ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

حتما همه شما تا به حال با خطای “این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند در وردپرس” روبرو شده اید که بک اند و فرانت اند سایت شما را از دسترس خارج کرده است. این خطای رایج در وردپرس دلایل متعددی دارد که اگر می خواهید روش های رفع آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

0
14 تیر 1400
آخرین بروزرسانی: 25 فروردین 1403

خطای “این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند” یا ارور “یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” در نسخه های 5.2 وردپرس و بالاتر مشاهده می شود و دلیل آن ایجاد شدن کد PHP نامعتبر است. این خطا که در نسخه انگلیسی با عنوان “The site is experiencing technical difficulties” نمایش داده می شود ممکن است در عرض چند دقیقه برطرف شود اما اگر رفع نشد برای رفع این خطای رایج وردپرس باید همه دلایل آن را ریشه یابی و برطرف کنید. در این مقاله ابتدا دلایل ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است را بررسی کرده و سپس راهکارهای رفع این خطا را می آوریم.

دلیل مشاهده ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانیم که چرا خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند بوجود آمده است. گاهی این مشکلات فنی و لود نشده سایت بدلیل بروزرسانی های خودکار ایجاد می شود بنابراین بعد از مواجه با خطا کمی صبر کنید و پس از چند دقیقه اگر بعد از رفرش سایت همچنان خطا وجود داشت دلایل زیر را بررسی کنید:

 • تغییرات کدنویسی و ویرایش یا حذف و اضافه کردن کدهای جدید
 • آپلود یا بروزرسانی توسط سرویس FTP
 • محدودیت حافظه PHP
 • تغییرات پیکربندی ها
 • تغییرات در  افزونه
 • نصب قالب جدید
 • نسخه PHP هاست

ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

رفع خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می‌ کند در وردپرس را چطور انجام دهیم؟

خوشبختانه شما می توانید برای رفع یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است روش های زیر را به کار ببرید.

1.ایمیل خود را برای اطلاع از خطا بررسی کنید.

اولین قدم برای رفع ارور “این سایت مشکلات فنی را تجربه می‌کند” چک کردن ایمیلتان است! در نسخه 5.2 به بعد قابلیت شناسایی اختلالات در وردپرس ایجاد شد. اگر ایمیل متصل به وردپرس خود را فعال کرده باشید از جانب وردپرس ایمیلی دریافت خواهید کرد، در این ایمیل روش های رفع مشکل بیان شده و با کمک آن می توانید این مشکل فنی وردپرس را برطرف کنید.

2.از حالت ترمیم وردپرس استفاده کنید.

برای رفع خطای”سایت دچار مشکلات فنی شده است” از طریق لینک مد ریکاوری به سیستم خود وارد شوید، کاربرانی که از طریق لینک وارد حالت ترمیم شده اند می توانند به طور عادی به وب سایت دسترسی داشته باشند. در حالت ترمیم، وردپرس افزونه یا قالبی که موجب بروز خطا شده است را معرفی می کند و شما می توانید علت بروز خطا را غیر فعال کنید و با کلیک بر Exit Recovery Mode از حالت ترمیم خارج شوید. در این مرحله دسترسی سایت به حالت عادی بر می گردد.

3.تداخل بین پلاگین ها و قالب را بررسی کنید.

ممکن است افزونه ای که جدیدا نصب کردید با افزونه های دیگر تداخل داشته باشد. در اینصورت برای رفع تداخل و رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است باید ابتدا اقدامات زیر را انجام دهید

 1. وارد هاست خود شوید.
 2. از بخش Public-html > wp-content پوشه Plugins را پیدا کنید.
 3. نام پوشه Plugins را تغییر دهید.
 4. به سایت خود مراجعه کنید و وضعیت آن را چک کنید.

غیرفعالسازی پلاگین ها و رفع خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند

اگر تغییر نام دایرکتوری Plugins از داخل سی پنل مشکل را حل کند و دیگر پیغام به شما نشان داده نمی شود یعنی یکی از افزونه های شما باعث ایجاد این مشکل شده است. پس باید تک به تک افزونه ها را بررسی کرده و افزونه ای که باعث بروز مشکل شده است را پیدا کنید. به احتمال زیاد با انجام اینکار و رفرش صفحه پیغام یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است را دیگر نخواهید دید.  

نکته: برای بررسی افزونه ها دایرکتوری پلاگین را باز کنید و بر روی افزونه مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه change permission را انتخاب کنید. مقدار دسترسی (permission) را بر روی 0 قرار دهید و مجدد پنل وردپرس را رفرش کنید.

change permission در رفع خطای The site is experiencing technical difficulties

choosearea

برای چک کردن ناسازگاری قالب وردپرس از بخش public_html > wp-ontent نام دایرکتوری themes را تغییر دهید. تغییر نام قالب، قالب پیش فرض وردپرس را فعال می کند. اگر با تغییر نام قالب، خطای مشکل فنی در وردپرس برطرف شد پس متوجه می شوید که مشکل از قالب است و باید وضعیت قالب را بررسی کنید و مشکل را در پوسته سایت خود برطرف کنید.

تغییر نام themes و رفع خطای سایت دچار مشکلات فنی شده است

4.اطمینان حاصل کنید که نسخه پشتیبانی شده PHP را اجرا می کنید.

بعد از نسخه 5.0 وردپرس، نسخه های PHP قدیمی تر از 5.6.20 پشتیبانی نمی شوند. همچنین، توسعه دهندگان افزونه و قالب های وردپرس از نسخه های PHP قدیمی تر از 7.2 پشتیبانی نمی کنند. یکی از روش های رفع ارور “یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” نسخه PHP سایت خود را به 7.2 به بعد تنظیم کنید.

قبل از تغییر نسخه PHP از وبسایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای تغییر نسخه php در هاست، در بخش SOFTWARE، گزینه MultiPHP Manager و در دایرکت ادمین گزینه Domain Setup سپس PHP Version Selector کلیک نمایید. آخرین ورژن را انتخاب کنید و تغییرات خود را ذخیره کنید.

 

تغییر نسخه PHP برای رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

5.قابلیت اشکال زدایی وردپرس (debug mode) را فعال کنید.

با فعال کردن debug mode و روش های عیب یابی وردپرس، وردپرس سعی می کند جزئیات بیشتری در مورد خطا ارائه دهد و ریشه مشکل را بررسی کند. پس از فعال سازی دیباگ وردپرس، وبسایت خود را رفرش کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر!

برای فعال کردن قابلیت اشکال زدایی، “wp-config.php” را باز کنید و در خط زیر “false” را به “true” تغییر دهید و دکمه save changes را در سمت راست بالا فشار دهید.

//Turn on Debug Mode.
define('WP_DEBUG', false);

معمولا مشکلات ناشی از پرونده ها و نصب های ناقص از طریق حالت debug گزارش داده می شود. یعنی پس از رفرش صفحه، خطای مشخص شده در هدر صفحه دیده خواهد شد.

debug mode و رفع خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می‌کند

6.گزارش خطای سرور (server’s error log) خود را مشاهده کنید.

اگر در public_html  هاست خود فایل error log را باز کنید. در انتهای این لیست، خطاهایی که منجر به خطاهای 503 شده را مشاهده می کنید. دلایل ایجاد خطای سرور را بررسی کنید و با توجه به آن ها مشکل فنی بوجود آمده را برطرف کنید.

خطای سرور در رفع ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است.

7.میزان حافظه PHP را بررسی کنید.

کمبود حافظه PHP یکی از دلایل ایجاد خطای وردپرس “این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند” می باشد. میزان حافظه PHP سایت باید حداقل 256M تنظیم شده باشد. 3 روش برای افزایش حافظه PHP وجود دارد.

 •  از طریق فایل htaccess

وارد public-html شده و بر روی فایل .htaccess> کلیک راست کرده و گزینه Edit را بزنید، کد زیر را به آن اضافه کنید.

php_value memory_limit 256M;
 •  از طریق فایل wp-config.php

برای ویرایش فایل wp-config.php در مسیر نصب وردپرس فایل wp-config را پیدا کنید و کد زیر را قبل از کد “/* That’s all, stop editing! Happy blogging” اضافه کنید.

define('WP_MEMORY_LIMIT','256M');
 • از طریق فایل php.ini

اگر هاستینگ شما اجازه ویرایش فایل  ویرایش فایل php.ini را به شما می دهد، در مسیر نصب وردپرس، فایل php.ini را پیدا کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

memory_limit = 256M;

8.با سرویس دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

اگر همه موارد بالا را بررسی کردید ولی خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می‌ کند حل نشد ممکن است مربوط به سرور شما باشد. پس با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید. همچنین می توانید از سرویس دهنده خود بخواهید تا بکاپ های سایت را برای شما چک کند، با استفاده از نسخه بکاپ سایت شما به آخرین تاریخ بکاپ گیری بر می گردد.

نسخه وردپرس، پوسته فعال وب سایت، افزونه های فعال و ورژن PHP همه می توانند از علل ایجاد ارور “یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” باشد. در این مقاله 8 روش رفع خطای مشکل فنی را مطرح کردیم. آیا با این خطا روبرو شده اید؟ از کدام روش برای رفع آن استفاده کرده اید؟ اگر در این مورد تجربه دیگری دارید در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
فاطمه هستم و نزدیک به دو ساله فعالیتم تو حوزه سئو و وردپرس جدی شده. به نظر من "تنها کسی که تو دنیا می تونه کمکت کنه خودتی، پس به خودت باور داشته باش"
مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.