تاثیر ChatGPT روی سئو و تولید محتوا
اخبار

با وجود ChatGPT بسیاری از افراد خطر جایگزینی هوش مصنوعی با شغل خود را احساس می کنند. اما آیا واقعا وجود هوش مصنوعی افراد را بیکار می کند؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

23 اسفند 1401
آخرین بروزرسانی: 28 اسفند 1401

این روز ها همه از ChatGPT صحبت می کنند، رباتی که از نظر بسیاری از افراد ممکن است تهدیدی برای برخی مشاغل حوزه دیجیتال مارکتینگ باشد. اما آیا این یک تهدید واقعی است؟

طبق آخرین تحقیق mitre.org حدود 78 % افراد از وجود هوش مصنوعی احساس خطر می کنند. مخصوصا افرادی که در زمینه محتوا و سئو فعال هستند، فکر می کنند که آینده شغلی شان به خطر افتاده و طی یکی دو سال آینده همه فرایند های تولید محتوا و seo  کاملا اتوماتیک توسط هوش مصنوعی انجام می شود. از طرفی عده ای از کارفرمایان هم با همین فکر نیرو های خود را تعدیل یا اخراج می کنند اما واقعا تاثیر ChatGPT روی سئو و تولید محتوا چیست؟

توجه: برای نحوه استفاده از هوش مصنوعی OpenAI مقاله ChatGPT چیست را مطالعه کنید.

تاثیر ChatGPT روی تولید محتوا

ChatGPT قطعا ابزار قدرت مندی است و اگر حتی یکبار با هدف تولید محتوا با آن کار کرده باشید از نتایج و جواب هایی که می دهد شگفت زده می شوید، اما نباید فکر کنید که چون  ChatGPT  همه سوالات را پاسخ ها می دهد کار تولید محتوا به اتمام رسیده است، در تولید محتوا ChatGPT ایراداتی وجود دارد که شما به عنوان نویسنده محتوا می توانید از آن ها استفاده کنید. بطور مثال:

  •  محتوای تولید شده کیفیت عالی ندارد.
  • محتوای ChatGPT به خوبی توسط گوگل قابل درک است. گوگل خیلی خوب متوجه این موضوع می شود که محتوا توسط AI نوشته شده است.
  •  هنوز قدرت این ربات در زبان فارسی به اندازه زبان انگلیسی نیست.
  • ChatGPT نمی تواند در حوزه هایی بسیار تخصصی مانند پزشکی تولید محتوایی درستی داشته باشد چون وجود خطا در این حوزه ها اصلا قابل قبول نیست و هوش مصنوعی ممکن است دچار خطا شود.
  • چت جی پی تی از رویدادهای اخیر اطلاعی ندارد.

شما به عنوان تولید کننده محتوا می توانید از نقاط ضعف ChatGPT  استفاده کنید و با اصلاح و باز نویسی متن ها یک محتوای عالی ارایه دهید و اگر از وردپرس استفاده می کنید برای تولید محتوا با chatgpt در وردپرس می توانید از افزونه وردپرس چت جی پی تی استفاده کنید.

تاثیر ChatGPT روی Seo

ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی در فرایند سئو سایت هم می تواند تاثیر گذار باشد عده ای معتقدند که اگر کلیه فرایند های سئو به صورت اتوماتیک توسط این ربات انجام شود 3 تا 4 سال زمان لازم است، ChatGPT شاید بتواند در تحقیق کلمات کلیدی و بهبود تجربه کاربری موثر باشد اما مطمئنا تحلیل داده های سرچ کنسول و سایر ابزار های سئو کاری نیست که بتواند به آسانی انجام دهد،  نکته مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که همزمان با رشد ChatGPT قطعا الگوریتم های گوگل هم بهبود پیدا می کند.

تاثیر ChatGPT روی Seo می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحقیق کلمه کلیدی
  • کمک به نوشتن عنوان سئو و متا جذاب
  • بهبود استراتژی و تقویم محتوایی
  • بهبود فرایند لینک سازی
  • بهبود فرایند گزارش دهی و تحلیل داده ها
به طور کلی اگر فرصت طلب وخلاق باشید می توانید از ChatGPT  در همه کار های خود استفاده کنید و از این ربات به عنوان یک ابزار کمکی برای تسریع روند تسک های خود بهره ببرید.

اگر هنوز موفق به ثبت نام در ChatGPT نشده اید باید در ابتدا ساخت شماره مجازی برای ChatGPT انجام دهید و در سرویس Open AI ثبت نام کنید. ثبت نام مرحله به مرحله را در مقاله  ثبت نام در ChatGPT بخوانید.

برچسب ها

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.