فارسی سازی اعداد در وردپرس
آموزش های وردپرس

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در حین تایپ کردن فارسی در وردپرس وقتی بخواهید عددی بنویسید و انگلیسی باشد. در این مواقع ممکن است با زدن کلید های میانبر کیبورد (shift+alt) باز هم زبان اعداد فارسی نشود برای اینکه روش های فارسی سازی اعداد در وردپرس را یاد بگیرید همراه ما باشید.

03 بهمن 1400

یکی از ملاک های استفاده فارسی زبانان از قالب های وردپرسی، راست چین و فارسی بودن آن هاست. برای هیچ فارسی زبانی خوشایند نیست که بخواهد از قالبی که راست چین یا فارسی نباشد استفاده کند. حالا بعضی اوقات ممکن است با وجود قالب فارسی و راست چین در قسمت نوشتن اعداد به مشکل بر می خورید و اعداد انگلیسی تایپ شوند. برای اینکه بتوانید اعداد را فارسی کنید می توانید از روش های فارسی سازی اعداد در وردپرس که در ادامه معرفی می کنیم استفاده کنید.

استفاده از فونت فارسی در وردپرس

اولین اقدامی که برای تغییر فونت اعداد می توانید انجام دهید استفاده از فونت فارسی است. برای این کار می توانید فونت هایی مثل ایران یکان، ایران سنس خریداری کنید و تغییر فونت در وردپرس را اعمال کنید.

برای نصب فونت روی هاست فایل زیپ شده را در مسیر زیر آپلود کنید.

fonts< themes < wp-content <public html 

استفاده از فونت فارسی در وردپرس

 استفاده از کد در functions.php

از دیگر روش های فارسی سازی اعداد در وردپرس استفاده از کد هاست. functions.php یک فایل وردپرسی است که شامل همه توابع پشتیبانی و ساپورت پوسته وردپرس است. هم چنین شما برای اضافه کردن انواع قابلیت ها به پوسته وردپرسی می توانید از این فایل کمک بگیرید.

 استفاده از کد در functions.php

دسترسی از طریق پیشخوان: برای دسترسی به این فایل اگر قالب وردپرسی دارید ابتدا وارد قسمت پیشخوان وردپرس خود شوید و در قسمت نمایش و قسمت ویرایشگر کلیک کنید.

پیشخوان وردپرس>نمایش>ویرایشگر

دسترسی از طریق هاست: پس از اینکه وارد هاست خود شدید وارد پوشه public html شوید و سپس وارد پوشه wp-content شده و از قسمت themes وارد فایل functions.php شوید.

functions.php< themes < wp-content <public html 

function trim_number($num)
{
$eng = array('0','1','2','3','4','5','6','7','8','9');
$per = array('۰','۱','۲','۳','۴','۵','۶','۷','۸','۹');
return str_replace($eng,$per,$num);
}

استفاده از کد در هدر سایت

روش دیگر برای فارسی سازی اعداد در وردپرس قرار دادن کد در هدر سایت است. برای اینکه بدانید چگونه وارد قسمت هدر سایت خود شوید و کد زیر را اضافه کنید می توانید مقاله آموزش اضافه کردن کد به هدر و فوتر را مطالعه کنید.

<script> $(document).ready(function(){ persian={0:’۰’,۱:’۱’,۲:’۲’,۳:’۳’,۴:’۴’,۵:’۵’,۶:’۶’,۷:’۷’,۸:’۸’,۹:’۹’}; function traverse(el){ if(el.nodeType==3){ var list=el.data.match(/[0-9]/g); if(list!=null &amp;&amp; list.length!=0){ for(var i=0;i&lt;list.length;i++) el.data=el.data.replace(list[i],persian[list[i]]); } } for(var i=0;i&lt;el.childNodes.length;i++){ traverse(el.childNodes[i]); } } traverse(document.body); }); </script

 استفاده از افزونه

یکی از ساده ترین کارها برای فارسی سازی اعداد در وردپرس افزودن افزونه است افزونه هایی آماده مثل افزونه WP-Farsi و Font Farsi در مخزن وردپرس وجود دارد که با نصب آنها می توانید به راحتی فارسی سازی اعداد را انجام دهید.

افزونه فونت ایران
با نصب افزونه Fontiran می توانید به راحتی فونت پوسته و پیشخوان را تغییر دهید.

در این مقاله روش های فارسی سازی اعداد در وردپرس را معرفی کردیم اگر شما روش دیگری می شناسید با ما در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.