آموزش طراحی سایت شخصی
طراحی سایت
آموزش طراحی سایت شخصی

داشتن یک رزومه خوب به شما در پیدا کردن موقعیت شغلی کمک می کند اما اگر رزومه ای را که دارید به بهترین نحو ارائه دهید امکان پذیرفته شدن شما افزایش می باید. داشتن سایت شخصی یک راه عالی برای ارائه رزومه و سابقه کاری است. اگر به دنبال طراحی سایت شخصی هستید با ما همراه باشید تا بتوانید در زمان کوتاهی یک سایت برای خودتان طراحی کنید.

30 آبان 1400

در این مقاله با ما همراه باشید می خواهیم مراحل راه اندازی سایت شخصی را با هم بررسی کنیم.

⭐آموزش: ویدئویی، متنی ⭐زمان مورد نیاز: 1 ساعت
⭐هزینه راه اندازی سایت شخصی: کمتر از 200 هزارتومان ⭐قالب آماده: باکو

طراحی هر سایتی در 4 مرحله انجام می شود:

هزینه طراحی سایت شخصی

معمولا برای طراحی یک سایت شما نیاز به یک دامنه، هاست، قالب وردپرس و افزودنه وردپرس دارید. برای خرید قالب باکو با تخفیف ارائه شده در این مقاله 49 هزارتومان می شود. یک هاست هم نیاز دارید که چون که حجم زیادی مورد نیاز نیست یک  هاست لینوکس حجم 500 مگابایت الی 2 گیگ برای شما کافی است که اشتراک یک سال این نوع هاست 100 الی 200 هزارتومان است. دامنه ir هم سالیانه 16 تومان است. یک قیمت حدودی 200 هزارتومان است. در انتهای این آموزش کد تخفیف خرید و دانلود قالب Bako ویژه کاربران وبلاگ راست چین را قرار دادیم.

معرفی قالب شخصی باکو

ما قصد داریم طراحی سایت شخصی را با قالب باکو آموزش دهیم. قالب Bako یک قالب تک صفحه است که بصورت تخصصی برای سایت شخصی و رزومه ایجاد شده است. این قالب در کنار ظاهر جذابش، سرعت لود بالایی هم دارد که در وبسایت های شخصی یک امتیاز محسوب می شود. امکان سفارشی سازی قالب باکو با استفاده از افزونه قدرتمند المنتور است و شخصی سازی آنلاین، درون ریزی تنها با یک کلیک، سفارشی سازی آسان و… از جمله ویزگی های این قالب وردپرس است. با آموزش قالب شخصی باکو همراه ما باشید.

طراحی سایت شخصی با قالب باکو

پیشنمایش قالب باکو  دانلود قالب باکو

ویدئو آموزش نصب قالب باکو

نصب قالب را می توانید از طریق بسته نصب آسان انجام دهید. در ویدئوی زیر مراحل را با جزئیات کامل مشاهده می کنید.

سفارشی سازی و تنظیمات کلی قالب

بعد از نصب به سراغ انجام تنظیمات و سفارشی سازی قالب می رویم. از قسمت پیشخوان وردپرس > نمایش > سفارشی سازی را انتخاب می کنیم.

سفارشی سازی قالب

در پنل سفارشی سازی گزینه های مربوط به سفارشی سازی قالب وجود دارند.

سفارشی سازی قالب

در این قسمت از آموزش قالب شخصی باکو به معرفی بخش های سفارشی سازی قالب می پردازیم.

– هویت سایت

اولین مورد در بخش سفارشی سازی آنلاین هویت سایت است که در این قسمت می تونید عنوان سایت (که نام شماست)، معرفی کوتاه (که حوزه فعالیت شماست) و فاوآیکون خود را شخصی سازی کنید.

هویت سایت

– فهرست ها

قسمت بعدی فهرست هاست که بهتر است از داخل پیشخوان وردپرس شخصی سازی شود و چون لینک دهی در قالب تک صفحه ای باکو به هر قسمت المنتور است، این قسمت رو در بخش المنتور توضیح خواهم داد.

– تنظیمات برگه خانه

این قسمت برای تعیین صفحه اصلی است که اگر شما دو برگه به عنوان دمو داشته باشید می تونید یکی از آن ها را به عنوان صفحه اصلی وبسایت (صفحه نخست ) خود انتخاب کنید. قالب باکو دارای یک دمو اصلی است که می توانید از همین قسمت آن را به عنوان صفحه اصلی انتخاب کنید. (اگر با بسته نصب آسان، نصب را انجام داده باشید این قسمت انتخاب شده است و نیاز به انتخاب نیست.)

یک قسمت برگه نوشته ها وجود دارد که برای تعیین آرشیو کلی وبلاگ است که اگر برگه ای برای وبلاگ داشته باشید می توانید در این قسمت انتخاب کنید.(در قالب باکو وبلاگ کاملا سیستمی است و نیاز به انتخاب برگه ای نیست.)

تنظیمات برگه خانه

– تنظیمات سربرگ

در این بخش شما می توانید لوگو خود، نمایش یا عدم نمایش عنوان سایت، نمایش و یا عدم نمایش شعار سایت ( معرفی کوتاه) و نقطه ی انتهایی عنوان سایت رو مدیریت کنید. (این قسمت ها در تصویر زیر مشخص شده اند)

تنظیمات سربرگ

– شبکه های اجتماعی

در این قسمت می توانید شبکه های اجتماعی که در سایدبار نمایش داده می شوند را ایجاد کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید با ایجاد یک شبکه اجتماعی دو قسمت نمایان می شوند، یکی نام شبکه اجتماعی و یکی لینک شبکه اجتماعی است.در بالای قسمت نمایش داده شده یک لینک قرار دارد که مربوط به فونت آیسوم است. برای اینکه آیکون شبکه اجتماعی خود را ایجاد کنید باید به این لینک بروید و نام شبکه اجتماعی خود را پیدا کنید و در قسمت نام شبکه اجتماعی قرار دهید تا نمایش داده شود.

شبکه های اجتماعی

– پاورقی

در این بخش می توانید قسمت شبکه های اجتماعی را مدیریت کنید و فعال یا غیرفعالش کنید و همینطور متن کپی رایت خود را قرار دهید.

پاورقی

– وبلاگ

در این قسمت می توانید وبلاگ خود را مدیریت کنید. بخش وبلاگ قالب باکو توسط برگه ها ایجاد نمی شود و از طریق خود قالب اعمال می شود و در این قسمت می توانید موارد رو مدیریت کنید.

– نوشته های وبلاگ

این قسمت آموزش قالب شخصی باکو مربوط به تنظیمات آرشیو وبلاگ قالب است. در اولین بخش به فعال یا غیرفعال کردن تنظیمات متا می رسیم. تنظیمات متا تاریخ و نویسنده و دسته بندی است که در زیر همین قسمت آورده شده و مربوط به اطلاعات در آرشیو وبلاگ است که به صورت کلی یا تکی می توانید فعال یا غیر فعال کنید.

و در نهایت تعیین حداکثر تعداد کلمات است. این مورد مروبط به خلاصه متن شما در آرشیو وبلاگ است که می توانید تعیین کنید چند کلمه در این قسمت نمایش داده شود.

نوشته های وبلاگ

– نوشته تکی

در این قسمت هم می توانید بخش دیدگاه ها را فعال یا غیرفعال کنید .(وبلاگ تکی شما یا همون نوشته کلی شما دارای بخش دیدگاه باشه یا خیر)

نوشته تکی

– رنگ قالب

در این قسمت می توانید رنگ اصلی و ثانویه وبسایت را تعیین کنید. این رنگ مربوط به بخش کلی سایت است و بخشی که با المنتور ویرایش می شود را می توانید از قسمت المنتور ویرایش کنید.

رنگ

– تایپوگرافی

در این بخش می توانید فونت های قالب رو مدیریت کنید. نوع فونت، اندازه، وزن و از این دست تنظیمات را برای تایپوگرافی بدنه اصلی قالب، عناوین و دکمه ها انجام دهید.

تایپوگرافی

– متفرقه

در این قسمت می توانید موارد لودر سایت، فرم جستجو (که در سایدبار قرار دارد) و رفتن به بالا (آیکونی که در سایت ها شما را به بالای صفحه برمیگردانند) رامدیریت کنید و آن ها رو فعال یا غیرفعال کنید.

متفرقه

– CSS اضافی

در این بخش می توانید کد های CSS دلخواه خود را قرار دهید و سفارشی سازی اختصاصی داشته باشید.

CSS اضافی

سفارشی سازی قالب باکو با المنتور

برای ویرایش بخش اصلی قالب با المنتور به پیشخوان وردپرس و سپس به قسمت برگه ها وارد می شویم و برگه صفحه اصلی را با المنتور ویرایش می کنیم. اما ابتدا مورد فهرست رو باهم بررسی می کنیم و سپس به ویرایش صفحه اصلی بر می گردیم.

ویدئو کار با المنتور

در این بخش از آموزش قالب شخصی باکو، ویدئو آموزش کار با صفحه ساز المنتور را در قالب ببینید.

در پیشخوان وردپرس به نمایش و سپس فهرست ها می رویم. در قالب دو فهرست، فهرست اصلی و فهرست جانبی قرار داده شده است. علت قرار دادن دو فهرست به این علت است که در صفحه اصلی با کلیک روی منو های فهرست به بخش های همان صفحه اسکرول می شویم اما در صفحاتی مانند نمونه کارها یا وبلاگ ما باید به بخش های صفحه اصلی برگردیم پس لینک دهی این منو با منوی اصلی تفاوت دارد.

بخش کار با المنتور

در قسمت فهرست ها شما می توانید یک فهرست را برای ویرایش انتخاب کنید و با گزینش فهرست، اجزای فهرست نمایان می شوند که به راحتی می توانید آن ها را ویرایش کنید.

دو نکته در ویرایش اجزای فهرست وجود دارد:

1. نحوه ی لینک دهی به اجزای صفحه

2. نحوه ی گذاشتن آیکون قبل از فهرست

1.در فهرست اصلی برای اینکه به بخش های همان صفحه لینک دهیم باید در قسمت نشانی اینترنتی، شناسه آن قسمت رو قرار دهید (بیاد داشته باشید که در لینک دهی قبل از شناسه #  قرار دهید) مانند تصویر برای خانه ما لینک رو #home  قرار دادیم

ساختار فهرست

برای ایجاد شناسه، به قسمت برگه های می رویم و صفحه اصلی رو با المنتور ویرایش می کنیم. ما می خواهیم منوی خانه را به بخش اول لینک دهیم.

روی بخش ویرایش با المنتور کلیک می کنیم  تا تنظیمات آن در المنتور باز شود.

ویرایش با المنتور

در بخش پیشرفته در شناسه CSS، می توانید شناسه خود را ایجاد کنید (توجه کنید که اینجا نباید ابتدا آن # قرار دهید، فقط در فهرست و نشانی اینترنتی آن باید ابتدای شناسه # قرار دهید)

ویرایش با المنتور

ویرایش با المنتور

فهرست جانبی

در فهرست جانبی کافیست قبل از #، آدرس سایت را وارد کنید تا در صفحه های دیگر با کلیک روی منو به صفحه اصلی و قسمت مورد نظر بیاید.

فهرست جانبی

2. قرار دادن آیکون قبل از فهرست: برای اینکار کافیست به سایت فونت آیسوم بروید و لینک آیکونی که مدنظر دارید را کپی کنید و در ابتدای نام فهرستتان اضافه کنید.

قرار دادن آیکون قبل از فهرست

صفحه ساز قالب باکو

قالب باکو با صفحه ساز المنتور ایجاد شده است و شما می توانید از تمامی المان های این صفحه ساز استفاده کنید. البته المان های اختصاصی خود قالب نیز وجود دارند که کافیست برگه را با المنتور ویرایش و در پنل المنتور که در سمت چپ نمایان می شود به قسمت عناصر قالب باکو مراجعه کنید.

ویدئو تنظیمات صفحه ساز باکو

در این ویدئو نحوه کار با صفحه ساز باکو را خواهید دید.

در آموزش قالب شخصی باکو به آموزش طراحی سایت شخصی با این قالب پرداختیم. نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

برای طراحی سایت شخصی، قالب باکو را با کد تخفیف ✔️bakoblog ✔️از راست چین خریداری کنید
دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.