترین افزونه های رایگان وردپرس است. نسخه المنتور رایگان را می توانید از مخزن وردپرس دریافت نمائید. برای نصب المنتور پرو از مسیر پیشخوان وردپرس> افزونه ها> افزودن> بارگذاری افزونه را انتخاب کنید. فایل افزونه المنتور را که از سایت راست چین دانلود کرده اید، بارگزاری نمائید و برروی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید. بعد از مشاهده پیغام نصب موفقیت آمیز بر روی لینک فعالسازی افزونه کلیک کنید. به همین سادگی می توانید افزونه المنتور را نصب و فعال نمائید.

همین الان افزونه المنتور پرو را دانلود کنید تا بتوانید زیباترین صفحات را برای سایت خود طراحی کنید.
 • نحوه اضافه کردن فونت به المنتور

برای اضافه کردن فونت دلخواه خود به عناصر المنتور می توانیداز پیشخوان> المنتور> فونت های سفارشی را انتخاب سپس بر روی دکمه افزودن کلیک کنید. در پنجره باز شده فونت مورد نظر خود را آپلود کنید. این فونت ها می توانند یکی از پسوندهای woff ،woff2 ،tif ،svg و Eof را داشته باشد. در نظر داشته باشید در کادر نام خانواده فونت یک نام برای فونت موردنظر وارد کنید و وزن و سبک آنها را مشخص کنید. فونت های اضافه شده در سربرگ استایل هر کدام از عناصر اضافه شده به صفحه قابل دسترس است. شما می توانید به سادگی درسربرگ استایل> تایپوگرافی> خانواده فونت، تمامی فونت های اضافه شده را مشاهده و تنظیم کنید.

 • نحوه طراحی یک برگه 

برای ایجاد یک صفحه جدید با افزونه المنتور به ترتیب زیر عمل کنید.

از پیشخوان وردپرس> برگه ها> افزودن برگه ها را انتخاب کنید. بر روی دکمه ویرایش با المنتور را کلیک کنید.

در پنجره باز شده شما دو بخش پنجره المان ها و پنجره نمایش زنده وب سایت را مشاهده می کنید. در پنجره المان ها با استفاده از درگ کردن عنصر مورد نظر خود را درون صفحه قرار دهید. به عنوان مثال ما المان سربرگ را درون صفحه قرار دادیم. بعد از آن می توانیم از طریق پنجره تنظیمات، محتوا و استایل این المان را ویرایش کنیم.

بعد از اضافه کردن المان مورد نظر به برگه از طریق پنجره تنظیمات می توان محتوای متنی و تصویری عنصر را ویرایش کرد. سه سربرگ محتوا، استایل و پیشرفته را به ترتیب برای المان عکس وجود دارد.

سربرگ محتوا عنصر تصویر: در این بخش می توانید تصویر مورد نظر را آپلود کنید، اندازه، چیدمان، کپشن و مسیر پیوند را مشخص کنید.

سربرگ استایل عنصر تصویر: در این سربرگ می توانید عرض تصویر، شفافیت، گوشه گرد و … را تغییر دهید.

سربرگ پیشرفته: در این بخش از تنظیمات، پدینگ و فاصله، افکت های حرکتی، تنظیمات رسپانسیو در دستگاه های مختلف و … را می توان انجام داد.

آموزش اضافه کردن ستون در المنتور

المنتور مجموعه ای از ستون ها و ردیف ها است. ستون ها ساختار بندی سایت را تشکیل می دهند و به شما این امکان را می دهند که هر المان را ویرایش کنید. پس در ابتدای شروع کار با المنتور باید کار کردن با ستون ها را یاد بگیرید. آنچه که شما در  این قسمت ویدئوی آموزش المنتور می بینید:

 • نحوه ایجاد ستون ها
 • اضافه کردن ستون و تکثیر آنها
 • حذف ستون
 • ویرایش و سفارشی سازی ستون

آموزش تنظیمات افزونه المنتور

این صفحه ساز محبوب، تنظیمات ویژه ای دارد که در این بخش از آموزش المنتور شما را با آنها آشنا می کنیم. از پیشخوان> المنتور> تنظیمات را انتخاب کنید.

تنظیمات افزونه المنتور

در قسمت اول تنظیمات کلی این افزونه قرار گرفته است که بخش های مختلف آن عبارتند از:

 1. انواع نوشته ها: در این بخش می توانید انواع پست تایپ هایی که قصد دارید از المنتور برای ویرایش آنها استفاده کنید فعال کنید. این پست تایپ ها می توانند، نوشته ها، برگه ها، نمونه کارها، محصولات و … باشند.
 2.  غیرفعال کردن رنگ های پیشفرض : اگر انتخاب شود رنگ پیش فرض المنتور غیر فعال شده و رنگ پوسته برای هر المان جایگزین آن می شود.
 3. غیرفعال کردن فونت های پیشفرض : با علامت زدن این گزینه، فونت های پیشفرض المنتور غیرفعال می شوند و المنتور فونت های خود را از پوسته شما می گیرد.
 4. بهبود المنتور : با فعال کردن این گزینه اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده شما از المنتور به شرکت سازنده ارسال می شود . این اطلاعات صرفا جهت بهبود عملکرد المنتور است.

تنظیمات افزونه المنتور سربرگ کلی

سربرگ دوم استایل است که به تنظیمات فونت و سبک عناصر افزونه المنتور می پردازد. در این بخش می توانید فونت پیش فرض، عرض ناحیه محتوا، نقطه شکست ( موبایل و تبلت) و فاصله بین ابزارک ها را تغییر دهید.

در سربرگ یکپارچه سازی امکان قرار دادن کدهای api گوگل ریکپچا، فیسبوک، میل چیمپ، ووکامرس، دریپ و بسیاری از سرویس های دیگر فراهم شده است. با اینکار عناصر صفحه ساز المنتور و دیگر سرویس ها یکپارچه می شوند. این سرویس ها می توانند بسایر کاربردی باشند. به عنوان مثال ریکپچا یک سرویس رایگان توسط گوگل است که وب سایت شما را از هرزنامه و سوءاستفاده محافظت می کند.

همانطور که می بینید این تنظیمات به ظاهر ساده می تواند همان چیزی باشد که شما بدنبال آن هستید و به آنها نیاز دارید.

طراحی هدر در آموزش المنتور

شما می توانید صفحات فروشگاهی، هدر و فوتر سفارشی ایجاد کنید. همه اینها به سادگی می توانند توسط بلوک های پیش فرض تعریف شوند یا از ابتدا آنها را بسازید. در این بخش از آموزش افزونه المنتور به ایجاد هدر سفارشی می پردازیم. بطور کلی آن چه در این ویدئو نمایش داده می شود:

 • نحوه ساخت هدر از طریق المنتور
 • ساخت هدر سفارشی از طریق سربرگ های آماده المنتور
 • ساخت فهرست و تنظیمات فهرست در المنتور

برای ایجاد هدر سفارشی خود از پیشخوان> template> ساخت قالب را انتخاب کنید. در پنجره باز شده سربرگ را انتخاب و نامی به آن اختصاص دهید.

ایجاد سربرگ در افزونه المنتور

بعد از کلیک برروی ایجاد قالب وارد بلوک های تعریف شده المنتور می شویم. نمونه های متنوعی از هدر در اختیار شما قرار گرفته، یکی را انتخاب کنید. بعد از آن قادرید تمامی اجزای هدر را سفارشی کنید. اگر بخواهید صفر تا صد یک هدر را طراحی کنید می توانید آموزش ساخت هدر با المنتور را ببینید.

ایجاد هدر سفارشی با افزونه المنتور

قالب های پیشرفته امکان تخصیص دادن هدرهای اختصاصی به صفحات مختلف را امکانپذیر کرده است. المنتور در طراحی جزئی ترین بخش های صفحه می تواند به شما کمک کند و سرعت شما در طراحی افزایش دهد. علاوه بر این طرح های ارائه شده بسیار جذاب بوده و توسط طراحان حرفه ای ایجاد شده اند. با این قالب ها می توانید به ساخت صفحات در دست تعمیر اقدام کنید. به علاوه آموزش طراحی هدر شفاف المنتور را در مقاله آموزش طراحی هدر شفاف در وردپرس از دست ندهید.

طراحی فوتر در آموزش المنتور

یکی دیگر از قسمت های مهم در آموزش المنتور، طراحی فوتر است. فوتر از قسمت های تکرار شونده در سایت است، برای همین از اهمیت بالایی برخوردار است، پاورقی شامل قسمت های مهمی از سایت می باشد، مثلا نمایش مقالات مهم، لینک های مهم و مجوز ها و شماره تماس و آیکون های شبکه های اجتماعی در آن قرار می گیرند. این ویدئو شامل:

 • ساخت فوتر از طریق المنتور
 • استفاده از فوترهای آماده
 • ایجاد بخش های فوتر در المنتور
 • تنظیمات المان های فوتر

ساخت لندینگ پیج با المنتور

برای ساخت لندینگ پیج با المنتور می توانید ویدئوی زیر را مشاهده کنید. آنچه در این ویدئو آموزش المنتور می آموزید:

 • ساخت لندینگ پیچ با المنتور با استفاده از قالب های آماده
 • ویرایش لندینگ پیج آماده با استفاده از المان های المنتور
 • ایجاد اسلایدر
 • افزودن شمارش معکوس یا شمارنده
 • المان آیکن جعبه برای ایجاد لندینگ پیج
 • اضافه کردن گالری
 • ایجاد فرم تماس
 • نحوه درون ریزی لندینگ پیج

آموزش ساخت پاپ آپ در المنتور

پنجره های باز شو یا پاپ آپ نوعی از تبلیغات اینترنتی است که با هدف بالا بردن بازدید از صفحات یا به دست آوردن اطلاعات کاربران در سایت نمایش داده می شوند. اگر قصد ایجاد پاپ اپ در سایت دارید می توانید با صفحه ساز المنتور این کار را انجام دهید. در این بخش از آموزش المنتور به طراحی پاپ آپ با المنتور می پردازیم:

آموزش ساخت اسلایدر در المنتور

برای اینکه برای ساخت اسلایدر سایت به سراغ افزونه های دیگر نروید، این بخش از آموزش المنتور را مشاهده کنید:

 • ایجاد محتوا در اسلایدر: شامل عنوان اسلایدر و ایجاد دکمه و قرار دادن لینک
 • تنظیم ارتفاع اسلایدر
 • ایجاد پیمایش و انیمیشن برای اسلایدر
 • تنظیمات پیشرفته اسلایدر: افکت های حرکتی و ماسک یا تثبیت موقعیت اسلایدر

آموزش کار با المان تب ها در آموزش المنتور

در ویدیو زیر می توانید نحوه افزودن المان تب به المنتور را مشاهده کنید.

آموزش المنتور؛ درون ریزی دموهای آماده

افزونه elementor کتابخانه بزرگی از طرح های آماده و زیبایی را در اختیار کاربران خود قرار داده است. در تصویر زیر بلوک ها، برگه ها و قالب های من را مشاهده می کنید. در بخش برگه ها، برگه های از پیش طراحی شده زیبایی در اختیار دارید که می تواند سرعت شما را در طراحی بشدت افزایش دهد.

برای ایمپورت برگه های طراحی شده، در صفحه جدیدی که ایجاد کرده اید بر روی آیکون پوشه (افزودن قالب) کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود. طرح مورد نظر را انتخاب و بر روی دکمه درج کلیک کنید. تمامی المان های برگه مورد نظر به اجزای صفحه اضافه می شوند بدون اینکه عناصر قبلی از دست برود.

طرح های آماده افزونه المنتور

سربرگ بلوک ها، بخش های خاصی مثل سوالات متداول، فرم تماس، نظرات مشتریان و … که بسیار کاربردی هستند را در دسترس کاربران المنتور قرار می دهد.

آموزش افزونه المنتور موضوع اصلی این مقاله بود که سعی کردیم تمام سوالات و ابهاماتی که درباره این افزونه جذاب دارید پاسخ دهیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و یا این افزونه صفحات زیبایی برای سایت خود طزاحی کنید.

برچسب ها

2 دیدگاه ها افزودن دیدگاه