ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
دومین کشور از نظر محدودیت اینترنتی
اخبار

ایران؛ دومین کشور از نظر محدودیت اینترنتی در سال 2022

طبق گزارش تهیه شده شرکت Surfshark تا سال گذشته ایران دومین کشور از نظر محدودیت اینترنتی پس از جامو و کشمیر است.

0
04 بهمن 1401
آخرین بروزرسانی: 16 اسفند 1402

طبق آخرین گزارش شرکت Surfshark، تا سال 2022، ایران پس از جامو و کشمیر دومین کشور از نظر محدودیت اینترنتی بوده است. اخیراً Surfshark گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن به بررسی کشور های دارای بیشترین محدودیت اینترنت در سال 2022 پرداخته است. بر اساس این گزارش، حدود 14 درصد از محدودیت های اینترنت اعمال شده در سال 2022 میلادی مربوط به ایران می باشد که این آمار سبب شده تا ایران، دومین کشور از نظر محدودیت اینترنتی در سال 2022 لقب بگیرد.

محدودیت های اینترنتی از نظر Surfshark

وب سایت Surfshark یکی از فعالان حوزه امنیت اینترنت است که هر ساله گزارش ها و تحقیقات زیادی در این زمینه انجام می دهد. این شرکت در آخرین گزارش خود از آمار و اطلاعات سایر وب سایت ها مانند NetBlocks استفاده کرده و به اعداد جالبی دست یافته است.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته نزدیک به 4.2 میلیارد نفر از مردم سراسر دنیا، با محدودیت و فیلترینگ اینترنت مواجه شده‌اند که جامو و کشمیر، ایران و هند در فهرست «محدودیت‌ های اینترنتی» سه رتبه اول را به خود اختصاص داده ‌اند. رتبه های بعدی این جدول مربوط به کشورهایی مانند سودان، بورکینافاسو، زیمبابوه، پاکستان، روسیه، کوبا و سیرالئون می باشد.

مطالعه جدید Surfshark نشان می دهد که متوسط قطعی یا محدود شدن، اینترنت حدود 33 ساعت است و شبکه های اجتماعی نیز به طور متوسط ​​114 روز فیلتر هستند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، شبکه اجتماعی فیسبوک در سال گذشته بیشترین فیلترینگ را داشته و پس از آن اینستاگرام و تیک تاک قرار دارند.

محدودیت های اینترنتی از نظر Surfshark

بر اساس گزارشات منتشر شده در وب سایت Surfshark، «اعتراضات» و «ناآرامی ها و درگیری های سیاسی» در کشور ها دلیل اصلی ممنوعیت اینترنت در سال 2022 می باشد. آسیا رکورد بیشترین کشور ها را در میان تمامی قاره ها دارد که در سال گذشته به ممنوعیت اینترنت دست زدند.

جالب است بدانید که بر اساس این اطلاعات کشورمان ایران، در سال 2022 با 11 مورد محدودیت اینترنت، در وضعیت بدتری نسبت به سودان، افغانستان و پاکستان از نظر محدودیت اینترنت قرار داشت. اخیرا بر اساس اتفاق های پیش آمده دولت ایران تصمیم به محدود کردن شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتساپ کرده است.

آیا اینستاگرام و واتس آپ رفع فیلتر می شوند؟

ایران همچنین رکورد دار بیشترین تعداد «تحریم های طولانی مدت» است. طبق آمار Surfshark، کشورمان در سال 2022، دو هزار و 424 ساعت محدودیت در واتس اپ و اینستاگرام، دو هزار و 353 ساعت محدودیت در اسکایپ، 336 ساعت اینترنت در کردستان و 330 ساعت قطعی اینترنت در کل کشور را تجربه کرده است.

Surfshark علاوه بر انتشار این آمار، به این نکته نیز اشاره کرد که در سال 2022، محدودیت های اینترنتی، به طور کلی 40 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

اسماعیل احمدی
اسماعیل احمدی
کارشناسی فناوری اطلاعات، علاقمند به دنیای وردپرس، سابقه 4 سال در زمینه طراحی سایت
مقالات مرتبط
بنر
امکان جایگزینی محصولات راست چین برای فروشندگان آزاد شد
جهت بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات پشتیبانی راست چین، همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فروشندگان، امکان جایگزینی محصولات غیر ایرانی راست چین آزاد شد.
بنر
حل مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube
اگر در پیشخوان وردپرس با مشکل cannot be decoded by this version of the ionCube Loader برای فعالسازی محصولات راست چین روبرو شده اید این مطلب را بخوانید تا به سادگی آن را رفع کنید.
بنر
کارمزد محصولات راست چین هوشمند شد
با هوشمند شدن کارمزد محصولات راست چین اگر فروشندگان محصولات با کیفیت تری ارائه دهند و درصد رضایت بالاتری از خریدار دریافت کنند سود بیشتری از فروش محصولات به دست می آورند و کارمزد کمتری پرداخت می کنند.
بنر
رونمایی از لوگو جدید راست چین
لوگو هر مجموعه، بخش مهمی از هویت آن را نشان می دهد و به نوعی شخصیت یک برند، محسوب می شود. این نکته ای بود که از مدت ها قبل ذهن ما را درگیر کرده بود. لوگو راست چین باید به نحوی گویاتر، فعالیت های مجموعه را بازتاب دهد. راست چین حالا دیگر فقط یک Marketplace نیست. یک هویت است. هویتی که پیکره عظیمی ...
0 دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.