ایکون
100 قالب سایت آماده
897 هزار تومان
پیش نمایش
مجموعه مقالات وردپرس

رایج ترین خطاهای نصب افزونه وردپرس

در این مقاله به بررسی خطاهای رایج در نصب افزونه پرداخته شده و برای رفع آن ها راه حل هایی ارائه شده است. برای آشنایی با مشکلات نصب افزونه ها با این مقاله همراه باشید.

10
23 شهریور 1400
آخرین بروزرسانی: 20 اسفند 1402

هنگام نصب افزونه در وردپرس و روبرو شدن با خطاهای نصب افزونه برای افرادی که در کار با وردپرس مبتدی هستند، چالش بر انگیز است. خطاهایی مانند ” نصب افزونه با خطا مواجه شد.”، “نصب شکست خورد نمیتوان پرونده را کپی کرد”، “هیچ افزونهٔ معتبری یافت نشد” یا “نمی‌توان پروندهٔ فشرده را باز کرد”. در اینصورت شما مجبور به بررسی خطاهای رایج در نصب افزونه خواهید شد. در این مقاله ما مشکلات نصب افزونه وردپرس و علت مشکل نصب نشدن افزونه را بررسی کردیم و راه حل هایی برای رفع آن ها پیشنهاد دادیم.

مشکل نصب افزونه وردپرس

افزونه های وردپرس امکانات و کارکردهای بیشتری را در وب سایت های طراحی شده با وردپرس ایجاد می کنند. وجود مشکل نصب افزونه می تواند آرامش شما را مختل می کند. مسائل مربوط به نصب افزونه را می توان به دو دسته تقسیم کرد: مسائلی که شما را از دسترسی یا افزودن افزونه های جدید باز می دارد و مشکلاتی که در طول مراحل نصب افزونه رخ می دهد. قبل از بیان مسائلی که در رفع خطای وردپرس رایج تر هستند چند نکته را توجه داشته باشید:

 • افزونه ها را از سایت های معتبر خریداری کنید.
 • افزونه های اضافی را حذف کنید تا فضای حافظه را اشغال نکنند.
 • با تداخل افزونه ها آشنا باشید و موقع افزودن افزونه آن را مدنظر داشته باشید.
 • افزونه ای را بی دلیل نصب نکنید.
 • بررسی مشکلات سرور
 • نقش کاربری شما در وردپرس اجازه نصب افزونه را نمی دهد.

وردپرس یک سیستم مدیریت نقش کاربر دارد و چندین نقش  مدیر، سوپر ادمین، ویرایشگر، نویسنده و … را به کاربر می دهد. عملکرد شما در داشبورد وردپرس بستگی به نقش کاربری شما دارد. اگر نقش مدیر را ندارید، بخش افزونه ها در داشبورد وردپرس برای شما ظاهر نمی شود. در اینصورت باید از ادمین سایت بخواهید تا سطح دسترسی مدیر را به شما بدهد.

 • افزونه از مقدار محدودیت بارگزاری فایل حافظه upload_max_filesize در php.ini بزرگتر است.

ممکن است بپرسید: حافظه من هنوز پر نشده است. چرا نمی توانم افزونه ها را روی وردپرس نصب کنم؟ گاهی افزونه ای که می خواهید نصب کنید از محدودیت اندازه آپلود فایل حافظه شما بیشتر می شود و با خطاهای زیر روبرو می شود:

پرونده بارگذاری شده بزرگ ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است

The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini

1. برای رفع آن در Cpanel وارد MultiPHP INI Editor شوید و در Select a location، دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید. از بین مجموعه تنظیماتی که در اختیار شما قرار می گیرد، در کادر روبروی گزینه upload_max_filesize حجمی بیشتر از حجم فایل افزونه را وارد کنید. و دکمه apply را بزنید. در اینصورت افزونه با حجم مورد نظر شما محدودیتی برای آپلود نخواهد داشت.

مشکل نصب افزونه وردپرس

نکته : upload_max_filesize بیشترین حجمی که برای آپلود فایل مجاز هستید را نمایش می دهد.

گزینه upload_max_filesize

2. روش دیگر برای رفع محدودیت حجم فایل اینست که باید به کنترل پنل سایت خود وارد شوید. از طریق File manager یا FTP به پوشه wp-admin بروید. در فایل php.ini بدنبال Filesize بگردید. اگر این فایل را نمی بینید در کامپیوتر خود این فایل را ایجاد کنید و  کدهای زیر را بازنویسی کنید. با این کدها، مقدار حافظه بیشتری برای نصب افزونه های جدید که نیاز دارید، خواهید داشت.

upload_max_filesize = 1000M

post_max_size = 2000M

memory_limit = 3000M

file_uploads = On

max_execution_time = 180

 • حافظه وب سایت شما محدود است.

وقتی حافظه وب سایت شما محدود است ،شما به افزونه ها دسترسی خواهید داشت، اما نصب افزونه جدیدامکان پذیر نیست. بنابراین، شما باید محدودیت حافظه PHP هاست را برطرف کنید.

برای اطلاع از محدودیت حجم فایل وب سایت وردپرس خود، به تنظیمات  هاست و هسته وردپرس خود وارد شوید. در انجا مقدار حافظه ای که اسکریپت PHP می تواند استفاده کند مشخص می شود. خطای محدودیت حافظه PHP به صورت زیر نمایش داده می شود.

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

برای رفع این خطامی توانید  به سادگی محدودیت حافظه PHP خود را افزایش دهید. کافیست این خط کد را به فایل wp-config.php خود اضافه کنید.

؛define (‘WP_MEMORY_LIMIT’ ، ‘256M’)

 • افزونه را با محتوای ناقص بارگزاری کنید.

اگر افزونه ها را مستقیماً روی وردپرس نصب می کنید، باید فایل زیپ افزونه را کامل و درست نصب کنید. مطمئن شوید که دقیقا فایل های افزونه را در فایل زیپ بارگذاری کردید و پوشه آن شامل افزودنی ها یا فایل های راهنمای اضافی نیست! پیام”عدم موجود بودن فایل هایافزونه” هم می تواند بدلیل ناقص بودن نسخه افزونه ای که بارگزاری کردید باشد.

مشکل نصب افزونه وردپرس

 • شما افزونه ها را با فرمت فایل اشتباه بارگذاری کرده اید.

یک دلیل عدم نصب افزونه وردپرس این است که افزونه را با فرمت صحیح فایل یعنی فایل های فشرده Zip بارگذاری نکرده اید. در اینصورت، بلافاصله پس از بارگذاری با خطای نصب افزونه روبرو خواهید شد. اگر افزونه را اکسترکت کنید و مجددا فشرده کنید ممکن است این اشتباه رخ دهد و به جای zip، پوشه را با فرمت rar ذخیره کرده باشید.

 

مشکل نصب افزونه وردپرس

 • در کد افزونه خطا و نقص وجود دارد.

اگر هنگام نصب افزونه ها در وردپرس خطای نحو (error) مشاهده کردید، در افزونه ها یا قالب های شما یک کد معیوب وجود دارد. این خطا معمولا در افزونه های رایگان و با کیفیت پایین اتفاق می افتد. اگر در زمانبروز رسانی و یا نصب افزونه با خطای Syntax روبرو شدید باید افزونه را غیر فعال کنید و مجددا نصب و بروزرسانی افزونه را بررسی کنید.اگر مشکل حل نشد در اینصورت بهتر است با پشتیبان افزونه تماس بگیرید.

فعال کردن دیباگ وردپرس، با نمایش خطاهای وردپرس، ما را در نحوه رفع مشکل نصب نشدن افزونه ها یا قالب ها در وردپرس راهنمایی می کند. در اینصورت بررسی علت نصب نشدن افزونه ها در وردپرس آسان تر است. بیاد داشته باشید که اگر افزونه ها را از مارکت پلیس های معتبر خریداری کنید ،می توانید از بسیاری خطاها جلوگیری کنید. اگر با خطایی روبرو شدید که با این آموزش حل مشکل نصب نشدن افزونه ها رفع نشد، آن را با ما در میان بگذارید تا با هم به بررسی آن بپردازیم.

حتماً بخوانید روش های رفع خطای 502
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
فاطمه هستم و نزدیک به دو ساله فعالیتم تو حوزه سئو و وردپرس جدی شده. به نظر من "تنها کسی که تو دنیا می تونه کمکت کنه خودتی، پس به خودت باور داشته باش"
مقالات مرتبط
بنر
آموزش گام به گام بسته نصب آسان در لوکال هاست
اگر در لوکال هاست وب سایت خود را راه اندازی کنید می توانید یکباره وب سایت خود را به هاست منتقل کنید. یعنی بدون آنکه نیاز به هاست و دامنه داشته باشید، سایت را بدون استرس و نگرانی راه اندازی می کنید  و پس از مطمئن شدن از همه تغییرات دلخواهتان، آن را به هاست اصلی انتقال می دهید. همچنین در مصرف ...
بنر
آموزش قالب وودمارت؛ آموزش صفر تا صد طراحی فروشگاه
اگر می خواهید یک سایت حرفه ای طراحی کنید که کلیه امکانات یک فروشگاه آنلاین را داشته باشد کافی است یکی از 50 دموی فارسی و اختصاصی مانند دیجی کالا و موتن رو قالب وودمارت را نصب و استفاده کنید. همچنین این قالب فروشگاه ساز به همراه اپلیکیشن ارائه شده و کاربران می توانند یک نسخه از وب سایت را روی ...
بنر
آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ
ionCube Loader ماژولی است که برای اجرای فایل های رمزگذاری شده روی سرور نصب می شود. نصب و فعالسازی ioncube به سادگی انجام می شود. در صورت فعال نبودن ionCube شما با خطا مواجه می شوید. اما راهکار ساده رفع این خطا نصب ionCube در کمتر از چند دقیقه است که در ادامه به توضیح آن به صورت ویدئویی می پردازیم.
بنر
آموزش نصب آسان قالب وردپرس در Cpanel
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. در کم تر از 10 دقیقه سایت وردپرس خود را نصب کنید. در نگاه اول به نظرتان این جمله فقط یک تبلیغ برای جذب مخاطب به نظر می‌رسد اما کاملا درست است. کافی است از بسته نصب آسان وردپرس استفاده کنید تا سایت شما در کم تر از 10 دقیقه، روی هاست نصب شود. با هم نصب قالب ...
10 دیدگاه
faranak.1995
faranak.1995
31 شهریور 1402 11:45

سلام من این ارور رو میگرم «این بسته نمی‌تواند نصب شود. نگارش وردپرس شما 6.1.1 است، اما افزونه بارگذاری شده نیازمند 6.2 است.»

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
01 مهر 1402 10:32

سلام فرانک عزیز ورژن وردپرس شما و افزونتون سازگار نیست. باید وردپرس خودتون را به روز رسانی کنید
این مقاله می تونه کمکتون کنه:
https://www.rtl-theme.com/blog/how-update-wordpress/

آیا مفید بود ؟
kosar1376
kosar1376
29 شهریور 1402 06:13

سلام و وقت بخیر،من افزونه ووکامرس رو نصب کردم اما مشکلی که داره ارور پیکربندی مالیات هست متاسفانه ذخیره نمیشه و من نمیخوام که فعلا مالیاتم فعال باشه و متاسفانه فروشگاهم راه اندازی نمیشه،از خود راستچین هم تهیه کردم

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
30 شهریور 1402 10:33

سلام کوثر عزیز
ووکامرس که از مخزن وردپرس قابل دانلود هست.
ولی اگر قصد دارید به طور موقت مالیات رو فعال نکنید می تونید از افزونه های کارت به کارت استفاده کنید و فروشگاه خود را راه اندازی کنید. ولی در هر صورت برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید یک سری مجوز داشته باشید.

آیا مفید بود ؟
yeki
yeki
31 تیر 1402 00:53

آقا خدا خیرتون بده دمتون گرم یه مشکلی بود که اگه تو سایتتون نمی دیدم باید به یکی رو می انداختم خلاصه دم شما گرم

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
31 تیر 1402 09:47

سلام دوست عزیز
خوشجالیم که مشکلتون با مقاله ما حل شده
موفق باشید

آیا مفید بود ؟
baghertabrizi
baghertabrizi
13 آذر 1401 10:07

با سلام بنده یک مشکلی داشتم اونم اینه که چند روزی هست تمام افزونه‌های وردپرس بنده به صورت اتوماتیک به غیر از 3 تا افزونه غیرفعال می‌شن و سایت عملا غیرفعال میشه اگه میشه من رو راهنمایی کنید با تشکر

آیا مفید بود ؟
0
فاطمه سامانی
فاطمه سامانی
13 آذر 1401 14:16

سلام باقر عزیز
اگر افزونه های شما از سایت راست چین هست احتمالا مدیریت لایسنس شما باید آپدیت بشه، اپدیت و همگام سازی را بزنید احتمالا مشکل حل میشه ولی اگر حل نشد تیکت برای پشتیبانی ارسال کنید.

آیا مفید بود ؟
md1376
md1376
21 آبان 1400 21:36

خدا خیرتون بده. مشکلم رو حل کرد

آیا مفید بود ؟
0
ندا صادقیان
ندا صادقیان
23 آبان 1400 10:30

سلام دوست عزیز
خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید بوده

آیا مفید بود ؟