انتشار وردپرس 6.0 “Arturo”

انتشار وردپرس 6.0 “Arturo”
اخبار

جدیدترین نسخه وردپرس منتشر شده است. برای اینکه ببینید چطور این تغییرات به مدیریت بهتر وردپرس کمک می کنند در این مقاله نسخه 6.0 وردپرس و ویژگی های آن را با هم مرور می کنیم.

08 خرداد 1401
آخرین بروزرسانی: 30 خرداد 1401

نسخه “WordPress 6.0 “Arturo در تاریخ 24 می 2022 منتشر شد. وردپرس 6.0 بیش از 500 بهبود و رفع 400 باگ را شامل می‌شود. در نسخه 6.0 وردپرس، نسخه پایگاه داده (db_version in wp_options)  آپدیت شده است و با امکانات جدید آزادی بیشتری برای تغییرات خواهید داشت.

امکانات جدید نسخه “WordPress 6.0 “Arturo

برای به روزرسانی خودکار به نسخه 6.0، از پیشخوان وردپرس > به روزرسانی ها مراجعه کنید و به این منظور می توانید آموزش آپدیت وردپرس را ببینید. ابتدا باید اقدام به دانلود نسخه جدید ورپرس کنید. به روزرسانی جدید روی ویرایشگر گوتنبرگ و افزودن امکانات به ویرایشگر بلوکی تمرکز داشته است. تغییرات در جهت سفارشی سازی صفحات سایت بوده اند که در ادامه با هم این امکانات را می بینیم.

انتشار نسخه 6.0 وردپرس

✔️ بهبود تجربه نویسندگی

در نسخه جدید برای افزودن پست جدید یا عناصر به یک صفحه موجود، بهبود های زیادی در نوشتار و ساده سازی تولید محتوا ارائه شده است. این تغییرات برای ویرایشگر بولکی (گوتنبرگ) اعمال شده است که ادامه به آنها اشاره می کنیم.

  •  در وردپرس می توانید متن را در چند بلوک انتخاب کنید و همزمان آنها را ویرایش کنید.
  • برای دسترسی سریع به فهرست نوشته ها و صفحات [] را تایپ کنید تا لیست نوشته های سایت به شما نمایش داده شود.
  • انتخاب همزمان چند بلوک در نسخه قبل وجود نداشت و تنها ویرایش یک بلوک در یک زمان امکان پذیر بود. اما در نسخه جدید 6.0 امکان انتخاب بخش هایی از متن هر بلوک و اعمال تغییرات در آنها وجود دارد.
  • با امکان ذخیره کردن سبک بلوک های ایجاد شده زمانی که شما نوع بلوک را تغییر می دهید استایل بلوک قبلی حفظ می شود.
  • هر دکمه ای که ایجاد می کنید استایل خود را از دکمه قبلی می گیرد.
  • امکان تبدیل چند بلوک به یک گروه وجود دارد.
  • تغییر استایل تم 2022

✔️ انتخاب الگوهای بیشتر

نسخه 6.0 وردپرس برای تم های بلوک، 5 قالب جدید ارائه می دهند. که شامل نویسنده، تاریخ، دسته، برچسب و تاکسونومی هستند و انعطاف پذیری بیشتری را برای تولید محتوا به همراه دارند.

✔️ تغییر استایل قالب با ویرایشگر جدید

ویرایشگر قالب به نسخه جدید اضافه شده است و قابلیت ویرایش کامل سایت در صفحه وجود دارد. به راحتی می توانید ظاهر و استایل قالب خود را با تنظیمات ویرایشگر قالب بلوکی در کل سایت تغییر دهید. قبلا امکان انتقال قالب و تنظیمات پوسته وجود نداشت اما اکنون بدون انتقال کامل وردپرس می توانید از قالب و تنظیمات آن در ویرایشگر قالب وردپرس بلوکی خروجی بگیرید.

✔️ انتخاب قالب های بیشتر برای بخش های مختلف سایت

می توانید برای هر بخش مانند فوتر سایت یک قالب تعریف کنید و در همان بخش به نمایش بگذارید. این بخش برای قالب های رایگان و قالب هایی که المنتور ندارند مناسب است.

✔️ قفل کردن بلوک ها

اگر بخواهید بلوک های شما حرکت نکنند و امکان ویرایش آنها نیز نباشد با این امکان جدید می توانید آنها را قفل کنید.

✔️ ابزار بیشتر برای طراحی صفحات

امکانات طراحی بیشتری به ویرایشگر بلوکی اضافه شده است. این امکانات شامل تعیین میزان حاشیه ستون های بلوک نسبت به هم، میزان شفافیت رنگ ها. چیدمان بلوک ها به صورت ردیفی یا عمومی، پنل رنگ، قابلیت Gap Support روی بلوک های گالری برای تغییر فاصله بین تصاویر، اعمال حاشیه ها و کنترل گپ ها و تایپوگرافی روی مجموعه ای از بلوک ها هستند.

تغییرات در نسخه 6.0 وردپرس بیشتر برای ویرایشگر بلوکی بوده که نسبتا تغییرات قابل توجهی محسوب می شوند. نسخه جدید وردپرس، ویرایشگر گوتنبرگ را با بخش سفارشی سازی سایت ادغام کرده است. اگر به دنبال یک آمزوش جامع وردپرس هستید، آموزش رایگان وردپرس را ببینید.

دیدگاه ها افزودن دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.