نحوه ورود به ایمیل info
نقد و بررسی

احتمالا اگر صاحب کسب و کار هستید و شرکت شما یک وب سایت رسمی دارد بعد از خرید هاست و طراحی سایت خود، تمایل دارید که ایمیل های کاری ارسال کنید. ایجاد ایمیل Info یکی از امکانات هاست است که به کسب و کار شما و قرارهای کاری تان اعتبار می دهد. شما برای ارسال ایمیل باید نحوه ورود به وب میل (webmail) را بدانید پس با ما همراه باشید.

01 خرداد 1401

بعد از ساخت ایمیل info از طریق هاست باید بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. نحوه ورود به ایمیل info با دو روش ورود از طریق هاست و ورود با آدرس ایمیل وجود دارد. بعد از ورود به ایمیل می توانید اکانت ایمیل خود را مدیریت کنید و کارهایی مانند ارسال ایمیل، بررسی ایمیل های دریافتی، حذف ایمیل و غیره را انجام دهید.

ایمیل اینفو چیست؟

قبلا گفتیم که ایمیل اینفو چیست؟ ایمیل اینفو یک ایمیل از نام شرکت و برند شما است که ایجاد آن برای ارسال ایمیل های رسمی ضروری است. ارسال با ایمیل شخصی چندان مرسوم نیست و باعث می شود که شرکت یا کسب و کار دریافت کننده ایمیل اعتماد لازم را نداشته باشند یا شما را جدی نگیرند.

ورود به ایمیل info هاست

اگر شما به عنوان مدیر سایت به پنل مدیریت دسترسی دارید می توانید از طریق هاست وارد ایمیل شوید. کاربرانی که برای آنها دسترسی محدود سی پنل تعریف کرده اید با این روش نمی توانند به ایمیل info وارد شوند. برای ورود به ایمیل در هاست Cpanel به صورت زیر اقدام کنید:

  1. ابتدا با اطلاعات ورود به هاست وارد Cpanel شوید.
  2. از بخش Email گزینه Email Accounts را بزنید.

Email Accounts برای ورود به ایمیل Info

3. در صفحه زیر اکانت های ایمیل در هاست سی پنل را مشاهده می کنید که قبلا ایجاد کرده اید. برای ورود به هر ایمیل گزینه Check email را بزنید تا وارد ایمیل مربوطه شوید.

نحوه ورود به ایمیل info از طریق Check Email

4. سپس منتظر بمانید تا وارد کنترل پنل وب میل شوید. قبل از ورود به وب میل باید رابط گرافیکی را مشخص کنید از صفحه زیر رابط گرافیکی وب میل مورد نظر را انتخاب کنید.

5. در این بخش می توانید پوشه های ایمیل های خود را مشاهده کنید که شامل:

  • inbox: ایمیل های دریافتی در بخش inbox مشاهده کنید.
  • Sent: ایمیل هاتی ارسالی را در قسمت sent مشاهده کنید.
  • Compose: برای نوشتن ایمیل از این گزینه استفاده کنید
  • Drafts: ایمیل های پیش ثبت شده را در این بخش ببینید.
  • Spam: وب میل بعضی ایمیل ها را اسپم تشخیص داده و آنها را در این بخش نشان می دهد.

مشاهده ایمیل بعد از ورود به ایمیل info

ممکن است تا به حال با عدم ارسال ایمیل مواجه شده باشید برای رفع آن راه کارهای زیادی وجود دارد که یکی از آنها ارسال ایمیل از طریق SMTP است.

اگر کاربران ایمیل شما را دریافت نمی کنند با با مشکل اسپم شدن ایمیل روبرو هستید ارسال ایمیل از طریق SMTP را ببینید.

نحوه ورود به ایمیل info از طریق آدرس صفحه

شما به عنوان مدیر سایت ممکن است بررسی ایمیل هاست خود را به کارمندان خود بسپارید و به ارائه اطلاعات هاست به آنها تمایل نداشته باشید. اگر هم شخصی هستید که به کنترل پنل هاست دسترسی ندارید برای اتصال به ایمیل cpanel باید از آدرس یا پورت صفحه ایمیل استفاده کنید. برای ورود به وب میل ابتدا آدرس https://Domain.ir:2096 یا آدر https://Domain.ir/webmail را در مرورگر تایپ کنید. دقت کنید که آدرس اول دسترسی به آدرس ایمیل از طریق پورت است.

صفحه زیر باز شده که باید اطلاعات ورود به ایمیل یعنی نام کاربری و پسورد را وارد کنید.

نحوه ورود به ایمیل info از طریق پورت

سپس وارد ایمیل Info شده و لیست ایمیل های خود را ببینید.

 اطلاعات ورود به ایمیل را در زمان ساخت ایمیل در هاست باید ذخیره کنید. در غیر این صورت اگر به پسورد را فراموش کرده اید، با دسترسی مدیریت وارد Cpanel شده و از بخش Email Accounts با گزینه Manage پسورد خود را تغییر دهید.

تنظیمات متنوعی برای ایمیل های خود می توانید ایجاد کنید. اگر صاحب فروشگاه آنلاین هستید برای اینکه بتوانید ایمیل های جذاب ایجاد کنید و حس خوبی از خرید منتقل کنید سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس در این زمینه به شما کمک می کند.

در این مقاله دو روش ورود به ایمیل Cpanel را توضیح دادیم با ورود به Email، ایمیل های خود را مدیریت کنید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.