افزونه Advanced Database Cleaner Pro، افزونه بهینه سازی دیتابیس
128 فروش
از 28 رأی
88% رضایت
84% رضایت پشتیبانی
از 31 رأی
A پشتیبانی
 • گارانتی کیفیت راست چین
 • ضمانت بازگشت 6 ماهه وجه
 • 6 ماه پشتیبانی رایگان حرفه ای
 • آپدیت رایگان، دسترسی مادام العمر به فایل
383 هزار تومان
قیمت محصول:
383,000 تومان
 • توضیحات
 • پرسش و پاسخ 12
 • آموزش ها
 • پشتیبانی

افزونه پاکسازی دیتابیس | افزونه بهینه ساز پایگاه داده | بهینه سازی دیتابیس | افزونه بهینه‌ سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه پاکسازی وردپرس | افزونه Database Cleaner

معرفی افزونه Advanced Database Cleaner Pro

یکی از مهمترین کارها برای بهینه سازی سایت بهینه سازی دیتابیس است که از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی جداول دیتابیس موارد حذف شده مانند نظرات اسپم، کرون جاب ها، افزونه یا قالب هایی که حذف کردید همچنان در پایگاه داده باقی می مانند و این جداول با حجمی که اشغال می کنند باعث کند شدن سرعت سایت می شوند به همین دلیل نیاز به یک افزونه بهینه سازی دیتابیس دارید تا تمامی موارد که موجب سنگین شدن دیتابیس شما می شود را حذف کند.

افزونه Advanced Database Cleaner Pro یک افزونه بهینه سازی وردپرس است که تمامی موارد مانند جداول موجود در دیتابیس، کرون جاب ها، داده های بدون والد و موارد دسته بندی نشده را به شما نمایش میدهد و شما میتوانید با تعریف برنامه زمانی یا بصورت دستی دیتابیس را از این داده های اضافه پاکسازی کنید. اگر به دنبال افزونه پاکسازی وردپرس هستید با این افزونه از مهمترین اقدامات برای پاکسازی دیتابیس از داده های بلااستفادهانجام می شود.

امکانات و ویژگی های افزونه Advanced Database Cleaner Pro افزونه پاکسازی وردپرس و یک افزونه بهینه سازی دیتابیس با امکانات حرفه ای

با افزونه Database Cleaner چگونه می توانید دیتابیس را بهینه کرد؟

همانطور که از وردپرس استفاده می کنید پایگاه داده شما داده های زیادی مانند نظرات اسپم، نظرات حذف شده و … را جمع آوری میکند که این داده ها موجب کاهش سرعت سایت میشوند. اگر به دنبال افزونه پاکسازی وردپرس هستید افزونه Database Cleaner با تمیز کردن دیتابیس شامل حذف این داده های غیرضروری است، این کار اندازه پایگاه داده شما را افزایش میدهد و موجب بهبود کارایی هنگام دسترسی به جداول میشود. علاوه بر این فایل های پشتیبان از دیتابیس حجم کمتر و سرعت بیشتری خواهند داشت.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس فضای بدون استفاده جداول را بازیابی می کند، که باعث افزایش فضای ذخیره سازی و بهبود کارایی هنگام دسترسی به جداول می شود. بهینه سازی پایگاه داده گاهی اوقات می تواند به طور قابل توجهی عملکرد را بهبود بخشد، به خصوص در سایت هایی که ترافیک زیادی دریافت می کنند یا محتوای زیادی دارند. علاوه بر این، بهینه سازی پایگاه داده شما کاملاً ایمن است.

در ادامه با توضیح اصطلاحات مختلف به شما نشان می دهیم که چگونه با این افزونه وردپرس دیتابیس بهینه تری خواهید داشت و چگونه این افزونه بهینه سازی دیتابیس سایت شما را از داده های غیر ضروری پاکسازی می کند.

ویرایش های وردپرس با افزونه Database Cleaner

وردپرس رکوردی به نام بازبینی هر پیش نویس ذخیره شده یا به روز رسانی منتشر شده را ذخیره می کند. این سیستم به شما این امکان را می دهد که ببینید در هر پست و صفحه در طول زمان چه تغییراتی ایجاد شده است. با این حال، همانطور که از وردپرس استفاده می کنید، این می تواند منجر به سربارهای غیر ضروری زیادی در پایگاه داده وردپرس شما شود که فضای زیادی را مصرف می کند و سایت شما را کند می کند. می‌توانید از افزونه Advanced Database Cleaner برای پاکسازی این نسخه‌ها استفاده کنید یا کد SQL زیر را (که توسط افزونه استفاده می‌شود) مستقیماً از طریق phpMyAdmin خود اجرا کنید:

حذف پیش نویس های وردپرس با افزونه بهینه سازی دیتابیس

وردپرس به شما امکان می دهد یک پست یا یک صفحه را بدون نیاز به انتشار فوری آن ذخیره کنید. به این ترتیب می توانید هر چقدر که می خواهید روی آن کار کنید و فقط زمانی که آماده است منتشر کنید. این پیش نویس وردپرس نامیده می شود. با گذشت زمان، می توانید چندین پیش نویس داشته باشید که هرگز منتشر نخواهید کرد و از این رو می توانید آنها را پاک کنید.برای پاک کردن این پیش نویس ها، می توانید از افزونه Advanced Database Cleaner استفاده کنید.

نظرات در حال انتظار وردپرس

نظرات معلق نظراتی هستند که توسط کاربران منتشر می شوند و قبل از نمایش در سایت شما منتظر تایید شما هستند. در برخی موارد، شما باید تمام این نظرات را پاک کنید. می‌توانید از افزونه Advanced Database CleaneR PRO برای پاک کردن این نظرات استفاده کنید

نظرات سطل زباله وردپرس

نظر سطل زباله نظری است که شما از سایت وردپرس خود حذف کرده اید و به سطل زباله منتقل شده اید. نظر سطل زباله در سایت شما قابل مشاهده نیست و باید برای همیشه حذف شود. می‌توانید از افزونه پاکسازی وردپرسDatabase Cleaner برای پاکسازی این نظرات از سطل زباله استفاده کنید

نظرات اسپم وردپرس

نظر هرزنامه وردپرس نظری است که شما (یا افزونه ای مانند  Akismet) آن را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کرده اید.می‌توانید از افزونه Advanced Database Cleaner برای پاکسازی این نظرات هرزنامه استفاده کنید.

فیدهای گذرا داشبورد وردپرس

گذرا راهی برای ذخیره موقت داده های کش شده در پایگاه داده شما با دادن یک نام و یک بازه زمانی است که پس از آن منقضی می شود و حذف می شود.

برای تمیز کردن فیدهای گذرا داشبورد، می‌توانید از افزونه Advanced Database Cleane pro استفاده کنید یا کد SQL زیر را (که توسط افزونه استفاده می‌شود) مستقیماً از طریق phpMyAdmin خود اجرا کنید:

DELETE FROM options WHERE option_name LIKE ‘_site_transient_browser_%’ OR option_name LIKE ‘_site_transient_timeout_browser_%’ OR option_name LIKE ‘_transient_feed_%’ OR option_name LIKE ‘_transient_timeout_feed_%’

روابط بدون والد وردپرس چیست و چگونه آنها را تمیز کنیم؟

گاهی اوقات جدول “wp_term_relationships” با بسیاری از روابط بدون والد پر می شود. اگر از سایت خود نه به عنوان یک وبلاگ، بلکه به عنوان نوع دیگری از سایت محتوا استفاده می کنید که در آن پست ها به طور دوره ای حذف می شوند، این اغلب اتفاق می افتد. با گذشت زمان، می توانید هزاران رابطه اصطلاحی را برای پست هایی که دیگر وجود ندارند و فضای پایگاه داده زیادی مصرف می کنند، دریافت کنید.برای پاک کردن این روابط بدون والد، می‌توانید از افزونه Advanced Database Cleaner استفاده کنید یا کد SQL زیر (که توسط افزونه استفاده می‌شود) را مستقیماً از طریق phpMyAdmin خود اجرا کنید:

DELETE FROM term_relationships WHERE term_taxonomy_id=1 AND object_id NOT IN (SELECT id FROM posts)

متای نظرات بدون والد وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟

فراداده نظرات اطلاعاتی است که شما در مورد هر نظر به بینندگان ارائه می دهید. این اطلاعات معمولاً شامل نویسنده نظر، زمانی که نوشته شده (یا پست شده است) و غیره است. در برخی موارد، برخی از اطلاعات فراداده نظر بدون والد می شود و به هیچ نظری تعلق ندارد. سپس آنها را “متای نظرات بدون والد” می نامند و باید پاک شوند زیرا مفید نیستند.

متا پست های یتیم وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟

فراداده پست اطلاعاتی است که در مورد هر پست در اختیار بینندگان قرار می دهید. این اطلاعات معمولاً شامل نویسنده پست، زمان نوشته شدن (یا ارسال) و نحوه طبقه‌بندی نویسنده آن پست خاص می‌شود. در برخی موارد، برخی از اطلاعات فراداده پست یتیم می شود و به هیچ پستی تعلق ندارد. سپس آنها را متا پست بدون والد می نامند و باید پاک شوند زیرا مفید نیستند.

با خرید و دانلود افزونه Advanced Database Cleaner Pro از راست چین از پشتیبانی واقعی کمتر از 24 ساعت و 6 ماه ضمانت بازگشت وجه (نقدی) بهره مند خواهید شد.

مشاهده بیشتر

امکانات اضافی (شامل هزینه)

 • نصب توسط طراح

پیش نیازها

 • نسخه وردپرس مورد نیاز: 5.8

تست شده با

 • تست شده با وردپرس نسخه: 5.8

لیست تغییرات

نسخه 3.2.9 - 18 اردیبهشت 1403
 • *رفع: رفع خطایی که از تکمیل اسکن جلوگیری میکند.
 • *بررسی سازگاری: تست شده با آخرین نسخه وردپرس 6.5
نسخه 3.2.8 - 29 بهمن 1402
 • رفع خطاهای جزئي
 • *تست با وردپرس ۶.۴.۳
 • *تست با ووکامرس ۸.۶.۰

آخرین پرسش و پاسخ

محمدمهدی
محمدمهدی

سلام وقتتون بخیر من یه سوالی داشتم ...اوایل نصب قالبم سرعت سایت بسیاز بالا بود ..ولی با گذشت زمان و نصب و حذف چندنی پلاگین سرعت سایتم کند شده لود صفحاتش ..میخواستم بگم این افزونه خودش میتونه افزونه هایی که حذف شدن رو دیتابیس هاشونو حذف کنه کاملا که با نصب دوباره یک افزونه تنظیماتش اعمال نشه دوباره....؟ چون یک افزونه رو اوایل نصب کردیم و تنظیماتی زدیم که خوب نبود افزونه رو پاک کردیم و بعد چند روز نصب کردیم دیدیم تنظیمات باز روش هست و مثل روز اول تنظیمات نیست ..میخواستم بدونم میتونه واقعا حذف کنه اطلاعات پلاگین حذف شده رو و واقعا بهینه میکنه دیتابیس رو ک نیاز نباشه بدیم دست متخصص برای بهینه سازی و سرعت سایت؟؟؟؟؟؟؟

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به محمدمهدی
 • طراح محصول

سلام روزتون بخیر باشه
بله افزونه تمام اطلاعاتی که از افزونه هایی که قبلا نصب بودند رو پاک میکنه
اما بذای بین جداولی که باید ابتدا انتخاب بکنید اشتباهی رخ نده حتما قبل از انجام بهینه سازی از سایت و دیتابیس سایتتون بک اپ بگیرید
چون جداولی که افزونه بهینه سازی دیتابیس پاک میکنه دیگه قابل برگشت نیستند.

Ehsan
Ehsan

سلام
امکان این وجود داره که با یک کلیک خودش تشخیص بده چه چیزایی رو باید پاک کنه و اینکارو بدون پرسش انجام بده؟ چون خیلی وقتا ما نمیدونیم کدوم جدول نیاز به بهینه سازی داره و بهتره خودش هوشمند اینکارو کنه

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به Ehsan
 • طراح محصول

سلام روزتون بخیر
بله افزونه خودش بطور خودکار مواردی که لازم هست پاک یا بهینه بشن رو براتون مشخص میکنه و خب علاوه بر این میتونید خودتون هم انتخاب کنید چی پاک بشه

YAS65
YAS65

سلام وقت بخیر من میخوام گالری تصاویر محصولاتت ووکامرس سایتم رو همه رو پاک کنم یجا که بیش از یک میلیون تصویر است آیا این افزونه میتونه کمک کنه اگر نه شما چه روشی را پیشنهاد میکنید؟

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به YAS65
 • طراح محصول

سلام روزتون بخیر
خیر این افزونه برای پاکسازی تصاویر خیلی کارایی نداره
عکس‌ها و رسانه‌های اضافی زیادی در Media Library ذخیره می‌شوند که برای پاکسازی میتونید از یک افزونه Media Cleaner استفاده کنید

sayam2022
sayam2022

با سلام.
یک مشکلی که افزونه های بهینه سازی دیتابیس، البته برای سایتهایی که دیتای زیادی دارند و قطعا دیتابیسشون هم حجیمه دارند اینه که به علت اینکه برای عملیات بهینه سازی منابع زیادی از سرور رو استفاده میکنن، در صورتیکه هاست قوی نباشه یا به هر علتی منابع کم بیاد میتونن باعث خرابی و کرش کردن دیتابیس بشن. وقتی هم این اتفاق بیفته دیگه به این سادگیا نمیشه دیتابیس رو تعمیر کرد و متخصص های پایگاه داده با هزینه زیاد شاید بتونن کاری انجام بدن ...
دقیقا یکی از افزونه هایی که در صفحه توضیحات محصول با افزونه خودتون مقایسه کردید همین اشکال رو داره و چند وقت پیش باعث خرابی دیتابیس یک سایت ایرانی وردپرسی مطرح و بزرگ شد.
آیا این موارد رو با این افزونه تست کردین؟ و در کل این افزونه رو برای سایتهایی که دیتای زیادی دارند و دیتابیس شون حجیم شده پیشنهاد میکنید؟
با توجه به اینکه اکثر سایتهای حتی بزرگ دسترسی به سرور اختصاصی ندارند و اطلاعاتی هم که هاست ها بعنوان منابع در اختیارمون میگذارند (مقدار ram و cpu ) متاسفانه بعضا مجازیه و حقیقت نداره.
با تشکر ...

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به sayam2022
 • طراح محصول

سلام روزتون بخیر
طبق توضیحاتی که طراح اصلی داده و تست هایی که ما انجام دادیم عملیات های بهینه سازی همه در یک درخواست انجام میشه و به همین دلیل شما باید چند نکته رو رعایت کنید.
1- در خلوت ترین ساعت سرور عملیات انجام بشه.
2- مطمئن شوید که رم لازم و زمان لازم در اختیار درخواست قرار بگیره
3- حتما از دیتابیس بک آپ تهیه کنید.
نکته ای که هست اگر سرور شما cpu خوبی داشته باشه و بتونه مدیریت درخواست ها رو خوب انجام بده کم بودن رم رو میشه با افزایش زمان پردازش تا حدودی جبران کرد. و قطعا برای یک سایت با حجم اطلاعات بالا شما باید هاست مناسب هم داشته باشید.
من بزرگترین دیتابیسی که در اختیارم بود حجمش 70 مگ بود و روی یک هاست متوسط حدودا 6 ثانیه عمل بهینه سازی انجام شد

M_Design
M_Design

با سلام و عرض ادب
یک سوال داشتم قبل از خرید
جدول wp_options داخل دیتابیس سایت فروشگاهی ما پر شده از رکورد های اضافی مربوط به افزونه ها و قالب های قبلی حدود 45 هزار رکورد!
این افزونه میتونه کمکمون کنه که این اطلاعات اضافی حذف بشه از روی دیتا بیسمون یا نه؟
با تشکر

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به M_Design
 • طراح محصول

با سلام
این افزونه تمام جداول دیتابیس رو براتون نمایش میده، حتی میتونید جداول رو فیلتر کنید، یعنی بعنوان مثال، فقط جداول مربوط به افزونه‌ی x رو براتون نمایش بده و با انتخاب شما اونهارو بصورت دسته‌ای یا تکی حذف کنید

aminstar3
aminstar3

سلام وقت بخیر
شما لایسنس استارتر افزونه رو خریداری کردید یا UNLIMITED ؟ حق کپی رایت سازنده اصلی افزونه رعایت میشه؟
تشکر

ریحانه مهری
ریحانه مهری حرفه ای در پاسخ به aminstar3
 • طراح محصول

با سلام
قطعا لایسنس نامحدود خریداری شده و خودمون به این مورد دقت کردیم

مشاهده بیشتر
بستن