ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

آموزش ساخت فیلتر پیشرفته محصولات ووکامرس

تصور کنید کاربر شما یخچال فریزر سرچ می کند و دسته محصولات شما حاوی 500 محصول موجود و ناموجود از برندهای مختلف و قیمت های متنوع برسد. آیا کاربر شما می تواند محصول مورد نظر خود را پیدا کند؟ اینجاست که اهمیت فیلتر پیشرفته برای سرچ ساده کاربر برای محصول مورد نظر اهمیت پیدا می کند. اضافه کردن و ساخت فیلتر پیشرفته در وردپرس به سادگی از طریق نصب افزونه های ووکامرسی انجام می شود. نصب یک پلاگین فیلتر محصولات در فروشگاه، پیداکردن محصول را برای کاربر ساده می کند. 

2
26 اسفند 1399
آخرین بروزرسانی: 25 فروردین 1403

افزونه های فیلتر پیشرفته عموما مجموعه ای از فیلترها را برای تمامی محصولات نمایش می دهند برای همین مشتریان در بین این همه فیلتر گمراه می شوند، برای جلوگیری از این اتفاق، در این مقاله دستورالعمل هایی ارائه شده است که با کمک آنها می توانید فروشگاه خود را به نحوی سازماندهی نمایید، که محصولات طبق نظر و سلیقه کاربر فیلتر و نمایش داده شوند. اما قبل از اینکه به این موارد پرداخته شود باید بدانید که منظور از ویژگی فیلتر محصولات در ووکامرس چیست و اضافه کردن این ویژگی به محصول چه مزایایی دارد؟

فعال کردن فیلتر محصولات در ووکامرس بر اساس ویژگی 

حال که با مفهوم ویژگی و مزایای استفاده از جستجو پیشرفته در وردپرس آشنا شدید، وقت آن رسیده که فروشگاه وردپرسی خود را به این ابزار مجهز سازید.

فعال کردن جستجوی محصولات بر اساس ویژگی در ووکامرس

اولین قدم برای ساخت فیلتر محصولات در ووکامرس فعال کردن و افزودن ابزارک مربوط به جستجوی پیشرفته محصولات در وردپرس است. این ابزارک ها در قسمت کناری فروشگاه اینترنتی شما پدیدار می شوند.

برای فعال کردن این ابزارک مراحل زیر را ادامه دهید:

 • از قسمت نمایش، وارد بخش ابزارک ها شوید.
 • ابزارک جستجوی پیشرفته محصولات با استفاده از ویژگی را در نوار کناری بکشید و رها سازید.
 • تغییرات را ذخیره نمایید.

ابزار فیلتر محصولات بر اساس ویژگی

توجه داشته باشید که شکل این ابزارک بر اساس تنظیمات فروشگاه ممکن است متفاوت باشد. حال که گام های ابتدایی برای اعمال فیلتر بر روی محصولات را گذراندید، وقت آن رسیده که با نصب یک افزونه فیلتر و جستجوی محصولات بر اساس ویژگی ها در وردپرس را ارتقا دهید.

آموزش ساخت فیلتر پیشرفته محصولات با افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter

یکی از افزونه های پر کاربرد که در جستجوی محصولات بر اساس ویژگی ها در ووکامرس مورد استفاده قرار می گیرد، YITH WooCommerce Ajax Product Filter  است. این افزونه علاوه بر اینکه قابلیت ها و امکانات زیادی نظیر جستجو پیشرفته بر اساس رنگ، اندازه و غیره را در اختیار شما قرار می دهد، موجب پایین آمدن سرعت سایت هم نمی شود و فضایی ساده برای فیلتر کالاها ایجاد می نماید.

برای اینکه بتوانید به کمک فیلتر محصولات در ووکامرس سایت فروشگاهی خود را به فیلتر Ajax مجهز نمایید، مراحل زیر را دنبال کنید. در ابتدا نیاز به نصب و فعالسازی افزونه مورد نظر می باشد. پس از اطمینان از نصب صحیح این افزونه، از طریق منو YITH وارد زیرشاخه افزونه فیلتر محصول ووکامرس شوید.

پس از اینکه وارد زیرشاخه افزونه فیلتر محصول ووکامرس شدید، 3 سربرگ با عناوین ظاهر، استایل سفارشی و نسخه پولی برای شما نمایش داده می شوند.

هر یک از این سربرگ ها دارای تنظیمات مختص به خود بوده که در ادامه تنها دو سربرگ ظاهر و استایل سفارشی مورد بررسی قرار گرفته اند.

آموزش فیلتر محصولات با استفاده از YITH WooCommerce Ajax Product Filter

بررسی سربرگ ظاهر

همانطور که از نام این سربرگ پیداست، تنظیمات ظاهری فروشگاه وردپرسی نظیر محل قرارگیری محصولات، شمارنده ها و غیره از طریق این سربرگ انجام می گیرد. در صورتی که درباره کار با کلاس ها اطلاعات کافی ندارید بهتر است از توسعه دهنده قالب خود کمک گرفته تا بدون دردسر تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید.

سربرگ استایل سفارشی

برای اینکه بتوانید ظاهر قالب خود را سفارشی کرده و تغییرات مدنظر خود را وارد نمایید، نیاز به استفاده از CSS می باشد. برای بهره گیری از CSS ها، وارد سربرگ استایل سفارشی شده و در باکس مشخص شده مطابق شکل زیر، CSS سفارشی خود را وارد کنید. در نهایت نیز برای ذخیره تغییرات بر روی Save Changes کلیک کنید.

سربرگ استایل سفارشی افزونه فیلتر محصولات ووکامرس

نحوه اضافه کردن ابزارک فیلتر پیشرفته محصولات ووکامرس

برای اینکه بتوانید فیلتر پیشرفته محصولات را به نوار کناری اضافه کنید، در ابتدا باید ویژگی هایی که قرار است کالاها بر اساس آنها فیلتر شوند، در قسمت ویژگی ها پیکربندی شده و در نهایت به محصولات اضافه گردند.

پیکربندی ویژگی های مورد نظر

برای پیکربندی ویژگی ها، در ابتدا از طریق پیشخوان وردپرس، وارد منو محصولات و پس از آن وارد زیرشاخه “ویژگی ها” شوید. افزودن ویژگی ها به کاربر کمک می کند تا مطابق ایده مدنظر خود در داخل وب سایت جستجو کرده و بر اساس ویژگی های موجود نظیر رنگ، سایز، قیمت و غیره خرید مطمئن تری انجام دهید.

پیکربندی ویژگی های مورد نظر

برای اینکه بتوانید یک ویژگی جدید برای کالاها تعریف کنید، نیاز است تا در اولین قدم نام ویژگی را در کادر وارد کنید. پس از آن نوبت به پر کردن کادر نامک می باشد. نامک، نامی منحصر به فرد، انگلیسی و حداکثر دارای 28 کاراکتر می باشد. برای ذخیره اطلاعات بر روی افزودن ویژگی کلیک کنید.

افزودن ویژگی به محصولات

برای اینکه بتوانید ویژگی های پیکربندی شده در قسمت قبل را به محصولات اضافه نمایید، نیاز است تا از طریق منو محصولات وارد زیرشاخه همه محصولات شوید.

با وارد شدن به همه محصولات، لیستی از کالاهای تعریف شده مشاهده خواهید کرد که با قرار دادن موس بر روی هر یک، گزینه هایی به نمایش در می آیند. بر روی “ویرایش” کلیک کنید.

افزودن ویژگی به محصولات

با کلیک بر روی ویرایش، وارد صفحه اطلاعات محصول خواهید شد. سپس وارد ویژگی ها شده و از طریق منو کشویی موجود، ویژگی جدید اضافه شده را انتخاب و در نهایت بر روی افزودن کلیک کنید.

افزودن ویژگی به محصولات

پس از افزودن ویژگی، گزینه های بیشتری در این صفحه برای شما به نمایش در می آیند. حال نوبت به مقداردهی این ویژگی می رسد. با کلیک بر روی “افزودن جدید” مقادیر مورد نظر خود را وارد کنید. در این مثال مقادیر زرد، سبز و قرمز وارد شده اند.

افزودن ویژگی به محصولات

در نهایت نیز بر روی ذخیره ویژگی ها کلیک کرده تا این مرحله نیز به پایان برسد. حال که زیرساخت لازم برای افزودن ابزارک به نوار کناری آماده شده، می توانید به سادگی آن را اضافه نمایید.

راه اندازی ابزارک فیلتر (جستجوی پیشرفته) محصولات ووکامرس

برای دسترسی به ویجت و راه اندازی آن، ابتدا وارد نمایش و سپس ابزارک ها شوید. پس از وارد شدن به ابزارک ها، ابزارک جدید تحت عنوان YITH Ajax Product Filter به سایر ویجت ها اضافه شده است. ابزارک YITH Ajax Product Filter را تنها به راحتی با drag & drop در یکی از محل های هدر، فوتر، سایدبار و بخش نوار بالایی افزوده خواهد شد. پس از drop کردن، باکس زیر را مشاهده خواهید کرد.

راه اندازی ابزارک فیلتر محصولات ووکامرس

عنوان: در این قسمت باید یک عنوان برای ابزارک خود انتخاب نمایید.

نوع: از بین انواع فیلتری که در منو کشویی قرار داده شده اند، یکی را انتخاب کنید.

 • لیست: ویژگی های متعلق به نوع انتخاب شده در قسمت ویژگی برای کاربر به صورت لیست نمایش داده خواهند شد.
 • رنگ: ویژگی های متعلق به نوع انتخاب شده در قسمت ویژگی برای کاربر به صورت لیستی از کادرهای رنگی نمایش داده خواهند شد.
 • برچسب: ویژگی های متعلق به نوع انتخاب شده در قسمت ویژگی برای کاربر به صورت لیستی از برچسب های مرتبط با ویژگی نمایش داده خواهند شد.
 • کشویی: ویژگی های متعلق به نوع انتخاب شده در قسمت ویژگی برای کاربر به صورت منویی کشویی نمایش داده خواهند شد.

نوع Query: در این قسمت باید یکی از گزینه های «و» ، «یا» یکی را به عنوان نوع Query خود انتخاب نمایید. در واقع نوع Query این امکان را برای کاربر فراهم می سازد که از چندین فیلتر به صورت همزمان برای دستیابی به نتیجه دلخواه استفاده نماید.

 • و: تنها محصولاتی را به نمایش در می آورد که دارای تمامی ویژگی های مدنظر کاربر باشند.
 • یا: محصولاتی را به نمایش در می آورد که دارای حداقل یکی از ویژگی های مدنظر کاربر باشد.

ویژگی: در این مرحله باید یکی از ویژگی هایی که از طریق مسیر محصولات/ ویژگی ها ایجاد کردید را انتخاب کنید.

در نهایت نیز برای ذخیره تغییرات بر روی ذخیره کلیک نمایید.

تنظیم مجدد و بازنشانی فیلتر (جستجوی پیشرفته) ابزارک

برای اینکه کاربران وب سایت بتوانند فیلترهای انتخاب شده را بازنشانی کرده و به حالت اولیه بازگردانند، نیاز به بهره گیری از ابزارک YITH Ajax Reset Filter است. برای اینکه کاربران بتوانند از این ابزارک استفاده نمایند، حداقل باید یک فیلتر برای جستجوی محصول مورد نظر خود اعمال کرده باشند.

تنظیم مجدد و بازنشانی فیلتر ابزارک

در این مثال 3 ویژگی سبز، زرد و قرمز با نوع فیلتر رنگی اضافه شده بودند. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، این 3 رنگ به صورت فیلترهای رنگی به ابزارک سایدبار اضافه شده اند. برای استفاده از بازنشانی فیلتر، تنها کافی است یکی از این فیلترها انتخاب شوند.

بازنشانی فیلتر

آموزش ساخت فیلتر محصولات در المنتور

همانطور که می دانید یکی از روش های طراحی صفحه فروشگاه، استفاده از المنتور می باشد. در فروشگاه هایی که به وسیله المنتور طراحی و ساخته می شوند نیز امکان جستجو پیشرفته بر اساس ویژگی های محصولات وجود دارد اما روش انجام آن نسبت به روش قبلی کمی متفاوت است.

از همین رو اگر صفحه فروشگاه شما نیز به وسیله افزونه المنتور طراحی شده و مایل به فیلتر محصولات در ووکامرس هستید، مراحل زیر را دنبال نمایید. توجه داشته باشید که برای ساخت فیلتر محصولات در المنتور، نیاز به استفاده از افزونه المنتور پرو و افزودنی فیلتر هوشمند محصولات ووکامرس است.

قبل از اعمال تنظیمات افزونه جستجو پیشرفته وردپرس، حتما دقت داشته که مطابق روش قبل باید محصولات شما دارای ویژگی های معتبری باشد، در نتیجه در ابتدا باید به محصولات خود ویژگی های معتبری اعمال کنید تا فیلتر محصولات در ووکامرس بر اساس آن ها قابل انجام باشد. ادامه مراحل آموزش ساخت فیلتر پیشرفته محصولات با المنتور بر فرض این بیان شده است که شما به محصولات خود ویژگی اضافه کرده اید.

افزودن فیلتر در افزودنی فیلتر هوشمند محصولات ووکامرس

توجه داشته باشید که قبل از کار با افزونه های نام برده شده، این افزونه ها باید نصب و فعال باشند. پس از اینکه طبق مراحل فوق تمام مقادیر مربوط به ویژگی ها را وارد کردید، به پیشخوان وردپرس خود رفته و بر روی تب فیلتر هوشمند کلیک کنید. از بین گزینه های باز شده، اضافه کردن جدید را انتخاب نمایید.

افزودن فیلتر در افزودنی فیلتر هوشمند محصولات ووکامرس

در این بخش باید برای هر ویژگی ایجاد شده، یک فیلتر جداگانه ایجاد نمایید. برای این منظور طبق دستورالعمل زیر، بخش های زیر را تکمیل کنید. در این مثال ایجاد کردن فیلتر رنگ مورد بررسی قرار گرفته است.

 • نوع فیلتر: بصری
 • منبع داده: طبقه بندی
 • نوع طبقه بندی: ویژگی محصول (در این مثال محصول رنگ)

افزودن فیلتر در افزودنی فیلتر هوشمند محصولات ووکامرس

در مرحله بعدی نیز نوبت افزودن مقادیر (رنگ ها) به ویژگی محصولات می باشد. با کلیک بر روی تنظیمات جدید، قادر به افزودن هر تعداد ویژگی به لیست فیلتر خواهید بود.

افزودن فیلتر در المنتور

این مرحله باید برای تمامی ویژگی های محصول مجددا تکرار شود. دقت داشته باشید که نوع فیلتر تنها محدود به فیلتر بصری نیست و می تواند دارای مقادیر و انواع دیگری باشد.

افزودن فیلتر پیشرفته در المنتور

برای اینکه بتوانید فیلتر محصولات در المنتور به فروشگاه خود اضافه کنید، می توانید از افزودنی المنتور استفاده کنید. برای بهره گیری از ابزارک فیلتر که یکی از بهترین افزودنی ها فیلتر پیشرفته افزونه جت اسمارت است استفاده کنید.

 

برای طراحی سایت با محصولات فیزیکی باید قالب خود را از دسته قالب ووکامرس انتخاب کنید. این مجموعه قالب ها با امکاناتی مانند صفحه محصول، صفحه پرداخت و تسویه حساب، سبد خرید، نحوه نمایش محصولات، مدیریت سفارشات و غیره برای طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند.

معرفی سایر افزونه های ساخت فیلتر پیشرفته در ورپرس

افزونه های متنوعی برای اضافه کردن فیلترهای پیشرفته محصولات وجود دارد که در بالا تنها دو نمونه پرکاربرد آن معرفی شد. با اینحال ممکن است سایر افزونه های زیر نیز برای شما مفید باشند.

 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته فارسی وردپرس Ajax

با کمک افزونه فیلتر  وردپرس Ajax، امکان جستجوی پیشرفته محصولات و کالاها فراهم خواهد شده است. این افزونه در نوع خود یکی از قدرتمندترین افزونه ها است که امکانات بی شماری از قبیل جستجو در بین دسته های مختلف، پیوندها و سایت های شبکه ای وردپرس، پیشنهاد عبارت به کاربر در حین جستجو، ساخت انواع فرم های جستجو و غیره را در اختیار کاربر قرار می دهد.

هر یک از این افزونه ها دارای ویژگی ها و امکانات متفاوتی هستند که می توانید با توجه به نیاز خود آنها را تهیه و نصب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک افزونه های نام برده شده، بر روی نام افزونه کلیک کرده تا با خصوصیات و ویژگی های بیشتری از هر یک از آنها آشنا شوید.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه جستجوی ایجکس، Ajax Search Pro
دسته بندی : افزونه کاربردی
1939
فروش
86%
رضایت
 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته محصولات ووکامرس Woo

اگرچه برای فیلتر جستجو پیشرفته محصولات در وردپرس افزونه های مختلفی موجود است اما با بررسی های انجام گرفته مشخص شد که افزونه فیلتر woof یکی از برترین افزونه های محصولات در وردپرس است که حاوی تنظیمات مختلف برای اعمال انواعی از فیلترها بر روی کالاها می باشد.

در حقیقت از woof می توان به عنوان کاملترین افزونه فیلتر وردپرس یاد کرد چرا که اعمال فیلترهایی اعم از محصولات با تخفیف، موجود در انبار، قیمت، کد، برچسب، ویژگی غیره تنها از طریق این افزونه ممکن خواهد بود.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه فیلتر هوشمند ووکامرس، افزونه woof (افزونه Husky جدید)
دسته بندی : افزونه فروشگاهی
476
فروش
91%
رضایت
 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته محصولات ووکامرس Woocommerce Product

وجود دسته بندی های مختلف و ویژگی های منحصر به فرد محصولات به کاربر کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن، کالای مورد نظر خود را از بین محصولات موجود پیدا کنید. افزونه فیلتر  woocommerce product این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد.

از ویژگی های این افزونه جستجوی پیشرفته قیمت محصولات، کالاهای تخفیف خورده، محصولات موجود یا ناموجود در انبار است.

محصول پیشنهادی
بنر
افزونه فیلتر محصولات ووکامرس، Woocommerce Product Filter
دسته بندی : افزونه فروشگاهی
3070
فروش
81%
رضایت

تمامی افزونه های نام برده شده فروشگاه راست چین موجود و در دسترس می باشند و در صورت بروز هرگونه مشکل نیز می توانید از خدمات پشتیبانی آن بهره ببرید. امید است با مطالعه آموزش ساخت جستجو پیشرفته در وردپرس محصولات فروشگاهی تان را تجهیز کرده و از مزایای این قابلیت بهره ببرید.

فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
فاطمه هستم و نزدیک به دو ساله فعالیتم تو حوزه سئو و وردپرس جدی شده. به نظر من "تنها کسی که تو دنیا می تونه کمکت کنه خودتی، پس به خودت باور داشته باش"
سوالات متداول

برای فیلتر محصولات در المنتور می توانید از ویجت ها و ابزارک های آن کمک بگیرید. در مقاله به می توانید روش فیلتر محصولات در المنتور را بیاموزید.

 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته فارسی وردپرس Ajax
 • افزونه فیلتر هوشمند محصولات ووکامرس JetSmartFilters
 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته محصولات ووکامرس Woof
 • افزونه فیلتر جستجوی پیشرفته محصولات ووکامرس Woocommerce Product

با کمک افزونه های ذکر شده می توانید فیلتر محصولات در ووکامرس را انجام دهید.

مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
2 دیدگاه
parisa1992
parisa1992
02 دی 1402 09:20

سلام وقتتون بخیر. من میخوام لینک زیر رو که بعد از ایجاد ویژگی و مشخصه ها و قرار دادن در فیلترهای ابزارک ایجاد شده مثلا:
domain.com/product-category/mobile/?filter_color=black
رو دقیقا همین لینک رو ویرایش کنم و براش در قسمت بادی، محتوا بنویسم. منتها وقتی این لینک رو در وردپرس باز میکنم تنها گزینه ویرایشی که داره "ویرایش دسته" است و دسته موبایل رو ویرایش میکنه نه فیلتر ویژگی رنگ رو. من دقیقا میخوام در این لینک محتوای دلخواهم رو قرار بدم. چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟ با تشکر

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
02 دی 1402 10:13

سلام پریسای عزیز
خب ادرس لینکی که گذاشتید ادرس دسته بندی هست و وقتی ویرایش کنید می تونید دسته بندی را ویرایش کنید و متن مورد نظرتون رو هم قرار بدید. ویژگی ها و مشخصات برای محصولات هست و در قسمت دسته بندی ها وجود نداره و اون ها را طبق آموزش مقاله می تونید ست کنید

آیا مفید بود ؟