شرکت Open-AI رسما مدل زبان GPT-4 را رونمایی کرد

شرکت Open-AI رسما مدل زبان GPT-4 را رونمایی کرد
اخبار

OpenAI از انتشار GPT-4 خبر داده که نشان دهنده آخرین دستاورد در تلاش های آنها برای افزایش مقیاس یادگیری عمیق است. GPT-4 یک مدل چندوجهی بزرگ است که می تواند هم ورودی های تصویر و هم متن را پردازش کند و خروجی متن تولید کند.

24 اسفند 1401
آخرین بروزرسانی: 28 اسفند 1401

شرکت OpenAI، خالق ChatGPT، جدیدترین مدل هوش مصنوعی خود یعنی GPT-4 را عرضه کرد. این مدل قدرتمند قادر به درک تصاویر و متون است و از امروز از طریق سرویس پولی ChatGPT Plus در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

GPT-4 چهارمین تکرار از مدل زبان GPT است که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته که جهشی عظیم در زمینه پردازش زبان طبیعی (NLP) نشان می‌دهد.

ویژگی جدید GPT-4

به گفته OpenAI، مدل GPT-4 از ورودی‌های متنی و تصویر پشتیبانی می‌کند که پیشرفت خارق العاده ای نسبت به مدل GPT-3.5 داشته است، مدلی که تنها از ورودی‌های متنی پشتیبانی می‌کند. شرکت OpenAI به مدت 6 ماه به‌طور مکرر از طریق برنامه‌های آزمایشی و همچنین ChatGPT، مشغول آزمایش این مدل بوده تا به بهترین نتایج دست پیدا کند.

طبق ادعای شرکت OpenAI، این مدل از همیشه خلاق‌ تر است و می‌تواند مسائل دشوار را با دقت بالاتری حل کند. درحال‌حاضر OpenAI با چندین شرکت برای ادغام GPT-4 در محصولاتشان همکاری کرده است که شامل دولینگو و Stripe می‌شود.

وبژگی های جدید ChatGPT-4

اگرچه GPT-4 از ورودی‌های متنی و تصویری پشتیبانی می‌کند، اما فعلا تنها با متن به کاربران جواب می‌دهد. همانطور که گفتیم، این مدل از طریق سرویس ChatGPT پلاس با هزینه ماهانه 20 دلار در اختیار کاربران قرار گرفته و طبق گفته مایکروسافت، چت‌بات بینگ از این هوش مصنوعی استافاده می کند.

خالق GPT-4 می‌گوید بهبودهای این مدل در چندین آزمون و بنچمارک ازجمله LSAT و SAT Math مشهود است. این هوش مصنوعی توانسته در آزمون‌ها نمرات بالا کسب کند، GPT-4 درواقع یک مدل چند وجهی است که می‌تواند ورودی‌های متن و تصویر را قبول کند.

به گفته OpenAI، این مدل می‌تواند به‌طور همزمان متن و عکس را تجزیه‌ و تحلیل کند تا قادر به تحلیل ورودی‌های پیچیده‌ تر باشد. GPT-4 تحت آزمایش‌های ایمنی نیز قرار داشته و به گفته سازنده‌اش، نسبت به مدل قبلی، GPT-3.5 تا 82 درصد کمتر به درخواست‌های غیرمجاز پاسخ می‌دهد و همچنین 40 درصد احتمال بیشتری وجود دارد که پاسخ‌های واقعی بدهد.

باید دید این هوش مصنوعی جدید منجر به خلق چه چت‌بات‌ هایی می‌شود و آیا محصولات ساخته‌ شده با آن می‌توانند از ChatGPT محبوب‌تر شوند یا خیر.

برچسب ها

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.