آموزش مدیریت دیدگاه‌ها در وردپرس
آموزش های وردپرس

دیدگاه های وردپرس بخش مهمی از سایت شماست و همانطور که می تواند باعث جذب کاربران و تمایل آنها به تعامل و خرید از شما شود اگر به درستی مدیریت نشود کاربران را از سایت شما دور می کند. در این مقاله مدیریت کامنت های وردپرس و تنظیمات دیدگاه ها را آموزش می دهیم.

10 مهر 1398

تعامل با کاربران یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک کسب و کار است. بخش دیدگاه (کامنت) یا نظرات امکان ارتباط مستقیم با کاربران را فراهم می‌کند و تاثیر خوبی در تجربه کاربری دارد. در صورت مدیریت مناسب دیدگاه‌ وردپرس، تعامل کاربران با سایت افزایش پیدا کرده و زمان حضور آن‌ها در سایت نیز بیشتر خواهد شد. یکی از اقدامات بعد از نصب وردپرس تنظیمات دیدگاه ها است. به دلیل اهمیت این بخش، در ادامه ما به آموزش مدیریت دیدگاه وردپرس پرداخته و با بخش تنظیمات دیدگاه‌های وردپرس و جلوگیری از کامنت های اسپم آشنا خواهیم شد.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

مدیریت دیدگاه‌ وردپرس یک بخش اصلی از وردپرس را تشکیل می‌دهد که با پاسخدهی درست و سریع به آنها می توانید نرخ تبدیل را افزایش دهید. بعد از ورود به پیشخوان وردپرس از منو دیدگاه‌ها می‌توانید به تمام دیدگاه‌هایی که برای نوشته‌های مختلف ثبت شده است دسترسی داشته باشید. در این بخش نام نویسنده دیدگاه، متن کامنت و نوشته‌ای که کامنت مربوط به آن است را مشاهده کنید.

در پیشخوان وردپرس > دیدگاه ها می توانید نظرات کاربران را مدیریت و ویرایش کنید. با زدن این بخش صفحه زیر نمایش داده می شود که دارای تنظیمات دسته بندی نظرات مانند همه نظرات، مال من، در انتظار تایید، تایید شده، اسپم (جفنگ) و زباله دان است. دیدگاه های تازه ارسال شده در بخش در انتظار تایید قرار دارند. اگر یک دیدگاه شامل مطالبی بود که از نظر شما و قوانین سایت اجازه انتشار ندارد نیازی نیست تایید شود و می توانید دیدگاه های غیر مرتبط یا تبلیغاتی را حذف کنید و آنها را به بخش جفنگ یا زباله دان بفرستید.

در سربرگ در انتظار تایید می توانید کامنت ها را تایید کنید که در سایت منتشر شوند. امکان ویرایش نظرات نیز با گزینه‌های ویرایش و ویرایش سریع وجود دارد بنابراین ابتدا دیدگاه را ویرایش و سپس تایید کنید. همچنین می‌توانید از این بخش با گزینه “پاسخ دادن” به نظرات کاربران خود پاسخ دهید.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

در نهایت اگر تشخیص دادید یک دیدگاه  اسپم است می‌توانید آن را با گزینه جفنگ به بخش اسپم‌ها بفرستید یا با انتقال به زباله دان آن را حذف کنید.
نکته: دیدگاه های داخل زباله دان تا 30 روز باقی می مانند و بعد از 30 روز حذف می شوند.

اگر دیدگاهی را به داخل زباله دان فرستادید با گزینه بازیافت می توانید آن را به حالت قبل و در لیست کامنت ها برگردانید.

مدیریت بازیاقت دیدگاه از زباله دان

مانند تصویر اگر بخواهید کارهای دسته جمعی روی همه کامنت ها انجام دهید می توانید دیدگاه ها را انتخاب کنید و گزینه هایی مانند نپذیرفتن دیدگاه ها یا پذیرفتن و غیره را روی آنها انجام می دهیم.

مدیریت کارهای دسته جمعی دیدگاه ها

فعال و غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس

برای فعال کردن بخش نظرات یک نوشته می توانید از دو روش زیر استفاده کنید.

  1. برای غیرفعال کردن دیدگاه های یک نوشته از بخش نوشته > همه نوشته ها ویرایش پست مورد نظر را زده و در بخش گفت و گو تیک پذیرفتن دیدگاه را بردارید یا بزنید.

پذیرفتن دیدگاه ها در وردپرس

اگر این بخش فعال نبود از بخش تنظیمات صفحه نوشته موردنظر، گزینه گفت و گو را مانند زیر فعال کنید.

فعالسازی گفت و گو در نوشته

2. در روش دوم از پیشخوان > نوشته > همه نوشته ها برای پست مورد نظر ویرایش سریع را زده و مطابق تصویر تیک دیدگاه ها را گذاشته یا بردارید.

فعالسازی دیدگاه ها در وردپرس

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

برای اینکه تنظیماتی مانند نمایش دیدگاه ها برای هر پست را انجام دهید باید در پیشخوان وردپرس بخش تنظیمات وردپرس > گفت و گو را بزنید تا تنظیمات دیدگاه ها برای شما باز شود. برای مثال شما می خواهید کاربران بدون وارد شدن به سیستم نتوانند دیدگاه درج کنند که این تنظیمات از این بخش قابل انجام است. در ادامه بخش های مختلف تنظیمات گفت و گو را شرح می دهیم.

✔️ تنظیمات پیش فرض نوشته

با فعال کردن گزینه های این بخش، تنظیمات زیر اعمال می شود.

  • فعال کردن این گزینه به همه وبلاگ هایی که شما به آنها داخل نوشته یا وبلاگ خود لینک داده اید اطلاع رسانی می کند.
  • با فعالسازی گزینه دوم اگر وبلاگی به شما لینک بدهد شما را مطلع می کند.
  • فعالسازی بخش سوم تنظیمات پیش فرض نوشته امکان ارسال دیدگاه برای نوشته های تازه را فراهم می کند.

❗️ نکته: فعالسازی گزینه های این بخش باعث کند شدن سایت و ارسال نظرات اسپم می شود اما بهتر است که فعال باشند.

تنظیمات پیش فرض نوشته در مدیریت دیدگاه ها

✔️ دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها در وردپرس

در این بخش از تنظیمات دیدگاه ها موارد زیر را فعال کنید.

  • با فعالسازی این بخش کاربر برای ارسال کامنت باید نام و آدرس ایمیل خود را درج کند.
  • کاربران برای اینکه دیدگاه ثبت کنند باید ثبت نام کرده و لاگین شوند.
  • این بخش از تنظیمات دیدگاه ها می گوید کامنت ها بعد از چند روز بسته شوند.
  • در این بخش مشخص می کنید که تا چند سطح می توان برای یک کامنت پاسخ ارسال کرد.
  • بخش آخر سایر تنظیمات دیدگاه ها در وردرپس صفحه بندی و نحوه نمایش دیدگاه را مشخص می کند.

دیگر تنظیمات مدیریت دیدگاه‌ها در وردپرس

✔️ برایم ایمیل بفرستید هرگاه

با انجام تنظیمات این بخش دیدگاه ها تعیین می کنید چه زمانی برای مدیر سایت ایمیل ارسال شود. زمانی که شخصی نظر خود را ثبت کرده یا یک دیدگاه نیاز به بررسی دارد.

✔️ پیش از‌ این‌ که دیدگاهی نمایان شود

در تنظیمات دیدگاه مشخص می کنید که نظرات قبل از انتشار در پیشخوان قرار گرفته و برای انتشار نیاز به تایید مدیر سایت داشته باشند. گزینه دوم این بخش می گوید اگر قبلا یک دیدگاه از کاربر تایید شده باشد نیازی به تایید کامنت های بعدی نیست.

مدیریت ارسال ایمیل در هنگام ثبت دیدگاه

✔️ بررسی دیدگاه

این بخش زمانی به کار می آید که شما در تنظیمات دیدگاه تایید دستی نظرات را فعال نکرده باشید و برای مدیریت دیدگاه های اسپم به کار می رود. در بخش مربوطه یک عدد وارد کنید و مشخص کنید که اگر نظرات بیش از این تعداد لینک داشتند نیاز به تایید مدیر سایت برای انتشار دیدگاه باشد.

بررسی و مدیریت لینک های دیدگاه

✔️ بخش نیم‌رخ‌ها (آواتار)

در این بخش که تنظیمات آواتار دیدگاه ها است می توانید نمایش تصویر نویسنده دیدگاه را در کنار کامنت فعال کرده و به علاوه یک آواتار پیش فرض را تعیین کنید.

مدیریت آواتار دیدگاه ها در وردپرس

جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس

ربات هایی در سرارسر اینترنت وجود دارند که به صورت خودکار کامنت اسپم به سایت ها ارسال می کنند. کامنت اسپم معمولا ارتباطی به محتوای سایت ندارد و هدف آنها لینک سازی یا گرفتن رتبه سایت است. البته ممکن است کامنت اسپم توسط افراد واقعی ثبت شود. با فعالسازی امکان تایید دیدگاه ها به صورت دستی در تنظیمات وردپرس می توان تا حد زیادی کامنت های اسپم را مدیریت کرد. بعضی از افزونه های ضد اسپم مانند Akismet هستند که با بررسی ساختار نظرات اسپم به صورت خودکار دیدگاه هایی با این خصوصیات را به بخش اسپم یا جفنگ ارسال می کنند. برای مشاهده روش های دیگر جلوگیری از کامنت اسپم را ببینید.

با مدیریت دیدگاه ها در وردپرس و انجام تنظیمات درست آن می توانید با کاربران خود تعامل مناسبی داشته باشید. اگر تجربه یا سوالی در این خصوص دارید لطفا در دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.