ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش افزونه‌ها

آموزش مدیریت انبار در ووکامرس

برای هر فروشگاهی اطلاع از وضعیت انبار ضروری است، برای اینکه موجودی انبار خود را بدانید می توانید از افزونه مدیریت انبار ووکامرس استفاده کنید و از آخرین وضعیت موجودی محصولات فروشگاه خود مطلع شوید. با آموزش مدیریت انبار ووکامرس همراه ما باشید.

4
18 مهر 1400
آخرین بروزرسانی: 20 اسفند 1402

با افزاش تعداد محصولات نیاز دارید تا موجودی انبار محصولاتتان را مدیریت کنید تا در صورتی که محصولی در انبار ندارید فروش محصول را متوقف کنید. با استفاده از افزونه موجودی انبار ووکامرس پیش از اتمام موجودی کالاها، اعلان اتمام موجودی برای شما ارسال خواهد شد. در این مقاله به آموزش مدیریت موجودی انبار با افزونه WooCommerce Stock Manager می پردازیم، با ما همراه باشید.

افزونه مدیریت انبار ووکامرس

افزونه WooCommerce Out of Stock Manager یک افزونه مدیریت موجودی انبار در ووکامرس است. اطلاع از موجودی محصولات در مدیریت سفارشات فروشگاه اینترنتی ضروری است. با استفاده از افزونه مدیریت انبار در ووکامرس شما می توانید با توجه به تنظیماتی که در افزونه ارسال ایمیل اتمام موجودی انبار انجام داده اید از آخرین وضعیت تعداد محصولات فروشگاه خود مطلع شوید. در این صورت از گرفتن سفارشات کالاهای ناموجود جلوگیری خواهید کرد یا محصولات رو به اتمام را تهیه خواهید کرد.

آموزش نصب افزونه مدیریت انبار ووکامرس

پس از خریداری افزونه موجودی انبار ووکامرس از سایت راست چین وارد پیشخوان شوید و در بخش افزونه ها، افزونه مدیریت انبار ووکامرس را نصب و فعال سازی کنید. در فایل دانلود شده در پوشه plugin، پوشه نصب افزونه وجود دارد. بیاد داشته باشید که قبل از نصب این افزونه ووکامرس را نصب داشته باشید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، در پیشخوان گزینه ای به نام مدیریت اتمام موجودی انبار ظاهر خواهد شد و با کلیک بر آن می توان وارد تنظیمات مدیریت افزونه خواهد شد. در این بخش همه محصولاتی که اضافه کرده اید دیده خواهد شد.
نصب افزونه مدیریت انبار ووکامرس

 تنظیمات مدیریت موجودی انبار

در بخش stock values configurator تنظیمات افزونه مدیریت انبار در ووکامرس را انجام دهید. این تنظیمات شامل موارد زیر است:

– سطح پیشفرض

در قسمت سطح پیش فرض، تعداد مقادیر پیش فرض موجودی کالاها را به کاربر نمایش داده خواهد شد. اگر قصد دارید سطح پیش فرض را غیرفعال کنید مقدار آن را صفر قرار دهید. این مورد برای محصولاتی است که آستانه انبار برای آن ها تعریف نشده است.

– فعال کردن اعلان ها ی ایمیل

اگر این گزینه را بله قرار دهید اعلان های ایمیل مربوط به کالاهایی که به سطح پیش فرض رسیده اند را دریافت خواهید کرد.

– گیرنده های پیش فرض اعلان ایمیل

ایمیل هایی که قصد ارسال نوتیفیکشن به آن ها را دارید در این قسمت وارد کنید. بیشتر از یک ایمیل را هم می توان وارد کرد.
افزونه مدیریت انبار ووکامرس WooCommerce Stock Manager

– پیکربندی آستانه انبار

آستانه انبار تعداد موجودی محصولاتی است که اگر تعداد به کمتر از آن برسد ایمیل اتمام موجودی به مدیر محصول ارسال می شود. اگر برای محصولات مدنظر، تنظیمات خاصی برای مدیریت موجودی در نظر دارید، با کلیک بر روی افزودن آستانه جدید می توانید این کار را انجام دهید و زمانی که موجودی کالا در حال اتمام است، ایمیل سطح آستانه ارسال می شود. تنظیمات این قسمت عبارتند از :

نام قانون آستانه

در این بخش برای محصول مورد نظر یک نام دلخواه برای تعریف قانون آستانه آن محصول تعریف می شود.

سطح هشدار

سطح هشدار تعداد موجودی محصول موردنظر برای ارسال اعلان کم شدن موجودی تعیین می شود.

محصولات

در این بخش می توانید از لیست کشویی که به شما نمایش داده می شود محصولی که قصد تعریف آستانه را برای آن دارید انتخاب کنید.

دسته ها

در این بخش دسته هایی که می خواهید قوانین آستانه برای آن ها اعمال شود را انتخاب کنید.

 زیر دسته

در بخش زیر دسته هم می توان زیردسته های مرتبط به دسته انتخاب شده را از لیست انتخاب کنید تا از قوانین آستانه پیروری کنند.

انتخاب استراتژ ی

در این بخش تعین کنید که کدام محصولات از قانون آستانه پیروی کنند. محصولاتی که انتخاب کردید یا همه محصولات بجز محصولات انتخاب شده؟

اعلان ایمیل

در این بخش با انتخاب بله یا خیر تعیین کنید که ایمیل های اطلاع رسانی ارسال شود یا خیر!

گیرنده های اعلان ایمیل

ایمیل هایی که قصد دارید اعلان ها به آن ها ارسال شود را در این بخش وارد کنید.
پس از انجام تنظیمات لازم در نهایت برای ذخیره تنظیمات، بر روی گزینه Update کلیک کنید تا تنظیماتی که انجام شده ذخیره و بر سایت اعمال شود.
افزونه مدیریت انبار ووکامرس

تنظیمات متن ها در افزونه مدیریت انبار در ووکامرس

در بخش Out of Stock! Texts تنظیمات متن هایی که به کاربر نمایش داده می شود را می توان شخصی سازی کرد. فیلد های مربوط به تنظیمات متن شامل موارد زیر است.

– موجود در انبار

نمایش متن موجود بودن کالا در انبار را در این قسمت مشخص کنید. اگر قصد دارید تعداد موجودی هم مشخص کنید می توان از کاراکتر s% استفاده کرد.

– ناموجود در انبار

متن عدم موجودی کالا در انبار را در این قسمت مشخص کنید.

– بالای سطح سفارشی انبار

اگر تعداد موجودی از مقدار آستانه بیشتر بود می توانید متن دلخواهی را نمایش دهید. از کاراکتر s% می توان برای نمایش تعداد استفاده کرد.

– زیر سطح سفارشی انبار

اگر تعداد موجودی از مقدار آستانه کمتر بود می توانید متن دلخواهی را نمایش دهید. از کاراکتر s% می توان برای نمایش تعداد استفاده کرد.

در نهایت، بر روی گزینه Update کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود.
موجودی انبار متن ها افزونه مدیریت انبار ووکامرس
مدیریت صحیح انبار و موجودی محصولات یکی از موارد ضروری در یک فروشگاه اینترنتی است. با افزونه مدیریت انبار ووکامرس از وضعیت انبار کالاهای فروشگاه خود براحتی مطلع شوید. علاوه بر این می توانید با افزونه پنل ووکامرس مدیریت سایر قسمت ها ووکامرس را انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه سوال را در هرکدام از مراحل و نصب افزونه موجودی انبار ووکامرس را با ما در میان بگذارید.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
فاطمه هستم و نزدیک به دو ساله فعالیتم تو حوزه سئو و وردپرس جدی شده. به نظر من "تنها کسی که تو دنیا می تونه کمکت کنه خودتی، پس به خودت باور داشته باش"
سوالات متداول

با نصب افزونه مدیریت انبار ووکامرس یا افزونه WooCommerce Out of Stock از راست چین می توانید به سادگی انبار فروشگاه خود را مدیریت کنید.

هر فروشگاهی برای مدیریت موجودی و اطلاع از تعداد محصولات قابل فروش باید تنظیمات مدیریت انبار ووکامرس را اعمال کند.

مقالات مرتبط
بنر
آموزش افزونه دیجیتس (ثبت نام سریع با پیامک)
در این مقاله آموزش دیجیتس (ِDigits) شامل نصب، تنظیمات، فرم‌ها، اتصال به سامانه پیامکی، استایل و افزودنی‌ها را به صورت ویدئویی آموزش دادیم. کار کردن با افزونه دیجیتس بسیار راحت است و به سرعت می‌توانید با نصب افزونه دیجیتس امکان عضویت و ورد کاربران با شماره موبایل را فراهم کنید.
بنر
آموزش افزونه Ultimate Affiliate Pro
شاید برای شما هم پیش آمده که برای خرید یک محصول لینک را باز کنید ولی وارد دیجی کالا شوید؛ یکی از روش های کسب درآمد بدون فروش محصولات خودمان افیلیت مارکتینگ است. به این صورت که شما یک سایت با محتوا کامل دارید و به جای قرار دادن لینک محصولاتتان لینک محصولات سایر سایت ها را قرار می دهید به این صورت ...
بنر
آموزش افزونه لرن دش
در سال های اخیر آموزش آنلاین جزء جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی شده است و بسیاری از افراد تمایل به شرکت در دوره های مجازی دارند. طراحی سایت های آموزش آنلاین قدم بزرگی در پیشرفت سیستم آموزشی است. اگر از قالب وردپرس استفاده می کنید با استفاده از افزونه های وردپرس مانند لرن دش می توانید سایت خود را ...
بنر
آموزش رنک مث؛ آموزش صفر تا 100 کاملا کاربردی
در آموزش رنک مث، شما را با نحوه نصب و راه اندازی آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید براحتی اصلی ترین تنظیمات سئو را برای سایت وردپرسی خود انجام دهید.
4 دیدگاه
arashkaraji
arashkaraji
30 دی 1402 22:00

سلام وقت بخیر این افزونه برای مدیریت موجودی محصولات متغییر که هر زیر محصولش موجودی خودش رو داره هم مناسب هست؟ من خودم تو مدیریت موجودی محصولات متغییر به مشکل خوردم و تو فیلتر موجودی هام مشکل ایجاد کرده

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
01 بهمن 1402 10:29

سلام وقت بخیر دوست عزیز
شما برای محصولات متغیرتون می تونید از افزونه زیر استفاده کنید:
https://www.rtl-theme.com/woocommerce-bulk-stock-management-plugin/

آیا مفید بود ؟
mehrdadbestfr
mehrdadbestfr
03 مرداد 1402 15:12

درود من یک سایت فروشگاهی با چندین فروشنده دارم که انبار فروشنده ها از انبار اصلی جداست یعنی وقتی مشتری از فروشنده خریدی انجام میده اگه انبار اصلی خالی باشه هم چون فروشنده موجودی داره خریدش انجام میشه و فروشنده باید محصول رو به انبار اصلی بفرسته
حالا میخاستم بدونم راهی هست که اگر این اتفاقات افتاد به منه مدیر اطلاع داده بشه که آقا فروشنده محصول رو برات ارسال کرده یا نه ارسال نکرده هنوز
متشکرم

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
04 مرداد 1402 11:10

سلام مهرداد عزیز
من افزونه ای با این ویژگی نمیشناسم ولی با توجه به این که شما یک سایت چند فروشندگی با مدیریت انبار داری دارید باید ویژگی مورد نظرتون رو در بین افزونه های چند فروشندگی جستجو کنید، بطور مثال با کیوردهایی مانند اطلاع رسانی موجودی انبار فروشندگان به صورت فارسی و حتی انگلیسی سرچ کنید شاید حتی یک افزونه رایگان تو مخزن بتونه کار شما را راه بندازه

آیا مفید بود ؟