افزونه Google Analytics
 • توضیحات
 • پرسش و پاسخ 72

افزونه Google Analytics ، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که با نامهای گوگل آنالیز و گوگل آنالیتیک نیز شناخته می‌شود. افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس ابزار آمار بازدیدکنندگان یک وبسایت را نشان می‌دهد که دستاورد مهمی برای بازاریابان و وبمسترها جهت واکاوی وب است.

با سپاس بیکران از همراهی و حمایت هایتان. در حال حاضر فروش این افزونه متوقف شده است.

افزونه Analytify یک افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس و جایگزین مناسبی برای شماست.

افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس ، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که با نامهای گوگل آنالیز و گوگل آنالیتیک نیز شناخته می‌شود. این ابزار آمار بازدیدکنندگان یک وبسایت را نشان می‌دهد که دستاورد مهمی برای بازاریابان و وبمسترها جهت واکاوی وب است. سیستم گوگل آنالیتیکس امکان بررسی و تحلیل ورودیها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیتهای کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.

افزونه در تاریخ ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ به نسخه 3.2.1 به روز رسانی شد.

برخی از سوالاتی که گوگل آنالیتیکس می‌تواند به آنها پاسخ دهد

 1. چند نفر از وبسایت من بازدید می‌کنند؟
 2. چه کلمات کلیدی باعث هدایت کاربر به وبسایت من شده‌اند؟
 3. جایگاه وبسایت من برای یک کلمه کلیدی خاص در نتایج گوگل کجاست؟
 4. افراد به طور متوسط چه مقدار زمانی در وبسایت من وقت می‌گذرانند؟
 5. خوانندگان وبسایت من به چه مطالب و موضوعاتی علاقمند هستند؟
 6. بازدیدکنندگان من در چه شهرها و کشورهایی زندگی می‌کنند؟
 7. آیا داشتن یک وب‌سایت واکنش‌گرا و مناسب گوشی برای من لازم است؟
 8. بازدیدکنندگان از طریق چه وبسایتی به ‌سایت من هدایت می‌شوند؟
 9. کدام تکنیکهای بازاریابی بیشترین تاثیر را بروی ترافیک وبسایت من دارند؟
 10. کدام صفحات وبسایت من دارای بیشترین میزان محبوبیت هستند؟

گوگل آنالیتیکس می‌تواند آمار مربوط به وبسایت شما را تبدیل به یک منبع ارزشمند برای شناخت کاربران و بهینه‌سازی وبسایت برای آنها کند. پس یک لحظه هم در استفاده از آن شک نکنید.

عدم نیاز به فیلترشکن!

از آنجا که سرویس آنالیتیکس گوگل به صورت پیشفرض بر روی کشور ایران تحریم شده است، جهت اتصال این افزونه به سرویس آنالیتیکس گوگل، دو روش تعبیه نموده‌ایم:
۱- تنظیمات سریع: در این روش، بدون نیاز به هر گونه ابزار دور زدن تحریم‌ها (فیلترشکن) می‌توانید افزونه را به سرویس آنالیتیکس گوگل متصل کنید.
۲- تنظیمات پیشرفته: در این روش به منظور تعریف اپلیکیشن گوگل اختصاصی خود لازم است در ابتدای تنظیمات افزونه، به فیلترشکن متصل باشید. اما بعد از نصب و تنظیم اولیه، بدون نیاز به هر گونه فیلترشکن، می‌توانید اطلاعات آماری آنالیتیکس را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید.

ملزومات هاست

طبق بررسی‌های به عمل آمده این افزونه بر روی همه هاست‌های متداول قابل استفاده است. اما به دلیل تحریم بودن ایران از سوی شرکت گوگل، سایت‌هایی که در سرورهای داخل ایران میزبانی می‌شوند، ممکن است با خطای گوگل و عدم اتصال افزونه روبرو شوند.


در زبانه نشست‌ها می‌توانید اطلاعات کلی بازدیدکنندگان را مشاهده کنید و از آنها برای آنالیز رفتار کاربران بهره ببرید.

برخی از پارامترهای صفحه نشست افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس

 • درصد نشست‌های جدید، تخمینی از تعداد کاربرانی را نشان می‌دهد که برای اولین بار به وبسایت شما می‌آیند. بالا بودن این درصد می‌تواند یک عامل منفی باشد زیرا نشان می‌دهد بازدیدکنندگان شما تمایلی به بازگشت و استفاده مجدد از وبسایت شما ندارند.
 • نرخ دفع کاربر، درصد کاربرانی را نشان می‌دهد که پس از باز کردن وبسایت شما، بدون هیچ گونه تعاملی آن را بسته و از وبسایت شما خارج شده‌اند. بالا بودن این درصد یک عامل منفی است زیرا نشان می‌دهد وبسایت شما قادر به نگهداری بازدیدکنندگان نیست.
 • میانگین زمانی نشست بیانگر مدت زمانی است که یک بازدیدکننده به صورت میانگین در وبسایت شما سپری می‌کند. بالا بودن میانگین زمانی نشست نشان‌دهنده موفقیت وبسایت شما در نگهداری بازدیدکنندگان است.
 • برگه / نشست بیانگر تعداد برگه‌هایی است که یک بازدیدکننده در وبسایت شما مشاهده کرده است. بالا بودن این پارامتر نشان دهنده جذاب بودن وبسایت و الزام بازدیدکننده به تعامل با وبسایت می‌باشد.

افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس

این افزونه  قادر است تا فهرستی از کلمات کلیدی که باعث هدایت بازدیدکنندگان به وبسایت شما شده است را تهیه و نمایش دهد.

همچنین موقعیت نسبی وبسایت شما برای آن کلمه کلیدی خاص در نتایج گوگل را نیز نشان می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید جایگاه خود را بین رقبا و همکاران تشخیص دهید.

آمار کشورهای میزبان بازدیدکنندگان وبسایت شما

آمار سیستم عامل بازدیدکنندگان وبسایت شما

افزونه Google Analytics پلاگین وردپرس حرفه ای

آمار زبان مورد استفاده بازدیدکنندگان وبسایت شما

افزونه Google Analytics پلاگین وردپرس حرفه ای | افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس

به صورت پیشفرض، ابزارک گوگل آنالیتیکس وردپرس، داده‌های مربوط به ۳۰ روز اخیر را نشان می‌دهد که می‌توانید با استفاده از تقویم میلادی درون ابزارک، بازه‌های زمانی متنوعی را جهت مشاهده آمار و نتایج انتخاب کنید.


جهت سادگی کار با ابزارک، نحوه اتصال ابزارک به کنسول آنالیتیکس شرکت گوگل به صورت فارسی و به دو شیوه تنظیمات سریع و تنظیمات پیشرفته آماده شده است. چنانچه صرفاً قصد آزمایش ابزارک را دارید توصیه می‌کنیم از تنظیمات سریع استفاده کنید.

افزونه Google Analytics پلاگین وردپرس حرفه ای | افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس
برای کاربری‌های حرفه‌ای تر بهتر است که مراحل تنظیمات پیشرفته را گام به گام مشابه دستورالعمل موجود پیش بروید تا ابزارک شما به سرویس آنالیتیکس گوگل متصل شود.

مشاهده بیشتر

فروش این محصول موقتاً متوقف شده است