ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
کاهش نیاز به فیلتر شکن
اخبار

از کاهش نیاز به فیلتر شکن تا باز شدن گوگل پلی

زارع‌پور وزیر ارتباطات گفت: بخشی از محدودیت‌ها در پلتفرم‌ها در یک الی دو دهه گذشته اعمال شده که حالا شاید دلایل این محدودیت از بین رفته و قابل بازنگری باشد.

0
29 دی 1401
آخرین بروزرسانی: 16 اسفند 1402

کاهش نیاز به فیلتر شکن تا باز شدن گوگل پلی: از مهر ماه امسال فیلترینگ برای فروشگاه اینترنتی گوکل پلی استور فعال شده و دسترسی کاربران ایرانی به این برنامه کاربردی و مهم اندروید، محدود شده است. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ این هفته در حواشی جلسه هیئت دولت، عنوان کرد که همواره تلاش بر این است تا محدودیت ها برای برای کاربران ایرانی کاهش یابد و مردم از سطح اینترنت بهتری برخوردار باشند.

او در مورد فیلترینگ و رفع محدودیت ها عنوان کرد: « فیلترینگ بر عهده مراجع امنیتی و کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه است.» همچنین اضافه کرد که برخی از مسائل مربوط به مشکلات فنی و زیرساختی است که سال ها وجود دارد. به گفته وی، این مشکلات با پیشبرد پروژه توسعه فیبر نوری قابل حل است. زارع پور در این باره گفت: «بخشی از مشکلات فنی و زیر ساختی است که بعضی از آن ‌ها ریشه قدیمی دارد، مثل عدم توسعه زیرساخت‌های ارتباطات ثابت که انشالله با توسعه پروژه فیبر نوری در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.»

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات همچنین در مورد دستور رئیس جمهور در راستای رفع اختلال و کندی اینترنت اضافه کرد که همواره در تلاش هستند تا سطح دسترسی مردم به اینترنت را تسریع بخشند تا کاربران بتوانند تجربه بهتری را داشته باشند.

لزوم کاهش نیاز به فیلتر شکن

عیسی زارع پور در بخش دیگری از صحبت هایش به مسائل امنیتی موجود در هنگام استفاده از اینترنت پرداخت و گفت: «ما داریم تلاش می‌کنیم بخشی از محدودیت‌هایی که قابل برطرف کردن است و در طول یک یا دو دهه گذشته به دلایلی محدود شده که شاید الان آن دلایل از بین رفته باشد و بشود درباره آن‌ها بازنگری کرد که نیاز مردم به فیلترشکن را بتوانیم کم کنیم.»

در خصوص فیلترینگ، وزیر ارتباطات به گوگل پلی استور نیز اشاره کرد که اخیرا برای مدت  کوتاهی رفع فیلتر شد و دوباره محدودیت های آن بعد از گذشت ساعاتی، به حالت سابق بازگشتند. او در اظهار نظر خود با برداشته شدن محدودیت ها موافقت کرد و افزود: « تلاش ما این است که سرویس ‌هایی که واقعا نیاز هست و مشکل ویژه ‌ای ندارند، مثل گوگل پلی که تا شهریورماه باز بود و با توجه به شرایط امنیتی و تصمیم مراجع امنیتی محدودیت ‌هایی برای آن اعمال شد، نظر تخصصی ما این است که باز شود.»

اما همان طور که در صحبت های وزیر ارتباطات مشخص بود، تنها موافقت ایشان در مورد این موضوع کافی نیست و تصمیم گیرنده این موضوع، وزارت ارتباطات نمی باشد؛ بلکه کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه باید در مورد آن تصمیم گیری کند. در نتیجه باید منتظر اقدامات و تصمیم های جدید از سوی این کار گروه در مورد رفع فیلترینگ گوگل پلی استور و دیگر برنامه های ضروری باشیم.

وری مخابرات، همگی عواملی بودند که از سوی وزارت ارتباطات، به عنوان عاملان اصلی اختلال و یا قطعی اینترنت معرفی شده اند.

اسماعیل احمدی
اسماعیل احمدی
کارشناسی فناوری اطلاعات، علاقمند به دنیای وردپرس، سابقه 4 سال در زمینه طراحی سایت
مقالات مرتبط
بنر
امکان جایگزینی محصولات راست چین برای فروشندگان آزاد شد
جهت بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات پشتیبانی راست چین، همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فروشندگان، امکان جایگزینی محصولات غیر ایرانی راست چین آزاد شد.
بنر
حل مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube
اگر در پیشخوان وردپرس با مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube Loader برای فعالسازی محصولات راست چین روبرو شده اید این مطلب را بخوانید تا به سادگی آن را رفع کنید.
بنر
کارمزد محصولات راست چین هوشمند شد
با هوشمند شدن کارمزد محصولات راست چین اگر فروشندگان محصولات با کیفیت تری ارائه دهند و درصد رضایت بالاتری از خریدار دریافت کنند سود بیشتری از فروش محصولات به دست می آورند و کارمزد کمتری پرداخت می کنند.
بنر
رونمایی از لوگو جدید راست چین
لوگو هر مجموعه، بخش مهمی از هویت آن را نشان می دهد و به نوعی شخصیت یک برند، محسوب می شود. این نکته ای بود که از مدت ها قبل ذهن ما را درگیر کرده بود. لوگو راست چین باید به نحوی گویاتر، فعالیت های مجموعه را بازتاب دهد. راست چین حالا دیگر فقط یک Marketplace نیست. یک هویت است. هویتی که پیکره عظیمی ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.