قوانین ارائه محصول در راست چین

شرکت راست چین در راستای حمایت از طراحان و برنامه نویسان ایرانی، توسعه کارآفرینی، مشتری مداری و به ‌منظور سازگاری با شرایط اقتصادی جامعه، قوانینی به شرح ذیل تنظیم، که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتریان، جلب اعتماد آن‌ها و از همه مهم‌تر ساخت و ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید خواهد شد.

این قوانین براساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی و همچنین براساس کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیک، قانون جرایم رایانه ای و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تنظیم گردیده است. عضویت و استفاده از سرویس ها و خدمات وب سایت راست چین به منزله آگاهی و پذیرش کلیه قوانین راست چین خواهد بود

این قوانین لازم الاجرا بین فروشندگان و شرکت راست چین می باشد.

۱- درگاه اینترنتی: وب سایت راست چین به آدرس www.RTL-Theme.com می باشد.

۲- راست چین: شرکت راست چین (مسئولیت محدود) به نشانی اینترنتی www.RTL-Theme.com

۳- فروشنده: هر شخصی است که با تایید این قرارداد به شرح پیوست نسبت به فروش محصولات یا ارائه خدمات از طریق درگاه اینترنتی اقدام می نمایید.

۴- محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن ها از طریق اینترنت وجود دارد.

۵- محصول: محصول دیجیتالی است که توسط فروشندگان و کاربران در راست چین ارائه شود.

۶- محصول ایرانی: محصول دیجیتالی است که همه یا بخش عمده آن توسط خود فروشنده ارائه کننده محصول توسعه داده شده است.

۷- محصول فارسی شده: محصولی دیجتیال که توسط توسعه دهنده غیرایرانی توسعه داده شده و فروشنده راست چین آن را برای استفاده کاربران ایرانی بومی (فارسی و راست چین) کرده است.

۸- اورجینال: نسخه ای از محصول فارسی شده که به صورت مستقیم از منابع اصلی و قانونی یا توسعه دهنده اصلی تهیه شده باشد.

۹- فروشنده اختصاصی: فروشنده ای که محصولات خود را فقط به صورت انحصاری برای فروش در اختیار راست چین قرار میدهد.

۱۰- دمو یا پیش نمایش: نسخه نمونه و آنلاین از محصول است که توسط فروشنده ارائه شود.

۱۱- محیط استاندارد وردپرس: برای سنجش صحت عملکرد قالب ها و افزونه های وردپرس از این محیط استفاده می شود. به این صورت که صرفا هسته وردپرس و قالب و افزونه های پیشفرض وجود فعال باشند.

۱۲- تیکت: مکاتبات رسمی خریداران، فروشندگان و سایر کاربران با یکدیگر و راست چین که در درگاه اینترنتی ثبت شده باشد.

۱۳- دیدگاه: نظرات ثبت شده در صفحه محصول است.

۱۴- پشتیبانی: به فرایند پاسخگویی به مشکلات، راهنمایی ها و سوالات محصول در راست چین، پشتیبانی گفته می شود.

۱۵- کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سایت راست چین استفاده می کند. اشخاص با ثبت نام و در راست چین، و انتخاب دکمه ثبت نام، اعلام می کنند که کلیه مفاد قرار داد را مطالعه کرده و براساس آن اقدام به بهره برداری می نمایند.

۱۶- حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://www.rtl-theme.com ، که کاربر از طریق این حساب، می تواند تمامی تعاملات خود با راست چین را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروزرسانی است.

۱۷- کیف پول: مفهومی مشابه با کیف پول معمولی که در فروشگاه های آنلاین برای خرید و فروش و نگهداری اعتبار و اطلاعات حساب مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید شارژ الکترونیکی قابل افزایش بوده و معمولا در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه های پرداخت نیست.

۱۸- درخواست سفارشی سازی: تغییرات خارج از روال پشتیبانی معمول که به درخواست کاربر بر روی محصول دیجیتال اعمال می شود.

۱۹- وردپرس: یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای راه اندازی و ایجاد سایت ها و وبلاگ ها است.

۲۰- ووکامرس: یک افزونه وردپرس که به کمک آن فرایند های تجارت الکترونیک از قبیل خرید و فروش، کنترل و مدیریت می شوند.

۲۱- قالب وردپرس: مجموعه ای از کدها و فایل ها به عنوان یک طرح آماده برای تغییر ظاهر سایت های وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد.

۲۲- افزونه وردپرس: مجموعه ای از کدها که به کمک آن ها امکانات سایت های وردپرسی افزایش یا تقویت می شود.

۲۳- اسکریپت: مجموعه ای از قطعه کدها به صورت طرح آماده، که قابل نصب روی هاست بوده و یک سایت را ایجاد می کند.

۲۴- بررسی اصالت محصول: فرایندی در بخش کنترل کیفی راست چین که در آن، خرید نسخه اورجینال محصولات غیر ایرانی فروشنده کنترل می شود.

۲۵- درخواست سفارشی سازی: تغییرات خارج از روال پشتیبانی معمول که به درخواست کاربر بر روی محصول دیجیتال اعمال می شود.

۲۶- بازگشت وجه: فرایندی که طی آن کل وجه پرداختی کاربر برای یک سفارش، به طور کامل به حساب وی برگشت داده می شود. لازم به ذکر است که در هر مرجوعی سفارش بنا به صلاح دید راست چین، فروشنده به ازای 50% قیمت محصول جریمه و بخشی از آن در حساب مشتری شارژ خواهد شد.

۲۷- باگ اساسی: اشکالات نرم افزاری که موجب عدم اجرا عملکرد اصلی محصول شده یا امنیت وب سایت کاربر را به خطر بیندازد.

۲۸- تعهدات فروشنده: به کلیه وظایف فروشنده در برابر مشتریان در دوره شش ماهه ارائه خدمات گویند.

۲۹- مبلغ تعهدات: به مجموع هزینه های پرداختی مشتریان یک فروشنده بابت محصولات یا خدمات خریداری شده از آن فروشنده در بازه شش ماهه گفته می شود.

۳۰- قرارداد: قرارداد همکاری منعقده بین راست چین و فروشنده، بر اساس شرایط این قرارداد حاضر و به شرح پیوست است.

۳۱- کارمزد متغییر: کارمزدی است که بر اساس میزان رضایت مشتری از محصول خریداری شده محاسبه و مطابق فرایند ذکر شده در ماده 29 اعمال خواهد شد.

۱- با توجه به مفاد قرارداد حاضر، راست چین حق استفاده غیر انحصاری، قابل فسخ و غیرقابل انتقال از سایت راست چین را به «فروشنده» اعطا می کند تا فروشنده محصول متعلق به خود را مطابق با قوانین و مقررات برای استفاده کاربران ارائه نماید.

۲- کلیه حقوق، مالکیت و منافع سایت راست چین در مالکیت انحصاری راست چین است.

۳- فروشنده می پذیرد، صرفا استفاده کننده است و هیچ گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با راست چین ندارد . به همین دلیل نمی تواند مدعی حقی شود.

۱. مدت اعتبار این قرارداد حاضر به مدت یک سال می باشد. در صورتیکه طبق ماده ۲۲ حساب کاربری مسدود نگردد و طبق ماده ۲۸ راست چین با فروشنده به صورت یک طرفه قطع همکاری نکند، قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

۲. مفاد این قرارداد برای تمامی فروشندگان راست چین عطف به ماسبق خواهد شد.

۱. با ارسال درخواست ارتقا سطح کاربری به فروشنده، کاربر کلیه مفاد این قرارداد و شرایط استفاده از راست چین را می پذیرد.

۲. هر ایرانی دارای سن قانونی که تخصص و دانش کافی برای ارائه محصولات آماده تحت وب قابل فروش در راست چین، داشته باشد؛ می تواند درخواست ارتقا سطح کاربری را ارسال کند.

۳. کاربران باید توجه داشته باشند که صرفا برخورداری از شرایط فروشنده شدن حقی برای درخواست کننده ایجاد نمی کند و راست چین برای پذیرش درخواست فرد مخیر خواهد بود.

۴. مراحل فروشندگی به این صورت است که پس از عضویت در سایت راست چین، کاربر با پذیرش کلیه قوانین بخش فروشندگان سطح کاربری خود را به فروشنده ارتقاء خواهد داد. فروشندگان موظف هستند مدارک اعلام شده در پیشخوان کاربری خود را همراه با بارگذاری نسخه اسکن و امضا شدن تمامی صفحات این قرارداد به همراه وارد کردن اطلاعات بانکی و هویتی و متعلق به صاحب امضا این قرارداد برای راست چین ارسال کند. (مدت زمان بررسی درخواست، ۷۲ ساعت کاری می باشد.)

۱- مدت زمان لازم برای بررسی هر محصول فروشنده مشروط به رعایت کلیه مفاد قرارداد حاضر و شرایط استفاده از سایت راست چین، ۷۲ ساعت کاری است. در صورت عدم تأیید محصول نیز به فروشنده به وسیله تیکت اطلاع رسانی می شود.

۲- قیمت نهایی محصول توسط کارشناسان راست چین مشخص خواهد شد. فروشنده قیمت مد نظر خود را به صورت پیشنهاد مطرح می کند.

۱- هر یک از محصولات راست چین، صرفا توسط یک فروشنده عرضه می شود. بنابراین فروشنده باید پیش از ارسال درخواست رزرو (برای محصولات فارسی سازی شده) و ثبت نام محصول را در سایت جستجو کرده و از عدم وجود محصول روی سایت اطمینان حاصل کند.

۲- فروشنده باید در توضیحات معرفی محصول، کلیه ویژگی ها را به صورت کامل ثبت کند.

۳- برخی محصولات، نیازمند پیش نیازها یا شرایط خاصی هستند. فروشنده موظف است در این مواقع، حتما نیازمندی ها ی محصول (مانند ورژن php، محدودیت حافظه، حجم آپلود و …) و نیز سازگاری با افزونه ها را در توضیحات به نحو مشخص قید نماید.

۴- در صورت هر گونه مغایرت بین توضیحات، پاسخ فروشنده در دیدگاه و پیش نمایش محصول با نسخه دریافت شده توسط کاربر از راست چین، منجر به بازگشت وجه خواهد شد.

۵- همچنین اگر فروشنده وعده ای برای آپدیت(ها) بعدی بدهد و اجرا نکند؛ یا عدم ثبت توضیحاتی که منجر به ابهام در خریداران شود، فرایند بازگشت وجه، مطابق ماده ۲۱، غیرقابل اجتناب خواهد بود.

۶- همه محصولات (ایرانی یا فارسی شده) حتما باید نام اختصاصی و غیر تکرار داشته باشند.

۷- ثبت محصولات سفارشی سازی شده ی غیر ایرانی در صورتی که شامل تغییرات اساسی (بیشتر از ۵۰%) به تشخیص واحد کنترل کیفی راست چین باشد شامل نشان ایرانی و قابل انتشار در راست چین خواهد بود ولی لازم است در توضیحات محصول این مسئله عنوان شود.

۸- ثبت محصولات پکیج شده تنها زمانی ممکن است که فروشنده اصلی نیز محصولات را به صورت پکیج شده عرضه کند یا این امر به تایید مدیر تیم کنترل کیفی راست چین برسد.

۹- ایجاد پیش نمایش کاملا فارسی برای محصولات الزامی است و برای محصولاتی هم چون افزونه های وردپرس ایجاد لندینگ معرفی با قابلیت تست آنلاین یا ویدیو فارسی معرفی ضروری می باشد. فروشنده باید این پیش نمایش را به صورت اختصاصی روی هاست و دامنه ای که در اختیار وی باشد، اجرا کند. دمو آنلاین سایر فروشندگان و سایت ها قابل پذیرش نیست.

۱۰- مسئولیت محتوای پیش نمایش ها بر عهده فروشنده است و در صورت مغایرت با قوانین کشور فروشنده به صلاحدید راست چین جریمه و فروش محصول متوقف خواهد شد.

۱۱- امکان استفاده از لینک یا اسم برند فروشگاهی در پیش نمایش، تصاویر، دیدگاه، تیکت و فایل محصول، نام کاربری و ایمیل ممنوع است و در صورت مشاهده فروشنده جریمه و محصول متوقف خواهد شد.

۱۲- در تمامی محصولات راست چین لازم است کلیه فایل ها و آموزشهای ضروری راه اندازی و کار کردن با محصول در زمان دریافت فایل از راست چین ارائه شود، هر گونه روند دریافت فایل یا فعال سازی خارج از سرویس های سایت راست چین ممنوع است و شامل جریمه و توقف فروش محصول خواهد شد.

۱۳- فروشنده موظف است تمامی بخش های محصول در پیشخوان یا پنل مدیریت، همچنین در سمت بازدید کننده سایت به صورت کامل فارسی کند. بدیهی است این مورد در ثبت اولیه محصول و نیز به هنگام آپدیت بایستی لحاظ شود. افزونه های اساسی و همراه محصول نیز مشمول این بند خواهند بود.

۱۴- هر بخشی از محصول که نیازمند راست چین شدن دارد، هم در بخش مدیریت و هم در سمت کاربر، به صورت کامل می بایست راست چین شود.

۱۵- برخی محصولات غیرایرانی، لایسنس دارند که به هنگام فروش در راست چین، در اختیار خریدار قرار نمی گیرد. در این موارد، فروشنده موظف است، بخش ثبت لایسنس را به نحوی حذف کند که نه تنها در عملکرد و امکانات حرفه ای خللی وارد نشود؛ بلکه کاربر با خطای ثبت لایسنس مواجه نشود.

۱۶- فروشندگان نمی توانند برای استفاده خریداران محصولات محدودیت زمانی تعیین کنند.

۱۷- کاربران به صورت مادام العمر به محصولات خریدارای شده فروشندگان دسترسی رایگان خواهند داشت. مگر آنکه تخلف کرده و اکانتشان مسدود شود.

۱۸- فروشنده باید به هنگام قرار دادن هر نسخه جدید از محصول «تاریخ آپدیت» و «نسخه فعلی به روزرسانی شده» را در فیلد مخصوص آن وارد کند و در یک فایل راهنما، چگونگی فرایند بروزرسانی محصول را به صورت کامل شرح دهد.

۱۹- فروشنده موظف است، تمامی محصولات ثبت شده را در آخرین نسخه منتشر شده توسط توسعه دهنده اصلی، همواره به روز نگه دارد. افزونه های همراه قالب نیز باید همیشه به آخرین نسخه ای که فروشنده اصلی ارائه داده، در راست چین قرار داده شوند.

۲۰- فروشندگان توجه داشته باشند که نمی توانند محصولات موجود در راست چین را خریداری کرده و در محصول خود استفاده کنند. حق متوقف کردن چنین محصولاتی برای راست چین محفوظ است.

۲۱- فروشندگان باید در نظر داشته باشند که لینک های مخفی، کدهای اضافه یا مواردی که در محصول به صورت غیر مجاز درج شود، به استناد ماده ۲۲ موجبات توقف و سلب امتیاز فروشنده از محصول را فراهم می کند. بدیهی است که مواردی مثل لینک به راست چین یا ثبت اسم و اکانت فروشنده در راست چین، مسأله ای ندارد.

۲۲- کلیه درون ریزی های محصولاتی که نیاز به اتصال به سرور خارجی و ملزم به استفاده از لایسنس اورجینال محصول است،باید با محتوای فارسی به سرور داخلی منتقل شده و لایسنس اورجینال آن برداشته و برای کاربر بدون پیچیدگی قابل استفاده باشد.

۲۳- فروشندگان نمی توانند روی محصول استاندارد عرضه شده، افزونه یا محصولات دیگر را به عنوان هدیه به کاربران ارائه دهند مگر این که آن محصول در سایت راست چین به صورت مجزا وجود نداشته باشد.

۲۴- فروشندگان توجه داشته باشند در صورت توسعه محصول استاندارد میتوانند افزونه یا محصول استفاده شده جهت توسعه را در پکیج محصول بدون ذکر عنوان هدیه اضافه نمایند.

۱- قالب های وردپرس که به مجموعه راست چین ارسال می شوند؛ الزاما باید دارای بسته نصب آسان، فایل قالب، افزونه های ضروری، فایل راهنمای کار و راه اندازی و نیز آپدیت قالب باشد. در مورد قالب هایی که نسخه فرزند دارند، این فایل نیز در فایل زیپ قالب وردپرس قرار می گیرد. جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

۲- فروشنده باید پیش از ارسال محصول و نیز قبل از ارسال هر آپدیت، محصول خود را در محیط استاندارد به طور کامل بررسی و تست کند.

۳- ترجمه و اصلاح سبک های css برای زبان فارسی از الزامات تمامی قالب های راست چین است.

۴- فروشندگان باید توجه داشته باشند که فایل ها و افزونه های ضروری همراه قالب ها مثل صفحه ساز و … باید به صورت کامل فارسی شده و اصلاح سبک های css باشند. الزامی به ترجمه افزونه های اختیاری یا محصولات موجود در مخزن وردپرس، وجود ندارد.

۵- فروشنده قالب ایرانی ملزم است پنل تنظیمات اختصاصی برای قالب ایجاد نماید.

۶- فروشندگان کلیه محصولات راست چین، موظف است، در صورت عدم وجود یک یا چند مورد از بخش های اساسی مثل نوشته، سایدبار، دیدگاه، هدر و فوتر، در توضیحات به اطلاع کاربران برساند. در صورت شکایت هر کدام از خریدارن، مطابق ماده ۲۱ شامل بازگشت وجه می شود.

۷- افزونه های ارسال شده در محصولات غیرایرانی، دقیقا منطبق با محصول اصلی خواهد بود و فروشنده مجاز به اضافه کردن پلاگین دیگری نیست.

۸- فروشندگان محصولات ایرانی تنها زمانی اجازه استفاده از افزونه های Elementor Pro و WPBakery و Advanced Custom Fields Pro را خواهند داشت که اصالت خرید اورجینال آن ها به تأیید تیم کنترل کیفی راست چین برسد.

۹- فروشنده برای درون ریزی دموهای محصولات غیرایرانی، باید توانایی حذف لایسنس فروشنده محصول اصلی را داشته باشد. ضمن اینکه برای حفاظت از دموها می تواند از لایسنس اختصاصی راست چین استفاده کند.

۱۰- برای عرضه اولیه قالب هایی که تعداد پیش نمایش زیادی دارند، حداقل ۱۰ دمو باید به صورت کامل فارسی سازی شده و در پیش نمایش و فایل محصول در راست چین قرار گرفته باشد.

۱- فروشنده باید پیش از ارسال افزونه وردپرس و نیز قبل از ارسال هر آپدیت، محصول خود را در محیط استاندارد به طور کامل بررسی و تست کند.

۲- افزونه های وردپرس که به مجموعه راست چین ارسال می شوند؛ الزاما باید دارای فایل افزونه، راهنمای کار با آن و نیز راهنمای نصب و آپدیت باشد. جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

قالب های HTML که به مجموعه راست چین ارسال می شوند؛ الزاما باید دارای فایل های محصول و راهنمای تنظیمات هم چون ایمیل باشد. جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

تمامی اسکریپت هایی که به مجموعه راست چین ارسال می شوند؛ الزاما باید دارای فایل اسکریپت، راهنمای کار با آن و راهنمای نصب و راه اندازی و بروزرسانی اسکریپت باشند جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

فایل ارسالی باید به نحوی باشد که مشتری بتواند عین پیش نمایش محصول را مطابق با شرایط و توضیحات ثبت شده در بخش معرفی بدون وابستگی به فروشنده راه اندازی و با آن کار کند، تمامی قالب های whmcs الزاما باید دارای فایل های قالب ، راهنمای کار با آن و راهنمای نصب و راه اندازی و بروزرسانی باشند جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

قالب های جوملا الزاما باید دارای فایل های قالب ، بسته نصب آسان ، راهنمای کار با آن و راهنمای نصب و راه اندازی و بروزرسانی باشند جزئیات بیشتر در راهنمای ثبت محصولات به صورت کامل شرح داده شده است.

محصولات بخش اپلکیشن باید همراه با ماژول اتصال به سایت (وردپرس و …) ارائه شوند تا مشتری بتواند بدون وابستگی به فروشنده نسخه اختصاصی وب سایت خود را ایجاد و مدیریت کند یا حداکثر طی ۲۴ ساعت نسخه اختصاصی مشتری را تحول دهد، فایل راهنمای راه اندازی و کار با محصول و بیان نیاز مندی های محصول در بخش معرفی و توضیحات محصول الزامی می باشد.

در صورت عدم انجام این تعهد مطابق ماده ۲۱ خرید مشتری مرجوع فروشنده برابر قوانین جریمه خواهد شد.

محصولاتی اجازه انتشار در راست چین دارند که شروط زیر را رعایت کرده باشند. فروشندگان باید توجه داشته باشند که در صورت عدم رعایت، راست چین محصول را تأیید نخواهد کرد.

۱. محصول ایرانی صفر تا صد توسط فروشنده ایجاد شده باشد. یا در صورت استفاده از محصولی دیگر، به شرط تغییر و شخصی سازی بیش از ۵۰ درصد، پیش از ثبت، به صورت تیکت به اطلاع تیم کنترل کیفی راست چین برساند.

۲. محصول غیر ایرانی به صورت اورجینال خریداری شده باشد و فارسی سازی آن به صورت کامل انجام شده باشد. لازم به ذکر است، مراحل خرید و فارسی سازی از ابتدا تا انتهای کار، باید توسط شخص فروشنده صورت گیرد.

۳. کلیه محصولات، ایرانی و غیر ایرانی، نباید کپی محصول دیگری (حتی خارج از سایت راست چین) باشد. در صورتیکه ثابت شود، محصول کپی است، مطابق ماده ۲۲ محصول متوقف و فروشنده خاطی جریمه خواهد شد.

۴. تمامی محصولات راست چین، پیش از انتشار، فرایند اصالت محصول را می گذرانند. این فرایند توسط تیم کنترل کیفی با روش های ویژه راست چین انجام می شود.

۵. در صورتیکه کارشناسان راست چین، صلاح بدانند که فرایند بررسی اصالت محصول مجددا انجام شود، تمامی فروشندگان موظف به همکاری هستند. در صورت عدم همکاری یا عدم توانایی برای اثبات اصالت محصول، محصول از سمت راست چین متوقف شده و بر طبق ماده ۲۳، محصول به فروشنده دیگری واگذار می شود. همچنین فروشنده متعهد است، خسارت وارده به راست چین و کلیه خریداران را جبران نماید.

۶. فروشندگان به هنگام ثبت محصولات غیر ایرانی، موظف هستند از نام اصلی و انگلیسی استفاده کنند. در صورتیکه نام را درج نکرده باشند و به این واسطه محصول تکراری در راست چین منتشر شود، موارد زیر اعمال می شوند:

  • ۱. بر اساس ماده ۲۲ محصولی که نام اصلی را ثبت نکرده، متوقف می شود.
  • ۲. محصولی که نام اصلی را ذکر کرده باشد، روی راست چین باقی می ماند و ابدا تقدم تاریخ انتشار ، تأثیری در باز کردن فروش محصول نخواهد داشت.
  • ۳. براساس ماده ۲۱ ، وجه تمامی خریدهای محصول متوقف شده، به حساب خریداران بازگشت داده می شود تا محصول صحیح را خریداری کنند و از پشتیبانی برخوردار شوند.

۷. مشتری می تواند متن کپی رایت قرار گرفته در بخش فرانت سایت را حذف یا ویرایش کند و فروشنده نمیتواند هیچ محدودیتی برای این موضوع قرار دهد.

۸. محصولات کپی و نال شده در راست چین جایی ندارند. در صورتیکه اثبات شود که محصولی از یک فروشنده شرایط خرید و تهیه محصول سالم را رعایت نکرده، مطابق ماده ۲۲ محصول متوقف می شود. اگر فروش داشته باشد، تمامی مبالغ، باید از سمت فروشنده به راست چین و سپس به خریداران عودت داده شود.

۹. در تخلف هایی همچون فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی از محصولات دیگران، عدم رعایت قوانین کشور و … راست چین مسئولیتی در برابر خطای فروشنده ندارد. بنابراین فروشنده مسئول پاسخگویی در برابر مجامع قانونی و حقوقی خواهد بود.

۱۰. اگر فروشنده ای روی یکی از محصولات راست چین، معترض است، باید مدارکی (مستند و محکمه پسند) دال بر شکایت خود ارسال کند.

۱۱. اگر فروشنده ای اعتراضی مبنی بر کپی محصول خود توسط دیگر فروشنده های راست چین دارد، باید مستنداتی همچون نشان، نام یا هر گونه شناسه هویتی منحصر به فرد دیگری از نام فروشنده یا طراح اصلی در محصول کپی شده ارائه کند. در غیر این صورت داوری امکان پذیر نخواهد بود.

۱۲. چنانچه، فروشنده ای محصول کپی شده ای را به عنوان محصول خودش در راست چین ثبت کند، محصول در درجه اول متوقف خواهد شد. همچنین، مطابق ماده ۲۲ علاوه بر جریمه ای که از سمت راست چین دریافت می کند؛ باید فروشنده وجه تمامی مبلغ فروش را جهت بازگشت وجه به راست چین پرداخت نماید. هر یک از طرفین برای جبران خسارت خود می توانند از مراجع قضایی پیگیری به عمل آورند.

تمامی محصولات راست چین، از فرایند بررسی اصالت محصول عبور می کنند و اورجینال بودن اولین شرط بررسی داوری و کنترل کیفی محصول است. برای جلوگیری از ارسال همزمان امکان رزرو محصولات اورجینال (غیر ایرانی) در راست چین فراهم است و در زمان رزرو امکان تایید آن محصول توسط فروشنده دیگر وجود ندارد.

در صورتیکه محصول مورد نظر فروشنده در سایت ناموجود یا قابل جایگزینی باشد و یا در صف بررسی راست چین یا بخش رزرو قرار نداشته باشد قابل رزرو شدن به مدت مشخص است.

تیم کنترل کیفی پس از بررسی درخواست، محصول را به نام فروشنده، رزرو خواهد کرد. پس از این مرحله، فروشنده می تواند خرید اورجینال را انجام داده و فرایند فارسی سازی را آغاز نماید.

در فرایند رزرو باید الزامات زیر در نظر گرفته شود:

۱- هر فروشنده تازه کار یک محصول و هر فروشنده حرفه ای (دارای نشان) دو محصول می تواند در آن واحد رزرو کند.

۲- حداکثر مدت رزرو برای افزونه های وردپرس ۱۴ روز و برای قالب ها ۲۱ روز می باشد.

۳- بعد از ارسال برای راست چین در صورت نقص در محصول ، کل روند بازنگری نهایتا می تواند ۷ روز به طول انجامد، بعد از این مدت اگر محصول اصلاح شده و آماده انتشار نباشد آن محصول از سایت حذف خواهد شد و فروشنده مربوطه تا ۳ ماه اجازه رزرو هیچ محصولی را نخواهد داشت.

۴- اگر فروشنده، محصول رزرو شده را به موقع ارسال نکند، آن محصول از رزرو خارج شده و طراح مذکور اجازه رزرو هیچ محصولی را به مدت ۳ ماه نخواهد داشت.

۵- رزرو محصولات فقط ویژه طراحان اختصاصی راست چین با حداقل ۵۰ فروش موفق می باشد.

۶- روند کار: ابتدا درخواست رزرو را به واحد کنترل کیفی اعلام نمایند سپس ۳ روز فرصت دارند تاییدیه خرید اورجینال را ارائه کنند.

۷- جهت رزرو محصول، فروشنده میتواند با واحد کنترل کیفی راست چین در ارتباط باشید.

یکی از خدمات راست چین که برای اولین بار در ایران ایجاد شد، حفاظت از محصولات و لایسنس گذاری روی آن بود. کلیه فروشنده های اختصاصی می توانند از لایسنس انحصاری راست چین برای جلوگیری از کپی برداری و تکثیر غیرقانونی در سطح اینترنت استفاده کنند. در لایسنس گذاری، لازم است به نکات زیر توجه کنید.

۱. فروشنده برای دسترسی به خدمات لایسنس راست چین، کافی است به پیشخوان کاربری بخش تنظیمات و دریافت API مراجعه نمایند.

۲. به دلیل فرایند های مختلف(نا آشنا برای مشتری)، نامطمئن و غیر یکپارچه استفاده از روش های دیگر لایسنس و کدگذاری غیر از سرویس لایسنس راست چین بر روی محصولات ممنوع خواهد بود.

۳. لایسنسی که برای محصولات راست چین قرار داده می شود، باید صرفا دسترسی به پنل ادمین محصول را محدود کند. یعنی مواردی همچون محدودیت در درون ریزی سایر دموها، محدودیت در دسترسی به تنظیمات قالب یا افزونه، محدودیت در نصب افزونه ها و مواردی از این دست باشد

۴. فروشندگان برای کدگذاری فایل محصولات ایرانی یا غیرایرانی سفارشی سازی شده، باید نکات زیر را در نظر داشته باشند. بدیهی است فروشنده در صورت بی توجهی نسبت به این مسائل، با جریمه مواجه خواهد بود:

– تیم کنترل کیفی راست چین در هر زمان می توانند از فروشنده، فایل کد نشده محصول را درخواست کنند. پاسخ به این درخواست نباید بیشتر از ۲۴ ساعت کاری طول بکشد.

– فروشنده موظف است در توضیحات هر محصول کدگذاری شده که پس از تأیید تیم راست چین منتشر شده، نیازمندی های هاست کاربر را برای استفاده به صورت کاملا شفاف بیان کند.

– راست چین جهت سهولت کار و اطمینان از امنیت فایل ها سرویس کدگذاری اختصاصی خود را بر نسخه های متداول php را اندازی کرده است، این بخش در پنل فروشندگان در دسترس است، فروشندگان راست چین موظف هستند جهت کدگذاری محصولات تنها از این سرویس استفاده نمایند.

– فروشنده موظف است در صورت کد کردن فایلهای اساسی مثل فایل function.phpفایل ثانویه ای برای ثبت کد سفارشی خریدار در نظر گیرد.

۵- در فرایند ثبت و فعال سازی لایسنس هر subdomain نیازمند یک لایسنس اختصاصی است ولی برای فولدرهای یک دامنه فقط یک لایسنس کافی است.

۱- مرجع رسمی برای تمامی ارتباطات خریداران و فروشندگان، سیستم جامع تیکت راست چین می باشد. پاسخگویی الزامی است و هیچ فروشنده ای نمی تواند و نباید پاسخگویی در تیکت راست چین را به دلیل پشتیبانی در جایی دیگر(تلگرام، تیکت شخصی و …) بی پاسخ رها کند.

۲- دریافت خدمات پشتیبانی در راست چین نباید وابسته به ثبت درخواست جدید، خارج از راست چین باشد. انتقال خریداران به خارج از راست چین جهت دریافت پشتیبانی و دریافت آپدیت ها و … ممنوع می باشد. در صورت مشاهده چنین مواردی، فروشنده خاطی مطابق صلاحدید کارشناسان راست چین جریمه خواهد شد.

۳- حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت خریداران در راست چین، ۲۴ ساعت است. اما سرعت در پاسخگویی بسیار حائز اهمیت بوده و موجب امتیازهای مثبت برای فروشنده می شود. امتیازات مثبت در طرح های حمایت از فروشنده مؤثر هستند.

۴- اگر فرصت ۲۴ ساعته فروشنده بدون پاسخ به تیکت سپری شود. راست چین می تواند بدون قید و شرط سفارش مشتری را مطابق با ماده ۲۱ مرجوع نماید. تعطیلات رسمی جزء زمان پاسخ دهی منظور نخواهد شد.

۵- در مواردی که مشکل فنی وجود داشته و توسعه دهنده به زمانی بیش از ۲۴ ساعت برای بررسی و حل مسئله نیاز دارد؛ تا ۷۲ ساعت در تیکت می تواند از خریدار وقت بگیرد. در صورت نیاز به زمان بیشتر فروشنده باید موافقت مشتری را در تیکت جهت دریافت زمان بیشتر کسب کند، در غیر این صورت راست چین می تواند سفارش مشتری را مطابق با ماده ۲۱ مرجوع نماید. (زمان اعلامی باید به طور دقیق، در تیکت ذکر شود.)

۶- در صورتیکه شکایت مشتری از طراح، بابت تاخیر در پاسخگویی برای بار اول ثبت شود، جریمه معادل 50% هزینه محصول خواهد بود. اما اگر شکایت بیش از یک بار باشد، مبلغ جریمه بر مبنای قضاوت تیم پشتیبانی راست چین خواهد بود.

۷- تمامی فروشندگان باید توجه داشته باشند که پاسخ دهی به بخش دیدگاه ها، ضامن فروش و مبنای قضاوت خرید محصولات است. چرا که کاربران سوالات پیش از خرید در این بخش پرسیده می شود. درصورت بی توجهی فروشنده ای نسبت به دیدگاه ها یا عدم پاسخگویی صحیح(که بخشی مهم در راست چین محسوب می شود)، فروشنده جریمه نقدی خواهد شد. مبلغ جریمه مطابق نظر کارشناسان راست چین، اعمال خواهد شد.

۸- در مورد محصولات غیرایرانی که فارسی سازی و بومی شده اند؛ فروشنده نهایتا ۱۰ روز پس از آپدیت محصول اصلی، فرصت دارد، بروزرسانی نسخه فارسی شده خود را آماده و در سایت منتشر کند. در غیر این صورت مطابق ماده ۲۲ راست چین حق دارد فروش محصول را متوقف کند. همچنین میتواند مطابق ماده ۲۱ وجه تمامی خریدارانی که در شش ماهه پشتیبانی خود هستند را بازگشت دهد.

۹- محصولات ایرانی در صورتیکه فروشنده، گزارش باگ از سمت خریداران دریافت کند، باید تمامی باگ ها را نهایتا یک هفته بعد از دریافت گزارش در یک بروزرسانی برطرف کند.

۱۰- به هنگام آپدیت هسته وردپرس، افزونه ووکامرس یا افزونه های اصلی در محصولات ایرانی، فروشنده باید ظرف نهایتا یک هفته، با ارائه ی آپدیتی، سازگاری محصول خود را با این موارد، ایجاد کند. در غیر این صورت با بروز اختلال، مطابق ماده ۲۲ فروش محصول تا زمان ایجاد سازگاری ها متوقف خواهد شد.

۱۱- تبلیغات و لینک دهی به سایت های دیگر، جزو تخلفات به حساب می آید. در صورتیکه این مورد در تیکت یا دیدگاه فروشندگان راست چین مشاهده شود، جریمه نقدی لحاظ خواهد شد. نحوه و میزان جریمه نقدی به نظر کارشناسان راست چین وابسته است.

۱۲- لینک به محتوای آموزشی یک سایت دیگر که فروش محصولات وردپرسی نداشته باشد در تیکت ها بلامانع است. همچنین لینک به محصولی اصلی یا پیش نیاز آن در مخزن وردپرس، در توضیحات محصول، تیکت و دیدگاه بلامانع خواهد بود.

۱۳- هر گونه مشکل بنیادی در ثبت و در هر آپدیت، منجر به توقف محصول و بازگشت وجه خریداران و به طبع جریمه فروشنده خواهد شد.

۱۴- پشتیبانی پیشفرض محصولات به صورت رایگان، ۶ ماه است. پس از تمدید، هزینه ی پرداخت شده توسط مشتری، به مدت ۳ ماه در راست چین قفل است. در صورتیکه در این شش ماه، پشتیبانی فروشنده در زمان مقرر انجام نشود، مطابق ماده ۲۱ مبلغ به حساب خریدار بر می گردد و فروشنده برابر 50% مبلغ مرجوعی جریمه خواهد شد.

۱۵- هزینه تمدید پشتیبانی اضافی بعد از ۶ ماه، برای تمام محصولات، معادل ۴۰ تا 50 درصد هزینه محصول خواهد بود.

۱۶- اگر نیمی از محصولات فروشنده ای ، مطابق با بندهای ۱ تا ۱۰ پشتیبانی نداشته باشد یا فروشنده پاسخ مناسب به کاربر ندهد یا این محصولات آپدیت نداشته (حداقل ۱۰ روز از زمان انتشار نسخه اورجینال) باشند؛ راست چین حق دارد تا ضمن توقف فروش محصولات مطابق ماده ۲۲ ، با فروشنده مطابق ماده ۲۸ قطع همکاری کند.

۱۷- خدمات شخصی سازی که با دریافت هزینه از خریدار انجام می شود، نباید در بستر راست چین انجام شود.

۱۸- اگر فروشنده ای از بستر و اسم راست چین برای این خدمات استفاده کند و مشتری ناراضی باشد. باید مبلغی معادل با ۱۰ فروش از محصول خریداری شده توسط کاربر را به عنوان جریمه به راست چین بپردازد. خرید مشتری نیز مرجوع خواهد شد.

۱۹- پایان یا فسخ این قرارداد تعهدات پشتیبانی فروشنده را خاتمه نمی دهد و فروشنده موظف است تا پایان مدت تعهدات به مشتری (بازه پشتیبانی فعال) خدمات مرتبط با محصول را مطابق ماده ۱۸ ادامه دهد.

۲۰- راست چین می تواند در صورت تکرار تاخیر در پاسخگویی فروشنده، اجازه تسویه حساب فروشنده را به صورت موقت مسدود نماید و در صورت صلاح دید، نیروی پشتیبان جایگزین برای محصول در نظر گیرد، بدیهی است دستمزد پشتیبان از محل حساب کاربری فروشنده به میزان ۲۵% مبلغ فروش ویا حداقل 1،000،000 تومان ماهانه برداشت خواهد شد.

۲۱- فروشنده نباید در بخش دیدگاه و پیش نمایش محصول از اطلاعات تماس مثل ایمیل ، تلفن ، آی دی تلگرام ، سایت شخصی و … استفاده کند و روند پشتیبانی بعد از خرید و از طریق تیکت صورت خواهد پذیرفت.

۲۲- فروشنده محصولی که علاوه بر نسخه استاندارد داری قابلیت ها و دموهای توسعه یافته هستند، موظف به ارائه آپدیت برای نسخه استاندارد مطابق با این ماده می باشند.

۲۳- درج changelog فارسی در توضیحات محصول برای ورژن های اصلی محصولات الزامی است.

۲۴- بروز رسانی و ایجاد سازگاری در محصولات ایرانی حداقل هر 6 ماه یکبار الزامی است.

۱- فروشندگان می توانند درخواست رزرو اسلایدر صفحه اصلی را به واحد کنترل کیفی راست چین ارسال کنند، هر فروشنده می تواند هر ماه نهایتا یک درخواست با حداکثر سه عنوان محصول برای راست چین ارسال کند.

۲- تنوع محصولات توسط راست چین چک می شود لذا امکان رد درخواست یا تغییر تاریخ وجود دارد.

۳- محصول می بایست آخرین نسخه، دارای پیش نمایش فعال و پشتیبانی مطلوب باشد.

۴- محصولات درخواستی باید طی یک ماه گذشته حداقل ۱۰ فروش موفق داشته باشد.

۵- تعداد پذیرش درخواست رزرو در ماه متناسب با تعداد محصولات فروشنده مربوطه خواهد بود.

۶- مقدار تخفیف در پیشنهاد شگفت انگیز (اسلایدر صفحه اصلی) ۳۰ الی ۵۰ درصد است. (مقدار مورد نظر قید شود .در غیر این صورت مقدار پیشفرض ۵۰ درصد لحاظ میشود.)

۷- تیم راست چین می تواند بسته به شرایط در هر زمان نسبت به حذف محصول از لیست پیشنهاد شگفت انگیز یا تغییر زمان آن اقدام نماید.

نشان محصولات ویژه صرفا توسط راست چین به محصولی داده می شود که شرایط زیر را دارا باشد:

۱- محصول کیفیت ارائه بالایی داشته باشد، از نظر پیش نمایش (لندینگ پیج)، اینفوگرافی و معرفی محصول، توسط واحد کنترل کیفی عالی ارزیابی شود.

۲- فروش یک ماهه اول بیش از دو برابر متوسط فروش دسته بندی خود باشد و میانگین امتیاز محصول بیشتر از ۴ باشد.

۳- محصول منحصر به فرد باشد.به این معنی که از نظر قابلیت، کاربرد، امکانات، بازارهدف توسط کارشناس کنترل کیفی مطلوب ارزیابی شود.

۴- کیفیت پشتیبانی محصول و نظم در آپدیت ها و پاسخگویی سریع به دیدگاه ها و موارد از این دست، معیار دیگر راست چین در انتخاب این محصولات است و در صورت ضعف خدمات، راست چین می تواند این نشان را از محصول سلب نمایید.

۱- در صورتیکه هر فروشنده مفاد این قرارداد یا تعهدات داده شده در ارتباط با مشتری را نقض کند (از زمان هر خرید محصول یا تمدید پشتیبانی و… تا ۶ ماه بعد) راست چین می تواند هر خرید مشتری را به حسابی که مشتری با آن از راست چین محصول خریده است، بازگرداند. در واقع اصل پول به مشتری بازگشت داده می شود. مبلغ تراکنش مرتبط با آن خرید به علاوه جریمه بازگشت وجه (برابر با مبلغ پرداخت شده توسط خریدار) از حساب فروشنده کسر خواهد بود.

۲- در صورت نداشتن موجودی کافی در حساب فروشنده راست چین می تواند مبلغ یاد شده در بند قبل را از فروشنده مطالبه کند.

۳- راست چین می تواند بخشی از مبلغ جریمه بازگشت وجه را به عنوان شارژ کیف پول با مدت اعتبار محدود در حساب کاربری مشتری ثبت کند.

۱- در صورتیکه فروشنده مفاد این قرارداد را رعایت نکند، کارشناسان راست چین می تواند بدون اخطار قبلی، فروش محصول را متوقف کنند.

۲- پس از توقف فروش، امکان ویرایش و تغییر محصول از فروشنده اول گرفته شده و فرایند جایگزینی فروشنده صورت می گیرد. از بین درخواست های ارسالی برای فروشندگی آن محصول، با اولویت زمانی و مطابق قوانین شرایط جایگزینی در ماده ۲۳، فروشنده جدید جایگزین می شود.

۳- تا زمان جایگزینی فروشنده دوم، پشتیبانی و بروزرسانی محصول توقف فروش شده حداقل تا ۶ ماه از زمان ثبت آخرین فروش برای محصول بر عهده فروشنده اول خواهد بود.

۴- اگر تمامی محصولات یک فروشنده روی سایت متوقف شود، راست چین با استناد به ماده ۲۸ با فروشنده قطع همکاری خواهد کرد.

۵- در صورتیکه در این بین، کاربر(یا کاربرانی) درخواست پشتیبانی بیش از ۶ ماه ثبت کرده باشد، حداقل زمان این کار تا اتمام کامل پشتیبانی خواهد بود.

۶- در صورتیکه فروشنده ای، قوانین ماده ۱۸ را برای پشتیبانی و آپدیت محصول رعایت نکند، محصول متوقف شده و تمام خرید ها و هزینه های تمدید پشتیبانی مطابق ماده ۲۱ به خریداران بازگشت داده می شود. اگر فروشنده موجودی نداشته باشد، راست چین خسارت و جریمه را می تواند از فروشنده، مطالبه کند.

۷- تمامی فروشندگان باید مطلع باشند که هیچ یک از محصولات، حتی پس از توقف فروش، از سایت راست چین حذف نخواهد شد. این کار برای جلوگیری از عدم دسترسی صفحات سایت در موتورهای جستجو صورت می گیرد.

۸- در صورت نقض بند ۳ این ماده، فروشنده متعهد می شود دو برابر مبلغ مجموع فروش محصول را بابت ضمانت مرجوعی به راست چین پرداخت نماید. در صورت عدم پرداخت این مبلغ و عدم انجام تعهدات، راست چین می تواند مالکیت صددرصد محصول فروشنده را در اختیار گیرد.

فروشندگان باید توجه داشته باشند که ثبت و تأیید یک محصول در راست چین تنها آغاز فرایند کسب درآمد خواهد بود. در طی این زمان، تعهداتی که به خریداران و راست چین دارند، به صورت منظم نظارت خواهد شد. در صورتیکه بی نظمی و عدم تعهد مفاد قرارداد مشاهده شود، راست چین می تواند فرایند جایگزینی محصول را اجرا کند. در این فرایند توجه به نکات زیر الزامی است.

۱- هر فروشنده می تواند برای جایگزینی محصولات در حال فروش، یا متوقف شده غیرایرانی و فارسی سازی شده راست چین، درخواست جایگزینی ارسال کند.

۲- فروشنده هایی که درخواست جایگزینی می دهند، صرفا با داشتن نسخه اورجینال یا توانایی تهیه محصول اورجینال طی ۲ روز می توانند درخواست دهند.

۳- درخواست های جایگزینی، زمانی از سمت کارشناسان راست چین، قابل بررسی است که محصول با یکی از پنج فاکتور زیر مطابقت داشته و محصولی ضعیف تلقی شود.

– محصول توقف فروش

– محصول با خدمات پشتیبانی ضعیف (مثل تکرار تاخیر در پاسخگویی به موارد پشتیبانی)

– محصول با ارائه ضعیف (ضعف در پیش نمایش، فارسی سازی و معرفی یا تناقض ویژگی ها با دمو)

– محصول با بیش از 10 روز تاخیر در به روز رسانی

– محصول فروشندگان غیر اختصاصی

۴- با وجود شرایط بالا راست چین می تواند محصول را مطابق ماده ۲۲ فروش محصول را متوقف کند.

۵- اولویت بررسی درخواست ها، برای جایگزینی محصول، تاریخ درخواست و فاکتورهای اعلامی در فرم جایگزینی می باشد. راست چین با توجه به دلایل خود، برای متوقف کردن محصول یا موافقت با درخواست های جایگزینی کاملا مختار است.

۶- فروشنده اولی که فرایند جایگزینی برای محصولش اعمال می شود، به سبب اهمال در پشتیبانی و آپدیت ها، پیشاپیش حق اعتراض را از خود سلب کرده است.

۷- پشتیبانی از کلیه خریداران(شامل خریداران فروشنده اول) محصولی که واگذار می شود؛ به عهده فروشنده جایگزین می باشد. همچنین فروشنده دوم فایل محصول را باید به رایگان در اختیاران تمامی خریداران قرار دهد.

۸- محصولات ایرانی راست چین به هیچ عنوان شامل قانون جایگزینی نمی شوند. در صورت وجود یکی از فاکتور های پنج گانه فوق ، محصول تنها متوقف خواهد شد و فروشنده محصول ایرانی موظف است هزینه خرید تمامی مشتریانی که تعهد خدمات به آنها باقی مانده را جهت بازگشت وجه مشتری به راست چین بپردازد.

نظر به تجربه هشت ساله فروش محصولات دیجیتال در راست چین و عملکرد تعداد معدودی از فروشندگان در این دوره، راست چین قوانینی را جهت تضمین اولیه عمل به تعهدات از فروشندگان مطالبه خواهد کرد:
۱- راست چین حق دارد در صورت تشخیص پر ریسک بودن محصول یا فروشنده، کل یا بخشی از موجودی کاربری فروشنده را برای مدت محدودی (حداقل یک ماه) جهت تضمین عمل به تعهدات مسدود نگه دارد.

۲- راست چین حق دارد در صورت اعلام نارضایتی مشتری از محصول خریداری شده از محل مسدودی حساب فروشنده مطابق با ماده ۲۱ روند بازگشت وجه مشتری را رسیدگی کند.

محصول پر ریسک از نظر راست چین به گروه محصولاتی مثل: اسکرپیت های ارز دیجیتال و شبکه های اجتماعی، درگاه های بانکی، محصولات دارای مبلغ بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان، محصولات ایرانی یا فروشندگان شناخته نشده و محصولات دارای خدمات پشتیبانی و بروز رسانی ضعیف اطلاق می گردد. (راست چین میتواند برای تشخیص کیفیت خدمات محصول فروشنده از ضرایب و سرویس های سنجش خودکار استفاده کند.)

فروشنده پر ریسک از نظر راست چین به فروشنده ای که سابقه ضعیفی در ارائه خدمات پشتیبانی، بروز رسانی داشته باشد اطلاق می گردد.

۱- بازاریابی محصولات راست چین به دو صورت انجام میگیرد: الف) توسط راست چین ب) توسط کاربران از طریق سرویس affiliate راست چین

۲- کلیه فروشندگان مطابق این قرارداد به راست چین اجازه خواهند داد. بدون اعلام قبلی بر روی محصولات ایشان تا سقف ۵۰% تخفیف اعمال کند.

۳- سقف تخفیف بیشتر از ۵۰% در داشبورد کاربری از فروشنده سوال خواهد شد و راست چین مجاز خواهد بود تا سقف مشخص شده روی محصولات فروشنده تخفیف ارائه کند.

۴- راست چین در اولویت انتخاب محصولات برای جشنواره های فروش و سایر کانال های مختلف بازاریابی، به عواملی مثل میزان محبوبت محصول، کیفیت فارسی سازی محصول، کیفیت کدنویسی محصولات ایرانی، توضیحات کامل و شفاف، کیفیت و نظم بروزرسانی ها، پیش نمایش حرفه ای، پشتیبانی سریع و دقیق، کیفیت تصاویر محصول، میزان تخفیف اعلام شده در داشبورد کاربری فروشنده و البته نیاز کاربر توجه دارد.

۵- فروشندگان توجه داشته باشند که بسته به سیاست های بازاریابی در هر زمانی، راست چین می تواند پکیج هایی برای کاربران از محصولات سایت ایجاد کند. این پکیج ها ممکن است از یک فروشنده یا چند فروشنده باشد. ضمنا انتخاب و ساخت پکیج ها، وابسته به نظر و تشخیص کارشناسان راست چین است.

۶- فروشندگان با این قرارداد، موافقت خود را با قوانین سیستم بازاریابی راست چین (affiliate) اعلام می کنند. به این صورت که محصولات با حداقل ۱۰% و حداکثر ۵۰% سهم بازاریابی عرضه شده و به این صورت سهم همکاری در فروش از مبلغ نهایی کم شده و سهم فروشنده و کارمزد راست چین از مبلغ باقی مانده مطابق ماده ۲۹ محاسبه می شود.

۷- تمامی کاربران و فروشندگان راست چین می توانند ، بازاریابی محصولات راست چین را از طریق لینک affiliate انجام داده و از منافع آن بهره مند شوند.

۸- راست چین میتواند با اعلام قبلی در داشبورد کاربری جهت انجام تخفیف پلکانی خودکار اولین خرید یا تخفیف پلکانی خودکار تکرار خرید بر روی محصولات فروشنده اقدام نماید. درصد تخفیف بنا به اطلاعیه کاربری قابل اعمال و مجزا از سقف تخفیف مجاز فروشنده می باشد.

۹- لینک بازاریابی کاربران باید خارج از سایت راست چین قرار داده شود، استفاده از این لینک بازاریابی در محصول یا پیش نمایش تخلف محسوب شده و موجب اعمال جریمه به میزان کل درآمد بازاریابی حاصل از این فرایند خواهد شد.

به منظور افزایش وفاداری مشتریان به سایت وتکرار خرید، روند کش بک طراحی و مطابق با شرایط زیر انجام می گیرید:

۱- راست چین می تواند بر روی کلیه محصولات سایت تا سقف 20% بسته به میزان سبد خرید مشتری کش بک ارائه کند.

۲- روند به این شکل خواهد بود که از مبلغ خالص پرداختی محصول (بعد از کسر کارمزد) در صورت رسیدن به پله کش بک ۱۰ تا 20 درصد کسر و این مبلغ در حساب کاربری خریدار با مدت اعتبار محدود شارژ خواهد شد تا در بازه مشخص شده برای خرید های بعدی مورد استفاده قرار گیرید.

۳- موجودی کیف پول برای کاربران قابل برداشت یا جابجایی نمی باشد.

4- سقف کسر کش بک از فروشندگان برای هر محصول 400 هزار تومان خواهد بود

۱- راست چین در شرایط ضرورت(بنابه تشخیص راست چین)، می تواند برای حمایت از فروشنده در قبال سوء استفاده یا نقض حقوق فروشنده توسط اشخاص ثالث، از روش های قانونی و حقوقی استفاده کند. اگر چه مسئولیتی در قبال سوء استفاده یا نقض حقوق فروشنده توسط اشخاص ثالث ندارد.

۲- به منظور افزایش کیفیت خدمات، راست چین می تواند تمامی مکالمات و مکاتبات با فروشنده همچون کتبی، شفاهی، مکاتبات آنلاین و … را ضبط، ذخیره و نگهداری و همچنین در مواقع لزوم از آن استفاده کند.

۳- راست چین برای تغییر ، اصلاح و بروزرسانی اکانت فروشنده و سایت راست چین در هر زمانی مختار است.

۴- راست چین مسئولیتی در قبال از دست رفتن داده یا محتوا، سود یا شهرت تجاری یا موارد اینچنینی، ندارد. راست چین عدم سوء استفاده از محتوای فروشنده را نمی تواند تضمین کند و مسئولیتی در این رابطه در برای فروشندگان ندارد.

۵- راست چین مجاز است مفاد قرارداد را در هر زمان تغییرداده و یا اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و یا در زمانی که راست چین معین می کند، لازم الاجرا خواهند بود. فروشنده مسئولیت بررسی بروزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق حساب کاربری یا ایمیل به اطلاع فروشنده میرسد.

۶- اگر فروشنده با عدم مسئولیت یا نقض مقررات راست چین و کشور در رابطه با محصول و محتوای آن، شرایطی را برای راست چین فراهم کند که موجب مسئولیت یا تحمیل مسائل حقوقی شود، بایستی خسارات مادی و معنوی وارد بر راست چین را جبران کند.

۷- مسئولیت محصولات عرضه شده در راست چین به عهده فروشنده آن محصول است و در صورت رخ داد خسارت و موارد حقوقی به مشتری از بابت محصول، اگر اثبات شود خسارت وارده صرفا ناشی از استفاده از فایل محصول است، فروشنده متعهد به پاسخگویی در این رابطه می باشد و راست چین مسئولیتی در این زمینه ندارد.

۸- چنانچه از نهادهای قضایی و انتظامی، دستور رسمی مبنی بر در اختیار قرار دادن اطلاعات فروشندگان به ایشان، راست چین می تواند این کار را انجام داده و اطلاعات خواسته شده در اختیارشان قرار دهد.

۹- تخفیف ها به روش های مختلف همچون کد تخفیف اعمال می شوند. ضمنا مبنای محاسبه کارمزد راست چین و سهم فروشنده، پس از کسر تخفیف و کش بک است.

۱- راست چین حق دارد به صورت یک طرفه و بدون ذکر دلیل قرار داد را فسخ نماید و فروشنده میتواند مازاد مبلغ تعهدات خود تسویه نماید.

۲- در صورتی که فروشنده درخواست قطع همکاری داشته باشد. بسته به این که چه تصمیمی را در مورد انجام تعهدات شش ماهه بیان کند، یکی از دو حالت زیر قابل اجرا خواهد بود:

– اگر فروشنده نتواند خدمات پشتیبانی و بروز رسانی محصولات خود را تا پایان تعهدات شش ماهه ارائه کند، فروشنده موظف خواهد بود دو برابر مبلغ تعهدات خود را جهت ضمانت بازگشت وجه به راست چین بپردازد.

– اگر فروشنده اعلام کند می تواند خدمات پشتیبانی و بروز رسانی محصولات خود را تا پایان تعهدات شش ماهه انجام دهد، فروشنده باید حداقل ۵۰% از مبلغ تعهدات خود را در حساب کاربری موجود داشته باشد یا به راست چین بپردازد، راست چین میتواند این مبلغ را جهت ضمانت مرجوعی محصولات مسدود نگه دارد.

۳- فروشنده متعهد می شود وجه التزام عمل به بند ۲ این ماده، دو برابر مبلغ مجموع کل فروش محصولات ایشان است.

۴- راست چین می تواند در صورت نقض تعهدات و عدم پرداخت وجه التزام، مالکیت صددرصد محصولات فروشنده را در اختیار بگیرید.

۱- فروشندگان بر طبق این قرارداد، پذیرفته اند که راست چین نماینده آن ها در وصول کلیه مبالغ حاصل از فروش محصولات است. همچنین این وجوه پس از کسر کش بک و کارمزد راست چین،به حساب فروشنده که در سایت راست چین ثبت شده واریز خواهد شد.

۲- در صورت درخواست خریدار، بابت صدور فاکتور، راست چین به نمایندگی از فروشنده، این کار را انجام می دهد. اما تمامی مسئولیت های ناشی از فاکتور مذکور و فروش محصولات در سایت راست چین بر عهده فروشنده می باشد. همچنین فروشنده در صورت لزوم متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و همچنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و راست چین می باشد و راست چین در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می باشد.

۳- محاسبه سهم فروشنده اختصاصی و راست چین از فروش هر محصول، مطابق جدول و توضیحات زیر محاسبه می گردد.

  فروشنده راست چین
محصولات ایرانی %۸۰ %۲۰
محصولات غیر ایرانی %6۰ %4۰

کارمزد متغییر بر اساس مراحل زیر محاسبه خواهد شد:
الف) میزان رضایت هر مشتری از محصول خریداری شده سنجیده می شود.
ب) میانگین امتیازات کل محصولات و فروش مرحله الف برای هر فروشنده محاسبه می گردد.
ج) میانگین درصد رضایت فروشنده با رنج میانگین کل سایت راست چین مقایسه شده، اگر از رنج میانگین راست چین بالاتر باشد فروشنده 10 درصد سهم فروش بیشتر دریافت خواهد کرد و اگر پایین تر از رنج میانگین باشد 10 درصد سهم فروش کمتر محاسبه خواهد شد همچنین در صورتی که میانگین درصد رضایت برابر با رنج میانگین راست چین باشد کارمزد بدون تغییر باقی خواهد ماند.
د) کارمزد متغییر به صورت ماهانه محاسبه و در پروفایل فروشندگان نماش داده می شود.
تبصره: کارمزد متغییر نهایتا به میزان 10 درصد در سهم هر یک از طرفین تغییر ایجاد می کند.

۴- هزینه تمدید پشتیبانی شش ماهه، با توجه به قیمت محصول در لحظه ثبت تمدید پشتیبانی برابر ۴۰ الی 50 درصد قیمت محصول خواهد بود. محاسبه سهم فروشنده و راست چین مطابق بند ۳ همین ماده صورت می گیرد، هزینه تمدید پشتیبانی تا سه ماه نزد راست چین مسدود خواهد ماند.

۵- اگر محصولی از فروشنده در سایت شخصی نیز به فروش برسد سهم فروشنده برای محصولات ایرانی 50% و برای محصولات غیر ایرانی ۳۰% خواهد بود و راست چین حق دارد هر زمان متوجه این مغایرت شد کلیه پرداخت های صورت گرفته به فروشنده را از اولین فروش اصلاح کند و ما به التفاوت هزینه ها را به صورت نقدی یا اعتباری از فروشنده دریافت نمایید.

تبصره: امکان همکاری راست چین با فروشندگانی که محصولات خود را در سایر مارکت ها منتشر کردند وجود ندارد و راست چین هر زمان متوجه این تخلف شد حق دارد کلیه پرداخت های صورت گرفته به فروشنده را از اولین فروش دریافت و مطابق ماده 28 برای پایان همکاری اقدام نماید.

۶- در صورتی که فروشنده عرضه محصولات در سایت شخصی خود را به راست چین اعلام نکند و این امر پس از مدتی برای راست چین مشخص شود؛ راست چین حق دارد، کلیه پرداخت های صورت گرفته به فروشنده را از اولین فروش اصلاح کند و ما به التفاوت هزینه ها را به صورت نقدی یا اعتباری از فروشنده دریافت نمایید. به این ترتیب حق هر گونه اعتراضی نسبت به این موضوع، از فروشنده خاطی سلب می شود.

۷- فروشندگان در نظر داشته باشند، صرفا هزینه حاصل از فروش محصولات آن ها قابل برداشت است؛ بنابراین نمی تواند محصول یا خدماتی از راست چین را با درآمد حاصل از فروش محصولات خود خریداری نماید.

۸- فروشندگان با داشتن حداقل ۱۰۰.۰۰۰ تومان درآمد در حساب کاربری خود، می تواند درخواست تسویه داشته باشند. این وجه، در هنگام ثبت درخواست، توسط فروشنده نهایتا طی ۲ روز کاری واریز خواهد شد.

۹- فروشنده مسئول هر گونه مشکل در اطلاعات بانکی است که در اکانت وی درج شده است. در صورتیکه بابت این مسأله، تأخیری در پرداخت های راست چین بوجود آید؛ درخواست های تسویه، تا زمان رفع مشکل، توسط راست چین رد می شود. پس از اطمینان از اصلاح اطلاعات بانکی، در اولین نوبت تسویه، درخواست فروشنده پرداخت خواهد شد.

۱۰- فروشنده موظف است شماره تماس ثبت شده در پنل کاربری را برای تماس های راست چین در دسترس قرار دهد. اگر راست چین نتواند با فروشنده از طریق این شماره با وی تماس بگیرد؛ وضعیت تسویه حساب فروشنده مسدود خواهد شد تا فروشنده مجدد نسبت به تایید شماره تلفن و اطلاعات هویتی اقدام نماید.

۱۱- فروشنده موافقت دارد که در صورت تخلف از قرارداد حاضر، راست چین حق دارد، بخشی یا تمام موجودی حاصل از فروش وی را موقت مسدود کند. این مسأله از سمت راست چین طی تیکت به اطلاع فروشنده می رسد.

۱۲- در صورت انجام توهین از سمت فروشنده به مشتری یا سایت، راست چین حق دار اجازه تسویه حساب فروشنده را مسدود کند یا در صورت تشخص جریمه اعمال کند.

۱۳- فروشندگان باید توجه داشته باشند که اگر هر یک از محصولاتشان متوقف شود؛ راست چین حق دارد، بسته به ارزش محصول و سابقه فروش آن، بخش یا کل موجودی وی را برای تضمین ارائه خدمات به خریداران قبلی تا ۶ ماه بعد از آخرین فروش محصول یا خدمات، مسدود کند و در صورت لزوم برای جبران خسارت مشتری برداشت نماید.

۱۴- فروشنده موافقت دارد، در صورت نقض ماده ۱۸ بابت پشتیبانی و بروزرسانی محصولات، راست چین حق دارد، درخواست های تسویه وی را تا مشخص شدن شرایط محصولات، در وضعیت معلق قرار دهد.

۱۵- در صورت تکرار شرایط بند ۱۴ همین ماده، راست چین اختیار دارد، مطابق ماده ۲۲ محصولات فروشنده مورد نظر را تا رفع مشکل، متوقف کند؛ یا مطابق ماده ۲۸ با فروشنده قطع همکاری کند.

۱۶- راست چین حق دارد بسته به شرایط بازار و سیاست مارکتینگ قیمت محصولات را با اعلام قبلی تغییر دهد ، این اطلاعیه از طریق داشبورد کاربری به فروشنده اعلام خواهد شد.

۱- استفاده از اطلاعات مشتریان راست چین جهت انجام هر نوع اطلاع رسانی یا تبلیغات برای فروشنده ممنوع و این اطلاعات محرمانه شناخته می شود. بنابراین هر نوع فعالیت، در هر سطحی که موجب از بین بردن یا کم کردن اعتماد کاربران نسبت به راست چین یا محرمانگی اطلاعات شود، تخلف از قرارداد تلقی شده و راست چین حق شکایت و جبران خسارت از فروشنده را برای خود قائل می داند.

۲- موجودی و محصولات فروشنده، نزد راست چین از جمله تضامین می باشد. به این صورت راست چین می تواند برای هر یک از مطالبات خویش، هزینه ها و خسارات را رأسا از هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.

۳- در صورت نقض این قرارداد توسط فروشنده و طرح دعوایی توسط راست چین علیه وی یا شخص ثالث، راست چین میتواند هزینه هایی را که به این سبب متحمل میشود، ازجمله هزینه های دادرسی و حق الزحمه وکیل از فروشنده مطالبه نماید.

۴- فروشندگان باید توجه داشته باشند که هر اقدامی که از سوی آن ها خدشه ای به شهرت تجاری، نام و اعتبار راست چین وارد کند؛ تخلف از قرارداد حاضر بوده و راست چین می تواند، کلیه محصولات فروشنده خاطی را مطابق ماده ۲۲ متوقف یا مطابق ماده ۲۸ همکاری را پایان دهد. بدیهی است اقدام قانونی برای راست چین به منظور احقاق حق محفوظ است. فروشنده متعهد میشود در صورت رخ داد این مسئله مبلغ پانصد میلیون ریال بابت نقض عهد به راست چین بپردازد.

۵- فروشندگان باید توجه داشته باشند که مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از راست چین استفاده نمایند. در صورتیکه قوانین قرارداد حاضر توسط فروشنده نقض شود و راست چین مجبور به پرداخت وجوهی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد فروشنده متعهده به پرداخت تمامی هزینه های دادرسی و اخذ وکیل به راست چین است.

۱- مرجع رسیدگی به حل اختلاف بین راست چین و فروشنده در ارتباط با این قرارداد اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی مشخص گردید. شرط داوری حاضر، موافقتنامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی میشود و لازم الاجراء می باشد.

۲- موارد حل اختلاف بین خریدار و فروشنده؛ در صورتیکه نیاز به بررسی کارشناسی فنی موضوع داشته باشد؛ توسط کارشناسان راست چین بررسی خواهد شد. هزینه کارشناسی پنجاه درصد قیمت محصول در زمان ارجاع اختلاف به راست چین می باشد. هزینه مورد نظر از مقصر (فروشنده یا خریدار) دریافت می شود.

۱- کارمزد حق العمل راست چین، مشمول مالیات بر ارزش افزوده بوده و این اجرت با احتساب ۹% مالیات بر ارزش افزوده از فروشنده کسر و مابقی وجه به حساب وی پرداخت می شود.

۲- این قرارداد، شامل قوانین کار و تأمین اجتماعی نمی شودو فروشنده بدون هیچگونه تبعیت دستوری و اقتصادی محصول خود را ارائه می کند.

۳- موارد مالیاتی هر یک از طرفین این قرداد، کاملا مستقل می باشد. راست چین مسئولیتی در قبال نحوه ارائه گزارش های مالی فروشندگان بر عهده ندارد.