ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش افزونه‌ها

آموزش اضافه کردن کیف پول به سایت وردپرسی

تا بحال برای شما پیش آمده که کیف پول شما در مناسب های مختلف مانند تولد، بلک فرایدی و روز جوان در یک فروشگاه اینترنتی شارژ شود؟ به عنوان مشتری چه حسی داشتید؟ گاهی مدیران فروشگاه های اینترنتی کاربران خود را با دادن هدایایی نقدی یا اعتبار خرید غافلگیر می کنند.
خرید از طریق اضافه کردن کیف پول به وردپرس یک قابلیت ویژه برای فروشگاه های ووکامرسی است و ما در این مطلب آموزش اضافه کردن آن را توسط با یکی از بهترین افزونه های ووکامرسی ارائه کردیم.

6
24 آبان 1400
آخرین بروزرسانی: 19 اسفند 1402

علاوه بر ایجاد کیف پول قصد داریم شما را با امکاناتی بیشتر چون تنظیم کش بک برای محصولات، انتقال وجه کاربر به کاربر، بازگشت وجه، مشاهده جزئیات تراکنش ها و شیوه تائید درخواست های بازگشت و انتقال وجه در افزونه WooCommerce Wallet آشنا کنیم. دو قابلیت شارژ کیف پول توسط مدیر و کش بک در این افزونه علاوه بر پیاده سازی سیستم پاداش و هدیه به کاربر، آنها را به خرید بیشتر ترغیب می کند و در نهایت گردش مالی وب سایت را افزایش می دهد. نحوه کار با این افزونه را مشاهده کنید:

در ادامه مراحل کار با افزونه کیف پول را به صورت تصویری آموزش داده ایم.

نصب و افزودن کیف پول به وردپرس

اولین قدم از آموزش افزونه کیف پول ووکامرس نصب آن است. کافیست بعد از دانلود پکیج محصول، آن را از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه plugin فایلی با نام FS_WooCommerce_Wallet به صورت زیپ وجود دارد؛ این همان فایل افزونه کیف پول است. برای نصب افزونه وارد پیشخوان وردپرس شده و مراحل زیر را انجام می دهیم.

1: در بخش افزونه ها> افزودن را کلیک کنید.

2: بر روی بارگزاری افزونه کلیک کرده و فایل  FS_WooCommerce_Wallet.zip را آپلود و بر روی دکمه نصب کلیک کنید.

بارگزاری افزونه کیف پول ووکامرس

در پیشخوان وردپرس خود منوی جدیدی با عنوان کیف پول مشاهده خواهید کرد.

فعال کردن کیف پول بعنوان درگاه پرداخت

اکنون ما یک کیف پول الکترونیکی در ووکامرس داریم. اولین گام، تعیین کیف پول به عنوان یکی از روش های پرداخت است. برای نمایش کیف پول در صفحه checkout بر روی ووکامرس> پیکربندی> درگاه پرداخت کلیک کنید. سپس کیف پول را فعال کنید.

افزودن کیف پول به ووکامرس به عنوان درگاه پرداخت

بعد از آن بر روی دکمه مدیریت کلیک کنید تا بتوانید عنوان نمایشی و توضیحات را تغییر دهید. دقت کنید این تنظیمات در صفحه پرداخت نمایش داده می شود. بنابراین سعی کنید متن مناسبی درج کنید.

  1. این عنوان برای خریدار و در هنگام انتخاب درگاه نمایش داده می‌شود.
  2. توضیحات پرداخت برای خریدار در هنگام انتخاب درگاه نمایش داده می‌شود.
  3. این توضیحات در برگه تشکر، بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

در تصویر زیر بخش های مختلف شماره گذاری شده اند.

تنظیمات متن پیام و نمایش کیف پول در بخش تسویه حساب

آموزش تنظیمات کیف پول ووکامرس

بعد از نصب افزونه woocommerce wallet منوی کیف پول در پیشخوان ظاهر می شود که در تصویر زیر برای شما نمایش داده شده است. در ادامه می توانید تنظیمات مربوط به افزودن اعتبار، قفل کیف پول، تائید/ رد درخواست های برداشت و بازگشت وجه، گزارشات و تنظیمات را برای افزودن کیف پول به ووکامرس مشاهده کنید.

منوی افزونه woocommerce wallet

کیف پول

از مهمترین کاربردهای اضافه کردن کیف پول به ووکامرس، مشاهده موجودی فعلی کاربران، افزودن اعتبار، برداشت از موجودی کاربر و قفل کردن کیف پول برای غیر فعال کردن دسترسی کاربر به کیف پول است. برای این تنظیمات می توانید از گزینه کیف پول در پیشخوان استفاده کنید. مطابق تصویر زیر:

افزودن اعتبار، برداشت و قفل کیف پول ووکامرس

1: برای افزودن اعتبار به کاربر بر روی دکمه افزودن اعتبار کلیک کنید. سپس مبلغ و پیام مورد نظر برای کاربر را وارد کنید. این پیام در بخش تراکنش ها برای کاربر قابل مشاهده است.

افزایش موجودی و اعتبار کیف پول کاربر

2: با کلیک بر روی دکمه برداشت، مبلغ مورد نظر را وارد کنید سپس این مبلغ از موجودي فعلی کاربر کم خواهد شد. اگر مبلغ برداشت از موجودی کاربر بیشتر باشد، برداشت موجودی انجام نخواهد شد. تصویر صفحه برداشت و قفل کردن مشابه افزودن اعتبار است.

3: با کلیک بر روی قفل کردن، کاربر نمی تواند از اعتبار کیف پول خود برای پرداخت استفاده کند شما می توانید دلیل قفل کردن حساب کاربر را در کادر متنی وارد کنید سپس این متن به جای موجودی به کاربر نمایش داده خواهد شد.

محصول پیشنهادی
بنر
سامانه شاهکار؛ افزونه پنل کاربری حرفه‌ای
دسته بندی : افزونه پنل کاربری
1027
فروش
88%
رضایت

افزودن اعتبار به کاربر

یکی از موارد مهم در آموزش افزونه کیف پول ووکامرس، افزودن اعتبار به کاربر است. اگر برای اولین بار است که می خواهید برای کاربر کیف پول ایجاد کنید و موجودی آن را وارد کنید مشابه زیر عمل کنید.

در پیشخوان> کیف پول سپس افزودن اعتبار به کاربر را انتخاب کنید و به ترتیب ایمیل کاربر، مبلغ شارژ کیف پول (بر اساس واحد ریال یا تومان تعیین شده در ووکامرس)

تظیمات انتقال وجه به حساب کاربر در woocommerec wallet

درخواست برداشت وجه

درخواست بازگشت و برداشت وجه باید توسط مدیر تائید شوند بنابراین مدیر می تواند در این بخش لیست درخواست ها را مشاهده و مدیریت کند.

مشاهده لیست درخواست های بازگشت وجه و تائید آنها توسط مدیر

در بخش تراکنش ها می توانید لیست خرید، برداشت/ بازگشت های وجه و شارژ کیف پول را مشاهده کنید. 

ایمپورت/ اکسپورت

برای انتقال کیف پول کاربران، لیست تراکنش ها و درخواست های برداشت به وب سایت جدید می توانید از این امکان استفاده کنید. برای اینکار از پیشخوان> کیف پول> ایمپورت/ اکسپورت را انتخاب کنید سپس به عنوان مثال برون ریزی کیف پول را انتخاب کنید.

به شما یک فایل  csv تحویل داده می شود که می توانید در وب سایت مقصد آن را ایمپورت کنید و تمامی کیف پول های مشتریان را داشته باشید.

اکسپورت و ایمپورت داده های موجود در کیف پول

تنظیمات 

در این بخش از آموزش افزونه کیف پول ووکامرس، مهمترین تنظیمات آن را بررسی می کنیم و از توضیح جزئیات پرهیز می کنیم.

  • سربرگ عمومی: در این بخش می توانید تعیین کنید که افزایش وجه، انتقال وجه به کاربر دیگر، تراکنشها، نمایش موجودی و درخواست بازگشت وجه در منوی پنل کاربری در بخش فرانت اند نمایش یابد یا خیر.

تعداد ردیف نمایشی برای گزارشات، تعیین مرحله تکمیل شارژ کیف پول، و پرداخت جرئی در بخش اول تنظیمات عمومی کیف پول است. با فعال کردن پرداخت جزئی، اگر موجودی کیف پول برای خرید محصول کافی نباشد، می توانید بخشی از هزینه را از طریق کیف پول و مابقی از طریق درگاه بانکی تنظیم شده پرداخت شود. این یکی از ویژگی های کاربردی و متفاوت این افزونه است.

به طور کلی در سربرگ عمومی تنظیمات می توانید تعیین کنید شیوه پرداخت و بازگشت وجه و … چگونه باشد. برای نمایش امکاناتی چون شارژ کیف ول، انتقال وجه کار به کاربر، مشاهده تراکنش های کیف پول و درخواست بازگشت وجه می توانید به سادگی تیک هر کدام از گزینه ها را بزنید.

 

  • پرداخت های جزئی: در صورتی که موجودی کیف پول کاربر از هزینه خرید کاربر کمتر باشد، مقدار موجودی کیف پول از هزینه کل خرید کسر می شود و کاربر میتواند مابقی هزینه را پرداخت کند.
  • مبالغ شارژ سفارشی: به مشتری اجازه دهید به جای انتخاب یکی از مقادیر پیش فرض، مبلغ شارژ دلخواه را براساس حداقل و حداکثر میزان تعیین شده وارد کند.
  • برداشت ها: در این بخش می توانید تعیین کنید درخواست های برداشت وجه از طریق کدام درگاه بانکی انجام شود.
  • سربرگ هزینه ها: در این بخش تعیین کنید برداشت، بازگشت وجه و انتقال کاربر به کاربر با واحد درصد یا مقدار ثابت (ریالی/تومان) انجام شود.
  • سربرگ رمزنگاری: کلیدهای رمزگذاری برای حفاظت موجودی کیف پول مورد استفاده قرار می گیرند تا در صورت هک شدن پایگاه داده از افشای اطلاعات جلوگیری شود. رمزگزاری را می توانید از طریق این سربرگ فعال یا غیر فعال کنید.
  • سربرگ پیشرفته: در این سربرگ تنها یک دکمه با نام “اسکریپت به روزرسانی پایگاه داده را اجرا کنید” را مشاهده می کنید. اگر در بخش تراکنش ها توضیحات را به صورت ؟؟؟ دیدید، دکمه بروزرسانی اسکریپت را کلیک کنید.

رفع مشکل نمایش علامت سوال یکی از پرتکرارترین سوالات کاربران بوده است.

رفع مشکل نمایش علامت سوال در کیف پول ووکامرس

آموزش امکانات کیف پول در بخش پنل کاربری

در تنظیمات مشخص کردید که کدام یک از قابلیت های کاربر در پنل کاربری نمایش پیدا کند. بعد از اضافه کردن کیف پول به وردپرس می توانید آن را در پنل کاربری مشاهده کنید. در تصویر زیر یک نمونه از پنل کاربری و کیف‌ پول الکترونیکی در ووکامرس را نمایش می هد.

نمایش کیف پول در وردپرس، اضافه شدن کیف پول در وردپرس

آموزش تنظیمات کش بک در کیف پول

شما می توانید برای هر محصولی میزان کش بک متفاوتی تنظیم کنید. برای این منظور یکی از محصولات خود را ویرایش کنید سپس در بخش اطلاعات محصول کش بک نقدی کیف پول را وارد کنید. این مبلغ می توانید به صورت درصد یا مقدار ثابت باشد که در تصویر زیر تنظیمات آن را مشاهده می کنید.

آموزش تعریف کش بک نقدی برای محصولات در افزونه woocommerce wallet

برای انجام تراکنش‌ها از طریق کیف‌ پول الکترونیکی در ووکامرس وجود یک افزونه نیاز است که در این مقاله نحوه افزودن کیف پول به ووکامرس را با استفاده از افزونه WooCommerce Wallet شرح دادیم.

با آموزش افزونه کیف پول ووکامرس به کاربران کمک می کنید تا با شارژ کیف پول به راحتی بدون اینکه هر دفعه اطلاعات بانکی خود را برای خرید یک محصول وارد نکنند و پرداخت را از طریق کیف پول انجام دهند.

کدهای کوتاه کاربردی افزونه Wallet Woocommerce

کدهای کوتاه زیر را می توانید در یک صفحه یا در یک ابزارک استفاده کرد.

[fsww_deposit]  فرم  شارژ کیف پول را اضافه می کند.

[fsww_balance] موجودی حساب کاربری فعلی را نمایش می دهد.

[fsww_transactions_history] جدول تاریخ تراکنش های کاربر فعلی را نمایش می دهد.

[fsww_send_money]: فرم انتقال کاربر به کاربر کد کوتاه را می توان در یک صفحه یا یک ویجت متنی استفاده کرد.

[fsww_withdraw]: فرم بازگشت وجه که میتواند در یک باکس متنی نمایش داده شود.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه Wallet Woocommerce، افزونه کیف پول ووکامرس
دسته بندی : افزونه فروشگاهی
1774
فروش
81%
رضایت
mikado-theme
mikado-theme
سوالات متداول

افزونه WooCommerce Wallet یک افزونه کیف پول عالی برای ووکامرس است.

کیف پول برای مشاهده موجودی، افزودن اعتبار، برداشت از موجودی و قفل کردن کیف پول برای غیر فعال کردن دسترسی کاربر به کیف پول است.

مقالات مرتبط
بنر
آموزش افزونه دیجیتس (ثبت نام سریع با پیامک)
در این مقاله آموزش دیجیتس (ِDigits) شامل نصب، تنظیمات، فرم‌ها، اتصال به سامانه پیامکی، استایل و افزودنی‌ها را به صورت ویدئویی آموزش دادیم. کار کردن با افزونه دیجیتس بسیار راحت است و به سرعت می‌توانید با نصب افزونه دیجیتس امکان عضویت و ورد کاربران با شماره موبایل را فراهم کنید.
بنر
آموزش افزونه Ultimate Affiliate Pro
شاید برای شما هم پیش آمده که برای خرید یک محصول لینک را باز کنید ولی وارد دیجی کالا شوید؛ یکی از روش های کسب درآمد بدون فروش محصولات خودمان افیلیت مارکتینگ است. به این صورت که شما یک سایت با محتوا کامل دارید و به جای قرار دادن لینک محصولاتتان لینک محصولات سایر سایت ها را قرار می دهید به این صورت ...
بنر
دانلود افزونه لایت اسپید کش به همراه آموزش
استفاده از افزونه های بهینه سازی سایت یکی از راه های بهبود سرعت است. افزونه litespeed cache یکی از افزونه های بهینه سازی است که در این مقاله قصد داریم به آموزش افزونه لایت اسپید و نحوه تنظیمات آن بپردازیم. همراه ما باشید.
بنر
آموزش افزونه لرن دش
در سال های اخیر آموزش آنلاین جزء جدایی ناپذیر از سیستم آموزشی شده است و بسیاری از افراد تمایل به شرکت در دوره های مجازی دارند. طراحی سایت های آموزش آنلاین قدم بزرگی در پیشرفت سیستم آموزشی است. اگر از قالب وردپرس استفاده می کنید با استفاده از افزونه های وردپرس مانند لرن دش می توانید سایت خود را ...
6 دیدگاه
amir_m.f
amir_m.f
13 فروردین 1403 20:30

سلام و عرض ادب،من این افزونه را خریدم از سایت شما ،به نظرم اگر میشد سقف خرید تعیین کرد برای کیف پول عالی بود.

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
15 فروردین 1403 13:50

سلام دوست عزیز
بله متاسفانه امکان سقف خرید با کیف پول وجود نداره در حال حاضر.

آیا مفید بود ؟
yosefi-tehran
yosefi-tehran
21 بهمن 1402 17:34

سلام افزونه ای وجود داره که - کاربر بیاد پنل خودش رو شارژ بکنه و بعد در صورتی اون مبلغ شارژ کم بشه که روی آگهی که گذاشته در سایت ، کلیک کنند مخاطبین؟؟؟

آیا مفید بود ؟
0
mohammadkalami
mohammadkalami
17 دی 1401 14:24

سلام واحترام خدمت شما
من برای استفاده از این کیف پول در ونوس شورتکدهای این پلاگین رو میخوام . میشه لطف بفرمایید و در اختیار من بزارید؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
02 اسفند 1402 10:45

سلام
در صفحه محصول هست اینجا اپدیت شد و مجددا شورتکد قرار گرفت.

آیا مفید بود ؟
راست چین کلود
ایکون کلود
ایکون ستاره بالاترین سازگاری با محصولات راست چین ایکون ستاره هاست پیشرفته وردپرس ایکون ستاره سرور نسل 10 اچ پی
ایکون ستاره بالاترین سازگاری با محصولات راست چین ایکون ستاره هاست پیشرفته وردپرس ایکون ستاره سرور نسل 10 اچ پی