رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی
مجموعه آموزش های وردپرس

عوامل زیادی باعث کندی سرعت پیشخوان وردپرس می شوند که باید آنها را بررسی و رفع کنید. یکی از مشکلاتی که اخیرا باعث کاهش سرعت لود شده استفاده از هاست های ایرانی است. اگر شما هم از هاست ایرانی استفاده می کنید این مقاله را از دست ندهید.

25 مهر 1401

برخی از پلاگین های نصب شده در وردپرس باید با منابع سرور خودشان ارتباط برقرار کنند، با توجه به محدودیت دسترسی افراد به IP های خارج از ایران و اینترنت ملی این ارتباط به درستی صورت نمی گیرد و پنل مدیریت وردپرس کند می شود و گاهی با خطای سری 5XX مواجه می شوید و سوالی که بسیاری از کاربران این روزها از ما میپرسند این است که “برای رفع کندی پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی باید چه کرد؟ اصلا این مشکل چگونه به وجود می آید؟

” افزونه معرفی شده در زیر مشکل سرعت وردپرس در هاست های ایرانی را رفع می کند.

رفع مشکلی کندی پیشخوان وردپرس در هاست ایرانی

افزونه افزایش سرعت پیشخوان راست چین یکی از افزونه های رایگان بوده که درخواست های ارسالی از سمت وردپرس به خارج را مسدود می کند و اجازه نمی دهد که این درخواست ها ارسال شوند. این افزونه قبلا روی تعدادی از هاست های داخلی به صورت آزمایشی تست شده و عملکرد مناسبی را مشاهده کردیم.

شما هم می توانید برای رفع مشکل کند شدن پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی از افزونه افزایش سرعت زیر استفاده کنید.
دانلود رایگان افزونه سرعت پیشخوان

سایر راهکارهای رفع مشکل کند بودن پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی

علاوه بر مسدود کردن ارسال درخواست از سمت پلاگین ها، راهکارهای بیشتری برای رفع مشکل کندی پیشخوان وجود دارد و تازمانی که محدودیت دسترسی به iP های خارجی وجود دارد کاربرد دارند. به محض رفع محدودیت باید تنظیمات را به قبل برگردانید تا بتوانید از سرویس های خود مجددا استفاده کنید.

  •  حذف سورس های خارجی از سایت هایی مانند گوگل آنالتیکس، یکتانت، اینماد و غیره تا اگر این سایت ها با مشکل مواجه شدند روی سایت شما تاثیر نگذارند.
  •  api های وردپرس را با نصب افزونه هایی مثل unbloater قطع کنید.
  •  برای رفع مشکلی کندی وردپرس در حال حاضر از سرویس های ارسال ایمیل خارجی و نمایش ویدئو استفاده نکنید.
  •  از امکان بارگزاری تنبل با لیزی لود کردن تصاویر، دیدگاه ها و غیره و کاهش حجم صفحات سایت و بهینه سازی تصاویر استفاده کنید.
  •  فونت های اضافی مثل Fontawesome را از سایت خود حذف کنید.
نکته مهم: دقت کنید که بعد از رفع محدودیت IP تمامی مواردی که در این بخش گفته شد را به حالت اول برگردانید.

درباره رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس در هاست های ایرانی و ارسال درخواست های مکرر افزونه ها به سایت مرجع خود صحبت کردیم و راهکارهای بهبود آن را بیان کردیم. در این مطلب درباره افزیش سرعت پیشخوان صحبت کردیم اما باید بدانید سرعت در بخش فرانت تاثیر زیادی در تجربه کاربری و سئو سایت شما دارد. برای این منظور توصیه میکنیم مقاله  افزایش سرعت سایت وردپرسی را مطالعه کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که اخیرا کاربران با آن مواجه شده اند لود نشدن کپچای گوگل است که باعث نگرانی های امنیتی شده است. ما در مقاله رفع مشکل کپچا ۲ راهکار جایگزین ارایه کرده ایم.

آیا شما هم در روز های اخیر با کند بودن پنل مدیریت وردپرس مواجه شده اید؟ اگر این افزونه را نصب کردید نظر خود را درمورد آن برای ما ارسال کنید.

11 دیدگاه ها افزودن دیدگاه