تولد 20 سالگی وردپرس

تولد 20 سالگی وردپرس
اخبار

وردپرس 20 ساله شد، در این خبر روند تکامل این پلتفرم محبوب را بررسی می‌کنیم.

06 خرداد 1402
آخرین بروزرسانی: 08 خرداد 1402

آیا می‌دانید وردپرس 7 سال از (2016) TikTok، چهار سال از Tumblr (2007) و حدود یک سال از (2004) فیس بوک بزرگتر است؟

20 سال پیش یعنی در 27 می 2003، Matt Mullenweg و Mike Little یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی به نام وردپرس راه اندازی کردند، اکنون در تولد 20 سالگی، وردپرس به عنوان محبوب ترین CMS مدیریت محتوا شناخته می‌شود و 43 درصد وبسایت های جهان را به خود اختصاص داده است.

راز های موفقیت وردپرس

شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش بیاید که چطور یک پلتفرم وبلاگ نویسی در طی 20 سال به بهترین CMS مدیریت محتوا و طراحی وب تبدیل شده است، دلایل زیادی برای محبوبیت وردپرس وجود دارد اما از مهم ترین دلایل می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • مالکیت شخصی: یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های وردپرس این است که هر وبمستری مالکیت شخصی سایت خود را دارد.
  • توسعه پذیری: وردپرس همواره در حال توسعه یافتن بوده است و با استفاده از پلاگین‌ها می توان هر امکانی را به سایت اضافه کرد.
  • استفاده رایگان: شاید وردپرس جز معدود پلتفرم هایی باشد که با گذشت 20 سال از انتشار با وجود پیشرفت های بسیار همواره استفاده از آن برای همگان رایگان است. هم چنین قابلیت توسعه پذیری آن به دلیل منبع باز بودن از طریق نوشتن افزونه‌ها و قالب‌های اختصاصی با هزینه کم امکان پذیر است.

راه اندازی میلیون ها کسب و کار از طریق وردپرس

ویژگی‌های حرفه ای وردپرس باعث شده که در طی 20 سال گذشته میلیون‌ها کسب و کارآنلاین در بستر وردپرس راه اندازی شود و در حال حاضر 40 میلیون وب‌سایت وردپرسی در حال فعالیت هستند. از طرفی دیگر وردپرس برای بسیاری از افراد از روش‌های مختلف مانند طراحی سایت، برنامه نویسی قالب و افزونه و…  به ابزاری برای امرار معاش تبدیل شده است.

سیر تکامل وردپرس

وردپرس از همان ابتدا همواره روی توسعه پذیری خود تمرکز کرد و سال به سال توانست قابلیت‌های جدیدی را برای کاربرانش ایجاد کند.

سیر تکامل وردپرس

وردپرس این مسیر 20 ساله را با همراهی کاربرانش طی کرده است و روند روبه رشد آن همچنان ادامه دارد. شما هم اگر از قدیمی‌های وردپرس هستید خوشحال می‌شویم تجربه‌های خود را از هم‌مسیری چند ساله با وردپرس به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.