282 فروش
84% رضایت
  • گارانتی کیفیت راست چین
  • ضمانت بازگشت 6 ماهه وجه
  • 6 ماه پشتیبانی رایگان حرفه ای
  • آپدیت رایگان، دسترسی مادام العمر به فایل
قیمت محصول:
199,000 تومان

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس | افزونه پیبار | افزونه رهگیری سفارشات ووکامرس

معرفی افزونه پیگیری سفارشات پیبار

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار یک افزونه فروشگاهی است. که پاسخ دهنده به یکی از مهمترین دغدغه خریداران است. مشتریان پس از هر خرید اینترنتی پیگیر وضعیت سفارش و اطلاع از چگونگی ارسال محصول می باشند و این موضوع باعث می شود مدیران فروشگاه های اینترنتی با حجم زیادی از تماس ها رو به رو شوند. با استفاده از این افزونه وردپرس که یک محصول ایرانی است، مشتریان به راحتی می توانند سفارش خود را پیگیری کنند، مدیران سایت نیز به روش های مختلف و متناسب با نیاز خود به سادگی اطلاعات پیگیری سفارشات را برای مشتریان درج کنند.

افزونه پیگیری سفارشات پیبار

ویژگی های اصلی افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار

افزونه پیگیری سفارشات پیبار ویژگی هایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

ثبت کدهای پیگیری از طریق فایل اکسل

در صورتی که کدهای پیگیری سفارشات شما در فایل اکسل قرار دارد به راحتی می توانید از طریق فایل کدها را وارد سایت کنید، فقط کافی است شماره سفارش و شماره پیگیری سفارش در 2 ستون مجزا در فایل اکسل شما قرار داشته باشند و این که محتوای بیشتری در فایل باشد اصلا مهم نیست و نیازی نیست یک فایل جدید ایجاد کنید!

پس از بارگذاری فایل اکسل، سیستم ستون های موجود در فایل شما را تشخیص می دهد و شما مشخص می کنید کدام ستون شامل کدهای پیگیری و کدام ستون شامل شماره سفارش می باشد!

پس از آن سیستم یک لیست از سفارشات و کدهای پیگیری را برای شما به نمایش می گذارد و به راحتی می توانید اطلاعات تکمیلی را درج و ذخیره کنید تا در صورتی که ارسال پیامک را فعال کرده باشید کدهای پیگیری پیامک شود و همچنین در پروفایل کاربران به نمایش گذاشته شود.

از این روش برای سفارشاتی که دارای یک کد پیگیری هستند می توانید استفاده کنید.

ثبت دسته جمعی کدهای پیگیری

در این بخش از افزونه رهگیری سفارشات ووکامرس لیست سفارشاتی که کد پیگیری برای آن درج نشده است با تعداد محدود (برای جلوگیری از فشار به سرور) نمایش داده می شود و شما می توانید اطلاعات مربوط به هر سفارش را درج و ذخیره کنید و پس از آن سایر سفارشات در صورت وجود نمایش داده خواهند شد.

در این لیست می توانید شماره سفارش، نام سفارش دهنده، شهر سفارش دهنده و شماره موبایل ثبت شده برای سفارش را مشاهده کنید و کد پیگیری، تاریخ ارسال و سرویس حمل و نقل را برای هر ردیف تعیین کنید.

علاوه بر این در تنظیمات افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس می توانید مشخص کنید که به صورت پیشفرض تاریخ روز جاری در فیلد تاریخ ارسال قرار گیرد و همچنین می توانید یکی از سرویس های حمل و نقل ثبت شده در سایت را به عنوان پیشفرض در نظر بگیرید تا نیازی به تکمیل این 2 فیلد به صورت مجزا برای هر ردیف نباشد.

همچنین این امکان در بخش ثبت دسته جمعی وجود دارد که بازه زمانی موردنظر خود را انتخاب کنید تا سفارشاتی که مربوط به این بازه زمانی هستند برای درج اطلاعات پیگیری نمایش داده شوند.

تعریف شرکت های حمل و نقل بدون محدودیت!

در افزونه پیگیری سفارشات پیبار می توانید شرکت حمل و نقل موردنظر خود را ایجاد و لینک مربوط به پیگیری شرکت را نیز درج کنید و هیچ محدودیتی برای تعداد وجود ندارد و محدود به پست یا تیپاکس نخواهید شد.

تعریف پیک بدون محدودیت!

علاوه بر شرکت های حمل و نقل می توانید به صورت بی نهایت پیک برای فروشگاه خود تعریف کنید. نام پیک و شماره موبایل پیک مواردی هست که باید برای هر پیک درج کنید. از پیک های تعریف شده در افزونه رهگیری سفارشات ووکامرس می توانید در سیستم ارسال کد تحویل استفاده کنید تا لینک ثبت کد تحویل برای شماره موبایل پیک موردنظر شما ارسال شود.

سیستم ارسال سفارش از طریق کد تحویل

در افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار سیستم که برای ارسال های داخل شهری استفاده می شود، فقط کافی هست از قبل پیک های فروشگاه خود را اضافه کنید و در هنگام مشاهده جزئیات سفارش، پیک موردنظر خود را به سفارش اختصاص دهید. پس از انجام این کار، یک پیامک حاوی کد تحویل تصادفی برای شماره موبایل ثبت شده توسط مشتری در سفارش ارسال خواهد شد و همچنین یک پیامک حاوی لینک ثبت کد تحویل مربوط به آن سفارش برای پیک شما ارسال خواهد شد.

پس از تحویل سفارش به مشتری، پیک کد تحویل را از مشتری دریافت و در لینک ارسال شده وارد می کند و از این طریق مشخص می شود که تحویل سفارش با موفقیت انجام شده است.

توجه کنید که برای ارسال لینک در پیامک معمولا می بایست با پشتیبانی پنل پیامکی خود در ارتباط باشید.

امکان درج تصویر در اطلاعات ارسال

شاید شما در فروشگاه خود نیاز داشته باشید تا علاوه بر کد پیگیری ارسال محصول، تصویر بارنامه یا کد پیگیری را نیز به مشتریان ارائه دهید. یا اینکه نمی خواهید برای مشتریان نمایش داده شود و تنها می خواهید به عنوان مستند ارسال سفارش تصویر ارسال را نیز ذخیره کنید. افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار این امکان را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید هنگام درج اطلاعات پیگیری در صفحه مشاهده سفارش، تصویر نیز اضافه کنید.

درج چند کد پیگیری برای یک سفارش

گاهی اوقات محصولات موجود در سفارش به گونه ای هستند که می بایست به صورت مجزا ارسال شوند و در نتیجه چند کد پیگیری برای سفارش وجود دارد. شما در افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار می توانید به ازای هر عنوان محصول موجود در سفارش یک کد پیگیری برای آن سفارش در صفحه مشاهده سفارش درج کنید.

سازگار با اکثر پنل های پیامکی

در افزونه پیگیری سفارشات پیبار برای ارسال پیامک ها از افزونه رایگان پیامک ووکامرس فارسی استفاده شده است که علاوه بر اینکه اکثر وب سایت های وردپرسی از آن استفاده می کنند، اکثر پنل های پیامکی در این افزونه وجود دارد و در نتیجه شما تنها باید بررسی کنید که پنل شما با افزونه پیامک ووکامرس فارسی سازگاری دارد یا خیر.

نمایش فرآیند سفارش به مشتریان

در افزونه ووکامرس سفارشات می توانند وضعیت های مختلفی از قبیل، در انتظار پرداخت، در انتظار بررسی، تکمیل شده یا …داشته باشند و یا ممکن است شما از طریق افزونه های جانبی وضعیت های جدیدی را برای ووکامرس تعریف کرده باشید. در افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار شما می توانید تمامی وضعیت های موجود در فروشگاه خود را در یک صفحه مشاهده و برای هر کدام، فعال بودن یا نبودن، عنوان سفارشی، ترتیب نمایش و آیکون را مشخص کنید.

این تنظیمات در هنگام پیگیری سفارش توسط مشتری و همچنین در پنل کاربری مشتری می تواند به عنوان فرآیند سفارش نمایش داده شود تا کاربر در جریان وضعیت سفارش خود قرار بگیرد.

سازگاری افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس با افزونه دکان

با افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار فروشندگان وب سایت شما می توانند هنگام مشاهده جزئیات هر سفارش، به صورت یک ارسال و چند ارسال از امکانات این افزونه استفاده کنند و کدهای پیگیری مربوط به سفارشات فروشگاه خود را برای مشتریان درج کنند.

امکان تغییر وضعیت سفارشات به صورت خودکار

شما در تنظیمات افزونه می توانید مشخص کنید که پس از اینکه اطلاعات پیگیری برای یک سفارش درج شد، به صورت خودکار وضعیت سفارش به وضعیتی که مدنظر شما هست تغییر کند. تمامی وضعیت های تعریف شده برای ووکامرس در این بخش نمایش داده می شود و شما می توانید وضعیت دلخواه را انتخاب کنید و یا اینکه مشخص کنید تغییری به صورت خودکار ایجاد نشود.

تاریخ ارسال و شرکت حمل و نقل و پیک پیشفرض

در تنظیمات افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار شما می توانید مشخص کنید که به صورت پیشفرض تاریخ روز به عنوان تاریخ ارسال در فرم های ثبت اطلاعات درج شود تا نیازی به انتخاب تاریخ توسط شما وجود نداشته باشد.

علاوه بر این می توانید شرکت حمل و نقل و یا پیک پیشفرض موردنظر خود را انتخاب کنید تا برای این مورد نیز به صورت پیشفرض فیلد مربوطه دارای مقدار باشد و درج اطلاعات سریع تر و آسان تر باشد.

شناسایی موبایل مشتریان!

با توجه به اینکه ممکن است در فروشگاه های ووکامرسی شماره موبایل مشتریان به شیوه های مختلفی دریافت شود، این امکان در افزونه رهگیری سفارشات ووکامرس وجود دارد که شما کلیدمتا مربوط به شماره موبایل مشتریان در سفارش را برای افزونه مشخص کنید تا از فیلد پیشفرض تلفن در ووکامرس برای دریافت موبایل استفاده نمی کنید مشکلی در شناسایی شماره موبایل مشتریان وجود نداشته باشد و امکان ارسال پیامک فراهم باشد.

پیگیری سفارش توسط مشتریان

اطلاعات پیگیری سفارش برای مشتریان فروشگاه شما علاوه بر اینکه در پنل کاربری و هنگام مشاهده جزئیات هر سفارش نمایش داده خواهد شد، از طریق یک فرم نیز قابل مشاهده می باشد. شما در تنظیمات افزونه می توانید مشخص کنید که این فرم دارای یک فیلد یا 2 فیلد باشد و همچنین می توانید از ریکپچا گوگل نسخه 3 برای فرم استفاده کنید.

در حالتی که یک فیلد برای فرم در نظر گرفته شود، مشتری با وارد کردن شماره سفارش، یا موبایل یا ایمیل ثبت شده خود می تواند اطلاعات مربوط به پیگیری سفارش را مشاهده کند و در حالتی که دو فیلد برای فرم در نظر گرفته شده باشد، مشتری می بایست شماره سفارش خود را در کنار موبایل یا ایمیل درج کند تا امکان مشاهده اطلاعات را داشته باشد.

این فرم از طریق کد کوتاه می تواند در برگه ای که در تنظیمات افزونه مشخص کرده اید قرار بگیرد و کاربران توسط آن سفارشات خود را بدون ورود به پنل کاربری خود پیگیری کنند.

عدم نمایش بخش پیگیری برای سفارشات مجازی

در صورتی که شما در فروشگاه خود هم فروش محصولات فیزیکی و هم محصولات مجازی دارید، بخش مربوط به اطلاعات پیگیری در سفارشات مجازی نمایش داده نمی شود تا در صفحه جزئیات سفارش شما بخش های اضافی را مشاهده نکنید.

رنگبندی دلخواه شما در بخش کاربری

در تنظیمات افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار شما می توانید رنگ های استفاده شده در فرم و نتایج پیگیری سفارشات را مطابق با رنگ های سازمانی و فروشگاه خود تعیین کنید و محدودیتی برای تعیین رنگ وجود ندارد.

پیش نیازهای افزونه پیبار

  • تنظیمات افزونه توسط یک افزونه جانبی مربوط به ما که در مخزن وردپرس به صورت رایگان قرار دارد انجام می شود و لذا این افزونه می بایست نصب شود که در فایل راهنما توضیح داده شده است.

شما با خرید افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس پیبار از راست چین می توانید یک افزونه کاربردی ووکامرس برای سایت خود داشته باشید.

پیش نیازها

  • نسخه PHP مورد نیاز: 7.2

لیست تغییرات

نسخه 1.5 - 29 خرداد 1401
  • رفع خطای موجود در هنگام ذخیره اطلاعات پیگیری سفارش در بخش مدیریت
نسخه 1.4 - 16 خرداد 1401
  • بهینه سازی فرآیند تغییر وضعیت سفارش در هنگام ثبت اطلاعات پیگیری