ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش سئو

آموزش اصول سئو سایت شرکتی و خدماتی

اگر شما مالک یک موسسه خدمات نظافت هستید یا یک شرکت تاسیسات ساختمانی دارید چطور جلوی چشم مشتریان خود ظاهر می شود؟ یا چطور خودتان را در ذهن آنها ثبت می کنید تا هر زمان نیاز داشتند با شما تماس بگیرند؟ سئو سایت های خدماتی و شرکتی، وب سایت شما را در رتبه های برتر گوگل و در معرض دید کاربران قرار می دهد. بنابراین چه ویترینی بهتر از گوگل برای شما!

0
20 مهر 1400
آخرین بروزرسانی: 20 خرداد 1403

سئو سایت شرکتی و خدماتی یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای توسعه کسب و کار، برندینگ و افزایش ورودی است. برای هر کسب و کاری دیده شدن در موتورهای جستجو بسیار ضروری است تا بتوان از رقبای خود پیشی گرفت. اما بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک استراتژی پیچیده است که به مرور زمان و تلاش مداوم نیاز دارد. در این مقاله به بررسی استراتژی های اثبات شده برای سایت های خدماتی و شرکتی می پردازیم.

وقتی در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرید، افراد بیشتری می توانند کسب و کار شما را پیدا کنند و با آن تماس بگیرند.

سئو چیست؟

ما در مقاله سئو چیست؟ بطور مفصل به معرفی اصول و مراحل انجام سئو سایت پرداختیم. بطور کلی فرآیند بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) شامل تجزیه و تحلیل جامع برای تعیین فرصتهایی است که در آن می توانید نسبت به رقبا برای کلمات کلیدی یکسان نتایج بهتری داشته باشیم و به صفحه اول گوگل برسیم و مسیر رشد کسب و کار خود را در پیش بگیرید.

سئو تنها یک تاکتیک نیست، بلکه ترکیبی از تلاش‌هاست که به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند وب سایت تجاری شما را بیابند، آن را قابل اعتماد تشخیص دهند، اطلاعاتی را که در آن منتشر می کنید را سازماندهی کنند و به کاربرانی که در جستجوی آنها هستند ارائه دهند.

الگوریتم های موتورهای جستجو به روز رسانی ها و نوآوری های متعددی را تجربه کرده اند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های سئو خدمات تخصصی سئو را ارائه می دهند و به کسب و کارها در صنایع خاص (و رقابتی) کمک می کنند تا موفق شوند.

سئوی سایت شرکتی

 

choosearea

سئو محلی سایت های خدماتی و شرکتی

SEO محلی یک استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است که به کسب و کار شما کمک می کند در نتایج جستجوی محلی در Google بیشتر دیده شوید. هر شغلی که دارای مکان فیزیکی است یا به یک منطقه جغرافیایی خدمات می دهد می تواند از SEO محلی استفاده کند. چون یکی از رایج ترین روش هایی که مصرف کنندگان محصولات، خدمات و مشاغل نزدیک به خود  را پیدا می کنند از طریق موتور جستجو است. سپس Google آنچه را به عنوان مناسب ترین و مفیدترین نتایج شناسایی کرده است، باز می گرداند.

پس از تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در طول تریلیون ها جستجو ، گوگل متوجه شد افرادی بیشتر به دنبال خدمات یا مشاغل خاص در نزدیک خود هستند. به همین دلیل است که الگوریتم جستجوی محلی Google هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی محلی (پرسشی با هدف محلی) موقعیت مکانی شما را در نظر می گیرد. حتی زمانی که نام شهر یا  در جستجو وارد نمی شود.

به عنوان مثال، اگر در محل کار هستید و می خواهید یک پیتزا برای ناهار تحویل بگیرید، در گوگل “تحویل پیتزا” لیستی از مکان های نزدیک دفتر شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو نشان داده می شود. اما اگر همان جستجو را در خانه امتحان کنید، مجموعه کاملاً متفاوتی از نتایج را دریافت خواهید کرد. برای سئو محلی:

 • اگر کسب و کار شما در چند مکان و شعبه است، برای هر کدام صفحات لندینگ(فرود) ایجاد کنید.
 • سئو سایت را برای نام شرکت ،آدرس و تلفن و همچنین بهینه سازی عنوان مطالب، توضیحات متا، ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا انجام دهید.
 • از ابزارهای SEO برای جستجوی محلی استفاده کنید. از جمله توسعه کلمات کلیدی با تمرکز بر مخاطبان محلی شما، تبلیغ و لینک سازی محلی و …

اصول سئو سایت شرکتی و خدماتی

بهینه سازی و سئو (SEO) سایت رتبه سایت شما را در رقابت بین کسب و کارها بالا می برد. پیاده سازی اصولی سایت نتایج بهتری را در نتایج گوگل ایجاد می کند. معمولا مشکل سئوی صفحه خدمات این است که موضوعات صفحات بسیار گسترده هستند، بنابراین نمی توانید به اندازه کافی بر روی کلمه کلیدی رقابتی تمرکز کنید. با این وجود، اگر اصول اولیه را به درستی رعایت کنید، هنوز هم می توانید ترافیک را به سمت سایت خود بکشانید.

سئو مهم است اما تصور این که به طور ناگهانی با چند ترفند ساده به یک نتیجه برتر در گوگل خواهید رسید، غیر واقعی است. بنابرین:

 • برای رسیدن به اهدافتان یک استراتژی ایجاد کنید.
 • بر روی یک عبارت کلیدی که مستقیماً به خدمات شما مرتبط است تمرکز کنید.
 • به دنبال یک کلمه کلیدی دم دراز باشید که رقابت پذیری را کاهش می دهد.
 • بررسی کنید که مخاطبان شما چه سوالاتی را مطرح می کنند که به طور طبیعی وارد صفحه خدمات شما می شود؟

بهترین روش های SEO برای صفحات سایت خدماتی

با در نظر گرفتن استراتژی هایی که اشاره شد، زمان آن رسیده است که عناصر صفحه خدمات خود را بهینه کنید.

 • با تغییر اندازه همه تصاویر و قرار دادن برچسب های مناسب برای آن ها، رضایت گوگل را جلب کنید.
 •  مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما به طور طبیعی و منظم در صفحه شما ظاهر می شود.
 • توضیحات متای خود را فراموش نکنید. این توضیحات در نتایج جستجو نشان داده می شود و فرصتی مناسب برای جلب سریع مخاطب است.
 • لینک های داخلی و مرتبط ایجاد کنید. در هر صفحه ای از وب سایت خود، لینک هایی را به صفحه مرتبط خدمات خود اضافه کنید.
 • شما زمان زیادی برای جلب توجه مخاطبان خود ندارید. فقط چند ثانیه! بنابرین سرعت لود صفحات را بالا ببرید.
 • از ابزارهای سئو مانند گوگل آنالیتیکس برای تحلیل سئو سایت خود استفاده کنید.

بهینه سازی و سئو (SEO) سایت

یکی از افزونه های ایجاد کننده لینک داخلی خودکار در پست و نوشته ها افزونه پست های مرتبط است که به صورت هوشمند نوشته های مرتبط را درون متن جا می دهد. این افزونه کار شما را برای لینکسازی داخلی بسیار ساده می کند.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه پست های مرتبط هوشمند، Inline Related Posts Pro
دسته بندی : افزونه کاربردی
1257
فروش
78%
رضایت

چگونه یک سایت خدماتی و شرکتی را سئو کنیم؟

تکنیک‌هایی که برای سئو هر سایت به کار می‌برید با سایت دیگر متفاوت است. مثلا در سئو سایت خبری اقدامات با سئو سایت شرکتی کمی متفاوت هستند برای سئوی سایت خدماتی و شرکتی باید موارد زیر را دنبال کنید.

1: چک لیست سئو

با چک لیست seo یا SEO audit به استراتژی فعلی SEO خود نگاهی عمیق بیاندازید. حتی اگر یک استراتژی SEO ندارید، از دید سئو آن را ارزیابی کنید و بهترین استراتژی ها را متناسب با کسب و کار، نام تجاری و مخاطبان خود ارائه دهید.

2: تجزیه و تحلیل رقبا

با ابزارهای تجزیه و تحلیل رقبا، رقبای آنلاین و آفلاین خود را کشف کنید. این کشف می تواند به شما کمک می کند تا از ضعف های رقبا استفاده کرده و از آنها بهره مند شوید.

3: استراتژی سفارشی

یک استراتژی سفارشی جزء اصلی SEO یک سایت است. هنگامی که رویکردی شخصی برای کسب و کار خود دارید، می توانید بازده سرمایه گذاری خود را از SEO به حداکثر برسانید. این موضوع به تماس ها، سفارشات و بازدیدهای بیشتر از شرکت شما می انجامد.

4:  سئو خارجی

بهینه سازی خارج از صفحه یا سئو خارجی (OFF-PAGE SEO) به عوامل بهینه سازی خارج از وب سایت شما اشاره دارد که بر رتبه شما در نتایج جستجو تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، دریافت بک لینک از سایت های ارزشمند دیگر می تواند رتبه شما را در نتایج جستجو ارتقا دهد. برای انجام سئو خارجی موارد زیر را انجام دهید:

 • سفارش تبلیغ محتوای وب سایت خود به وبلاگ نویسان و مدیران وب سایت ها
 • ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری
 • ذکر نام شرکت در رسانه های اجتماعی توسط کاربران و افراد تأثیرگذار
 • بهینه سازی نمایه Google برای کسب و کار خود

5: گزارشات ماهانه

با گزارش عملکرد در سئو، کسب و کار شما می تواند بینش فوری از نتایج استراتژی SEO شما دریافت کند.

به عنوان مثال، گزارش شما ترافیک ارگانیک وب سایت شما، نرخ تبدیل و رتبه بندی نتایج جستجو را نمایش می دهد.

6: بهینه سازی دائم

حتی بعد از اینکه سایت شما با استانداردهای SEO مطابقت پیدا کرد، راه هایی را برای بهبود و ارتقای استراتژی SEO خود پیدا کنید که به شما امکان می درآمد بیشتری از SEO را می دهد.

به عنوان مثال، مدیر حسابرسی شما ممکن است کلمات کلیدی دیگری را برای کسب و کار شما پیدا کند. این کشف به محتوای جدیدی تبدیل می شود که منجر به ایجاد محتوا برای سایت شما می شود.

نکته: یکی از از ابزارهای بهینه سازی صفحات سایت استفاده از افزونه های سئو مانند رنک مث است.

7: بهینه سازی داخلی صفحات

بهینه سازی داخلی صفحات (on-page seo) یکی دیگر از اجزای مهم SEO است. چند مورد از اقدامات بهینه سازی داخلی صفحات عبارتند از:

 • به روز رسانی برچسب های عنوان، توضیحات متا و برچسب های عناوین برای جستجو
 • بررسی معماری اطلاعات وب سایت شما، تغییر مسیرها و ساختار لینک های داخلی
 • ایجاد نقشه سایت
 • بهینه سازی تصاویر سایت
 • سئوی تصاویر
 • تحقیق و بهینه سازی وب سایت خود با کلمات کلیدی ارزشمند و مرتبط
 • تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، سرعت و طراحی سایت
 • ساختار URL وبسایت های خدماتی؛ در ادامه نمونه ای از بررسی دقیق ساختار URL یک وبسایت خدماتی یا شرکتی را خواهید دید.

ساختار URL وبسایت های خدماتی

ساختار URL وبسایت‌های خدماتی

برخی از مختصصین SEO پیشنهاد می کنند که URL صفحات باید شامل همه عبارات کلیدی شما باشد در حالی که کارشناسان تجربه کاربری پیشنهاد می کنند که URLها تا حد ممکن کوتاه باشند. به نظر می رسد این دو نظر در تضاد مستقیم با یکدیگر هستند!

فرض کنید شما سعی دارید تا برای عبارت “خدمات طراحی وب نیویورک” رتبه کسب کنید. یک متخصص SEO ممکن است پیشنهاد دهد که URL چیزی شبیه به /web-design-services-new-york باشد. یک متخصص UX ممکن است URL را چیزی شبیه به /web-design پیشنهاد کند.

کدام URL درست است؟ نظر کارشناسان تجربه کاربری بیشتر مطابق با استانداردهای مدرن است. موتورهای جستجو بر ارتباط موضوعی تمرکز می کنند. این ارتباط می تواند به روشهای مختلفی ایجاد شود، اما اساساً به تجزیه و تحلیل کل محتوا و درجه بندی آن بر اساس اهمیت آن می انجامد. وجود کلمات اضافی در آدرس URL هیچ سودی برای سئو ندارد. بنابراین به جای آن باید بر چه چیزی تمرکز کنید؟ به طور کلی، شما باید بر محتوای موضوعات تمرکز کنید.

برای عنوان “خدمات طراحی وب نیویورک” موضوع اصلی “خدمات” و موضوع فرعی “طراحی وب” است. “نیویورک” موضوع اصلی نیست، بلکه تکمیل کننده این عبارت است. بنابرین یک URL مناسب می تواند web-design-services باشد.

این نشانی اینترنتی چند نکته جالب دارد:

 •  مختصر است، بنابراین با استانداردهای متخصص تجربه کاربری مطابقت دارد.
 • شامل “خدمات” است بنابراین با استانداردهای متخصص SEO مطابقت دارد.

✔️ صحیح بودن این اصول در طراحی وب سایت می تواند در رضایت کاربران شما و رتبه بندی سایت در مقابل رقبا موثر باشد.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه Yoast Seo، افزونه یواست سئو پرمیوم
دسته بندی : افزونه سئو
29639
فروش
90%
رضایت

اگر شما طراحی سایت شرکتی و خدماتی را با رعایت تمام استاندارها و ظاهر جذاب پیاده سازی کنید، اما در نتایج گوگل نمایش داده نشود، می توان صراحتا گفت که زحمات شما بر باد رفته است! علاوه بر آن رعایت اصول بهینه سازی و سئو سایت شرکتی، به اعتماد بیشتر مشتریان خدمات به وبسایت شما کمک زیادی می کند. در این مقاله مروری بر سئوی سایت خدماتی و شرکتی داشتیم. نظرات خود را در دیگاه با ما در میان بگذارید.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
فاطمه هستم و نزدیک به دو ساله فعالیتم تو حوزه سئو و وردپرس جدی شده. به نظر من "تنها کسی که تو دنیا می تونه کمکت کنه خودتی، پس به خودت باور داشته باش"
مقالات مرتبط
بنر
آموزش رایگان سئو وردپرس
در این مقاله با آموزش وردپرس رایگان مواردی مانند تنظیمات پیشخوان وردپرس، نصب افزونه‌های وردپرس، سئو داخلی، خارجی و تکنیکال را آموزش می‌دهیم تا با هزینه کم و انجام تمام اقدامات برای سئو سایت به رتبه های برتر نتایج گوگل دست پیدا کنید.
بنر
چک لیست سئو وردپرس؛ نکات عملی برای رسیدن به رتبه 1
برای رسیدن به رتبه اول نتایج گوگل باید یک سایت بهینه برای موتورهای جستجو داشته باشید. در این مقاله چک لیست سئو 2023 برای سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال را آماده کرده ایم، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
بنر
آموزش ساخت رایگان اکانت ماز پرو Moz Pro
به کمک اکانت MOZ Pro می توانید از آخرین تغییرات قوانین و نکات سئو خبر دار شوید، کمپین های کنترل استراتژی سئو تعیین کنید، عملکرد رقبای خود را رصد کنید، نقاط ضعف و قدرت خود را بیشتر بشناسید و جایگاه بهتری در موتور جستجو بدست آورید. در ادامه با آموزش ساخت اکانت Moz Pro با ما همراه باشید.
بنر
رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی
عوامل زیادی باعث کندی سرعت پیشخوان وردپرس می شوند که باید آنها را بررسی و رفع کنید. یکی از مشکلاتی که اخیرا باعث کاهش سرعت لود شده استفاده از هاست های ایرانی است. اگر شما هم از هاست ایرانی استفاده می کنید این مقاله را از دست ندهید.
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.