افزونه سئو وردپرس پریمیوم | WordPress Seo Yoast

افزونه سئو وردپرس پریمیوم | WordPress Seo Yoast - افزونه وردپرس

امروزه یکی از بهترین و ساده ترین راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان سایت، بهینه سازی سئوی سایت و افزایش رنک (امتیاز) سایت در گوگل است.

متخصصان سئو راهکارهای متعددی را برای بهینه سازی سئوی سایت شما انجام می دهند اما همانطور که می دانید انجام کار توسط این متخصصان نیازمند صرف هزینه های بسیار زیاد است در صورتی که شما با داشتن یک سایت وردپرسی به راحتی می توانید سئوی سایت خود را افزایش دهید و بهترین جایگاه گوگل در صفحه اول را به خود اختصاص دهید.

سسیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا برای گوگل به شمار می رود و قالب های وردپرس نیز در ۹۹% از موارد به صورت کاملا استاندارد و مطابق با اصول سئو طراحی می شوند. در این شرایط شما بخش اعظمی از کارهایی که متخصص سئو انجام می دهد را انجام داده اید و تنها مرحله باقیمانده برای افزایش سئوی سایت وردپرسی شما، تولید محتوای مناسب با کلمات کلیدی مناسب جهت ثبت در موتورهای جستجوگر از جمله گوگل است.

چرا باید از افزونه Yoast Seo برای سئو سایتم استفاده کنم ؟

 • افزونه Yoast Seo یک افزونه سئو وردپرس حرفه ای هست که بدون شک می توان با افتخار اعلام کرد
 • افزونه Yoast Seo مشهور ترین و پر مخاطب ترین افزونه سئو وردپرس در بین تمامی افزونه های موجود در دنیاست!
 • افزونه سئو yoast از آن دسته افزونه هایی هست که بلافاصله بعد از نصب وردپرس بایستی آنرا نصب کنید تا سئوی سایت شما ارتقا یابد.
 • بدون نصب افزونه های سئو سایت شما هیچوقت به آن ورودی گوگل دلخواه شما نخواهد رسید. چون بدون نصب این افزونه ها متا تگ های مورد نیاز سئو در سایت شما پیدا نخواهد شد!
 • افزونه Yoast Seo دارای دو نسخه رایگان و پرمیوم هست
 • اما نسخه رایگان و نسخه حرفه ای افزونه سئو وردپرس تفاوت هایی با یکدیگر دارد…

تفاوت نسخه رایگان Yoast Seo و نسخه پرمیوم چیست؟

 • امکان ریدایرکت کردن خودکار آدرس های از بین رفته – Redirects module
 • لینک دهی داخلی – Internal linking
 • پیشنمایش اجتماعی – Social previews
 • انتخاب چند کلمه کلیدی – Multiple focus keywords

سیستم خودکار انتقال آدرس های خراب شده – Redirects module

سیستم جدید افزونه Yoast Seo که Redirects module نام دارد پس اینکه شما صفحه را از وب سایتتان حذف ، منتقل و حتی جا به جا کنید بصورت خودکار آدرس های قدیمی را

به آدرس های جدید منتقل می کند و بدین ترتیب هم کاربر به محتوای مورد نظر خود می رسد و هم گوگل امتیازی از وب سایت شما کسر نمی کند .

از قابلیت های فوق العاده این سیستم اتصال به کنسول جستجو گوگل می باشد که داده های گوگل را به سایت شما منتقل می کند و این انتخاب را به شما که می دهد که چه صفحه ای

را به چه آدرسی منتقل کنید !

چه موقع از مدیریت ریدایرکت استفاده می کنیم؟

زمانی که شما یک صفحه یا یک مطلب از سایتتان را حذف می کنید. ریسک زیادی انجام داده اید! گوگل به شدت مخالف است با سایتی که خطای ۴۰۴ زیادی دارد.

بهترین روش حذف یک مطلب از سایت بدون افت سئو چیست؟

حالا افزونه وردپرس سئو پرمیوم با شما همراه هست تا در صورتی که یک صفحه از سایت شما حذف شد ، در سایت وردپرسی شما جستجو کرده و مطلبی که بیشترین شباهت را با صفحه درخواستی کاربر شما دارد پیدا می کند و کاربر را به آن صفحه انتقال می دهد. این یعنی سایتی بدون خطای ۴۰۴!

در کنار این قابلیت، شما می توانید بصورت دلخواه هر صفحه ای از سایتتان که دوست دارید را به صفحه ای خاص یا سایتی دیگر ریدایرکت کنید تا سایت شما از شر خطای ۴۰۴ محفوظ باشد.

لینکدهی داخلی سایت – Internal linking

اگر به دنبال رتبه بهتری هستید شما باید محتوایی باکیفیت ، مربوط حاوی اطلاعات مفید در رابطه با کلمات کلیدی که انتخاب می کنید ارائه کنید .

هر چقدر اینکار رو بهتر انجام دهید رتبه بهتری در گوگل پیدا می کنید و در نتیجه صفحات شما در صفحات اول گوگل در رابطه کلمات کلیدی که انتخاب کردید قرار خواهند گرفت .

البته رسیدن به رتبه بالا در گوگل اسان نیست و شما با چند چالش رو به رو خواهید شد

 • ساختار محتوای خود را چگونه طراحی خواهید کرد ؟
 • چگونه به گوگل بفهمانم که چه پست هایی مرتبط و چه پست هایی از همه مهم تر هستند ؟

اینجاست که سیستم لینکدهی داخلی سایت – Internal Linking به شما کمک می کند که نشان می دهد کدام پست ها به پستی که در حال حاضر بر روی آن کار می کنید

مرتبط هستند بنابراین با وجود این قابلیت در افزونه Yoast Seo لینک دادن به مطالب مرتبط در سایت کاری بس آسان خواهد بود .

پیشنمایش اجتماعی – Social Previews

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگامی که پستی را در فیسبوک به اشتراک می گذارید تصویر اشتباهی برای آن پست نمایش داده شود !

با نسخه حرفه ای افزونه Yoast Seo شما می توانید قبل از انتشار مطلب در سایت و به اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی از نمایش تصویر مناسب با پست

تنها با کلیک بر روی بخش Social Previews اطمینان حاصل نمائید .

قابلیت قرار دادن چند کلمه کانونی برای هر صفحه

کلمه کانونی یکی از قابلیت های مهم وردپرس سئو هست.

شما می توانید برای هر صفحه از سایتتان ، یک کلمه کانونی تعریف کنید و مطلب را بر اساس این کلمه سئو کنید.

متاسفانه نسخه رایگان این افزونه فقط از یک کلمه کانونی پشتیبانی می کند اما در نسخه پرمیوم می توانید بصورت همزمان چندین کلمه کانونی برای سایتتان انتخاب کنید

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط
توسط