رفع مشکل لود کپچا گوگل
مجموعه آموزش های وردپرس

وجود کپچا گوگل برای مسدود کردن ربات ها و جلوگیری از ثبت نام های جعلی و نهایتا افزایش امنیت هر سایتی ضروری است. احتمالا شما هم با مشکل لود کپچای گوگل و عدم نمایش آن در چند روز اخیر مواجه شده اید. راهکار حل این مشکل را در ادامه مقاله از دست ندهید.

30 مهر 1401

کپچای گوگل برای جلوگیری از ساخت اکانت های جعلی و هک پسورد در زمان ورود/ ثبت نام و تغییر رمز استفاده شده و در موارد دیگری مانند درج نظرات، صفحه تماس با ما برای جلوگیری از ارسال هرزنامه به کار می رود. کپچاها برای تشخیص کامپیوتر از انسان استفاده می شوند و به اشکال مختلفی مانند کپچای متن، تصویر و صوت نمایش داده می شوند و یک راه ساده برای تشخیص و جلوگیری از ورود ربات ها، هکرها، کرکرها، جلوگیری از حملات بروت فورس و اسپمرها هستند.

با توجه به مشکل اخیر اینترنت کشورمان بسیاری از سایت هایی که در ورود و ثبت نام خود از این شیوه اعتبار سنجی استفاده می کردند با مشکل مواجه شده اند، در ادامه رفع مشکل لود کپچا گوگل را به دو شیوه نصب افزونه های جایگزین کپچای گوگل و احراز هویت دو عاملی بیان کرده ایم.

حل مشکل لود کپچا گوگل با افزونه های تولید کد کپچا

در این روش با نصب یک افزونه جایگزین انواع کدهای امنیتی نمایش داده شده و جلوی حملات و خطرهای احتمالی را می توان گرفت.

افزونه Captcha امکان ورود با کپچای دلخواه محاسبات ریاضی (مانند 6+3=)، شناسایی بصری (OCR) یا کپچای اسلایدی را برای بخش های مختلف سایت وردپرسی ارائه می کند. در تصویر زیر 4 نوع کپچای متداول نمایش داده شده که در این افزونه می توانید به سادگی و به زبان فارسی آنها را پیاده سازی کنید.

حل مشکل لود کپچا گوگل با افزونه ها

رایج ترین انواع کپچای مورد استفاده در سایتها

حل مشکل کپچای گوگل با افزونه های احراز هویت دو عاملی

یکی دیگر از راه کارهای جایگزین برای نمایش کد کپچا٫ استفاده از افزونه های احراز هویت دو عاملی است. عملکرد این افزونه ها به این صورت است که بعد از وارد کردن نام کاربری و پسورد، کد تاییدی (OTP) به شماره موبایل یا ایمیل شما ارسال می شود که بمحض وارد کردن آن ورود به سایت انجام می شود. به این ترتیب از حملات بروت فورس و رباتها در زمان ورود و ثبت نام جلوگیری می شود.

این افزونه ورود و ثبت نام هوشمند، امکان ورود با شماره موبایل و ایمیل را به طور همزمان و از طریق OTP یا همان کد تایید موقت فراهم کرده است.

افزونه digits فرایند ثبت نام و ورود را ساده می کند و کاربر بدون اینکه نیاز به به خاطر سپاری رمز عبور یا پر کردن فیلدهای اضافی داشته باشد وارد سایت (یا عضو) می شود. این کار علاوه بر بهبود تجربه کاربری، امنیت سایت شما را تضمین می کند. باهر کدام از افزونه های نامبرده می توان کپچایی مانند صفحه ورود راست چین ساخت.

حل مشکل لود کپچا گوگل با استفاده کد تایید

صفحه ورود راست چین به همراه کد امنیتی

استفاده از CDN های ایرانی 

یکی دیگر از راهکارهای حل مشکل لود کپچا استفاده از CDN های ایرانی است. CDN ها شبکه های توزیع محتوا هستند که بر اساس نزدیک ترین سرور به کاربر محتوای ذخیره شده را در اختیار او قرار می دهند و نیازی نیست که ریکوئست هر کاربر مستقیما برای هاست ارسال شود. بسیاری از شرکت های هاست ایرانی CDN ارائه می دهند و در چند مورد مشکل لود کپچا با اضافه کردن س دی ان داخلی حل شده است. شما هم میتوانید این راهکار را تست کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که اخیرا کاربران با آن مواجه شده اند کندی داشبورد وردپرس در هاست های ایرانی است. ترفندها و نکات تجربی افزایش سرعت پیشخوان را به همراه دانلود افزونه رایگان مربوطه مشاهده کنید.

شما هم می توانید این مورد را تست و نتیجه را در کامنتها با ما به اشتراک بگذارید و اگر روش دیگری به کار بردید و مفید بوده حتما به سایر دوستان خود اطلاع دهید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.