ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

آموزش سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس

در هر سایت ووکامرسی بعد از اینکه کاربر خرید کرد، سفارش او ممکن است وضعیت های متفاوتی را داشته باشد. این وضعیت ها باید به اطلاع کاربر برسد. ووکامرس برای ایجاد سفارش، تکمیل، فاکتور پرداخت، سفارش ناموفق و هرگونه تغییر در وضعیت سفارش به مشتریان ایمیل می فرستد. در این مقاله به سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس با دو روش می پردازیم ابتدا تغییر متن ایمیل ووکامرس را از طریق تنظیمات ووکامرس و سپس با افزونه Email Template Customizer آموزش می دهیم.

2
13 مهر 1400
آخرین بروزرسانی: 20 اسفند 1402

برای اینکه کاربران را ترغیب به بررسی و مشاهده ایمیل کنید و در نتیجه حس خوبی از خرید منتقل کنید، بهتر است ایمیل های ووکامرس را سفارشی سازی کنید. در این مقاله به بررسی دو روش برای سفارشی سازی قالب ایمیل می پردازیم. روش اول با استفاده از تنظیمات ووکامرس و پوسته انجام می شود و روش دیگر استفاده از افزونه های سفارشی سازی ایمیل ووکامرس است که در مقاله طراحی قالب ایمیل به آن اشاره کردیم.

سفارشی سازی متن ایمیل از طریق پیکربندی ووکامرس

برای سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس از طریق تنظیمات ووکامرس در پیشخوان وردپرس به بخش ووکامرس> پیکربندی بروید.

بخش پیکربندی ووکامرس

سپس سربرگ ایمیل ها را باز کنید. در بخش اطلاع رسانی های ایمیل می توانید انواع مختلف ایمیل های ووکامرس را مدیریت نمایید. در انتهای صفحه نیز در بخش پیکربندی ارسال ایمیل، موضوع ایمیل، سربرگ ایمیل، رنگ قالب، پس زمینه و بدنه، متن پابرگ و سربرگ و محتوای آن را می توانید سفارشی سازی کنید.

سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس

چنانچه روی دکمه مدیریت برای هر ایمیل بزنید، صفحه زیر به شما نشان داده می شود. برای سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس این بخش تنظیمات محدودی دارد و تنها می توانید مواردی مانند محتوا، موضوع ایمیل و … تغییر دهید. برای اینکه بتوانید قالب ایمیل را تغییر دهید باید از بخش مشخص شده در تصویر زیر کپی در پوسته را بزنید.

مدیریت ایمیل ووکامرس

در مرحله بعد، به بخش نمایش> ویرایشگر پوسته بروید و در سمت چپ صفحه باز شده که در تصویر مشاهده میکنید woocommerce> content-single-product.php>emails را زده و تغییرات مدنظر خود را انجام دهید. توجه کنید که این بخش برای زمانی است که شما می خواهید علاوه بر تغییرات ظاهری، قالب کلی را هم تغییر بدهید و باید با کد نویسی آشنایی داشته یاشید.

تغییر ایمیل از طریق ویرایشگر پوسته وردپرس

Email Template Customizer تغییر متن ایمیل ووکامرس با استفاده از افزونه

در بخش های قبل به آموزش سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس از طریق تنظیمات ووکامرس و پوسته پرداختیم. این روش محدود بود و نیاز به دانش کد نویسی داشت. اگر بخواهید تغییرات سفارشی سازی بیشتری در متن و قالب ایمیل خود بدهید باید از افزونه های ووکامرس استفاده کنید. در این بخش پلاگین Email Template Customizer را معرفی می کنیم. با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی برای ایمیل های خود قالب جدید طراحی کنید.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه سفارشی سازی قالب ایمیل ووکامرس، Email Template Customizer
دسته بندی : افزونه فروشگاهی
224
فروش
81%
رضایت

– تنظیمات افزونه Email Template Customizer در پیشخوان

بعد از نصب افزونه، تنظیمات زیر در منوی پیشخوان اضافه می شود.

افزونه Email Template Customizer

– بخش همه ایمیل ها

در پیشخوان > الگوهای ایمیل می توانید انواع ایمیل را مشاهده و ویرایش کنید. با زدن ویرایش برای یکی از ایمیل ها صفحه زیر را مشاهده می کنید که در ادامه بخش های مختلف آن را توضیح می دهیم.

1- المان ها: در این قسمت المان هایی قرار دارند که با حالت کشیدن و رها کردن می توانید قالب ایمیل خود را تغییر دهید. همانطور که سمت راست مشاهده می کنید امکان قرار دادن تصویر دکمه، محتوا، منو و ستون ها وجود دارد.

2-ویرایشگر: این قسمت به شما کمک می کند بوردرها، رنگ پس زمینه، پدینگ و حاشیه ها را برای هر المان سفارشی کنید.

3- css سفارشی: در این سربرگ می توانید طرح دلخواه خود را با کد css بزنید.

4-فرمت قالب ایمیل ایجاد شده: تمامی المان هایی که در ایمیل ارسالی به کاربران را در این قسمت ببینید. همانطور که ذکر شد می توانید تغییرات مدنظر خود را از بخش المان ها لحاظ کنید.

ویرایش الگوهای ایمیل با افزونه Email Template Customizer

– افزودن ایمیل جدید

در بخش تنظیمات افزونه قسمت الگوهای ایمیل> جدید اضافه کن می توانید ایمیل جدیدی با المان های دلخواه خود ایجاد کنید. مطابق تصویر زیر:

1- موضوع ایمیل را در این قسمت مشخص کنید.

2- با کشیدن و رها کردن المان ها در این قسمت قالب دلخواه را ایجاد کنید.

افزودن ایمیل جدید برای سفارشی سازی ایمیل ووکامرس

تنظیمات استایل برای سفارشی سازی ایمیل ووکامرس

با کلیک بر روی بخش های مشخص شده در تصویر زیر، در قسمت ویرایشگر، تنظیمات استایل نمایان می شود و می توانید استایل هر بخش را تغییر دهید.

تغییر فونت، قرار دادن تصویر، تنظیمات پاراگراف، سربرگ و پدینگ ها از این بخش قابل انجام است.

تنظیمات استایل برای سفارشی سازی ایمیل ووکامرس

تنظمیات اضافه در ساید بار سمت چپ

در هنگام ایجاد ایمیل یا ویرایش قالب موجود در سایدبار سمت چپ موارد زیر را می توانید برای ایمیل خود تنظیم کنید.

  • انتخاب نوع ایمیل
  • کشورهایی که می خواهید صورت حساب برای آنها صادر شود
  • اعمال به کدام دسته محصولات
  • حداقل سفارش
  • حداکثر سفارش
  • پیوست برای ایمیل انتخاب شده
  • جهت ایمیل

تنظیمات کلی ایمیل ووکامرس

در تصویر زیر انواع ایمیلی که می توانید انتخاب و قالب آنها را تغییر دهید مشاهده می کنید.

انواع ایمیل سفارش ووکامرس

 

یکی از روش های ساده اتوماتیک کردن فرایند ارسال ایمیل به گروه های مختلف مشتریان استفاده از افزونه میل استار است. این پلاگین یک افزونه میلرلایت Sendinblue, Sender و Elastic Email است.

در این مقاله به سفارشی سازی ایمیل های ووکامرس با دو روش پرداختیم. امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشد. شما می توانید سوالات خود را از طریق دیدگاه ها با ما مطرح کنید.

مهسا کاظمی پور
مهسا کاظمی پور
مهسا هستم و 4 ساله در حوزه وردپرس و دو سال در حوزه سئو فعالیت دارم. معتقدم که انسان در شرایط نامساعد نباید خودش رو ببازه و نا امید بشه چون فصل دوباره جوونه زدن هم خواهد رسید...
مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
2 دیدگاه
rahmatam
rahmatam
13 فروردین 1402 13:05

سلام، آیا با این افزونه تمام ایمیل‌های سایت ر. میشه شخصی سازی کرد، مثلا ایمیل هایی که ووکامرس میفرسته، ایمیل عضویت، ایمیل مربوط به دکان، ایمیل مربوط به گرویتی فرم..
همه ایمیل‌های سایتو میشه باهاش شخصی سازی کرد.

آیا مفید بود ؟
0
مهسا کاظمی پور
مهسا کاظمی پور
14 فروردین 1402 08:36

درود بر شما
دوست گرامی این افزونه تنها قابلیت تغییر قالب ایمیل های ووکامرس را بر عهده دارد و برای اینکه ببینید با سایر افزونه ها سازگار است یا نه لطفا در بخش دیدگاه های محصول از فروشنده سوال کنید.
https://www.rtl-theme.com/woocommerce-email-wordpress-plugin/
موفق باشید

آیا مفید بود ؟