افزونه لوکیشن گرویتی فرم، Gravity location
25 فروش
68% رضایت از 9 رای
 • گارانتی کیفیت راست چین
 • ضمانت بازگشت 6 ماهه وجه
 • 6 ماه پشتیبانی رایگان حرفه ای
 • آپدیت رایگان، دسترسی مادام العمر به فایل
329 هزار تومان
قیمت محصول:
329,000 تومان
 • توضیحات
 • پرسش و پاسخ 24
 • پشتیبانی

💎 Gravity Location | افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم | افزونه انتخاب لوکیشن گرویتی فرم 💎

معرفی افزونه لوکیشن گرویتی فرم

گرویتی فرم یکی از پیشرفته‌ترین افزونه‌های حوزه وردپرس است که به جرأت می‌توان گفت بسیاری از سایت‌های وردپرسی، در استفاده از آن ناگزیر هستند. این افزونه فرم ساز قابلیت‌های متنوعی دارد که روز به روز به شمار آن‌ها اضافه می‌شود. یکی از امکانات مهم افزونه گرویتی فرم فارسی فیلد آدرس گرویتی فرم است که با استفاده از آن، کاربران می‌توانند جزئیات آدرس خود را از جمله کشور، استان و شهر و خیایان را وارد کنند.

در عصری که تکنولوژی روز به روز به سمت هوشمند شدن و افزایش سرعت کاربری و پردازش اطلاعات پیش می‌رود، انتخاب یک راه سریع‌ برای دریافت آدرس یا موقعیت مکانی کاربران در بستر گرویتی فرم، می‌تواند بسیار مفید باشد و تجربه کاربری سایت شما را ارتقا دهد.
تیم ما، مانند همیشه در راستای پاسخ به نیاز کاربران، اقدام به ارائه یک افزودنی جانبی برای ثبت موقعیت جغرافیایی کاربران در قالب یک فیلد نقشه گرویتی فرم نموده است. دیگر نیاز نیست که از کاربر بخواهید به دنبال گزینه‌های شهر و استان خود در فیلدهای آدرس بگردد و یا جزئیات آدرس خود را در فیلد خیابان تایپ کند.

ویژگی‌های افزونه لوکیشن گرویتی فرم

افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم

افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم، یک افزونه وردپرس است که پیش نیاز استفاده از آن، افزونه گرویتی فرم است. قابلیت‌های این افزونه به شرح زیر است:

قابلیت جدید در نسخه 2.2.1 افزونه لوکیشن گرویتی فرم

امکان استفاده از نقشه نشان در نسخه 2.2.1 اضافه شد!

شما در نسخه 2.2.1 افزونه می توانید از نقشه نشان استفاده نمایید. این نقشه از گرافیک بهتر و جزئیات بیشتری نسبت به نقشه Open Street Map برخوردار است. کافیست نسخه جدید افزونه لوکیشن گرویتی فرم را نصب کنید و از طریق تنظیمات گرویتی فرم نوع نقشه نمایش داده شده توسط افزونه را پیکربندی کنید. برای استفاده از نقشه نشان، باید یک پروفایل کاربری در سایت نشان ایجاد کنید و کلید دسترسی که سایت نشان در اختیار شما می گذارد را داخل تنظیمات افزونه لوکیشن وارد و ذخیره کنید. بدین ترتیب امکان استفاده از نقشه نشان برای شما فراهم می شود.

* نکته مهم : تعداد دفعاتِ رایگانِ بارگذاریِ نقشه نشان در سایت شما، محدود می باشد و برای استفاده های بیشتر، باید درسایت نشان هزینه پرداخت کنید. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت نشان مطالعه کنید.

انتخاب لوکیشن روی نقشه:

همانطور که در توضیحات اولیه بیان شد، فیلدهای آدرس گرویتی فرم، از آنجا که کاربر باید گزینه‌هایی انتخاب کند و یا متن آدرس خود را دستی وارد نماید، استفاده از این فیلدها می‌تواند در رضایت کاربر هنگام وارد نمودن اطلاعات در سایت شما تاثیر منفی بگذارد و از طرفی دقت اطلاعات وارد شده را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

با وجود افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم، می‌توانید سرعت و راحتی در انتخاب آدرس را برای کاربران خود به ارمغان آورید.

بدون نیاز به خرید هیچ‌گونه اکانت یا API نقشه:

با استفاده از افزونه فیلد نقشه گرویتی فرم، شما نیاز به خرید اکانت یا وارد نمودن هیچ گونه API از سرویس‌های ارائه دهنده نقشه ندارید و بلافاصله پس از نصب افزونه می‌توانید از نقشه در گرویتی فرم خود استفاده کنید.

موقعیت مکانی کنونی:

در فیلد موقعیت جغرافیایی می‌توانید همانند پلتفرم‌های ارائه دهنده نقشه و لوکیشن، دکمه نمایش موقعیت کنونی کاربر را فعال کنید. در این صورت کاربر می‌تواند با فشردن این دکمه، اگر موقعیت مکانی دستگاه در حال استفاده روشن باشد، موقعیت کنونی خود را مشاهده کند.

امکان تعیین موقعیت جغرافیایی پیشفرض:

در افزونه انتخاب لوکیشن گرویتی فرم می‌توانید در تنظیمات فیلد نقشه، موقعیت جغرافیایی پیش‌فرض را بر اساس طول و عرض جغرافیایی وارد نمایید تا هنگام بارگذاری فرم، فیلد نقشه روی این موقعیت باز شود.

طول و عرض جغرافیایی:

در افزونه وقتی کاربر موقعیت جغرافیایی خود را داخل نقشه انتخاب می‌کند، این موقعیت در قسمت ورودی‌های گرویتی فرم، به صورت دو فیلد با عناوین عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی در اختیار مدیریت سایت قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن‌ها در تاییدیه فرم، اعلان‌های فرم، افزونه گرویتی نمایش استفاده کنید.

می‌توانید از اطلاعات مکانی کاربر که همان مقادیر فیلدهای طول و عرض جغرافیایی هستند، برای تولید لینک برای نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مکان یابی استفاده کنید. همچنین می‌توانید لینک‌های زیر را به عنوان خروجی اطلاعات مکانی کاربر تولید کنید.

تولید لینک موقعیت برای اپلیکیشن نشان :

یکی از پر کاربردترین برنامه‌های ارائه دهنده سرویس مکان یابی، اپلیکیشن نشان است؛ که بسیاری از ما از آن برای پیدا کردن موقعیت‌های مکانی مختلف و مسیریابی استفاده می‌کنیم. شما در افزونه لوکیشن گرویتی فرم براساس مستندات آموزشی که پس از خرید افزونه در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید از قالب لینک نشان در تاییدیه‌ها و اعلان‌های خود استفاده کنید و برچسب مربوط به فیلدهای طول و عرض جغرافیایی را داخل قالب لینک قرار داده و در نهایت لینک نهایی نشان را براساس موقعیت وارد شده کاربر نمایش دهید.

تولید لینک موقعیت برای اپلیکیشن بلد :

یکی دیگر از برنامه‌های پر طرفدار جهت مکان یابی و مسیر یابی در ایران، اپلیکیشن بلد است. شما در افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم، براساس مستندات آموزشی که پس از خرید افزونه در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید از قالب لینک بلد در تاییدیه‌ها و اعلان‌های خود استفاده کنید و برچسب مربوط به فیلدهای طول و عرض جغرافیایی را داخل قالب لینک قرار داده و در نهایت لینک نهایی بلد را براساس موقعیت وارد شده کاربر نمایش دهید. همچنین می‌توانید از شورتکد مربوط به لینک اپلیکیشن بلد که در مستندات آموزشی افزونه در دسترس شما قرار می‌گیرد، برای تولید لینک بلد استفاده کنید.

تولید لینک موقعیت برای اپلیکیشن نقشه گوگل :

اپلیکیشن نقشه گوگل یا همان Google Map از مهم‌ترین پلتفرم‌های ارائه دهنده ناوبری در جهان می‌باشد. شما در افزونه فیلد موقعیت جغرافیایی گرویتی فرم، براساس مستندات آموزشی که پس از خرید افزونه در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید از قالب لینک گوگل مپ در تاییدیه‌ها و اعلان‌های خود استفاده کنید و برچسب مربوط به فیلدهای طول و عرض جغرافیایی را داخل قالب لینک قرار داده و در نهایت لینک نهایی گوگل مپ را براساس موقعیت وارد شده کاربر نمایش دهید. همچنین می‌توانید از شورتکد مربوط به لینک اپلیکیشن گوگل مپ که در مستندات آموزشی افزونه در دسترس شما قرار می‌گیرد، برای تولید لینک گوگل مپ استفاده نمایید.

استفاده از نقشه در صفحات سایت با شورتکد :

در افزونه لوکیشن گرویتی فرم، این امکان فراهم شده است که شما خارج از بستر گرویتی فرم، با استفاده از کد کوتاه ارائه شده در مستندات آموزشی افزونه، نقشه را با لوکیشن مشخص در هر کجای سایت که بخواهید قرار دهید. به طور مثال این قابلیت در صفحات تماس با ما و یا درباره کاربرد زیادی دارد و می‌توانید طول و عرض جغرافیایی محل کسب و کار خود را با استفاده از آموزش‌های داده شده، در کد کوتاه نقشه قرار دهید و آن را در صفحه تماس با ما قرار دهید.

امکان نمایش لینک در افزونه گرویتی نمایش (گرویتی ویو)

افزونه گرویتی نمایش یا همان Gravity View یک افزونه بسیار کاربری جهت نمایش و فیلتر ورودی‌های فرم‌های گرویتی فرم است. این افزونه در حال حاضر در راست چین به همراه چند افزودنی کاربردی دیگر ارائه می‌شود و می‌توانید از اینجا آن را مشاهده کنید.

در کنار استفاده از لینک موقعیت در اپلیکیشن‌های ناوبری، لینک موقعیت مکانی کاربر را می‌توانید در جدول نمایش ورودی‌های گرویتی فرم در افزونه گرویتی ویو نمایش دهید. با استفاده از یک فیلد محتوای دلخواه در گرویتی ویو حتی می‌توانید با استفاده از کدهای HTML که در مستندات آموزشی افزونه در اختیار شما قرار می‌گیرد، دکمه‌هایی حاوی لینک موقعیت مکانی را به نمایش بگذارید.

* تذکر مهم : برای جلوگیری از اختلالات احتمالی در نقشه، باید گواهی امینی SSL روی دامنه فعال باشد.

مشاهده بیشتر

پیش نیازها

 • نسخه وردپرس مورد نیاز: 5.5
 • نسخه PHP مورد نیاز: 7.4

تست شده با

 • تست شده با PHP نسخه: 7.4
 • تست شده با وردپرس نسخه: 6.2

سوالات متداول افزونه لوکیشن گرویتی فرم، Gravity location

خیر، این افزونه صرفاً قابلیت انتخاب و ارسال لوکیشن را دارد و فعلاً امکان مسیر یابی بین دو نقطه در آن وجود ندارد. البته ممکن است در آپدیت های بعدی اضافه شود.
در این افزونه شورتکدهایی تعریف شده است که می توانید با قرار دادن مرج تگ های مربوط به فیلدهای فرم، لینک یا دکمه لوکیشن را در تاییدیه ها قرار دهید.
خیر؛ چنین امکانی فعلاً در افزونه پیش بینی نشده است. اما ممکن است در بروزرسانی های بعدی به آن اضافه شود.

لیست تغییرات

نسخه 2.2.1 - 16 دی 1402
 • اصلاح فایل راهنما
نسخه 2.2.1 - 11 دی 1402
 • اضافه شدن نقشه نشان به افزونه
 • سازگاری با نسخه جدید لایسنس راست چین

آخرین پرسش و پاسخ

shahmohammadian
shahmohammadian

با سلام
آیا پس از ثبت لوکیشن و ارسال آن برای ادمین
امکانش می باشد که در گراویتی ویو طول و عرض جغرافیایی نمایش داده شود؟؟ در نمونه دیدم که لوکیشن را در نقشه نشان می دهد. من می خواهم طول و عرض جغرافیایی نمایش داده شود در گرویتی ویو.
ممنون می شوم پاسخ بدهید

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به shahmohammadian
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
بله این مورد امکان پذیر است و می توانید طول و عرض جغرافیایی را در گرویتی ویو نمایش دهید.
موفق و پیروز باشید.

ehsanchvh
ehsanchvh

سلام
افزونه فوق بشدت عالی هست ممنون از زحماتتون
چند تا سوال دارم
1 - امکان تعیین اندازه طول و عرض نقشه وجود داره ؟؟
2 -امکان قرار دادن فقط یک دکمه جهت ارسال طول و عرض جغرافیایی وجود داره ( میخوام کاربر نقشه رو نبینه فقط بزنه روی دکمه ارسال لوکیشن و تایید بده و ارسال بشه
3- امکانش هست کیلومتر مبدا و مقصد رو محاسبه کنه بعد این مسیر رو ضرب در یه عدد خاص کنه که هزینه ایاب اذهاب هم در فاکتور برای مشتری نمایش داده بشه من خیلی وقته دنبال همچین قابلیتی هستم و پیدا نکردم اگر لطف کنید این المان رو در اپدیت های بعدی اضافه بشه عالی میشه
(مبدا رو مدیر به صورت ثابت مشخص کنه و وقتی کاربر لوکیشن رو ثبت کرد در یه فیلد مخفی شده گراویتی کیلومتر ضرب در عددی که مدیر گفته بشه و در نهایت به کاربر هزینه ایاب اذهاب نمایش داده بشه . )

ehsanchvh
ehsanchvh در پاسخ به ehsanchvh

سلام افزونه رو خریداری کردم امیدوارم اپدیت های آینده بهتر و بهتر باشه
یه نکته رو من بگم به علت شرایط خاص کاری من و مراجعه پیوسته کاربر به سایت اگر لطف کنید لوکیشن پیشفرض هر کاربر برای اون ثبت بشه عالی میشه
مشتری من میاد داخل فرم ثبت درخواست تعمیرات میکنه ۳ روز بعد مجدد میاد و یه درخواست جدید میزنه خوب یکبار لوکیشن رو زده و با هر بار درخواست حدید بخواد لوکیشن بزنه جالب نیست به گونه ای باشه که اگر کاربری برای بار دوم خواست ثبت درخواست کنه آدرس قبلی رو بهش نمایش بده و )کاربر گرامی آدرس شما به نشانی تهران ، خیابان ستارخان و ... ثبت شده است ) در صورت تمایل به تغییر آدرس روی دکمه نمایش نقشه کلیک کنید

اینطور خیلی عالی میشه و اگر بتونید با افزونه پنل کاربری شاهکار سینک بشید تا آدرس لوکیشن در پنل کاربری نمایش داده بشه که دیگه عااالی هست

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به ehsanchvh
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
1. منظور از تعیین اندازه طول و عرض نقش چیست؟ اگر منظور محاسبه فاصله بین مبدا و مقصد است، خیر فعلا چنین امکانی در افزونه وجود ندارد.
2. این کار مستلزم این است که هنگامی که کاربر به صفحه فرم رجوع میکند، لوکیشن کاربر گرفته شود. که این قابلیت فعلا در افزونه وجود ندارد.
3. همانطور که در مورد اول گفته شد امکان محاسبه کیلومتر بین مبدا و مقصد وجود ندارد. این مورد توسط تیم فنی ما تحت بررسی قرار می گیرد و در صورت صلاحدید، این قابلیت در بروزرسانی های آتی اضافه خواهد شد.
موفق باشید.

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به ehsanchvh
 • طراح محصول

باسلام مجدد
یکی از افزودنی های بسیار مهم گرویتی فرم، افزونه گرویتی ویو می باشد که قابلیت نمایش و ویرایش ورودی های فرم های گرویتی را برای کاربران و مدیران سایت فراهم می کند. همچنین شما می توانید با این افزونه ورودی های یک فرم را برای هر نقش کاربری فیلتر کنید تا هر کاربر فقط ورودی های خودش را مشاهده کند. افزونه لوکیشن گرویتی فرم با این افزونه به طور کامل سازگار شده است و شما می توانید یک فرم جداگانه برای آدرس داشته باشید که از این فرم در پروفایل کاربری یک ویو بدهید و قابلیت ویرایش آن را نیز برای کاربر فعال کنید. در این صورت کاربر می تواند درخواست های متعدد را فقط با یک بار تعیین آدرس ثبت کند. همچنین امکان ویرایش آدرس نیز برای او وجود دارد.
جزئیات بیشتر در خصوص افزونه گرویتی ویو را میتوانید در لینک زیر مشاهده فرمایید :
https://www.rtl-theme.com/gravityview-wordpress-plugin/
موفق و پیروز باشید.

ehsanchvh
ehsanchvh در پاسخ به ehsanchvh

سلام ممنون از راهنماییتون از این افزونه برای نمایش گذشته درخواست های هر کاربر و مالی خودم استفاده میکنم و ویرایشش رو بستم ، قصدم افزودن امکانی جدید بود در هر صورت ممنون

i.davoudi
i.davoudi

با سلام
من میخوام در صفحه ای به نام نمایندگان لیست نمایندگان رو بر اساس نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، ادرس، عکس از داروخانه ها و ادرس لینک شده (منظور بتوان در ادرس لینک قرار داد تا کاربر با کلیک بر روی لینک ادرس را در اپلیکشن های بلد و ... ببیند) وارد کنم و اطلاعات انها را در قالب فرم لیست به کاربر نمایش بدم و در بالای فرم لیست یک فرم سرچ هم داشته باشم که بسته به اطلاعات فرم لیست بتونم سرچ انجام بدم. ایا این پلاگین این قابلیت را دارد؟
با تشکر

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به i.davoudi
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
خیر با عرض پوزش چنین امکانی در این افزونه وجود ندارد.
موفق و پیروز باشید.

cjk
cjk

با سلام ایا امکانش هست لوکیشن فروشگاه های طرف قرارداد رو در مپ سیو کنیم و کاربر وارد مپ شد همه لوکیشن هارو ببینه و اونی که بهش نزدیکتر هستش انتخاب کنه و از طریق مسیر یاب ها به سمت لوکیشن ها هدایت بشه
ایا امکانش هست؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به cjk
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
با عرض پوزش خیر چنین امکانی در افزونه وجود ندارد.
موفق باشید.

soheilkmm
soheilkmm

سلام وقت بخیر
این افزونه قابلیت این را دارد که کاربر هر چند تا لوکیشن بتونه ثبت کنه و تو هر صفحه ای بشه این صفحه ثبت لوکیشن رو گذاشت و از همه مهمتر خود کاربر بتونه همه لوکیشن هایی که ثبت کرده تو صفحه ای ببینه و قابل نمایش باشه فقط برای خود کاربر ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به soheilkmm
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
بله این قابلیت ها وجود دارد و می توانید در یک فرم از چند فیلد نقشه استفاده کنید. همچنین امکان نمایش لوکیشن هایی که کاربر ثبت کرده با استفاده از افزونه گرویتی ویو وجود دارد. پیشنهاد می شود، به طور کامل توضیحات و پیش نمایش افزونه را بررسی فرمایید.
موفق و پیروز باشید.

mohamadhosein.ab
mohamadhosein.ab

سلام و خسته نباشید
آیا قابلیت های زیر را دارد؟
1- نمایش و ثبت موقعیت فعلی کاربر
2- امکان جابه جایی لوکیشن توسط کاربر و ثبت آن
3- امکان ارسال لوکیشن
4- قابلیت نمایش تمامی لوکیشن های ثبت شده توسط کاربر بر روی نقشه
5- قابلیت انتقال لوکیشن به برنامه های مسیر یابی
لطفا راهنمایی بفرمایید از چه نوع افزونه ای استفاده کنم که تمامی قابلیت های ذکر شده را داشته باشد.

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به mohamadhosein.ab
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
به جز مورد شماره 4، سایر موارد در این افزونه امکان پذیر است.
هیچ افزونه دیگری برای این قابلیت ها در وردپرس وجود ندارد.
موفق باشید.

admin380
admin380

سلام
خسته نباشید
امکان فیلد مقصد را قرار دادم بعدش کاربر مبدا را مشخص میکنه و مقصد را چگونه پیدا کند؟ قابلیت سرچ داره پیدا کنه یا فقط با موقعیت گوشی میشه مشخص کرد مثل اسنپ و ماکسیم باشه ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به admin380
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
امکان سرچ برای مکان ها وجود ندارد. فقط می توانید یک نقشه برای مبدأ و یک نقشه برای مقصد در فرم قرار دهید تا کاربر انتخاب کند.
موفق باشید.

admin380
admin380 در پاسخ به admin380

سلام
چگونه میتواند انتخاب کند ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به admin380
 • طراح محصول

عرض ادب
در قسمت توضیحات و پیش نمایش محصول، به طور کامل عملکرد افزونه قابل بررسی می باشد. پیشنهاد می شود پیش نمایش را مطالعه بفرمایید.

admin380
admin380

سلام
خسته نباشید
امکانش هست بصورت آدرس مبدا و مقصد در هنگام ثبت سفارش مثل تاکسی اینترنتی اسنپ ، ماکسیم و...
انجام شود ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به admin380
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
خیر چنین امکانی در این افزونه وجود ندارد.
موفق باشید.

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به admin380
 • طراح محصول

سلام و درود
می تونید از دو فیلد نقشه استفاده کنید
یکی را برای مشخص کردن لوکیشن مبدا و دیگری برای مشخص کردن لوکیشن مقصد استفاده کنید

مشاهده بیشتر
بستن