تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری چیست؟
نقد و بررسی

در این مقاله به بررسی تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری پرداختیم. UI به فرد امکان می دهد تا با یک محصول ارتباط برقرار کند. UX عملکردی است که فرد در تعامل با آن محصول تجربه می کند. UI مخفف User Interface Design و به معنای طراحی رابط کاربری است. رابط کاربری به زبان ساده همان ظاهر وب سایت است که کاربران با آن مشتقیما در تعامل هستند. UI از آنجایی اهمیت دارد که موجب جذب کاربر و ماندن در سایت می شود و کاربران به وب سایت هایی با UI ضعیف کمتر اعتماد می کنند. اما UX به معنی تحربه کاربری (User Experience) است و راحتی کار با بخش های مختلف سایت را درنظر می گیرد.

18 مرداد 1400

وقتی صحبت از طراحی محصول می شود، معمولا اصطلاحات تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) را می شنویم. UX و UI اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما در واقع معنای آن ها کاملاً متفاوت است. با پیشرفت فناوری، افراد بیشتری درگیر تعاریف UI (User Interface) و UX (User Experience) و تفاوت رابط کاربری و تجربه کاربری شده اند. ما در این مقاله، به تعریف UI و UX و تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری می پردازیم. همراه ما باشید.

رابط کاربری چیست؟

رابط کاربری (UI) مجموعه ای از عناصر مانند دکمه ها و نمادهاست که فرد را قادر می سازد تا با یک محصول یا خدمات ارتباط برقرار کند. به زبان ساده تر، UI به کیفیت تعامل کاربر نهایی با محصول می پردازد.

 رابط کاربری، عناصر بصری مانند فونت ها، رنگ ها و نمادهاست و ظاهر کلی محصول را برای تعامل کاربر با یک برنامه شامل می شود.

تاریخچه مختصری از رابط کاربری

در دهه 1970، اگر می خواستید از رایانه استفاده کنید، باید از رابط خط فرمان استفاده کنید. رابط های گرافیکی مورد استفاده امروزه هنوز وجود نداشت. برای کارکرد رایانه، کاربران نیاز به برقراری ارتباط از طریق زبان برنامه نویسی داشتند که برای تکمیل یک کار ساده به بی نهایت کد نیاز داشت.

در دهه 1980 اولین رابط کاربری گرافیکی (GUI) توسط دانشمندان کامپیوتر در زیراکس ایجاد شد. با این نوآوری، کاربران می توانستند با ارسال گرافیکی دستورات از طریق نمادها، دکمه ها و منوها با رایانه های شخصی خود ارتباط برقرار کنند. این تغییر تکنولوژی به این معنی بود که هرکسی، بدون نیاز به کد نویسی می تواند از کامپیوتر استفاده کند.

رابط کاربری

دسترسی و رواج رایانه های شخصی و اداری به این معنی بود که رابط ها باید با در نظر گرفتن کاربران طراحی شوند زیرا اگر کاربران نتوانند با رایانه های خود ارتباط برقرار کنند، نمی فروشند. در نتیجه، UI متولد شد.

در حال حاضر طراحان رابط کاربری نه تنها روی رابط های کامپیوتری، بلکه تلفن های همراه، خانه هوشمند، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و حتی رابط های “نامرئی” یا بدون صفحه نمایش (که به آن رابط کاربری صفر نیز گفته می شود) مانند صدا، حرکت و نور کار می کنند.

تجربه کاربری چیست؟

ما در مقاله تجربه کاربری چیست؟ بطور مفصل درباره تعریف تجربه کاربری صحبت کردیم. تجربه کاربری تعامل و تجربه ای است که کاربران هنگام ارتباط با هر جنبه ای از محصولات و خدمات یک شرکت بدست می آورند. هنگامی که چیزی برای تعامل با کاربران وجود داشته باشد، تجربه کاربران، چه مثبت، چه منفی و چه خنثی، احساس آن ها را تغییر می دهد.

 تجربه کاربری احساسی ست که کاربران هنگام تعامل با یک محصول فناوری، یک برنامه یا وب دارند.

تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری چیست؟

UI به فرد امکان می دهد با یک محصول یا خدمات ارتباط برقرار کند. UX عملکردی است که فرد در تعامل با آن محصول یا خدمات تجربه می کند.

UX  در همه مراحل ایده پردازی، توسعه و ارائه محصول بر مدیریت و تجزیه و تحلیل عملکرد پروژه تمرکز دارد. UI بیشتر بر اجزای طراحی محصول نهایی متمرکز است.

تفاوت UX و UI

یک تجربه کاربری درخشان و کاملاً مناسب را می توان با طراحی بد رابط گرافیکی از بین برد. هر دو طرح UI و UX باید بی عیب و نقص اجرا شوند و کاملاً مطابق انتظارات کاربر ایجاد شوند. وقتی این ستارگان (UI و UX) با هم هماهنگ شوند نتایج می تواند حیرت انگیز باشد.

تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری

  • UX ،UI نیست، اما مکمل یکدیگر هستند.
  • UX رابط ها را مفید می کند، UI رابط ها را زیبا می کند.
  • UX به کاربران در دستیابی به اهداف کمک می کند، UI ارتباطات احساسی ایجاد می کند.
  • طراحی UX مقدم بر طراحی UI است. (ابتدا عملکرد را مشخص کنید و بعد به سراغ طراحی اجزا بروید.)
  • طراحی UX در سراسر محصولات، رابط ها و خدمات رخ می دهد. UI فقط به رابط ها مربوط می شود.

مقاله نرم افزار Adobe xd چیست، ابزاری مفید در طراحی ui/ux حرفه ای ترین نرم افزار ui/ux را از دست ندهید.

برای مثال گوگل را در نظر بگیرید. رابط کاربری آن نشان می دهد که یک تجربه کاربری عالی نیازی به شلوغ کاری ندارد. گوگل با تمرکز بر روی کاربر، می داند وقتی کاربران به سایت می آیند، به دنبال یک چیز هستند: اطلاعات، و این اطلاعات را سریعا می خواهند. google نشان داده که چگونه این انتظارات را به خوبی برآورده کند. تقریباً هر چیزی که شخص می خواهد بداند را در یک چشم به هم زدن پیدا می کند. حالا تصور کنید هر بار که در گوگل جستجو می کردید، 15 ثانیه طول می کشید تا به نتیجه برسید (UX ضعیف)، حتی اگر رابط کاربری یکسان باقی بماند، تجربه شما با Google بسیار متفاوت خواهد بود.

تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری

choosearea

تفاوت طراحی UX و UI چیست؟

طراحی رابط کاربری تنها بخش کوچکی از طراحی تجربه کاربری است. طراح UX نحوه عملکرد رابط کاربر را تعیین می کند در حالی که طراح UI نحوه ظاهر رابط کاربر را تعیین می کند.

دو تیم طراحی UX و UI همکاری و مشارکت نزدیکی با هم دارند. فرض کنید در مرحله ای از مراحل طراحی تصمیم گرفته شده است که  باید به یک صفحه نمایش دکمه های بیشتری اضافه شود. این امر نحوه سازماندهی دکمه ها را تغییر می دهد و ممکن است نیاز به تغییر شکل یا اندازه آنها داشته باشد. تیم UX بهترین راه را برای قرار دادن دکمه ها تعیین می کند در حالی که تیم های UI طرح های خود را متناسب با طرح جدید تنظیم می کنند. ارتباط مداوم و همکاری بین طراحان UI و UX این اطمینان را ایجاد می کند که رابط کاربری نهایی تا آنجا که می تواند خوب به نظر برسد، در حالی که کارآمد نیز هست.

تفاوت طراحی UX و UI

در این مقاله تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری را با مثال های ساده برای شما بیان کنیم. بهترین و بدترین تجربه کاربری و رابط کاربری که شما دیدید برای کدام محصول بوده؟ برای ما تعریف کنید تا با هم نقاط قوت و ضعف آن ها را بررسی کنیم. منتظر نظرات شما در بخش دیدگاه ها هستم.