ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
آموزش قالب‌ها

آموزش 0 تا 100 قالب دیوی

دیوی یکی از پر فروش ترین قالب های وردپرس است و بیش از 100 دموی کامل وب سایت و 800 طرح از پیش آماده دارد. قالب دیوی تنها یک قالب نیست بلکه یک چارچوب کامل طراحی است که به شما اجازه طراحی و سفارشی سازی هر بخشی از سایت را می دهد. اگر کاربر حرفه ای وردپرس باشید از سرعت و کارایی دیوی شگفت زده خواهید شد. در این مقاله به آموزش قالب دیوی و کلیه قابلیت های آن می پردازیم.

41
30 آذر 1398
آخرین بروزرسانی: 20 اسفند 1402

قالب چند منظوره دیوی تنظیمات بسیار زیادی را برای کاربران خود قرار داده است. در این بخش از آموزش قالب دیوی به تنظیمات عمومی، ناوبری، دیوی بیلدر، طرح بندی، تبلیغات، سئو، یکپارچه سازی و آپدیت ها می پردازیم. برای انجام تغییرات مورد نظر از پیشخوان وردپرس> Divi> تنظیمات قالب را انتخاب کنید.

تنظیمات قالب دیوی

تنظیمات سربرگ عمومی

در این بخش از تنظیمات قالب دیوی شما می توانید، کلیه تغییرات ظاهر قالب را انجام دهید. تغییر لوگو، نوار ناوبری، گالری و رنگ تنها بخشی از تنظیمات عمومی قالب دیوی است. از تنظیمات قالب، سربرگ عمومی را انتخاب کنید.

لوگو: در اینجاست که می توانید لوگوی سایت خود را بارگذاری کنید تا در نوار عنوان تمامی صفحات وب سایت ظاهر شود. کافی است بر روی دکمه اپلود کلیک کنید و تصویر مورد نظر خود را بارگزاری نمائید.

نوار ناوبری ثابت: نوار ناوبری ثابت به نواری که شامل منو و لوگوی سایت است، اشاره دارد. با فعالسازی نمایش آن، هنگام پیمایش صفحه، این نوار درناحیه بالای صفحه شما ثابت و قابل دیدن می شود. همچنین این نوار با پیمایش به سمت پایین کمی کوچک می شود تا فضای بیشتری برای خواندن فراهم شود. به طور پیش فرض نوار ناوبری فعال است.

گالری دیوی: آپلودکننده رسانه WordPress یک ویژگی ایجاد گالری دارد که به شما امکان می دهد، گالری تصاویر ساده را به صفحات یا پست های خود اضافه کنید. اگر می خواهید گالری پیش فرض وردپرس را با گالری دیوی جایگزین کنید، این گزینه را فعال کنید.

پالت پیش فرض رنگ ها: شما می توانید پالت رنگ پیش فرض را برای همه انتخابگرهای رنگی موجود در Divi Builder و Visual Builder تغییر دهید. تمام رنگ های مورد نیاز خود را برای شخصی سازی در این بخش تنظیم کنید تا کدهای رنگی یکسانی در کل مراحل ساخت سایت در دسترس شما باشد.

گرفتن اولین تصویر در پست: به طور پیش فرض تصاویر بند انگشتی، با استفاده از فیلدهای سفارشی ایجاد می شوند. با این وجود، می توانید از اولین تصویر استفاده در پست به عنوان این تصاویر استفاده کنید. پس از فعال سازی این گزینه، تصاویر بند انگشتی با استفاده از اولین تصویر در پست شما و بطور خودکار تولید می شوند. البته این تصویر باید روی سرور شخصی شما آپلود باشد.

حالت استایل وبلاگ: اگر ترجیح می دهید پست های خود را به صورت کامل در صفحات آرشیو نشان دهید، می توانید این ویژگی را فعال کنید. قالب DIVI به طو پیش فرض پست ها را به صورت خلاصه نمایش می دهد.

طرح بندی برگه دسته بندی و فروشگاه ووکامرس:  در این بخش می توانید موقعیت نمایش سایدبار یا تمام عرض بودن صفحات آرشیو و فروشگاه را مشخص کنید.

تنظیمات عمومی قالب دیوی

کلید API گوگل، نقشه های گوگل، فونت های گوگل، و نمایش ایکون های شبکه های اجتماعی را در ادامه تنظیمات عمومی می توان مشخص کرد. تعداد محصولات در برگه بایگانی ووکامرس، تعداد پست های برگه های دسته بندی، بایگانی، جستجو، پست های برگه برچسب و فرمت تاریخ را نیز می توانید تعیین کنید.

دکمه بازگشت به بالا، اسکرول نرم، فعال سازی تصاویر ریسپانسیو، فشرده سازی و ادغام فایل های جاوا اسکریپت و css همگی جزو تنظیمات بهینه سازی عملکرد سایت وردپرسی هستند که فعال بودن آنها به تجربه کاربری بهتر منجر می شود.

تنظیمات عمومی قالب دیوی - بخش 2

تنظیمات سربرگ ناوبری

در سربرگ تنظیمات ناوبری شما به سه سربرگ برگه ها، دسته ها و عمومی دسترسی خواهید داشت. برای این منظور از بخش تنظیمات قالب، سربرگ ناوبری را انتخاب کنید.

سربرگ برگه ها

در قالب وردپرس divi به طور پیش فرض، تمامی برگه های تماس،درباره ما، بلاگ و … در نوار ناوبری نمایش داده می شوند. در این بخش از آموزش قالب دیوی می توانید تنظیمات نمایش یا عدم نمایش این برگه ها را انجام دهید.

در صورتیکه نمی خواهید فهرست افتادنی در صفحات سایت نمایش یابد گزینه نمایش فهرست کشویی را غیر فعال کنید.

به طور پیش فرض قالب دیوی، یک پیوند صفحه اصلی ایجاد می کند که در صورت کلیک کردن بر روی ان، به صفحه اصلی باز می گردد. با این حال اگر شما صفحه ایستایی را به عنوان برگه خانه تعیین کرده باشید باید نمایش پیوند خانه ویژگی غیر فعال شود. زیرا باعث ایجاد لینک تکراری می شود.

مرتب سازی پیوند برگه ها را می توان بر اساس عنوان، تاریخ ، نویسنده و نام تعیین کرد. بعد از آن در بخش مرتب سازی پیوند مشخص کنید این نمایش صعودی یا نزولی باشد. و در نهایت تعداد ردیف های فهرست کشویی را در ادامه همین بخش می توان تعیین کرد. با اضافه شدن تعداد این سطوح می توان زیر منوهای بیشتری را نمایش داد.

تنظیمات ناوبری قالب دیوی

سربرگ دسته ها

برای غیر فعال کردن نمایش دسته ها در منوی ناوبری می توانید از این سربرگ اقدام به غیر فعال کردن حذف دسته ها از نوار ناوبری کنید. پنهان سازی دسته بندی های خالی را فعال کنید، زیرا نمایش یک برگه بدون محتوا برای کاربر جذاب نیست. سیار تنظیمات دسته بندی مشابه سربرگ قبل است.

سربرگ عمومی

غیرفعال سازی ردیف بالایی پیوند های فهرست کشویی: برخی از کاربران دسته های والدی از دسته های خاص یا لینک های خاصی را ایجاد می کنند. در این موارد لینک والد آنها قاعدتا نباید به جایی هدایت شود. برای این منظور شما می توانید این گزینه را فعال کنید تا بعد از کیک کردن بر والد به جایی هدایت نشود.

متد جایگزین کردن اسکرول به لینک متناوب: گاهی اوقات هنگام استفاده از شناسه CSS یک بخش برای لینک مستقیم آن (از یک صفحه دیگر)، موقعیت پیمایش نهایی در صفحه نادرست می شود. اگر این گزینه را فعال کنید، از روش دیگری برای اسکرول به لنگرها استفاده می شود. در بعضی موارد می تواند روش جایگزین دقیق تر از روش پیش فرض باشد.

تنظیمات عمومی قالب دیوی - بخش دسته ها

تنظیمات سربرگ دیوی بیلدر

در سربرگ دیوی بیلدر می توانید تنظیمات مربوز به افزونه صفحه ساز دیوی بیلدر را انجام دهید. خود این سربرگ شامل دو زیر سربرگ یکپارچه سازی و پیشرفته است.

در سربرگ یکپارچه سازی نوع پست می توانید افزونه دیوی بیلدر را برای انواع پست تایپ های نوشته، برگه، پروژه (پورتفولیو) فعال کنید. با اینکار امکان اضافه کردن المانها و تنظیمات دیوی بیلدر را برای انواع پست تایپ هاخواهید داشت.

تنظیمات قالب دیوی سربرگ دیوی بیلدردر سربرگ پیشرفته می توانید تولید فایل سی‌اس‌اس استاتیک و تنظیمات اضافی دیگری را انجام دهید.

تنظیمات سربرگ طرح بندی

در این بخش از آموزش قالب دیوی به تنظیمات طرح بندی انواع برگه ها می پردازیم. طرحبندی دو دسته از برگه و نوشته های تکی قرار داده شده است. در سربرگ طرح بندی تک پست شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از آیتم های نام نویسنده، تاریخ، دسته و دیدگاه در قسمت اطلاعات پست نمایش داده شود. علاوه براین می توانید نمایش دیدگاه و تصاویر بند انگشتی را فعال کنید.

گزینه های طرح بندی تک برگه و تنظیمات عمومی مشابه طرح بندی تک پست است که از بیان مجدد آنها خودداری می کنیم.

تنظیمات طرح بندی قالب دیوی

تنظیمات سربرگ تبلیغات

در سربرگ تبلیغات از تنظیمات قالب، می توانید نمایش بنر تبلیغاتی 468×60 را در برگه های تک پست فعال کنید. در بخش قرار دادن تصویر بنر تبلیغاتی باید آدرس تصویر بنری که آپلود شده و در بخش آدرس تبلیغاتی باید آدرس سایت مرجعی که قرار است بنر به آن لینک برود قرار گیرد.

تنظیم بنر تبلیغاتی در تنظیمات قالب divi

تنظیمات سربرگ سئو

در این بخش از آموزش قالب دیوی به تنظیمات سئوی سایت می پردازیم. در این بخش از تنظیمات سه سربرگ تنظیمات سئوی صفحه نخست، تک پست و برگه در اختیار شما قرار داده شده است.

سربرگ سوی صفحه نخست 

سئوی برگه نخست و برگه تک پست تنظیمات مشابهی دارد که در اینجا تنها به تنظیمات سئوی صفحه نخست می پردازیم.

به طور پیش فرض عناوین پست، بر اساس عنوان پست و وبلاگ شما  ایجاد می شوند. اگر مایل هستید این عنوان با عنوان پست خود متمایز باشد، می توانید گزینه فعال سازی عنوان های سفارشی را فعال کنید. سپس شما باید نام متغیر عنوان دلخواه را در کادر متنی نام زمینه دلخواه برای استفاده در عنوان وارد کنید. اگر عنوان های سفارشی غیرفعال هستند، در کادر متد عنوان سازی خودکار را انتخاب کنید  یک ترکیب از عنوان بسازید. به عنوان مثال ترکیب عنوان بلاگ| عنوان پست می تواند یکی از این ترکیب های عنون برگه باشد.

برای سفارشی سازی توضیح متا به تریتب بالا، گزینه فعال سازی توضیحات سفارشی را فعال کنید. سپس نام متغیر توضیحات را در کادر متنی نام زمینه دلخواه برای استفاده در توضیحات وارد کنید.

اگر تمایل دارید کلمات کلیدی به پست خود اضافه کنید، می توانید گزینه فعال سازی کلمات کلیدی دلخواه را فعال و در کادر نام زمینه دلخواه برای کلمات کلیدی یک نام انتخاب کنید. مقدار وارد شده در زمینه دلخواه باید کلمات کلیدی دلخواه شما باشد، که با کاما از هم جدا می شوند.

توضیح آدس های کانونیکال و فعالسازی آدرس استاندارد در ادامه بیان شد. از بیان مجدد آن خودداری می شود.

تنظیمات سئوی صفحه نخست در قالب دیوی

 سربرگ سئوی برگه ایندکش 

فعالسازی آدرس های استاندارد: یا Canonicalization به جلوگیری از ایندکس شدن محتوای تکراری توسط موتورهای جستجو کمک می کند و در نتیجه ممکن است به جلوگیری از مجازات محتوا تسط موتور های جستجو کمک کند. برخی از صفحات ممکن است دارای URL های مختلف باشند که همه به یک مکان منتهی می شوند. به عنوان مثال domain.com ، domain.com/index.html و www.domain.com همه آدرسهای متفاوتی هستند که به صفحه اصلی شما منتهی می شوند. از منظر موتور جستجو، این URL های کپی شده ، که اغلب به دلیل پیوندهای سفارشی نیز رخ می دهند، ممکن است به جای یک مقصد واحد، به صورت جداگانه ارسال شوند. تعریف یک URL استاندارد به موتور جستجو می گوید که کدام URL را می خواهید بصورت رسمی استفاده کنید. URL های کنونیکال در تنظیمات پیشخوان قرار می گیرند.

فعالسازی توضیحات متا: اگر می خواهید توضیحات متا را در صفحات دسته بندی/ بایگانی نشان دهید، این گزینه را فعال کنید. این توضیحات از توضیحات دسته بندی هایی که هنگام ایجاد/ ویرایش دسته خود در پیشخوان وارد کرده اید، استخراج می شود.

انتخاب متد عنوان ساز خودکار: در این بخش می توانید تنظیم کنید که عنوان برگه شما از چه بخش هایی ساخته شود. در ادامه کاراکتر جداساز را تعیین کنید.

تنظیمات سربرگ سئوی برگه ایندکس

قالب وردپرس divi، تنظیمات محدودی برای انجام سئو دارد. با اینحال شما می توانید با استفاده از افزونه yoast seo تنظیمات بیشتری از سئو را برای سات خود انجام دهید.

سربرگ یکپارچه سازی

در این بخش از آموزش قالب دیوی به نحوه اضافه کردن کدهای دلخواه به قالب می پردازیم. با فعالسازی کد سربرگ تمامی کدهایی که در قسمت افزودن کد به head قرار می هید در قالب divi نمایش می بایند. به همین ترتیب فعالسازی کد بدنه و ورود کدهای دلخواه در کادر متنی افزودن کد به < body > سایت باعث فعالسازی کدهای مربوطه در تگ بادی و نمایش آنها می شود.

تصور کنید شما می خواهید یک بخش تبلیغاتی یا هر چیز سفارشی دیگری در پایین پست ها نمایش دهید. قالب دیوی این امکان را به سادگی برای شما فراهم کرده است. کافیست گزیه فعالسازی کد بالا یا پایین پست را فعال و کدهای مربوطه را در کادر متنی افزودن کد در پایین پست ها، قبل از دیدگاه ها وارد کنید.

تنظیمات قالب دیوی - سربرگ یکپارچه سازی

تنظیمات سربرگ آپدیت ها

قبل از دریافت به روزرسانی های محصول، ابتدا باید اشتراک The Elegant Themes خود را تأیید کنید. برای انجام این کار، باید نام کاربری Elegant Themes و کلید اصلی API Elegant Themes خود را وارد کنید. نام کاربری شما همان نام کاربری است که هنگام ورود به ElegnatThemes.com از آن استفاده می کنید. اما نکته قابل توجه این است که شما نسخه فارسی شده قالب را در دست دارید و نسخه بروز رسانی قالب دیوی توسط طراح راست چین در اختیاز شما قرار می گیرد. پس سربرگ آپدیت ها بکار شما نمی آید.

دکمه بازگشت به حالت پیش فرض همانند بازگشت به تنظیمات کارخانه در موبایل است. با کلیک بر روی دکمه بازگشت، تنظیمات هنگام نصب قالب برگردانده می شود.

تنظیمات قالب دیوی سربرگ آپدیت ها

آموزش کار با صفحه ساز دیوی بیلدر

صفحه ساز دیوی بیلدر به دو شکل ویرایشگر فرانت اند و بک اند ارائه شده است. تنها تفاوت این دو نوع در رابط کاربری آنها ست. حالت بک اند در در داشبورد وردپرس قرار دارد و جایگزین ویرایشگر استاندارد وردپرس می شود. در این حالت پس از ایجاد برگه جدید درپیشخوان می توانید با ویرایش بک اند کار کنید.

در این آموزش تمرکز ما بر ویرایشگر دیداری فرانت اند است و در ادامه آموزش قالب دیوی به تنظیمات این صفحه ساز قدرتمند می پردازیم.

ویرایشگر زنده دیوی بیلدر

کار کردن با ویرایشگر فرانت اند برای کاربران مبتدی بسیار ساده تر است. در این حالت تنظیمات و تغییرات خود را در لحظه و در همان برگه مشاهده کرده و نیاز به بازکردن و رفرش برگه مورد تغییر در مرورگر نیست. این مزیت باعث بالا رفتن سرعت شما در طراحی صفحه می شود. علاوه براین امکان ویرایش درون خطی فراهم شده است. یعنی شما می توانید روی صفحه کلیک کرده و شروع به تایپ کنید. در برخی دیگر ویرایشگر های فرانت اند امکان تایپ درون صفحه نیست و باید خصوصیت text را تغییر داد.

برای استفاده از ویرایشگر زنده افزونه صفحه ساز Divi Builder مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برگه جدیدی ایجاد کرده، سپس بر روی Use divi builder کلیک کنید.
 • در صفحه جدید بر روی دکمه استفاده از دیوی بیلدر کلیک کنید

صفحه ساز دیوی بیلدر

 • شما سه گزینه در اختیار دارید، می توانید برگه خود را از صفر تا صد بسازید، یک طرح بندی آماده انتخاب کنید یا از قالب صفحات موجود خود استفاده کنید. در این مثال از طرح بندی های موجود یکی را انتخاب کرده ایم.

در این صفحه جدید می توانید از طرح بندی های آماده که از کتابخانه قالب دیوی بارگزاری می شوند استفاده کنید. قالب دیوی برای سادگی انتخاب کردن طرح های آماده آنها را در دسته های هنری، کسب و کار، رویداد، فشن و مد، آموزش و … قرار داده است.

برگه های اماده قالب دیوی

سپس  صفحه ای نمایش داده می شود که برگه های متنوعی برای هر طرح بندی را نشان می دهد، یکی از برگه ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال، ما طرح آموزشی سپس برگه درس را در تصویر زیر انتخاب کردیم.

طرح بندی های اماده قالب دیوی

یا می توانید از سربرگ طرح بندی های ذخیره شده طرح هایی که شما ذخیره کرده اید را انتخاب کنید. سربرگ برگه های موجود شما نیز، برگه های طراحی شده برای قالب فعال را نمایش می دهد. در تصویر زیر ما یکی از برگه های طرح بندی دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کرده ایم.

صفحه ساز سه نوع بلاک بخش، ردیف و عنصر را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. سه بلاک مشخص شده با کادر قرمز در تصویر زیر تنظیمات ویژه خود را دارد.

بلوک های قالب دیوی

با کلیک بر روی ایکون چرخ دنده می توانید وارد بخش تنظیمات بخش، ردیف یا عنصر شوید. در تصویر زیر تب های تنظیمات بخش را مشاهده می کنید.

تنظیمات بلوک بخش صفحه ساز divi bulider

هر کدام از بلوک های بخش، عنصر یا ردیف دارای سه تب محتوا، طراحی و پیشرفته هستند. هر بلوک یا عنصر تنظیمات مخصوص به خود را دارد . بنابراین ممکن است گزینه های عناصر شما در هر سربرگ با آنچه در اینجا بیان می شود کمی تفاوت داشته باشد.

تنظیمات بخش: تب محتوا

سربرگ محتوا در واقع هر آنچه از نظر ظاهری مشاهده می کنید را می توانید تغییر دهید. به عنوان مثال در تب محتوا از عنصر اعلان شما قادرید متنی برای اطلاعات تماس همانند تصویر زیر وارد کنید. تنظیمات بلوک بخش و عنصر اعلان مشابه است.

 • در بخش تصویر و آیکون می توانید به دلخواه یک آیکون یا تصویر را برای نمایش در بالای اعلان انتخاب کنید.
 • در بخش تنظیمات پیوند شما قادر خواهید بود آدرس لینک به عنصر اعلان را وارد کنید. در نتیجه با کلیک بر روی اعلان به صفحه مورد نظر هدایت می شوید.
 • در بخش پس زمینه، تنظیمات تصویر زمینه و پارالاکس را می توان انجام داد.
 • در بخش برچسب شما می توانید یک ای دی یا برچسب را برای لینک دهی پرشی انجام دهید. با استفاده از لینک دهی پرشی، خواننده به راحتی می تواند با یک کلیک به نقاط مختلف صفحه حرکت کند. به این لینک ها، Jump Link‌ یا لینک های پرشی گفته می شود.

تنظیمات تب طراحی از دیوی بیلدر

تنظیمات بخش: تب طراحی

سربرگ طراحی صفحه ساز دیوی تنظیمات و امکانات جذابی را برای کاربران خود ارائه کرده است. رنگ، ارتفاع، چیدمان جداکننده، فاصله، انیمشن، ترنسفرم و سایه را می توانید در این بخش تغییر دهید. طرح های متنوع و جذاب جداکننده های بخش یکی از زیباترین امکانات طراحی است که در این قالب درنظر گرفته شده است.

 • در بخش جداکننده می توانید یکی از انواع طرح های متنوع جداکننده را انتخاب و بر روی بخش مورد نظر اعمال کنید.
 • در بخش اندازه گذاری می توانید ارتفاع و عرض بخش را تعیین کنید.
 • تعیین گوشه های گرد و استایل حاشیه را می توانید در بخش حاشیه و نحوه نمایش سایه داخلی یا بیرونی را در بخش سایه جعبه تنظیم کنید.
 • در بخش فیلتر ها می توانید تنظیمات جزئی رنگ، اشباع، روشنایی، شفافیت و حتی بلور را برای بخش مورد نظر انجام دهید.
 • در بخش ترنسفرم شما به ابزارهای چرخش، جا به جایی، اسکیو و تغییر اندازه دسترسی خواهیم داشت. این ها امکانات فوق العاده صفحه ساز دیوی هستند که به گفته خود الگانت می تواند فتوشاپ وردپرس باشد. در تصویر زیر بخش یک صفحه را چرخش دادیم.

تنظیمات ترنسفورم بخش در قالب دیوی

تصویر کنید چه صفحات جذابی می توان طراحی کرد. آیا دیوی بیلدر شگفت انگیز نیست؟

 • در بخش استایل انیمیشن می توانید برای هر بخش انتخابی انیمیشن خاصی فعال کنید.

تنظیمات طراحی بخش از قالب دیوی

 

تنظیمات بخش: سربرگ پیشرفته

در بخش تنظیمات پیشرفته شما می توانید کد css سفارشی را بر روی بخش مورد نظر، قبل و بعد از آن اعمال کنید. در بخش فیلتر می توانید رسپانسیو محتوا را در موبایل، تبلت و دسکتاپ تنظیم کنید، برای این منظور می توانید قابلیت مشاهدهشدن را بر روی هر کدام از دستگاه های ذکر شده فعال یا غیر فعال کنید.

تنظیمات محتوا از بلوک بخش در قالب دیوی

تنظیمات ردیف در صفحه ساز دیوی بیلدر

تنظیمات ردیف بسیار مشابه با تنظیمات بخش است. در ادامه تنها به ذکر تفاوت ها و تنظیمات مهم ردیف می پردازیم. در سربرگ محتوا از تنظیمات ردیف می توانید تعداد ستون ها را از بخش ساختار ستون مشخص کنید. تنظیمات پیوند، پس زمینه و برچسب مشابه بلوک بخش است. تنظیمات دو سربرگ دیگر طراحی و پیشرفته کاملا مشابه بلوک بخش است.

تنظیمات ردیف از قالب دیوی بیلدر

 

تنظیمات برگه های قالب دیوی

در ویرایشگر فرانت اند می توانید تنظیمات مربوط به برگه فعال را نیز انجام داد. زمانیکه بر روی صفحه کلیک می کنید، افزونه دیوی بیلدر یک نوار ابزار را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که در تصویر زیر نمایش داده شده است. مهمترین المان این نوار ابزار دکمه تنظیمات برگه است، که با آیکون چرخ دنده نمایش داده شده است. تغییر عنوان برگه، چکیده و تصویر شاخص را می توانید در سربرگ محتوا انجام دهید. تنظیمات سربرگ طراحی و پیشرفته همانند بلوک بخش وکمی محدود تر است.

تنظیمات برگه قالب دیوی در ویرایشگر دیوی

آیکون ساعت لیستی از تاریخجه های تغییر برگه را نمایش می دهد. با کلیک بر روی آیکون تاریخچه شما می توانید به هر کدام از تغییرات قبلی خود برگردید. این پنجره مشابه پالت history فتوشاپ است. به عنوان مثال با کلیک بر روی اعلان ویرایش شد، تمامی تغییرات بعد از آن لغو می شود.تاریخچه ویرایش برگه در قالب دیوی

با کلیک بر روی آیکون سطل زباله، تمامی محتویات طرح بندی برگه پاک می شود. با کلیک بر روی آیکون + شما می توانید طرح بندی خود را با لیست طرح بندی های کتاخانه جایگزین نمائید. با کلیک برروی آیکون ذخیره، طرح جاری را ذخیره و بعدا در برگه های دیگر استفاده کنید. در ادامه با کلیک بر روی آیکون های موبایل، تبلت و دسک تاپ می توانید نمایش رسپانسیو برگه مورد نظر را مشاهده کنید.

برای ورود به حالت ویرایشگر بک اند، از نوار ابزار ذکر شده برروی حالت نمایش وایرفرم کلیک کنید. در تصویر زیر شما نمای ویرایشگر بک اند را مشاهده می کنید. حالت بک اند و فرانت اند تفاوتی در تعداد و تنوع المان های طراحی صفحات ندارند. اما تفاوت زیادی در رابط کاربری دارند. دکمه نمایش وایرفرم در تصویر زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است. با کلبک دوباره بر روی دکمه مذکور به حالت فرانت اند بر می گردید.

حالت نمایش وایرفرم در قالب دیوی - ویرایشگر بک اند

افزودن بلوک بخش و عنصر

با کلیک کردن بر روی آیکون + می توانید یک بخش جدید اضافه کنید. در پنجره باز شده سه گزینه معمولی، تخصصی، تمام عرض در اختیاز شما قرار می گیرد.

درج بخش جدید در برگه قالب دیویدر تصویر زیر نمایش بخش های مختلف نمایش داده شده است. بر اساس نیاز خود می توانید از دسته های مرتبط انتخاب کنید.

بخش های مختلف قالب دیوی

 

پس از انتخاب چسدمان بخش بندی، نوبت به اضافه کردن ماژول یا عناصر می رسد. با کلیک بر روی آیکون + درون بخش مورد نظر لیست عناصر باز می شود. ماژول مورد نظر از این لیست انتخاب کنید.

بعد از آن می توانید بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا تنظیمات عنصر برای شما باز شود. به این ترتیب، سه سربرگ محتوا، طراحی و پیشرفته در اختیار شما قرار می گیرد.

افزودن ماژول به فرم ساز دیوی بیلدر

می بینید که صفحه ساز و قالب دیوی بیلدر امکانات بسیار زیادی را برای کاربران خود فراهم نموده اند. بی شک مهمترین دلیل محبوبیت این قالب نزد کاربران وردپرس همین توجه به جزئیات و نیاز آنهاست. شما می توانید جزئیات قالب دیوی را در سایت راست چین مشاهده کنید.

اگر هنوز هم سوالی در مورد کار با قالب دیوی دارید همینجا از ما بپرسید. ما در اسرع وقت پاسخ شما را ارسال می کنیم.

محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
من محبوبم، کارشناسی ارشد مدیریت IT دارم و بیشتر از 5 ساله که تخصصی وردپرس و سئو کار می‌کنم. معتقدم که هیچ چیز نشدنی وجود نداره؛ فقط استقامت و تلاش میخواد.
مقالات مرتبط
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش قالب استادیار؛ آموزش صفر تا صد
اگر به دنبال طراحی سایت آموزشی هستید و قالب استادیار را انتخاب کرده اید.، در این جا می توانید آموزش نصب و سفارشی سازی قالب و نحوه ساخت هدر و فوتر و افزودن دوره و محصولات را به صورت جامع را مشاهده کنید.
بنر
آموزش قالب دیجی لند
اگر قصد طراحی سایت با قالب دیجی لند را دارید در آموزش قالب دیجی لند همراه ما باشید تا از نصب قالب تا سفارشی سازی و ویرایش قسمت های مختلف را آموزش دهیم.
بنر
آموزش 0 تا 100 قالب دیوی
دیوی یکی از پر فروش ترین قالب های وردپرس است و بیش از 100 دموی کامل وب سایت و 800 طرح از پیش آماده دارد. قالب دیوی تنها یک قالب نیست بلکه یک چارچوب کامل طراحی است که به شما اجازه طراحی و سفارشی سازی هر بخشی از سایت را می دهد. اگر کاربر حرفه ای وردپرس باشید از سرعت و کارایی دیوی شگفت زده خواهید ...
41 دیدگاه
lida_th
lida_th
18 شهریور 1402 21:28
پاسخ به‌صورت خصوصی ارسال شده و تنها برای مطرح کننده و پاسخ دهنده قابل نمایش است!
آیا مفید بود ؟
0
lida_th
lida_th
16 شهریور 1402 13:32

سلام. در این قالب تنظیمات بخش هدر و فوتر از چه طریقی انجام میشه؟ چون در بخش هدر بالای منوی اصلی، اسم و لینک آخرین نوشته من اومده که از هر جا اقدام می کنم حذف نمیشه.

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
18 شهریور 1402 09:45

سلام دوست عزیز
در داشبورد Divi Theme Builder روی سربرگ عمومی کلیک کنید.
روی «ویرایش طرح‌بندی الگو» در تنظیمات کلیک کنید و تغییرات لازم را اعمال کنید.
اگر از این طریق انجام نشد، سوال خود را در دیدگاه های محصول دیوی مطرح کنید.

آیا مفید بود ؟
hoseintara
hoseintara
14 شهریور 1402 21:06
پاسخ به‌صورت خصوصی ارسال شده و تنها برای مطرح کننده و پاسخ دهنده قابل نمایش است!
آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
16 شهریور 1402 11:51
پاسخ به‌صورت خصوصی ارسال شده و تنها برای مطرح کننده و پاسخ دهنده قابل نمایش است!
آیا مفید بود ؟
lida_th
lida_th
13 شهریور 1402 23:26

سلام وقت بخیر. دو تاسوال داشتم:
1- در قالب Divi ممکنه چند بار بعد از درون ریزی دمو را عوض کرد؟ چون هنوز سایت هیچ مطلبی نداره. با این کار در آینده توی بخش سرعت سایت یا سئو تاثیرگذار نمیشه؟
2- اگر بخوام از المنتور استفاده کنم، در فولدر افزونه های همراه با قالب، فقط Divi Builder را نصب نکنم؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
14 شهریور 1402 08:24

سلام دوست عزیز
1: درون ریزی دموهای مختلف پشت سر هم مطالب، برگه های تکراری و جداول اضافی رو در دیتابیس میسازه. بهتره از ابتدا در یک وردپرس خام درون ریزی انجام بدید.
2: اگر دیوی بیلدر رو نصب نکنید صفحات ساخته شده با این افزونه براتون قابل ویرایش نیست. اما اگر میخواید از ابتدا صفحات رو بسازید بله فقط المنتور رو نصب کنید.

آیا مفید بود ؟
virangar
virangar
21 مرداد 1402 00:25

با سلام و خسته نباشید
من قالب دیوی رو خریداری کردم
اسلاید شو رو که برای این قالب هست رو چطور میتونم اسلاید ها رو اتوماتیک اسلاید بخوره و نیازی به فشردن دکمه نباشه و خودش اسلایداش عوض بشه ؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
21 مرداد 1402 09:45

سلام دوست عزیز
در تنظیمات اسلایدر> تب دیزاین (یا طراحی) automatic animation رو فعال کنید و تایم موردنظرتون رو بر حسب میلی ثانیه وارد کنید. اسلایدرتون به طور اتوماتیک برگ میخوره.

آیا مفید بود ؟
um-angle
um-angle
14 فروردین 1402 00:25

با سلام و احترام لینک آموزشی بصورت فیلم مورد تایید راست چین موجود هست بدید تا بتونیم فیلم ها رو ببینیم

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
14 فروردین 1402 09:30

سلام دوست عزیز
در تیکتها زحمت بکشید از فروشنده سوال کنید، احتمالا منبع ویدیویی خوبی بهتون معرفی می کنن.

آیا مفید بود ؟
narges.yzl
narges.yzl
22 اردیبهشت 1401 16:10

سلام وقت بخیر من از صفحه ساز دی وی استفاده میکنم برای اینکه لندینگ پیج بسازم باید چیکارکنم؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
24 اردیبهشت 1401 08:15

سلام می تونید المانهای مورد نظر را به سادگی درگ و در صفحه قرار بدید. یا حتی المانهای سایر صفحات رو برون ریزی و در صفحه مقصد درون ریزی کنید. تفاوتی با ویرایش صفحه نداره دوست عزیز اما نکاتی در طراحی لندینگ پیج وجود داره که باید درنظر گرفته بشه تا بیشترین نتیجه رو براتون داشته باشه.

آیا مفید بود ؟
abolfazlfallah
abolfazlfallah
14 اردیبهشت 1401 11:44

سلام روز بخیر من دارم با قالب دیوی کار میکنم و از یکی از پوسته های اماده این قالاب دارم استفاده میکنم اما نمیتونم بعد از ویرایش این قالب رو به قالب قعال تبدیل کنم که سایت من با اون قالب نمایش داده بشه باید چیکار کنم؟

توجه داشته باشید که تمامی مراحل ویرایش در دسترس هست و همه چی نصب شده فقط بلد نیستم که اون رو فعال کنم ممنون میشم کمک کنید

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
15 اردیبهشت 1401 11:02

سلام دوست عزیز
لطفا برای طراح محصول تیکت ارسال کنید و ادرس سایت رو به همراه یوزر، پسورد و توضیح مشکلتون رو درج کنید. ایشون بررسی می کنند و پاسخ شما رو کمتر از 24 ساعت ارسال می کنند.

آیا مفید بود ؟
narges.yzl
narges.yzl
07 اسفند 1400 15:28

سلام وقت بخیر. من دارم روی یک سایتی کار میکنم که قالبش دیوی هست و حالا من توی سربرگ میخوام یک تغییراتی ایجاد کنم مثلا به فهرستی که توی سربرگ هست یه چیز دیگه هم اصافه کنم اما متاسفانه بلد نیستم. ممنون میشم راهنماییم کنید

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
08 اسفند 1400 08:10

سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
برای تغییر فهرست مطالب می تونید در پیشخوان وردپرس> نمایش> فهرستها رو انتخاب و منوهاتون رو از لیست کشویی بالا انتخاب و همون منو رو تغییر بدید.
آموزش تغییر منو در وردپرس رو ببینید.

آیا مفید بود ؟
narges.yzl
narges.yzl
08 اسفند 1400 13:20

مرسی مرسی چشم حتما امتحان میکنم

آیا مفید بود ؟
narges.yzl
narges.yzl
08 اسفند 1400 13:42

عزیزم میشه درمورد نحوه تغییر عنوان نمایشی سایت هم بگی که چجوریه؟
من میخوام اون عنوانی که توگوگل برای صفحه اصلی نشون داده میشه رو یه کمی تغییربدم یعنی یه چیزی بهش اضافه کنم اما از هرجایی که امتحات میکنم عنوان هایی که تو برگه های مخلف هست تعییر میکنه نه اون اصلیه

آیا مفید بود ؟
akhavan2525
akhavan2525
08 اردیبهشت 1400 18:18

دروود برشما
زمانی که دموی آماده ای از سایت دانلود میکنم و از قسمت پوسته ساز بارگذاری میکنم . و بعد اگر برگه ای درسایت ایجاد کنم و آدرس برگه را در مرورگر سرچ کنم باز هم صفحه ی اصلی سایت یا هوم پیج میاد و به آدرس لینک نمیرم مشکل از کجاست؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
11 اردیبهشت 1400 09:02

سلام دوست عزیز. باید جزئیات بیشتری از وب سایت شما بررسی شود. لطفا مشکلتون رو به همراه اطلاعات ورود به پیشخوان برای طراح به صورت تیکت ارسال کنید. طراح کمتر از 24 ساعت مشکلتون رو بررسی میکنند.

آیا مفید بود ؟
saeedsadri
saeedsadri
24 فروردین 1400 13:10

سلام بنده روی هر لینکی کلیک میکنم فقط صفحه اول رو باز میکنه حتی وبلاگ سبد خرید ورود کاربر یاحتی ادامه مطلب و چکار باید کرد؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
24 فروردین 1400 14:56

سلام دوست عزیز
باید وب سایت رو دید ببینیم مشکلتون چیه. لطفا برای طرح محصول تیکت ارسال کنید. ایشون معمولا کمتر از چند ساعت پاسخ شما رو ارسال می کنند.

آیا مفید بود ؟
nazer.ghaderi
nazer.ghaderi
21 اسفند 1399 18:57

سلام
من خریدار قالب دیوی هستم و با سایز صحیح تصاویر برای پستها که در اسلایدر صفحه اول نمایش داده میشه مشکل پیدا کردم .
یعنی از اول هم مشکل داشتم.
نمیدونم سایز صحیح تصاویرم باید چی باشه.
لطف میکنید اگر راهنمایی کنید

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
23 اسفند 1399 09:21

سلام روزتون بخیر
مشکل شما برای پیدا کردن سایز تصاویر کدوم دمو هست؟
یک روش کلی برای پیدا کردن اندازه تصاویر در هر قالب و هر بخشی این هست که:
1: روی المان مورد نظر راست کلیک کنید inspect رو بزنید.
2: در کدهای قالب، تصویر رو پیدا کنید.
3: تصویر رو در یک تب جدید باز کرده و اون رو ذخیره کنید یا در همون کدها سایز تصویر رو ببینید.
مطابق تصویر زیر، یکی از تصاویر اسلایدر قالب دیوی رو براتون هایلایت کردم.
https://files.rtl-theme.com/products/content/2021/03/53918_72aebd2c2bb29d33d72f2ac9b.jpg

آیا مفید بود ؟
nazer.ghaderi
nazer.ghaderi
23 اسفند 1399 11:03

سلام
سپاسگزارم و ممنون از پاسخگوییتون
عرض بنده اینه که مثلا برای پست سایز 1610*1080 باید باشه وقتی این سایز رو برای عکسی که برای پست انتخاب میکنم هستش در اسلایدر پست که در صفحه اصلی سایت قرار میگیره عکس کامل نمیش داده نمیشه.
نمیدونم چه سازی انتخاب بکنم که هم در تصویر پست نمایشش بده و هم در اسلایدر.
و در هر دو کامل نمایش داده بشه
برای اینکه دقیقا متوجه بشید میتونید در گوگل بنویسید شروع تازه و وارد اولین سایت بشید.
سایت شروع تازه هست اسم سایت ما.لینک نمیدم شاید ممنوع باشه و تایید نشه.
بعد برید قسمت مقالات و یا ویدیوهای اموزشی رایگان و بعد در صفحه اصلی سایت اسلایدر بالای سایت رو ببینید متوجه میشید دقیق.
واقعا این مسئله یه معضل بزرگ شده برام

آیا مفید بود ؟
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
25 اسفند 1399 08:41

سلام وقتتون بخیر
اگر بخواهید سایز تصویر شاخص شما متناسب با اسلایدر بالای صفحه باشه، ارتفاع اون خیلی کم میشه و نمایش جالبی نداره (عرض 160px). محدودیت وابستگی ابعاد تصاویر اسلایدر پست با تصویر شاخص وجود داره و کاریش نمیشه کرد. چون دقیقا دارن از یک تصویر استفاده می کنند.
شما می توانید از اسلایدر رولوشن استفاده کنید و از تصویر با اندازه دلخواه برای اسلایدر تون استفاده کنید.
یک مورد دیگه این هست که: شما در انتهای صفحه ویدئوها و دوره هاتون رو قرار دادین، بنابراین بهتره از اسلایدرتون برای call to action و معرفی چیزی متفاوت از دقیقا همون پست ها استفاده کنید.

آیا مفید بود ؟
nazer.ghaderi
nazer.ghaderi
23 فروردین 1400 01:40

سلام
بسیار از پاسخدهیتون و وقتی که گذاشتید ممنونم.
بسیار کاربردی و ارزشمند بود.
یه سوال دیگه الان دارم از خدمتتون.
برای وبلاگ فقط یک طرح در این قالب وجود داره؟
مثلا من نمیتونم الان یک دسته رو به شکل متفاوتی در صفحه اول نمایش بدم.
کلا یک طرح داره که سه تاز از اخرین پستهای اون دسته رو نمای میده و برای رد کردنش به قبلی ها یک نوشته با عنوان "مطالب قدیمی تر" پایینش سمت راست هست.
خوب من دوست دارم که مثلا این سه تا رو تبدیل بکنم به 5 تا در یک ردیف و بعد اسلایدی و با دکمه رد کردن اسلاید بشه ردشون کرد که هیچ جا اینو پیدا نمیکنم.
راه حلی برای رفع این مشکل هست؟

آیا مفید بود ؟
nazer.ghaderi
nazer.ghaderi
23 فروردین 1400 16:01

ممنون از لطفتون.ببخشید پیام آخر رو نتونستم رپلای کنم.
اسلایدر رو نمیشه اون جور که مد نظرم هست برای این کار شخصی سازی بکنم.اسلایدر اونجور که میخوام مثل وبلاگ چند تا رو کنار هم نمایش نمیده.بخوام چند تا رو هم بغل هم بزارم که یک دسته رو نشون بده پستها رو تکراری میزاره و جالب نیست

آیا مفید بود ؟
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
23 فروردین 1400 14:33

سلام دوست عزیز
خوشحالم مفید بوده براتون. ماژول اسلایدر پست احتمالا این کار رو براتون میکنه. ویرایش کنید برگه رو و در همون بخش این ماژول رو اضافه کنید در بخش تنظیمات تعداد پستها رو تعیین کنید. اگر نتیجه براتون قابل قبول بود اسلایدر قبلی رو حذف کنید.

آیا مفید بود ؟
72mahdie
72mahdie
28 مهر 1399 16:43

سلام کلید api رو از کجا و چجوری باید تهیه کنم؟ برای انتخاب دموهای آماده قالب نام کاربری و کلید APIنیازه

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
04 آبان 1399 08:24

سلام از پیشخوان کاربری> تنظیمات کاربری> ساخت api اقدام کنید.

آیا مفید بود ؟
Amirafzar
Amirafzar
03 مهر 1399 10:28

سلام
من این قالب خریداری کردم ولی منو سایت راست چین نیست
راه حل چیه؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
06 مهر 1399 08:50

سلام برای طراح محصول تیکت ارسال کنید. ایشون کمتر از 24 ساعت پاسخ شما رو ارسال می کنند

آیا مفید بود ؟
anuman
anuman
16 شهریور 1399 11:26

سلام.
دکمه آپلود برای برگذاری یه فایل مثلا ورد از سمت کلاینت چجوریه میشه اضافه کرد؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
17 شهریور 1399 08:14

سلام روزتون بخیر
این سوالات رو می تونید در بخش دیدگاه محصول دیوی از طراح سوال کنید یا مستقیما در تیکت مطرح کنید. هیولای وردپرس به شما پاسخ می دهند.

آیا مفید بود ؟
farzadmhy
farzadmhy
21 تیر 1399 22:23

سلام
لطفا راهنمایی کنید

در قالب دیوی یک صفحه خانه در قسمت منو وجود دارد که اگر من همه دسته هارو پاک کنم باز در منو خانه هست ! چگونه میتونم صفحه خانه را پاک کنم ؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
23 تیر 1399 18:59

سلام روز بخیر
در دموهای مختلف ظاهر منوی سربرگ و منوی اصلی کمی متفاوت هست. اما اگر درست متوجه سوال شما شده باشم، لوگویی که در منو قرار دارد را می فرمائید. از تنظیمات قالب >تنظیمات سربرگ عمومی می تونید لوگویی که لینک شده به خانه رو تغییر بدید و سفارشی کنید. اگر منظور شما دقیقا خانه در منوی دموی سیستم اموزشی است ازنمایش>فهرست ها قابل حذف شدن هست.
آموزش قالب را مجددا مطالعه بفرمائید اگر مشکل شما برطرف نشد دقیقا دموی مورد استفاده رو بفرمائید دقیقتر راهنمایی بشه.

آیا مفید بود ؟
milad.afkhamie@yahoo.com
10 خرداد 1399 09:54

سلام و وقت بخیر. برای اضافه کردن یک فونت جدید به غالب از کدام مسیر باید اقدام کرد؟

آیا مفید بود ؟
0
ghader8099
ghader8099
26 اردیبهشت 1399 10:36

سلام خسته نباشید بنده میخوام در سایت آموزشی خودم آزمون آنلاین برگزار کنم که حالا به این صورته که اول ثبت نام بعد پرداخت پول و بعد آزمون آنلاین سوالی که دارم اینه که آیا این قالب توانایی برگزاری یک آزمون آنلاین رو داره؟

آیا مفید بود ؟
0
محبوبه حیدری
محبوبه حیدری
27 اردیبهشت 1399 23:09

سلام دوست عزیز
خیر ازمون ساز آنلاین نداره، شما می تونید بخش قالب های اموزشی راست چین رو مشاهده کنید قالبهای اون بخش امکانات بیشتری برای ثبت نام، برگزاری دوره و اموزش انلاین دارن. در صورتیکه از قالب دیوی می خواهید استفاده کنید احتمالا بتونید با نصب افزونه های آزمون ساز و lms ها اینکا رو انجام بدید.
https://www.rtl-theme.com/category/wp-themes/elearning/

آیا مفید بود ؟