افزونه Autolinks Manager، افزونه لینک سازی خودکار
1,351 فروش
از 93 رأی
84% رضایت
84% رضایت پشتیبانی
از 62 رأی
A پشتیبانی
 • گارانتی کیفیت راست چین
 • ضمانت بازگشت 6 ماهه وجه
 • 6 ماه پشتیبانی رایگان حرفه ای
 • آپدیت رایگان، دسترسی مادام العمر به فایل
389 هزار تومان
قیمت محصول:
389,000 تومان
 • توضیحات
 • پرسش و پاسخ 112
 • پشتیبانی

افزونه لینک ساز خودکار وردپرس | بهترین افزونه لینک سازی | افزونه لینک سازی داخلی و خارجی | لینک سازی در وردپرس

افزونه Autolinks Manager لینک ساز خودکار وردپرس

افزونه ای که هم اکنون قصد معرفی آن را دارم پلاگین Autolinks Manager نام دارد که اخیرا در سایت Codecanyon منتشر شده و به ادعای طراح آن پیشرفته ترین و قدرتمندترین افزونه لینک ساز خودکار وردپرس است. طراح این افزونه طراح افزونه محبوب Interlinks Manager است که با اضافه کردن امکانات جدیدی به این پلاگین سئو در قالب افزونه ای دیگر آنرا منتشر کرده است. بنابراین این افزونه وردپرس حاصل سال ها تجربه و بهبود در افزونه محبوب لینک ساز خودکار وردپرس قبلی است.

ویژگی های افزونه لینک ساز خودکار و بهبود سئو autolinks manager

ویدئوی آموزش افزونه لینک دهی خودکار

در صورت خطا در مشاهده ویدئو کلیک کنید

تاکنون افزونه های لینک سازی مختلفی ارائه شده است اما برخی از آن ها دارای کمبودهایی هستند که کار لینک سازی را زمان بر می کنند همچنین برخی از آنها افزونه های مناسبی هستند اما به دلیل ترجمه نامناسب و عدم اصلاح ظاهری آن و همچنین غیر اورجینال بودن کارایی خود را از دست می دهند.

یکی از عوامل موثر بر سئو و افزایش بازدید سایت استفاده از لینک های مختلف و هدف دار در بدنه سایت است. اضافه کردن لینک به صفحات داخلی سایت یا لینک سازی داخلی و خارجی و همچنین به سایت های مطرح و مرتبط با آمار بازدید بالا یکی از روش ها و مراحل کلیدی و اصلی افزایش رنکینگ و سئوی سایت در گوگل است. بنابراین در صورتی که قصد دارید در موتورهای جستجو دیده شوید استفاده از یکی از افزونه های لینک ساز خودکار امری غیرقابل اجتناب است.

افزونه لینک سازی در وردپرس که یکی از افزونه سئوی وردپرس به شماره می آید دارای امکانات متعددی است که کار با این افزونه جذاب و آسان می کند. قبل از ارائه توضیحات مفصل در مورد امکانات این افزونه به تصویر زیر توجه کنید.

تصویر زیر دورنمایی از امکانات و ویژگی های متنوع افزونه Autolinks Manager است:

ویژگی های افزونه لینک ساز خودکار و بهبود سئو autolinks manager

در ادامه ویژگی های این پلاگین بصورت مفصل شرح داده شده است:

ویژگی های افزونه لینک ساز خودکار یا بهبود سئوی وردپرس

ساخت خودکار لینک داخلی

مهمترین کاربرد افزونه لینک ساز خودکار یا Autolinks Manger فارسی و اورجنیال ساخت لینک های داخلی در صفحات و برگه های مختلف سایت است . ابتدایی ترین قابلیت در این افزونه صفحه ای است که در آن می توان لینک های مورد نظر را مشخص کرد تا افزونه بصورت خودکار آنرا در سایت قرار دارد.

افزودن لینک خودکار در افزونه لینک ساز خودکار و بهبود سئوی autolinks manager

ساخت خودکار لینک خارجی

در بسیاری از افزونه لینک ساز خودکار فقط امکان ساخت لینک های داخلی وجود دارد. برای نمونه در افزونه interlinks manager تنها می توان از لینک ها داخلی استفاده کرد و اگر دامنه لینکی که مشخص می کنید با دامنه سایت متفاوت باشد خطا می دهد. اما در افزونه فارسی Autolinks Manager  می توان لینک های خارجی را هم استفاده کرد و در قسمت ساخت لینک می توان از لینک های خارجی نیز استفاده کرد.

لینک سازی گروهی به کمک ویزارد یا جادوگر

ممکن است تعداد عبارات کلیدی و لینک های شما زیاد باشد و اضافه کردن آن ها در قسمت اضافه کردن لینک وقت گیر باشد. در این جا ویزارد افزونه لینک ساز خودکار وردپرس به کمک شما می آید و با قرار دادن کلمات کلیدی و لینک در یک جدول بصورت گروهی به لینک های شما اضافه می شود.

لینک سازی گروهی به کمک افزونه autolinks manager فارسی

لینک سازی هدفمند

یکی از ویژگی های منحصر به فرد افزونه autolinks manager این است که می توان در آن یک قاعده نمایش لینک مشخص کرد. مثلا مشخص کرد که این لینک در یک پست تایپ خاص و در طبقه بندی خاص از آن نمایش داده شود.

در مجموع برای یک قاعده می توان 10 نوع نوشته و طبقه بندی متفاوت مشخص کرد. در واقع به کمک این ویژگی می توان یک طبقه بندی سفارشی متشکل از طبقه بندی های مختلف سایت ایجاد کرد و به لینک نسبت داد تا لینک فقط در طبقه بندی سفارسی مشخص شده نمایش داده شوند

لینک سازی با استفاده ساخت گروه جدید

لینک سازی هوشمند و با قاعده

به کمک لینک سازی هوشمند یا لینک سازی تطبیقی می توان لینک را براساس قواعدی مشخص کرد. مثلا لینک به عباراتی که با عبارت خاصی آغاز شوند و با عبارت خاصی پایان یابند. و یا در تگ هایی خاص لینک اضافه نشود و یا در دسته ها یا طبقه بندی های مشخص لینک اضافه شود.

مطابقت پیشرفته در افزونه autolinks managerدر این قسمت می توان محدودیت های خاصی را بروی کلمات کلیدی مشخص کرد. می توان مشخص کرد که مثلا اگر چپ با یک عبارت خاص مثل “ها” پایان بپذید روی آن اعمال شود با این کار روی عبارات جمع هم اعمال می شود.

همچنین می توانید مشخص کنید که در یک صفحه در چند عبارت کلیدی مطبق لینک قرار گیرد. مثلا اگر عبارت کلیدی در صفحه 10 بار تکرار شده باشد و شما عدد 5 را برای محدودیت مشخص کنید در 5 عبارت کلیدی اولی اعمال می شود.

ممکن است دو لینک بر عبارت کلیدی شما مطابقت داشته باشد که لینکی برای آن در نظر گرفته می شود که اولویت بالاتری داشته باشد.

ردیابی لینک و ارائه آمار بازدید

افزونه قدرتمند Autolinks Manager که به عنوان بهترین افزونه لینک سازی وردپرس شناخته شده است علاوه ساخت لینک های داخلی و خارجی گزارش و آمار جامعی پیرامون بازدید و کلیک های انجام شده روی لینک به ما می دهد.

سازگاری با افزونه های برگه ساز

یکی از مزایای مهم این افزونه سازگاری با برگه سازهای پیشرفته وردپرس مانند ویژوال کامپوزر ، گوتنبرگ ، المنتور و … است . حتی این قالب در برگه ساز های اختصاصی قالب ها نیز تست شده و بدون مشکل در آن ها نیز عمل کرده است.

بنابراین از این افزونه انتظار می رود لینک های خودکار را علاوه بر اضافه کردن به محتوای ویرایشکر کلاسیک وردپرس به محتوای ساخته شده توسط برگه ساز ها نیز اضافه کند.

ارائه تنظیمات بسیار متنوع

شرح تنظیمات بهترین و قدرتمندترین افزونه لینک ساز خودکار وردپرس با نام Autolinks Manager نیاز به یک مقاله اختصاصی دارد . در اینجا تصاویری از تنظیمات افزونه ارائه شده است تا با آنها آشنا شوید . همچنین می توانید با مراجعه به پیش نمایش افزونه و کلیک روی دکمه “راه اندازی دمو افزونه لینک ساز حوکار” از نزدیک آنها را مشاهده و تست کنید.

افزونه لینک ساز Autolinks Manager
افزونه لینک ساز Autolinks Manager
افزونه اورجینال لینک ساز Autolinks Manager
افزونه لینک ساز Autolinks Manager
ساخت لینک داخلی با افزونه لینک ساز Autolinks Manager

افزونه لینک ساز Autolinks Manager

فارسی و راست چین همراه با ترجمه روان

بسیاری از افزونه هایی که در مارکت های مختلف ارائه می شود فقط ترجمه شده و بفروش می رسند. حتی در ترجمه شدن آنها نکات حرفه ای در نظر گرفته نمی شود و بعضا بصورت لغت به لغت ترجمه می شوند نه بصورت مفمومی، اما محصولاتی که توسط طلوع ارتباطات منشتر می شود علاوه بر ترجمه مفهومی، سلیس و روان تنظیمات آنها نیز بصورت راست چین ارائه می شود.

در این افزونه نیز مانند افزونه دیگر طلوع ارتباطات به نحوه ترجمه و ظاهر تنظیمات افزونه دقت زیادی شده تا کاربران بتوانند براحتی از آن استفاده کنند.

پشتیبانی فعال طلوع ارتباطات

یکی از نقاط قوت طلوع ارتباطات علاوه بر دارا بودن تیم طراحی حرفه ای ، پشتیبانی فعال و مستمر آنها است. سابقه طولانی و درخشان طلوع ارتباطات و تعداد مشتریان آن گواهی بر خدمات و پشتیبانی با کیفیت محصولات آن است.

بروزرسانی های رایگان

مهم نیست که چه زمانی از ما خریداری کرده اید و یا با چه قیمتی خریداری کرده اید. یکبار افزونه را خرید کنید و بروزرسانی های آن را بصورت رایگان دریافت کنید. این مورد برای تمامی محصولات طلوع ارتباطات صادق است . هریک از محصولات ما را که خریداری کرده باشید  محدودیتی در ارائه بروزرسانی های آن برای شما وجود نخواهد داشت . حتی اگر آن افزونه در سایت مرجع با محدودیت های یکساله و چندساله ارائه شود.

امکان استفاده بصورت نامحدود

افزونه لینک ساز Autolinks Manager نیز مانند بسیاری از محصولات طلوع ارتباطات بصورت نامحدود ارائه می شود. اگر قصد دارید این افزونه را بصورت اورجینال خرید کنید دست نگه دارید. این افزونه بصورت اورجینال، فارسی، راست چین و با امکان استفاده در هر دامنه و در هر سایت با قیمت ناچیز در سایت راست چین بفروش می رسد. در صورت تهیه این محصول بصورت اورجینال یا از مارکت های دیگر توقع نداشته باشید تمامی این مزایا را داشته باشید.

مشخصات محصول

نسخه: 1.12

نوع لایسنس: برای یک دامنه

پشتیبانی: شش ماه

ویدئوی آموزشی در دموی محصول قابل مشاهده است

 * خرید این محصول به منزله قبول شرایط فروش محصول می باشد. جهت مشاهده کلیک کنید *

بروزرسانی ها

افزونه در تاریخ 1399/05/14 به نسخه 1.12 بروز شد

 

مشاهده بیشتر

سوالات متداول افزونه Autolinks Manager، افزونه لینک سازی خودکار

جهت افزایش رنکینگ صفحه بهتر در نوشته ها و محتوای صفحه از تعدادی لینک داخلی (یا لینک خارجی) استفاده کرد. وجود لینک در صفحه هم بر سئوی صفحه تاثیر بسزایی دارد و هم در سئوی صفحاتی از سایت که با آنها لینک می کنید. در واقع با اضافه کردن لینک برخی از صفحات در میان متون سایر صفحات گوگل به اهمیت آن صفحات و عبارت کلیدی آن پی می برد. اضافه کردن لینک های داخلی سایت بصورت دستی به زمانی زیادی احتیاج دارد . به کمک افزونه autolinks manager می توانید بصورت خودکار برخی عبارات سایت را بصورت لینک دار نمایش دهید.
این افزونه علاوه بر امکانات و ابزارهای قدرتمندی که در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد امکان تعریف کردن لینک خارجی را نیز به مدیر سایت می دهد. امکانات افزونه های مشابه این افزونه به گستردگی این افزونه نیست و استفاده از لینک خارجی در بسیاری از آنها وجود ندارد
بله . پس از خرید این محصول ، می توانید در هر دامنه ای آنرا استفاده کنید و بروزرسانی های آنرا بصورت رایگان دریافت کنید

آخرین پرسش و پاسخ

buffbf12
buffbf12

سلام و وقت بخیر
اگر کلمه کلیدی را در هدینگ پیدا کنه بهش لینک میده ؟ چون نمی‌خوام هدینگ لینک بخوره
با حذف افزونه لینک ها هم از بین میره؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به buffbf12
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
قسمتی از تنظیمات افزونه وجود دارد که می توانید تعیین کنید در کدام بخش ها یا کدام تگ های html مشمول لینک سازی نشوند. قسمت های مربوط به هدر و فوتر از جمله این بخش ها هستند.
با حذف یا غیرفعال کردن افزونه لینکها غیرفعال می شوند و با نصب و فعال نمودن مجدد افزونه، فعال می شوند.
موفق و پیروز باشید.

mohamadhabibi
mohamadhabibi

سلام به درد سایت فیلم و سریال میخوره

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به mohamadhabibi
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
این افزونه برای لینک سازی خودکار در صفحات سایت طراحی شده است. با توجه به توضیحات محصول می توانید متناسب با نیازمندی خود جهت تهیه آن تصمیم بگیرید.
موفق و پیروز باشید.

aliparsapour
aliparsapour

سلام
آیا افزونه امکان

auto hyperlink urls
را دارد
یعنی قابلیت تبدیل به لینک شدن ، آدرس های اینترنتی که به صورت متن ساده در نوشته هستند را دارد ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به aliparsapour
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
خیر چنین قابلیتی در این افزونه وجود ندارد.
موفق باشید.

miladuok
miladuok

سلام میخواستم ببینم این افزونه با گرویتی فرم تداخل داره یا نه؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به miladuok
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی
تا به حال گزارشی مبنی بر عدم سازگاری بین این دو افزونه به دست ما نرسیده است.
موفق و پیروز باشید.

reza00013
reza00013

۱-آیا با افزونه دکان سازگار است ؟ فروشنده ها توضیحاتی درج میکنن که در صفحه تکی محصول نمایش میده ، آیا اون کلمات کلیدی که در صفحه تکی محصول توسط فروشندگان دکان درج شده رو لینک دار میکنه ؟
۲-آیا آموزش استفاده از این افزونه هست؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به reza00013
 • طراح محصول

باسلام و احترام خدمت شما کاربر محترم
1. بله این افزونه روی کلیه متون سایت تاثیر می گذارد. مگر اینکه خودتان محدودیت هایی را برای آن اعمال کنید.
2. فیلم آموزشی استفاده از افزونه در صفحه توضیحات محصول آورده شده است. می توانید استفاده کنید.
موفق و پیروز باشید.

مهدی براتی
مهدی براتی

سلام خسته نباشید
یک سری از افزونه ها با url های فارسی مشکل دارن و هنگام لینک سازی لینک ها با url های فارسی را تشخیص نمیدن.
آیا این افزونه با url های فارسی سازگاری داره یا خیر؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به مهدی براتی
 • طراح محصول

باسلام و درود
خیر مشکلی با لینک فارسی ندارد
البته توصیه می شود از لینک فارسی استفاده نشود. لینک فارسی در بسیاری محیط ها بصورت کد و طولانی نمایش داده می شود

sas66
sas66

این پلاگین کلمات داخل یک مطلب رو به خود همان مطلب هم لینک میکنه و این بده
مثلا من یک مطلب دارم در مورد ماکارونی. توی تمام سایتم هر جا کلمه ماکارونی دارم میخوام لینک بشه به این مطلب. داخل این مطلب هم کلی کلمه ماکارونی دارم که حداقل یکی شون لینک میشه به خود همین صفحه؟! سئو سایت خراب میشه.
راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به sas66
 • طراح محصول

باسلام و درود
کارکرد این افزونه به همین صورت است.
عبارت ها را با لینک های آن مشخص می کنید. در هر جای متن نوشته ها آن عبارت باشد بصورت خودکار لینک می شود. البته تنظیماتی نیز برای مدیریت آن وجود دارد

farnazbehnam
farnazbehnam

سلام. وقت بخیر. آیا میشه برای یک کلمه کلیدی چند یو آر ال تعریف کرد که لینک همه کلمات یکنواخت نشه؟ و اینکه میشه برای هر نوشته تنظیمات جداگانه انجام بدیم یا با یک بار تنظیم روی همه نوشته‌های سایت اعمال میشه؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به farnazbehnam
 • طراح محصول

باسلام و درود
می توان چند url تعریف کرد. البته اگر شرایط تعریف شده برای هر url یکسان باشد آنکه الویت بالاتر دارد در نظر گرفته می شود
با یکبار تنظیم در همه نوشته ها یا نوشته های مشخص ( در تنظیمات می توان مشخص کرد) قابل انتشار است

علیرضا
علیرضا

سلام خسته نباشید من میخوام این افزونه رو تهیه کنم ولی میخواستم بدونم وقتی کلمات کلیدی و لینک ها رو برای لینک سازی وارد کردم این افزونه به خود همون کلمات کلیدی هم لینک خود همون صفحه رو میده یا میشه لینک سازی رو درون خود همون صفحات جلوگیری کرد ؟
در کل منظورم این بود که لینک کلمه کلیدی به صفحه خودش داده نشه.

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به علیرضا
 • طراح محصول

باسلام و درود
خیر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت و لینک قابل تعریف است

shabestari
shabestari

میشه در این افزونه مشخص کنیم مثلا در هر مطلب فقط دو تا از هر کلمه کلیدی که مشاهده شد رو لینک کنه. یعنی اگر یک مطلبی شامل تکرار 10 بار کلمه کلیدی بود هر 10 تا رو لینک نکنه و فقط 2 تاش رو لینک کنه؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به shabestari
 • طراح محصول

باسلام و درود
بله این امکان در این افزونه وجود دارد

ali chitsazyan
ali chitsazyan

باسلام. من یک افزونه میخوام که وقتی لینک نوشته ها و مطالب سایت رو کپی و در واتسپ پیست میکنم، عکس شاخص ان نوشته را هم همراه با لینک نشان دهد. این افزونه چنین قابلیتی ایجاد میکند؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به ali chitsazyan
 • طراح محصول

باسلام و درود
در صورتی نوشته مورد نظر سئو شده باشد این کار بصورت خودکار انجام می شود از افزونه های سئو معتبر می توانید استفاده کنید

Ali Jm
Ali Jm

تفاوت افزونه شما با افزونه tasty link در چیست ؟
کدام بهتر هست واقعا ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به Ali Jm
 • طراح محصول

باسلام و درود
تا کنون این افزونه را تست نکرده ام
اما با توجه به توضیحات افزونه tasty link به نظر می رسد افزونه Autolinks Manager امکانات بیشتری در اختیار می گذارد

یاشار زینالزاده
یاشار زینالزاده

سلام و عرض ادب
وقت بخیر
لطفا بفرمایید کدام گزینه صحیح است!
1) در این افزونه باید در هر پست که ایجاد میکنیم کلمات کلیدی و لینک ها رو مشخص کنیم تا لینک ها ایجاد بشه
2) در این افزونه قابلیت ثبت کلمه کلیدی و لینک، خارج از هر پست و صفحه وجود دارد و پس از ایجاد پست ها و صفحات لینک ها به صورت خودکار ساخته میشن...

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به یاشار زینالزاده
 • طراح محصول

سلام
گزینه 2

raha.ab1988
raha.ab1988

سلام وقت بخیر
من یه سایت خبری دارم که روزی 15 تا خبر غیرمهم منتشر میشه ، ایا راهی هست با افزونه شما تنظیم کنیم که لینک خبر یعنی URL به عدد نمایش داده بشه ؟ یعنی بر اساس تاریخ باشه ؟
تشکر

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به raha.ab1988
 • طراح محصول

باسلام
چنین امکانی در این افزونه وجود ندارد

علیرضا حیدری
علیرضا حیدری

سلام خسته نباشید
آیا این افزونه بهتر است یا interlinks ?
و اینکه چرا این افزونه بروز نمیشه ؟
من این افزونه رو خیلی وفته خریدم اما میترسم نصبش کنم چون نسخه قدیمیه

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به علیرضا حیدری
 • طراح محصول

باسلام و درود
هر دو افزونه کاربرد مشابهی دارد و اختلاف کمی بین آنها وجود دارد
در افزونه autolinks امکان تعریف کردن لینک خارجی نیز وجود دارد
هر دو افزونه دیر به دیر بروز می شوند البته کارکرد افزونه ها بگونه ای که شاید نیاز به بروزرسانی پی در پی نداشته باشد

علیرضا حیدری
علیرضا حیدری در پاسخ به علیرضا حیدری

سلامی دوباره خدمت شما

آخه من این افزونه رو بررسی کردم 3 ماه قبل بروزر شده ، اما این آپدیت داخل راست چین ارائه نشده، دلیلش چیه؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به علیرضا حیدری
 • طراح محصول

باسلام و درود
این افزونه مدتی است در سایت مرجع بروز نشده است

Mr-M1410
Mr-M1410

سلام و وقت بخیر
چون تا به حالا ازین نوع افزونه ها استفاده نکردم، میخواستم بدونم یعنی چی خودکار ؟ یعنی ما کلمه کلیدی + لینک رو بهش میدیم اون خودش شروع میکنه لینک ساختن تو اون مطلب ؟ آموزش به غیر از ویدیویی که هست دارید ؟
و اینکه تفاوت این افزونه با افزونه مدیریت لینک های داخلی ، پلاگین Interlinks Manager چی هستش ؟
با تشکر

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به Mr-M1410
 • طراح محصول

باسلام و درود
بله به همین صورت است.
با افزونه Interlinks Manager تفاوت زیادی ندارد. تفاوت قابل توجه آن این است که با Interlinks Manager فقط می توان لینک داخلی گذاشت (لینک خارجی نمی توانید بگذارید)

stand sazan
stand sazan

سلام ، این افزونه برای محصولات ووکامرس هم لینک داخلی میسازه ؟

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به stand sazan
 • طراح محصول

باسلام و درود
بله سازگاری دارد و در محصولات هم لینک سازی می شود

gil mard
gil mard

سلام اقا این با المنتور سازگاری نداره کی بروزرسانی میشه

طلوع ارتباطات
طلوع ارتباطات حرفه ای در پاسخ به gil mard
 • طراح محصول

باسلام
با المنتور سازکار است
در صورت مشکل تیکت بزنید

مشاهده بیشتر
بستن