× در دوشنبه اختصاصی راست چین Digiland 9 را با 60% تخفیف اختصاصی خرید کنیددریافت تخفیف
Rtl Theme LOGO

تنها مرجع قانونی عرضه قالب و افزونه در ایران ...

شرکت فناوری اطلاعات راست چین

ایمیل: info [at] rtl-theme.com
نشانی: تبريز - خیابان امام، مسجد کبود
ساختمان پزشکان، طبقه 4

تلفن ویژه : ۰۳۸۳۱۱۲۴

راهنمای فروش بیشتر محصولات در راست چین

دسته‌بندی:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱۷۳۷ بازدید

امروز مخاطب ما، طراحان گرامی راست چین هستند. می خواهیم در مورد اینکه چه کارهایی می توانند برای فروش بیشتر انجام دهند صحبت کنیم. امروز که این مقاله منتشر می شود، بیش از 2700 طراح و 698 شرکت برنامه نویسی با راست چین همکاری می کنند. طی دو سه ماهه اخیر هم حتما مصاحبه های #طراح_صدمیلیونی راست چین را دیده و مطالعه کرده اید. می خواهیم در کنار شما باشیم تا علاوه بر طراحی محصولات حرفه ای از لحاظ مالی به جایگاهی که شایسته شماست، برسید.

البته اگر اول راه هستید، پیشنهاد می کنم به پیشخوان مراجعه کنید و لینک استاندارهای طراحی راست چین را مطالعه کنید. در ادامه نکاتی بیان می شود که رعایت آن ضمن سریع تر کردن روند انتشار محصول، شما را به طراحی حرفه ای تر تبدیل خواهد کرد. ضمن اینکه فروش بیشتری را هم تجربه خواهید کرد.

کیفیت محصول

کیفیت: مهم ترین نکته ای که مشتریان شما در راست چین به آن توجه دارند، کیفیت قالب، جزئیات ریز و امکانات یک محصول هست. مطمئن باشید اگر محصول با کیفیتی عرضه کنید مشتریان حتی حاضر به پرداخت قیمت بالا(به شرط معقول بودن نسبت به کیفیت) هستند. شاهد این مطلب هم تیم نیکان هستند که در مصاحبه با قطعیت اعلام کردند که مشتری از محصول با کیفیت حمایت می کند.

کاربران به دنبال محصولی قوی با امکانات کامل هستند تا بدون دغدغه یک سایت داشته باشند. به قول یک ضرب المثل انگلیسی “هیچ وقت انقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم”. پس پیشنهاد می کنیم که حتما این مورد را جدی بگیرید و تلاش شما برای عرضه محصولی با کیفیت، قدرتمند، با امکانات جذاب و قوی باشد. پیشنهاد می کنیم حتما به استانداردهای راست چین در بخش های مختلف دقت کنید.

فاکتورهای کیفیت محصول را می توانیم در سه بخش اورجینال بودن محصول، فارسی سازی استاندارد و پشتیبانی سریع و به موقع، تعریف کنیم.

اورجینال بودن

اولین فاکتور برای با کیفیت دانستن یک محصول اورجینال بودن آن است. کاربران راست چین با اعتماد به این برند، انتظار محصولی اصیل دارند. شما هم می دانید تیم کنترل کیفی تنها محصول اورجینال را پذیرش و بررسی خواهید کرد. مطمئن باشید از لحاظ مالی هم به سود شما خواهد بود. پس اولین گزینه ای که مدنظر باید قرار دهید همین نکته است.

فارسی سازی استاندارد

وقتی محصولی اورجینال انتخاب کردید، گام بعد، کیفیت فارسی سازی است.  پیش از این در مورد استاندارهای فارسی سازی محصول، که برای اولین بار در راست چین ارائه شد، صحبت کرده ایم. توصیه می کنیم با دقت همه موارد را اجرایی کنید. مثلا مواردی مثل گزینه های زیر را حتما در محصولتان بگنجانید.

 • درج تاریخچه کامل بروزرسانی های محصول و باگ های رفع شده (اعم از نسخه وردپرس ، ووکامرس و php سازگار)
 • افزودن امکانات سفارشی (مثلا افزودن دموی مشابه دیجی کالا به محصول، افزودن درگاه های پرداخت بیشتر)
 • در پلاگین ها مثلا افزودن امکان آپدیت مستقیم به افزونه
 • افزودن پکیج های آموزش نصب (لینک آموزش های نصب در صفحه استانداردهای راست چین موجود است)
 • تهیه بسته نصب اسان و وجود فایل های درون ریز در پکیج

پشتیبانی مناسب و دقیق

و اما به نکته ی کلیدی رضایت از مشتری می رسیم. مشتری راضی علاوه بر آنکه خرید از شما را تکرار خوهد کرد، این بازخورد را در بخش دیدگاه های شما به بقیه کاربران هم انتقال می دهد. ضمن اینکه امتیازی که به شما می دهد. چه بهتر از این؟ پشتیبانی شما شامل چند مسأله است:

 • بررسی تیکت ها
 • بررسی دیدگاه ها
 • رفع مشکلات کاربران
 • به روزرسانی محصولات
 • ایجاد بخش سوالات متداول در راهنمای محصول

نکته ای که در همه این مسائل باید توجه داشته باشید، سرعت و کیفیت بالای پاسخ گویی است. هر چه در زمان کمتری به مشکلات مشتریان رسیدگی کنید و با کیفیت بیشتری آن را پاسخ دهید، رضایت کاربران هم بیشتر خواهد بود. پس برنامه ریزی برای این مسأله را فراموش نکنید. می توانید از مصاحبه طراحان صدمیلیونی برای زمان بندی ها کمک بگیرید یا به دنبال سبک منحصر به فرد خودتان باشید.

متن معرفی محصول

یکی از موارد بسیار مهم در سئو و فروش محصولتان در راست، متن است. حتما دقت کنید که چه متنی برای معرفی امکانات و ویژگی های محصول انتخاب می کنید.

متن را چطور بنویسیم؟

هیچ کس بهتر از شما محصولتان را نمی شناسد. بنابراین فردی که قرار است این متن را تولید کند، خود شما هستید. پس پیشنهاد می کنم برای تأثیر بیشتر و تمیز تر شدن متن، خودتان شروع به مطالعه کنید. از متن محصول به زبان های دیگر کمک بگیرید. با ذهنتان و امکاناتی که در نسخه فارسی قالب و افزونه وردپرس ایجاد کرده اید، کمک بگیرید و یک متن جذاب و منحصر به فرد تولید کنید.

اگر قالب یا افزونه انحصاری ایرانی نداشته باشید، امکان دارد محصول شما در سایت های دیگر فارسی هم منتشر شده باشد.  در این مورد موتور های جستجو وارد می شوند. اگر متنی تکراری باشد، آن را جریمه خواهد کرد. به این ترتیب ترجمه صرف سودی برای شما نخواهد داشت و در نتایج جستجو رتبه پایینی به دست خواهید آورد. شاید اصلا به شما رتبه ای داده نشود.  یک متن منحصر به فرد، با سئو دقیق همکاران راست چین، باعث بالا آمدن محصول شما در نتایج جستجو می شود. به این ترتیب مشتریان بیشتری به سوی خود جلب خواهید کرد. ضمن اینکه تأکید می کنیم معرفی محصول را کامل و جامع بنویسید.

مخاطبان را بشناسید

در کنار تکراری نبودن محتوا، به نکته دیگری هم باید دقت کنید. به این فکر کنید که مشتریان شما قرار است چه کسانی باشند؟ از این افزونه(یا قالب) برای چه منظوری استفاده خواهند کرد؟ همین سبک نگاه کافی است تا ایده تولید محتوایی منحصر به فرد در ذهنتان ایجاد شود. در واقع پاسخ به این سوالات خود می تواند بخشی از متن اصلی شما باشد که در جلب نظر و اعتماد مخاطب تأثیرگذار باشد.

خوانایی مهم است

نکته دیگر در مورد خوانایی مطلب است. به جمله بندی ها دقت کنید. مفاهیم را به ساده ترین شکل ممکن و در جملات کوتاه بیان کنید. رعایت این نکات بسیار مهم است و یک دلیل خیلی ساده دارد. در طول روز میزان اطلاعاتی که به هر یک از ما می رسد انقدر زیاد است که برخی مواقع با بی توجهی از کنارش عبور می کنیم.

اما اگر طوری بیان شود که توجه مان را جلب کند، آنوقت قضیه فرق می کند. مخاطب شما از میان همه رقبا در نتایج جستجو، شما را پیدا کرده. در حال مطالعه مطلب شماست. اما اگر گنگ و غیر شفاف بیان شود، متوجه منظورتان نمی شود و به راحتی صفحه را می بندد. پس خوانا بودن و واضح بودن یک مطلب از این لحاظ بسیار مهم است.

 • با جملاتی کوتاه و شفاف همه امکانات محصولتان را بیان کنید.
 • همین روش استفاده از بالت، برای بیان ویژگی ها بسیار مفید است. چون در عین اختصار، منظور را به بهترین وجه بیان می کنید.
 • تا جایی که امکان داشته باشد، امکانات و ویژگی هایی که محصول شما در اختیار کاربر می گذارد را کامل بیان کنید.

اطلاعات دقیق در مورد محصول

برخی محصولات پیش نیازهای خاصی دارد که اگر کاربران مطلع باشند، با دید بازتری خرید می کنند و در نهایت مشتری های راضی فراوانی خواهید داشت. همانطور که بارها در متون مختلف اشاره کرده ایم، مشتری راضی از راه های مختلف، فروش شما را چند برابر خواهد کرد. مثلا در دیدگاه های محصول، کامنت مثبت می گذارد یا ستاره ای که به محصول می دهد. پس نوشتن برخی اطلاعات دقیق تر مثل نکات نسخه php سازگار، آخرین نسخه، پیش نیازهای نصب محصول و … را حتما جدی بگیرید.

تصاویر

تصاویری که در توضیحات محصول استفاده می کنید، در نگاه و تصمیم کاربران برای خرید، بسیار مؤثر است. اصلا این مورد را دست کم نگیرید. در این زمینه چند نکته را بصورت تیتر وار توضیح می دهیم.

 • حتما تصاویر توضیحات محصول، کاملا فارسی شده باشد. این مورد برای اطمینان کار نسبت به فارسی سازی کامل، تأثیرگذار است.
 • از اینفوگرافی ها برای ذکر جزئیات و امکانات ریز غافل نشوید.
 • تصاویری که در بخش معرفی محصول قرار می دهید، تا جای ممکن یک تکه باشد. چون سرعت لود محصول بهتر خواهد شد. مثلا اگر یک عکس برای صفحه اول، یکی برای صفحه لاگین، یکی برای صفحات داخلی و … دارید، همه را  در یک تصویر با طول زیادتر قرار دهید.
 • ایجاد تصاویر منحصر به فردی که قبلا در اینترنت استفاده نشده بسیار مهم است. درست مثل متن، تصاویر منحصر به فرد، باعث محبوبیت محصول شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود. ضمن اینکه برگ برنده ای هم در مقابل رقبا خواهید داشت. آن هم در جستجوی تصاویر گوگل.
 • اگر از یک طراح و گرافیست کمک بگیرید، مطمئنا ضرر نخواهید کرد. چون روی فروش بسیار مؤثر است.
 • می توانید از اینفوگرافی محصول در زبان های دیگر استفاده کنید و آن را ترجمه کنید.
 • برای نمونه پیشنهاد می کنم طراحان تازه کار ما به پرفروش ترین قالب های وردپرس مثل زنبیل، اکسترا، بوو، پیکزلو و …نگاهی بیندازند و تصاویر را رصد کنند.
 • حتما از پنل مدیریت قالب ها و بخصوص افزونه ها تصویر بگذارید.

ویدئو

باز هم یک برگ برنده دیگر برای طراح حرفه ای قالب وردپرس. ویدئو ها بخش جذابی از معرفی محصول شما خواهند بود. فیلم هایی که در محصول قرار می دهید هم می تواند آموزشی باشد و هم جنبه معرفی داشته باشد. اما این را بدانید، اقبال مشتریان به قالب یا افزونه ای که بخش آموزش داشته باشد، بیشتر است. چون وقت کمتری از آنها خواهد گرفت.

در راست چین قالب هایی مثل دیجی لند و اکسترا، علاوه بر کیفیت بالا، ویدئو آموزشی هم دارند. مسلما در محبوبیت آنها نسبت به محصولات مشابه بی تأثیر نبوده است.

نکته: اگر ویدئو آموزشی شما در آپارات آپلود شده است، پیشنهاد می کنیم حتما به صورت اسکریپت کد آن را استخراج کنید و در صفحه محصولتان قرار دهید. به دو دلیل مهم:

 • اول اینکه کاربران به خاطر ویدئوهای مختلف در آپارات(هم در ستون سمت چپ و هم در پخش خودکار)، ممکن است خرید محصول شما را فراموش کنند.
 • دوم، وقتی ویدئو در صفحه ای باشد، تایمی که کاربر در آن صفحه می ماند، بیشتر است. بنابراین اعتبار قالب یا افزونه وردپرس شما افزایش پیدا می کند. گوگل هم به صفحاتی که time on page بیشتری داشته باشد رتبه بهتری می دهد و به تبع آن فروش شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

لینک ها

مورد دیگری که لازم به یادآوری است، لینک ها هستند. تا جای ممکن، لینک دهی را به همکاران سئو محول فرمایید. وقتی به صفحاتی مثل پیش نمایش، وب سایت های دیگر و … لینک می دهید، در واقع ارزش صفحه محصولتان را پایین می آورید؛ در حالیکه ضرورتی ندارد. با این کار نه تنها کاربر به خرید تشویق نمی شود، بلکه ممکن است شاکی شود و صفحه را ببندد. از طرف دیگر موتورهای جستجو هم ارزش این صفحه را بخاطر لینک دهی بی دلیل، کم می دانند و در رتبه های پایین جای خواهند داد.

خب پس چه زمانی می توانیم لینک بدهیم؟ لینک دهی در هر نوشتاری برای راهنمایی بیشتر و کمک به درک مفهومی است که در حال توضیح اش هستیم. مثلا اگر قوانین خاصی دارید، بهترین مکان پروفایل است. بنابراین برای آنکه خریداران را مطلع کنید، می توانید به صورت مختصر به پروفایلتان لینک دهید. مثلا : لطفا پیش از خرید قوانین ما را مطالعه کنید. عبارت “قوانین ما” را به صفحه پروفایل لینک دهید.

تکمیل change log یا تاریخچه به روزرسانی

یکی از نکاتی که پیش از این به کاربران راست چین در شناخت طراح حرفه ای آموزش داده ایم، توجه به به آپدیت هاست. برای کاربران شما مهم است که بدانند طراح تا چه حد به روزرسانی را منظم انجام می دهد. صد البته، بسیاری از شما طراحان حرفه ای بصورت منظم آپدیت را انجام می دهید. اما در طول عمر یک محصول کاربر روال آپدیت ها و نظم آن را از کجا می تواند ببیند؟

از یک بخش مهم به نام change log. در انتهای محصول حتما روال آپدیت ها را قید کنید. اینکه چه نسخه ای در چه تاریخی منتشر شد و چه تغییراتی داشت. ذکر این موارد اعتماد مشتریان را بیشتر کرده و باعث استقبال بیشتر از یک محصول می شود. اگر تا به حال تاریخچه به روزرسانی ها را ذکر نکرده اید، همین امروز این کار را انجام دهید. یا در برنامه کاری آینده بگنجانید.

دموها

به جرأت می توانیم بگوییم دمو مهم ترین بخشی است که می توانید کاربر را متقاعد به خرید قالب وردپرس ، افزونه یا هر محصول دیگری کنید. پیش نمایش محصول، در واقع شاخص ارزیابی آن است. پس حساسیت ویژه ای روی این بخش داشته باشید. نکات مورد نظر را به صورت خلاصه اشاره می کنیم.

دمو افزونه
 • اگر کارکرد افزونه شما طوری است که قابل نمایش نیست، با یک لندینگ ویژگی ها، تصاویر و … را قرار دهید. مثال خوب در این مورد افزونه یواست سئو است. پیشنهاد می کنم از پیش نمایش آن دیدن کنید و ایده بگیرید.
 • با آپدیت کردن افزونه، پیشنهاد می کنیم دمو را هم به روزرسانی کنید. مثلا اگر امکان جدید اضافه شده، یک ویدئو آموزشی اختصاصی یا تصاویری واضح از عملکرد را در پیش نمایش بیاروید.

دمو قالب

تصمیم در مورد چگونگی نمایش دموها معمولا راحت تر است. اگر چند دمو دارد، از یک صفحه لندینگ برای نمایش آنها استفاده کنید. و اگر یک دمو دارد هم مثل یک سایت آماده برای مخاطب به نمایش درآورید.

 • مهمترین امکانات و بخش هایی که از نظرتان جذاب هستند را حتما در صفحه اول اعمال کنید.
 • تصاویر جذاب در دمو بسیار مؤثر است.
 • از متن کافی برای بخش های مختلف استفاده کنید.
 • حتما همه متن ها فارسی باشد.
 • به جزئیات ریز توجه زیاد داشته باشید. کاربران راست چین محصولات با کیفیت زیادی در این سایت دیده اند و استاندارد مشخص و سطح بالایی دارند. از شما هم انتظار داریم به این مسائل دقت کافی داشته باشید.
 • با آپدیت کردن محصول، پیشنهاد می کنیم دمو را هم به روزرسانی کنید.

تگ ها

در مورد تگ ها هم چند نکته را به اختصار می گوییم.

 • به اسم محصول تگ ایجاد نکنید. این نکته را حتما جدی بگیرید
 • بیشتر از 5 تا تگ ننویسید.
 • تگ هایی که اعمال می کنید با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال یک ویژگی کلی محصول را بیان کند. مثلا قالب نیکی کالا و قالب دیجی لند از محصولاتی هستند که تگ دانلود قالب دیجی کالا دارند. چرا که دموهایی مشابه با سایت دیجی کالا دارند.

پروفایل

پروفایل شما از چند بخش تشکیل شده. مثل نام شما و برندتان، تصویر اصلی پروفایل، کاور پروفایل و …. که قابل ویرایش از سمت خودتان است. بخش های دیگری مثل مدال های راست چین نیز وجود دارد که طی زمان و با توجه به عملکردتان به شما اعطا می شود. در هر حال ما امروز با بخش اول سر و کار داریم. امکاناتی که باعث شناخت کاربران از شما و جلب اعتماد بیشتر آنها می شود. پس همراهمان باشید.

متن پروفایل

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از کاربران راست چین پیش از خرید، حتما نگاهی به صفحه پروفایل طراح و دیگر محصولات او می اندازند. بنابراین از توصیه های مهم ما به شما این است که حتما این صفحه را کامل کنید. به نحوی که اطلاعات بیشتری از خودتان و فعالیت ها در آن قرار دهید. مثلا اگر قوانین خاصی دارید، اینجا بهترین مکان برای انتقال آن به مشتریان است. از دیگر مواردی که اگر در این بخش بیاید مفید است موارد زیر را می توانیم نام ببریم:

 • تاریخچه ای کلی از برند شما و همکاران
 • قوانین خاص در زمینه کپی رایت
 • قوانین خاص در زمینه پشتیبانی
 • شفاف کردن موارد شامل پشتیبانی برای کاربران تازه کار
 • سیاست های ویژه
 • سوالات متداول و پرتکرار
 • توضیحات کوتاه در مورد محصولات مثلا پیش زمینه ها و ملزومات نصب قالب ها و محصولات شما
تصویر مناسب برای پروفایل

تصویری که برای پروفایل انتخاب می کنید در جلب اعتماد کاربران مهم است. در واقع اولین نشانه ای که مشتری در صفحه محصولات می شناسد، همین تصویر پروفایل است. پس در انتخاب آن دقت کنید. همچنین نگاهی به بخش دیدگاه های محصولتان بیندازید. وقتی پاسخ کاربران را می دهید، تصویر پروفایل نماد و برند محصول شما را یادآوری می کند. درست است که راست چین محل اعتماد کاربران است؛ اما برای جلب توجه و افزایش فروش، تصویر پروفایلی اصولی انتخاب کنید.

کاور صفحه کاربری

هر کاربری در راست چین، یک صفحه پروفایل مخصوص دارد. زمانی که وارد می شویم، در سمت چپ تصویر پروفایل، تعداد محصولات، فروش، دنبال کننده ها و … را می بینیم. اما سمت راست. بخش اولی که نگاه ما کاربران ایرانی به آن می افتد، کاور است. پیشنهاد می کنیم به عنوان یک حرفه ای، حتما کاور پیشفرض راست چین را تغییر دهید.

برای مثال، کاور برخی از #طراح_صدمیلیونی راست چین را اینجا به شما نشان می دهیم.

نکات نهایی

پیش از این در استانداردهای راست چین و اصول طراحی آیکون، کاور با شما سخن گفته ایم. مجدد یادآور می شویم که این استانداردها هنوز پابرجا هستند. نکته دیگری که باز هم از پست های قبل لازم به آوری است، سرعت شما در پاسخگویی به دیدگاه ها و تیکت هاست. مشتری ها پیش از خرید، کامنت ها و نحوه پاسخگویی طراح را چک می کنند. زمانی که ببینند طراحی با حوصله و احترام در کوتاه ترین زمان دیدگاه ها را پاسخ دهد، اعتماد بیشتری پیدا می کنند و سریع خرید می کنند.

 

امیدوارم با رعایت این نکات به زودی شاهد مصاحبه شما، به عنوان طراح صدمیلیونی راست چین ، در بلاگ باشیم. 🙂 اگر نکته ای هست که برای دیگران مفید خواهد بود و اینجا ذکر نشده، همینجا به صورت کامنت ذکر بفرمایید.ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد شوید!


تومان